Konkurs na dyrektora się nie rozstrzygnął

  • 17.07.2017, 10:31 (aktualizacja 17.07.2017, 13:10)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konkurs na dyrektora się nie rozstrzygnął UG Stare Czarnowo
Do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu zgłosiła się jedna kandydatka –wicedyrektorka placówki. Po wysłuchaniu kandydatki komisja przeprowadziła tajne głosowanie, w wyniku którego przy 7 głosach za, 4 przeciw i 3 wstrzymujących się, komisja stwierdziła o nierozstrzygnięciu konkursu.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu ogłoszono w czerwcu, bowiem dotychczasowemu dyrektorowi z końcem sierpnia kończyła się 5-letnia kadencja.

-Mimo propozycji powierzenia funkcji na kolejny okres, Artur Cembik z przyczyn osobistych nie zdecydował się na kontynuowanie kierowania szkołą w Kołbaczu – informuje nas Urząd Gminy w Starym Czarnowie.

Rekomendacji na stanowisko dyrektora szkoły w Kołbaczu dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Gminy w Starym Czarnowie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, rady pedagogicznej i rady rodziców Zespołu Szkół w Kołbaczu oraz trzech związków zawodowych funkcjonujących w szkole w Kołbaczu.

Ofertę w postępowaniu złożyła jedna osoba - Bogumiła Zawada, wicedyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu. Po analizie formalnej dokumentacji w piątek, 14 lipca 2017 r. komisja konkursowa przeprowadziła rozmowę kwalifikacyjną z kandydatką. Bogumiła Zawada zaprezentowała koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły w Kołbaczu oraz odpowiadała na pytania komisji.

Po wysłuchaniu kandydatki komisja przeprowadziła tajne głosowanie, w wyniku którego przy 7 głosach za, 4 przeciw i 3 wstrzymujących się, komisja stwierdziła o nierozstrzygnięciu konkursu.

-W związku z tym, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej – informuje nas Urząd Gminy w Starym Czarnowie.

 

