Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Apel marszałka Geblewicza do wojewody

  • 06.03.2018, 12:58 (aktualizacja 06.03.2018, 20:06)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Apel marszałka Geblewicza do wojewody
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz gratuluje Tomaszowi Hincowi nominacji na stanowisko wojewody zachodniopomorskiego i jednocześnie w imieniu zarządu województwa wyzywa do pilnego i zgodnego z prawem uporządkowania kwestii osób piastujących funkcje Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Nieprawość zarządzenia nadzorczego wojewody stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w dniu 28 lutego br. Według marszałka każdy dzień funkcjonowania nieprawnie powołanego Zarządu, prowadzi do pogłębienia chaosu prawnego w WFOŚiGW oraz zagraża beneficjentom funduszu, mieszkańcom, firmom i samorządom zachodniopomorskim.

Ogłoszony 28 lutego 2018 r. wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie uchylił rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody zachodniopomorskiego, które podważało uchwałę zarządu województwa zachodniopomorskiego z 25 października 2017 r. w sprawie powołania prezesa oraz wiceprezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

WSA orzekł, iż w kwestionowanej przez wojewodę uchwale zarząd województwa zachodniopomorskiego nie naruszył przepisów prawa, a wskazanie terminu powołania nowego zarządu jednostki wynikało wprost z przepisów Kodeksu pracy. Wojewoda powołując się na treść przepisu art. 82a ust. 1 ustawy o samorządzie województwa stwierdza, że kwestionowana przez niego uchwała zarządu województwa nie podlega wykonaniu a zarazem - po uprzedniej nieuzasadnionej modyfikacji treści uchwały – dopuszcza do jej wykonania, czyli powołania prezesa i wiceprezesa jednostki w dacie, która nie była zgodna ani z wolą, ani ze wskazaniem poczynionym przez zarząd województwa w ramach przysługujących mu kompetencji. W konsekwencji wadliwego aktu wojewody doszło do obsadzenia stanowisk w sposób niezgodny z prawem. Także niezgodnie z prawem doszło do wygaszenia mandatów dotychczasowych członków zarządu tej jednostki.

Każdy kolejny dzień pracy wadliwie wybranego zarządu WFOŚ, to chaos prawny i znaczące ryzyko dla WFOŚiGW w Szczecinie. Niestety, właśnie takie konsekwencje niesie za sobą nieprawne powołanie przez wojewodę zachodniopomorskiego nowego zarządu tej samorządowej osoby prawnej.

Zarząd województwa podkreśla, że jest to stan zagrożenia nie tylko dla samego funduszu, ale i dla jego beneficjentów, mieszkańców Pomorza Zachodniego, firm i samorządów które w dobrej wierze zawierają umowy obarczone wadą prawną. Zagrożenie to rozciąga się również na osoby powołane przez wojewodę, gdyż pobierają one nieprawnie wynagrodzenia.

Jedną z najprostszych form rozwiązania tego problemu jest np. ogłoszenie nowego zarządzenia nadzorczego uchylającego te poprzednie, uznane przez WSA za wadliwe, dlatego zarząd województwa apeluje w tej sprawie do wojewody zachodniopomorskiego.

Marek Mucha, wzp

 

Aktualizacja: Odpowiedź wojewody zamieściliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27272,wojewoda-tomasz-hinc-odpowiada-na-apel-marszalka

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oluś
oluś 08.03.2018, 11:23
co nas interesuje jakiś olgierdek????????????????????
Danuśka z Krzyżaków
Danuśka z Krzyżaków 08.03.2018, 11:42
Mój ci on! Mój!
Maja
Maja 08.03.2018, 07:26
A kiedy napisze list do starosty? Bo ten czeka i czeka
Fakt
Fakt 07.03.2018, 17:44
Apel do marszałka by dobrowolnie odszedł w niebyt
alabaster
alabaster 06.03.2018, 21:20
A co to za reklama Artura Nycza i Grzegorza Napieralskiego? Oni znowu razem?
Tęczowe chłopaki
Tęczowe chłopaki 06.03.2018, 23:34
Bo my dziewczyny zawsze trzymamy się razem :)))
karmel
karmel 06.03.2018, 21:33
Gdzie ty to widzisz?
alabaster
alabaster 06.03.2018, 22:39
Reklama z życzeniami na Dzień Kobiet po lewej...
KK
KK 06.03.2018, 16:22
ja tam wszystko zalatwilem w urzędzie bez problemów. to wy macie problemy na tych stolkach. powinno się was pozwalniać i na inne rzeczy wydawac te pieniądze.
88
88 06.03.2018, 15:34
niech spada
Tevie.
Tevie. 07.03.2018, 01:28
Faszyści do Norymbergii.

Pozostałe