Kocham te zwierzęta! Próbowałam wyjaśniać, ale kazano mi się zamknąć - lekarka ze Starego Czarnowa wyznaje dla igryfino

  • 31.03.2018, 07:59 (aktualizacja 08.04.2018 00:51)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kocham te zwierzęta! Próbowałam wyjaśniać, ale kazano mi się zamknąć - lekarka ze Starego Czarnowa wyznaje dla igryfino Lidia Pięta, właścicielka gospodarstwa w Starym Czarnowie (fot. igryfino)
Lidia Pięta od 2002 r. jest właścicielką niewielkiego gospodarstwa rolnego w Starym Czarnowie. Pochodzi ze Szczecina. W Starym Czarnowie mieszka od 28 lat i pracuje tam jako lekarz. W latach 1999-2006 była przewodniczącą Rady Powiatu Gryfińskiego. Na radną powiatową startowała także w ostatnich wyborach w 2014 r. Zabrakło jej jednak nieco głosów. Teraz o jej gospodarstwie zrobiło się głośno w całej Polsce. W ciągu dwóch dni (29-30 marca 2018 r.) z jej posesji zabrano ponad 120 zwierząt. Decyzja ta podyktowana była warunkami, w jakich przebywały psy, świnie, krowy, konie i koty.

- Nie wpuszczono mnie na teren przy załadunku zwierząt. Nikogo nie interesowało jak pies ma na imię, ile ma lat, czy jest wysterylizowany, na co jest chory i jakie bierze leki. To zabolało mnie najbardziej. Dostały czipy i numerki jak w jakimś obozie – opowiada portalowi igryfino właścicielka gospodarstwa Lidia Pięta.

 

Jednak warunki, w jakich przebywały zwierzęta, były tragiczne. W związku z tym wydano nakaz zabrania zwierząt z posesji w Starym Czarnowie.

 

Na trzech poniższych krótkich  nagraniach przedstawiamy zaganianie świń do specjalnych skrzyń transportowych.

 

 

 

-Mieliśmy utwardzać to podwórko. Zakupiliśmy już materiał – zapewnia na nagraniu Lidia Pięta.

 

-Wszyscy moi wolontariusze zostali wyproszeni! Nie pozwolono nam dokumentować akcji wywożenia zwierząt i zabrano nam aparat – relacjonuje na nagraniu właścicielka gospodarstwa.

 

A teraz bez komentarza...

 

O sytuacji zwierząt przebywających na terenie posesji w Starym Czarnowie napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27611,zwierzeta-brodzily-w-gnojowicy-i-blocie-gehenna-w-

oraz

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27696,w-przychodni-lekarki-ze-starego-czarnowa-ktorej-od

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27608,dramatyczny-los-okolo-120-zwierzat-koszmarne-warun

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27658,chore-psy-podrzucali-jej-do-starego-czarnowa-az-sy

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27640,znecanie-sie-nad-zwierzetami-to-tez-niechlujne-war

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27628,kontrowersje-wokol-akcji-odbierania-zwierzat-w-sta

 

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27608,dramatyczny-los-okolo-120-zwierzat-koszmarne-warun

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (353)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziecko którego nie powinno tam być
Dziecko którego nie powinno tam być 12.01.2019, 23:07
Kto był na miejscu? A i te zwierzęta przeżywały koszmar no ,,pani doktor" nie dawała im jeść one żywiły się tylko padliną itd. Byłem tam i to widziałem bo też pomagałem.
Aga
Aga 11.04.2018, 15:18
Lidia lepiej od razu sie (...) bo nie zasługujesz na nic dobrego po takim traktowaniu psów i innych zwierząt. Twoje głupie teksty i zapewnienia oraz argumenty na wszystkie fakty są wręcz śmieszne. Czepiasz się że wolontariusze założyli psu obrożę a nie szelki? to pokaż te szelki w tym burdelu jaki masz w domu. Nie mogę uwierzyć że taka (...) bada ludzi w tej wsi cud że się (...) do nagrania.