Na zdjęciu: Bogumiła Zawada druga z lewej, obok dyrektora Artura Cembika.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TATUŚ
TATUŚ 04.08.2017, 22:50
Mamusia to chyba pani EM, która przez lata chroniła grupę nierobów. A teraz im krzywda. Po trupach do celu.Dobre sobie, a 20 lat na stołku wicedyrektora, ciekawe jakim sposobem tyle lat się utrzymała. Wiadomo po trupach do celu: intrygi, ośmieszanie, wazeliniarstwo to jest po trupach do celu.Oj mamusia może Ci pani EM kotka przypilnuje?
ziom
ziom 04.08.2017, 23:41
Jak to mówią. Było i się skończyło. Pytanie, co teraz? Jak się ekipa odnajdzie w nowej rzeczywistości? Runęły im plany, ośmieszyli się swoimi działaniami i nic nie osiągnęli. Jak mi przykro:)
miedwie diew
miedwie diew 04.08.2017, 23:46
do ziom: Teraz będą musieli pracować jak inni.
Mamusia
Mamusia 03.08.2017, 13:13
Gratulacje dla nowej Pani Dyrektor, jedyne co mi się nasuwa na usta to znane polskie przysłowie '' Po trupach do celu". Muszę też złożyć gratulacje dla Pani Wójt, potrafi Pani dotrzymywać słowa. Uczyniła Pani z koleżanki Dyrektorkę szkoły.
robb
robb 04.08.2017, 10:08
Miałem nadzieje że nauczyciele przestaną się w końcu ośmieszać ale widząc wpis Mamusi to płonne nadzieje. Kobieto weź się do roboty a nie intrygi knujesz. Dobra wiadomość - jest nowy dyrektor - pewna informacja od Mamusi
ziom
ziom 03.08.2017, 15:35
Szybko leć do apteki po maść na ból czterech liter, bo jak widać strasznie cierpisz.
??????
?????? 03.08.2017, 14:49
A kto jest dyrektorką?
Rodzic
Rodzic 03.08.2017, 10:49
Tylko się wydaje, że poprzedni dyrektor postawił poprzeczkę wysoko. Proszę o konkrety. Co się zmieniło za jego kadencji? Uświadom wszystkich, bo nie bardzo wiadomo co ten pan dobrego zrobił.Ja jako rodzic nie widzę żadnych pozytywnych zmian. Poprzeczka spadła nisko. Myślę, że pani Zawada będzie musiała zrobić porządek po bałaganie, który ten pan zostawił.
kuna
kuna 29.07.2017, 23:42
I co klepnęli ją na dyrektora na rok?
ziom
ziom 30.07.2017, 10:44
A dlaczego na rok? Obowiązujące przepisy wyraźnie mówią o powierzeniu stanowiska na 5 lat (co do zasady). Jedynie w uzasadnionych przypadkach okres ten może być krótszy (po uzgodnieniu z kuratorem). Przepisy nie wskazują jakie to są uzasadnione przypadki. Wystarczy poczytać, a nie wymyślać.
Rodzic
Rodzic 26.07.2017, 10:21
Słyszałem, że Pani Bogusia już zaklepana i ok !
jo
jo 29.07.2017, 23:04
czy trafny, to się okaże, jestem sceptycznie nastawiony..
poprzedni dyrektor postawił poprzeczkę naprawdę wysoko
robb
robb 31.07.2017, 20:42
Musiała być " postawiona" wyjątkowo wysoko wręcz niewidoczna
ziom
ziom 26.07.2017, 10:54
Jeśli tak to bardzo dobry wybór. W zasadzie jedyny skoro nikt inny nie stanął do konkursu, ale wciąż trafny.
Mieszkaniec  gminy
Mieszkaniec gminy 20.07.2017, 12:51
Sądzę, że P. B.Z. - jest solidnym Kandydatem na Dyrektora - tylko jakś tam układ przeszkodził, a szkoda czasu - gdyż wakacje szybko mijają - a tu trzeba się brac ostro do pracy - powodzenia panii Bogusiu .
ziom
ziom 23.07.2017, 11:18
Spoko, spoko. Na wszystko przyjdzie czas, a kwik będzie jeszcze bardziej doniosły:)
świniopas
świniopas 23.07.2017, 13:59
Ja na razie tylko twój słyszę.
ziom
ziom 23.07.2017, 15:07
Wyparcie jest pierwszym etapem przyznania się do porażki. A tak na marginesie to bardzo mnie wzruszył twój komentarz:)
tatata
tatata 19.07.2017, 15:36
Nie każdego dyrektora można wrzucić do jednego wora.
norma
norma 19.07.2017, 10:59
Nie mogły być na "nie" to się wstrzymały. Już prawie teraz wiadomo kto jak głosował.
łepski
łepski 20.07.2017, 13:10
Kto i jak to z góry wiadomo, ale dlaczego? To jest ciekawsze.
ziom
ziom 20.07.2017, 18:04
