Wiemy, co stanie na placu zabaw

  • 28.06.2017, 13:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiemy, co stanie na placu zabaw
Wracamy do sprawy placu zabaw przy ul. Asnyka w Gryfinie. Od kwietnia mieszkańcy czekają na obiecaną modernizację miejsca do zabaw dla dzieci. -Porozumienie jest w trakcie podpisywania przez strony. Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie uczynił to dzisiaj (27 czerwca 2017 r. – przyp. red.). Sądzę, że w najbliższych dniach uczyni to również Spółdzielnia Mieszkaniowa Regalica. Strony dookreśliły warunki montażu elementów zabawowych i ich liczbę – odpowiada na nasze pytanie zastępca burmistrza Paweł Nikitiński.

Ustalony został zakres budowy placu zabaw. Jak zdradził nam wiceburmistrz, na placu zostaną zamontowane:

- zestaw dwóch wież ze ślizgiem

- huśtawka

- karuzela

- piaskownica

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23375,plac-zabaw-bedzie-modernizowany-ponownie-zapowiada

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lidia
lidia 30.06.2017, 13:04
a czy włodarze "dookreślili" już kiedy te sprzęty będą zamontowane ? z tego artykułu mało wynika, będą się spotykać drugi raz?
reformer
reformer 30.06.2017, 00:28
Zlikwidować place zabaw i w ich miejscu zrobić deptaki i fontanny.
:)
:) 30.06.2017, 07:52
Lepiej od razu lodowiska - i tak na wiosnę nie zdążą z podłączeniem fontanny do wody:)
mg
mg 29.06.2017, 02:16
Czy stawianie placu zabaw za pieniądze gminne dla Spółdzielni Mieszkaniowej, której prezes jest r a d n y m g m i n n y m - jest zadaniem własnym Gminy Gryfino??????
Spółdzielnię stać na taki plac zabaw. A przecież Gminy Gryfino nie stać na poprawę stanu własnych zasobów komunalnych. Po co wydawać kasę gminną na nie swoje zadania? No i kto ma później o to dbać i naprawiać? Znów gmina? No chyba, że chodzi o jeden głos na sesji we właściwej sprawie i marketing polityczny prezesa. Ale znów dlaczego za gminne pieniądze????
Czy nie powinna zająć się takim działaniem komisja rewizyjna.
123
123 30.06.2017, 12:50
Dobrze powiedziane, w samo sedno!
Dlaczego JA mieszkając w TBS'ach, mając dziecko i nie mając pod oknem placu zabaw mam płacić ze swoich podatków na ten plac? W okolicy ul. Asnyka są przynajmniej 2 place dla dzieci! Między blokami na ul. Krasinkiego oraz za Intermarche. Za daleko dla rodziców? Nie wygodnie?
Kto taki ważny mieszka na Ansyka że to GMINA sponsoruje z MOICH pieniędzy ten plac zabaw? Co to za absurd?
Rozumiem że gmina nie będzie DYSKRYMINOWAĆ pozostałych mieszkańców i będzie sponsorować place zabaw też na prywatnych działkach/posesjach? Oczywiscie z NASZYCH pieniedzy.
taka gmina
taka gmina 29.06.2017, 02:20
A halę sportową za gminne pieniądze dla powiatowej szkoły? I to jeszcze kosztem boiska sportowego, które powinno służyć wszystkim mieszkańcom?
Oko
Oko 29.06.2017, 15:18
1) Halę sportową powinni wybodowac w innym miejscu. Chociażby ROZBUDOWAĆ (lub też przebudować) halę sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Łużycka). ZALETY: od strony Laduny JUŻ istniejący duży parking i jeszcze możliwość aby ten parking powiększyć. Proszę sobie wyobrazić w obecnym stanie jak wybudouja halę na Mickiewicza ten dodatkowy ruch uliczny w centrum. Podobno dodatkowych 300 miejsca parkingowych (tylko dla klientów sali sportowej, oczywiście NIE dla okolicznych mieszkanicow). I nech te 300 aut dodatkowo w bardzo bliskim dla siebie czasie wyjedzie na centrum.
2) Na Mickiewicza powninni zrobić dla WSZYTKICH otwarte boisko/plac sportowy taki sam jaki jest przy zkole Podstawowej nr 3 (Gimanazium, ul. Iwaszkiewicza).
3) Płacę zabaw w miejscach ogólnodostępnych i neutralnych może sponsorować gmina. Na terenach spoldzieni (między blokami) no to już spoldzienia. Jakoś dziwnie aby podatki od mieszkańców z TBS'ów szły na plac zabaw na terenie S.M. Regalica.

UWAŻAM, jeżeli nie widać LOGIKI w zarządzaniu/administrowaniu gminą to jest to efekt tzw KARUZELI i gdzie łapka-łapkę myje.
olo
olo 29.06.2017, 06:06
Zdaje się, że faceta zastrzeliło - chciał ustrzelić radnego, trafił argumentem w burmistrza:)
baba
baba 28.06.2017, 18:34
Wiemy, co stanie na placu zabaw
Na rany Chrystusa tylko nie Pomnik Smoleński,błagam,błagam was na kolanach,błagam
A gdzie palac drewniany dla Brajanka
A gdzie palac drewniany dla Brajanka 28.06.2017, 15:31
Pazik, no wez przestan. Tu jest raptem 5 dzieci, a 100m dalej (za intermarsze) jest kolejny plac. Wsadzcie te pienieadze w lepszy cel pliz. Juz nawet jako ostatnie (a lepsze od hustawki) to dac te pieniadze na schronisko dla zwierzat.
.
. 29.06.2017, 18:09
Tam jest tabliczka "teren prywatny " i wyganiają dzieci niemieszkające w tym bloku... a kolo boiska z koszami, to taki słaby plac.
Ja
Ja 29.06.2017, 11:35
Chyba dość górnolotnie placem zabaw nazywamy to "coś" koło Internarche.
Mieszkanka
Mieszkanka 28.06.2017, 16:02
Sam jestes piecioro dzieci. Zawsze duza grupka bawi sie przed naszym wspolnym blokiem ! Lepien aby te dzieci bawily sie na dworze niz siedzialy w domu przed TV albo komputerem !
Sie pytam
Sie pytam 28.06.2017, 14:44
Agdzie drewniany domek
romek