Część komentarza usunięto. admin2
Barbara
Barbara 28.10.2018, 02:44
Paniusia z palacu sie odezwala ! Taka, co nie pomoze, ale przyleje blizniemu po pysku. Masz problem ? To przyjedz, gowno wygarniaj, zwierzakom jedzenie szykuj, a nie hejtuj w sieci. Swieta !
Hala
Hala 9.04.2018, 22:00
Jak taka osoba . może być lekarzem , niezaradna . Wymaga sama lekarza od głowy. Wszyscy mieszkańcy to chyba psychole , jak można
tak długo czekać i nic nie robić . Katolicy z pierwszej ławki .
Koszmar, nie mieści mi się w głowie jak człowiek może być tak psychiczny.
Eva
Eva 9.04.2018, 20:42
Psychicznie chora kobieta! Sama powinna zamieszkać w tym błocie. I ta buta oraz cynizm podczas wypowiedzi na żywo w tv!? Kim jest ta baba że rości sobie prawo do takiego traktowania zwierząt? Oby wszyscy zapamiętali jej nazwisko. Wielka pani samarytanka! W *** z nią!
Gienia
Gienia 6.04.2018, 22:45
I z miłością można przesadzić...
szary
szary 6.04.2018, 09:23
Sprawa nie jest jednoznaczna.
bussi
bussi 6.04.2018, 09:52
Dokładnie!
Rafi
Rafi 6.04.2018, 09:14
Skandal !!! Babe trzeba zamknąć !! Dla przykładu !!
milcz
milcz 6.04.2018, 09:22
Sam się zamknij jak nie jarzysz tematu!
temida
temida 4.04.2018, 19:51
A były prezes z wyrokiem...
Barbara
Barbara 28.10.2018, 02:46
Z wyrokami. A PdZ do rozwiazania, 15 listopada.... Ciekawe dlaczego ?
Krystyna
Krystyna 4.04.2018, 19:48
Ja to rozumiem, ale pewien etap już się skończył...
Elzbieta
Elzbieta 4.04.2018, 18:18
Film juz jest na youtube.Ja bym sie bala leczyc u takiego flejtucha lekarza. Tak bronil ja ten lekarz weterynarii niech teraz on tez odpowie zato.
SMACZNEGO
SMACZNEGO 4.04.2018, 19:08
Elu, a co sama na śniadanko jadłaś? Kabanosika? Szyneczkę? Jajeczniczkę od kurek klatkowych?
A co jadłaś na obiadek? Schabowego? Mielonego?

Ze zwierzątka które nigdy nie widziało słonca? Dlaczego TY sama nie szanujesz kurki? Świnki sa bardziej inteligentne od psów - dlaczego ich nie szanujesz? Bo nie są puchate?

Ja to nazywam moherowy, zdewociały HIPOKRYTYZM!
Sprawdz zdjecia jak są hodowane i zabijane zwierzaki które TY JESZ CODZIENNIE!