Nie wiesz dlaczego? Zwykła ludzka zazdrość.
niecierpliwa
niecierpliwa 19.07.2017, 10:41
Kiedy decyzja pani wójt?
ziom
ziom 19.07.2017, 10:01
Tak czy siak "ekipa" nie osiągnęła celu. Nic nie osiągnęli i tylko wystawili się na śmieszność. Czas przełknąć gorycz porażki, spuścić łby i walnąć się w pierś. Jak widać spiski wam nie wychodzą. Może zajmiecie się szydełkowaniem?
rodzic
rodzic 19.07.2017, 07:57
Matematycznie to wyszło 7/7. Jak to można zmanipulować wynik :( Miejmy nadzieję, że teraz zmiana nastąpi na to lepsze, bardziej ludzkie i otwarte na działania. Od lat w szkole rządzą osoby, które niestety dla uczniów to już nic nie chcą bo im się po prostu nie chce (trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść) i ustąpić miejsca ludziom którzy chcą działać, robić, zmieniać i iść z duchem czasu bo obecne czasy wymagają otwartości, nowoczesności i przede wszystkim dialogu.
kino mann
kino mann 18.07.2017, 20:37
Flip to exprzewodniczący, a Flap to exwójt.
sugestor
sugestor 18.07.2017, 15:34
Tak jak szlachecka Polskę gubiły instrukcje, tak ten konkurs zgubiły sugestie.
Obiektywny
Obiektywny 18.07.2017, 11:40
Zaufana osoba to może jego kuzynka? Zdecydowanie mniej oczytana, ale nie szkodzi. Ważne, że z układu.
yyy
yyy 18.07.2017, 11:32
Pan Cembik z przyczyn osobistych nie chciał powierzenia i tyle w temacie.Zaufanych jest już jak na lekarstwo. Ludzie widzą co się dzieje i towarzystwo się wykrusza. Niech ośmieszają się tak dalej jak na zakończeniu roku, to na taczkach ich wywiozą.
woźny gminny
woźny gminny 18.07.2017, 10:14
Pobudka! Wakacje to zaraz nauczycielstwo w nocy siedzi przed kompami a w dzień śpi. A tu się dzieje! Czy to prawda, że na rok ma być powołany pan Cembik po to aby zaufana osoba zdążyła zrobić zarządzanie oświatą i mogła stanąć do konkursu?
pterodaktyl
pterodaktyl 18.07.2017, 11:10
Nie wiem skąd owe rewelacje, ale wydaje mi się, że gdyby kandydat nie spełniał wymagań to nie zostałby dopuszczony do konkursu. Z artykułu jasno wynika, że pomimo propozycji powierzenia funkcji na kolejny okres, p. Cembik nie zdecydował się. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te rewelacje, bo stoją w sprzeczności z rzeczywistością.
smutno mi
smutno mi 18.07.2017, 09:22
Już nic nie będzie tak jak było...
marcin
marcin 18.07.2017, 00:16
Nowa władza próbuje ludzi zaszufladkować obraźliwymi epitetami: klika, układ, przyd...sy, donosiciele etc. Trzeba znaleźć sobie wroga żeby usprawiedliwić własne działania i odciągnąć uwagę od pewnych spraw. Ale ludzie nie są głupi, widzą więcej niż wam się wydaje. Zrobili nam dobrą zmianę na lokalnym gruncie...
ziom
ziom 18.07.2017, 00:30
Idź spać, bo głupoty wypisujesz. To, o czym biadolisz, wypisz, wymaluj pasuje do oszczerstw rozpowszechnianych przez rozczarowanych. Odwracanie kota ogonem nic nie da. Z jednym się z tobą zgodzę. Ludzie widzą wiele i efektem tego jest nowa władza w gminie. Także pogódź się z tym, że stare już nie wróci. Dobra zmiana? Zdecydowanie tak. Szkoda tylko, że rozczarowani jak byli ograniczeni, tak dalej są.
ZUZIA
ZUZIA 17.07.2017, 23:48
Klika działa według starego schematu. Trzeba zniszczyć każdego kto jest lepszy, mądrzejszy, bardziej kompetentny.Kandydatka super, dlatego, panie nauczycielki z kliki czują się zagrożone. Więc niszczą, posuwają się do co raz gorszych metod. Zastraszanie, obrażanie, odwoływanie się do moralności. A wasza moralność, jak u pani Dulskiej. Szkoda fatygi, już nic nie możecie zrobić.
xxx
xxx 17.07.2017, 23:24
JO, TY CHYBA ŻYJESZ W KOSMOSIE. Nie słyszałeś, że dyrektor ma rządzić szkołą tzn. dbać o ludzi, budynek, nauczanie. Z skąd ty się urwałeś człowieku.

Pozostałe