Sama siejesz 1000 razy GRORSZE PIEKŁO, sadyzm i gehenne!
ALICJA
ALICJA 3.04.2018, 21:05
Czekam na filmik i zdjęcia dotyczące dalszych losów psiaków.
Bagera
Bagera 28.10.2018, 13:09
Nie doczekasz się ! Ręczę za to ! Ani
na rozliczenie zbiórki też nie licz !
gość
gość 3.04.2018, 19:19
Nic pani doktor nie usprawiedliwia. No, może jedynie choroba. To niestety ZBIERACTWO. Biedna, pogubiona kobieta, która wymaga pomocy. Gdyby zachowała zdrowy rozsądek to można było tego uniknąć. Zwierzęta się KASTRUJE i szuka im (tym podrzucanym) nowych domów. Każda organizacja pomaga w takich przypadkach i gmina powinna, bo to jej zas...y ustawowy obowiązek. Ale trzeba ich o to poprosić i tę pomoc wydeptać w urzędzie, a nie doprowadzić zwierzęta do takiego stanu. Ta choroba nie ma nic wspólnego z miłością do zwierząt niestety.
Bagera
Bagera 28.10.2018, 13:11
No właśnie PdZ „pomogło”. :( skąd wiesz ile było wysterylizowanych ?
inicjatywa samorządowa
inicjatywa samorządowa 3.04.2018, 14:27
Powodzenia pani Lidio w hodowli!
m
m 2.04.2018, 19:21
https://www.facebook.com/stop.…
żenada
żenada 2.04.2018, 16:39
Te wszystkie pozytywne komentarze chyba ona sama sobie pisze... Ta gehenna tam ponoć już 20 lat trwa ... Gdzie był weterynarz ...czego nikt nie zareagował? ...wiejskie układy i układziki kosztem cierpienia bezbronnych zwierząt..!!..Ponoć Polska to 95% katolików. .i tak wygląda wiara.
J.
J. 2.04.2018, 16:07
Nie znacie kobiety to jej nie oceniajcie. Jestem jej pacjentka od 20 lat i wiem że nie wszystko działało tam jak może powinno ale człowiekiem ta pani jest bardzo dobrym. Żeby wszyscy którzy siedzą na "stolkach " mieli w sobie tyle dobroci i poszanowania dla innych co ona to świat byłby piękniejszy i żyłoby nam się dużo lepiej. A gdyby miała te 200 tysięcy to nie dość że podwórko wyglądałoby lepiej i cała reszta to jeszcze biedne dzieci z wioski byłyby najedzone. Tak, tak.... Pani doktor sama nie zjadła a przygarniala głodne dzieciaki i gotowana im obiady bo rodzicom się nie chciało albo woleli chlac. Trzeba pomóc a nie odrazu zgnoic człowieka.Ja nie zamierzam też zmieniać lekarza bo pani doktor jest dobrym lekarzem. Nie takim dla którego tylko kasa się liczy. I gdybym była w życiowym dołku po jakiejś życiowej tragedii to też po raz kolejny poszłabym tylko do niej. I nie wpisujcie bzdur bo nie ma takiego na świecie który by nie popełnił błędu. Każdy coś tam ma nawet księża żeby nie było. A ten ze Starego Czarnowa to bardziej Komornik a nie ksiądz...... I myślę że większość się że mną zgodzi. I niech się nie wypowiada.... Wszystkiego dobrego wam życzę.
Kate
Kate 2.04.2018, 17:15
Przygotowywała im obiady ? Rzucając zdechłe zwierzęta innym na posiłek? To Pani nazywa dbaniem ? Czy według Pani te wszystkie zdjęcia pokazują miłość do zwierząt ? Skoro Pani po obejrzeniu zdjęć twierdzi, że wszystko jest ok to nie dałabym Pani pod opiekę żadnego zwierzęcia. Tak jak Pani doktor.

wsiok
wsiok 7.04.2018, 06:22
Faktycznie, na zastawie stołowej obiadów zwierzętom nie serwowała, nawet obrusów i serwetek nie podawała i jak te zwierzaki jadły że na zabiedzone nie wyglądają???? Jestem w szoku bo psim dziewczynkom różowych kokardek nie wiązała, nawet świnki pampersów nie miały ...
SMACZNEGO
SMACZNEGO 2.04.2018, 19:44
A co sama na śniadanko jadłaś? Kabanosika? Żywy był? Ze zwierzątka które nigdy nie widziało słonca? To nazywasz dbaniem? Miłością? Szacunkiem? Ja to nazywam HIPOKRYTYZM!
Sprawdz zdjecia jak są hodowane i zabijane zwierzaki które TY JESZ CODZIENNIE!

Sama 1000 razy GRORSZE PIEKŁO siejesz!
jancio
jancio 11.04.2018, 13:13
hipokrytyzm???? --->hipokryzja
za kratki
za kratki 2.04.2018, 16:28
pani J "wazelina" ...to pani zdaniem tak wygląda miłość do zwierząt??? Psy ze sobą walczą i nawzajem się zżerają ,a ta kobieta nie jest w stanie temu cierpieniu zapobiec? To niech bierze tyle ile jest w stanie ogarnąć...Skrajny brak odpowiedzialności ,sadyzm a nie miłość.!!! jak nie ma pieniędzy to niech nie rzuca się z motyką na księżyc. Powinna dostać dożywotno zakaz podsiadania zwierząt i za kratki za cierpienie jakie im zafundowała.
UWAGA
UWAGA 2.04.2018, 10:54
Do wszytkich którzy wpisują i rozpowiadają informacje niezgodne z prawdą, typu: że zwierzęta jadły/pożerały sie nawzajem, umieraly z choróbsk od brudu (chore zwierzęta były podrzucane do Pani Lidi).

Zgodnie z definicją art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
fakty
fakty 2.04.2018, 16:31
straszyc to sobie możesz....zdjęcia i filmy nie kłamią...to bagno za które powinna odpowiedzieć.... mimo swoich układów i układzików.
Bagera
Bagera 28.10.2018, 13:16
To nie wiesz, że zdjęcia i filmy mogą kłamać ? Komentarz, ujęcie, retusz ? Życia nie znasz ?
art. 212 § 1 K.K
art. 212 § 1 K.K 2.04.2018, 19:30
Do: fakty Dzisiaj, 16:31
Bagno owszem. Pozostałe informacje to tzw FAKE NEWS i prokurator bedzie to badać łacznie z każdym wpisem na internecie który powiela nieprawdziwą wiadomość pod art. 212 § 1 K.K.
Nina
Nina 2.04.2018, 13:40
Podzrzucane? Swinie, krowy, konie i koty tez? MOZE PRZEZ PLOT?? NAAET JEZELI KTOS PODZRZUCIL TO NALEZY SIE ZWIERZECIEM ZAJAC ALBO ZGLOSIC DO ORGANIZACJI KTORA POMAGA BEZDOMNYM ZWIERZETOM. ZGADZA SIE? A nie glodzic na smierc? I ty ktory to napisales jestes KATOLIKEM I CZLOWIEKIEM WRAZLIWYM NA CIERPIENI, JESTES G... WART . Pozdrawiam sasiadow tej.... jestescie tyle warci co ona. To znaczy zwykle g... To jest polskja zacofana, smierdzaca wies. Zero szacunku do zwierzat. sredniowiecze z polowa analfabetow!!
art. 212 § 1 K.K.
art. 212 § 1 K.K. 2.04.2018, 19:35
Rozumiem że Pani insynuuje iż zwierząta były głodzone na śmierć przez Pania Lidie oraz że sąsiedzi o wszystkim wiedzieli i tak samo cała gmina wiedziała i że dawali temu pozwolenie.
Robić okresowe badania psychiatryczne!
Robić okresowe badania psychiatryczne! 2.04.2018, 09:49
Z tej pani to taki lekarz jak z Antoniego minister wojny
pirit.a
pirit.a 2.04.2018, 09:41
Naprawde lepiej niech ta pani sie nie wypowiada, bo stworzyla tym zwierzakom pieklo. Pozeraly sie z glodu, umieraly z chorobsk od brudu ale ona je kocha i miala utwardzic podworko! No w tej sytuacji to rzeczywiscie priorytet ???? a chipy jak numerki w obozie - no z kim wy gadacie? W kazdym cywilizowanym kraju to obowiazek! Zabrac - to jedyne sluszne wyjscie bo jej mentalnosci nic nie zmieni!
Heniek
Heniek 2.04.2018, 08:32
Jak uslyszalem tego malo bystrego zastepcy wijta to mi rece opadly. Przeprowadzono kontrole w wyniku przeprowadzonej kontroli.
Tobi
Tobi 2.04.2018, 08:50
Na pewno ani on ani grzywinska ktora mieszka niedaleko nawet tam nie byli ale w gazetce napisza ze to ich zasluga
na pewno
na pewno 2.04.2018, 11:53
Na pewno to Chopin nie żyje, filozofie z bożej łaski.

Pozostałe