Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Jest gorzej niż przed gminną inwestycją - skarży się czytelniczka

  • 19.04.2018, 19:01
  • Admin Admin
Jest gorzej niż przed gminną inwestycją - skarży się czytelniczka
-W naszych domach stoi woda! Od Komandora aż po ostatni dom wybudowany na wjeździe w 2008 r. mamy problem z wodą. Kiedy drogi nie było, to problemów takich nie mieliśmy. Przez nową drogę, którą zrobiła gmina, mamy gorzej niż było. Toniemy! – skarży Magdalena Pęciak. W sprawie problemów z odnogą ulicy Pomorskiej obiecał pomóc Tomasz Miler.

Mieszkańcy zaniepokoili się, ponieważ rozmowy z wiceburmistrzem Tomaszem Milerem rozpoczęły się kilka miesięcy temu i do tej pory problem nie został wyeliminowany.

-Pan Miler obiecywał w lutym, że się tym zajmie i cisza - skarży się mieszkaniec.

Sprawdziliśmy. Piwnice są zalewane, garaże zalane. Woda stoi w pomieszczeniach, gdzie była prowadzona działalność gospodarcza. Ludzie codziennie muszą włączać pompy i wypompowywać wodę. O to co zamierzają zrobić władze Gryfina, zapytaliśmy wiceburmistrza do spraw inwestycji:

Odpowiedź wiceburmistrza Tomasza Milera:

Ten zaniedbany przez tak wiele lat obszar, jest jednym z priorytetów inwestycyjnych gminy Gryfino. W roku 2015 wybudowano drogę obsługującą teren na którym działa kilkanaście przedsiębiorstw z sektora MŚP. Inwestycja kosztowała 1,2 miliona złotych, objęła nie tylko nawierzchnię drogową, ale i system kanalizacji deszczowej.

Aktualnie realizowany jest kolejny etap inwestycji, umowa w tej sprawie z wykonawcą prac podpisana została 9 kwietnia. Kontrakt wart jest 2,91 miliona złotych, a znacząca część bo 2,12 miliona złotych zostało pozyskane ze środków Unii Europejskiej. Trwające już prace polegać będą głównie na modernizacji i budowie infrastruktury technicznej – tej służącej prawidłowej gospodarce wodnej. Dodatkowo wybudowana zostanie nowa nawierzchnia kolejnej odnogi ulicy Pomorskiej (dojazd do myjni, hurtowni elektrycznej, czy stacji kontroli pojazdów).

W efekcie powstanie nie tylko kompleksowy układ drogowy w północnej części miasta, gdzie koncentruje się dziś rozwój gospodarczy (w tej kadencji powstała tam także droga do firmy Jaeger i przygotowywanych do sprzedaży działek przemysłowych), ale także system odprowadzenia wody deszczowej do rzeki.

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Usunąć niszczycieli miasta i handlarzy nieruchomościami.
Usunąć niszczycieli miasta i handlarzy nieruchomościami. 22.04.2018, 00:48
Obojętnie czy gmina podejmie jakiekolwiek działania naprawcze, wystąpimy po milionowe odszkodowania choćby proces miał trwać nawet 10 lat. Niektórzy od listopada chcą zatrudnić adwokata Sawaryna. Będzie od razu świadkiem. I może oskarżonym tyle, że w procesie karnym. Zatopili nas. Pojawia się zagrzybienie. Czy to było celowe aby nas usunąć ? Czy kradziono materiały ? Czemu zalało kilkadziesiąt nieruchomości ? Żądamy odpowiedzi !
P.s. A Sawaryn w tym czasie przekłada wickowi Milerowi dobry chodnik na nowy.
Niszczą nasze domy
Niszczą nasze domy 22.04.2018, 00:02
Za trzy lata zje nas grzyb.
Inżynier
Inżynier 21.04.2018, 10:30
Budowa dróg, gdy ze względów oszczędności schodzi się z wymaganych elementów infrastruktury, czy wykonuje się taniej z naruszeniem norm jakościowych materiałów zawsze przyniesie negatywne efekty. Prędzej czy później. Przykład to Pomorska i droga do Parkera i efekt zalanie wszystkich domów, warsztatów i garaży. Dobrze, że do tej pory przez cztery lata nie wybudowali żadnego budynku. Ja do sali gimnastycznej za 10 milionów nie pójdę bo na robociźnie nie zaoszczędzą . A oszczędności materiałowe to katastrofa budowlana. To niebezpieczni ludzie bez wiedzy i wyobraźni.
dron
dron 20.04.2018, 22:07
ciągle mówią o zaniedbaniach sprzed lat, niestety po zaniedbaniach tej kadencji trzeba będzie sto razy więcej wysiłku żeby doprowadzić gminę do porządku
Inwestor
Inwestor 20.04.2018, 15:15
Bo woda w tym miejscu nie miała płynąć siłą grawitacji, tylko siłą woli z pomocą boską w górę. Przewidzieliśmy to i dlatego nie ma pomp. Załatwię to w niedzielę z proboszczem.
Toniemy ! Ostatni bąbelek do ostatniego bobelka.
Toniemy ! Ostatni bąbelek do ostatniego bobelka. 20.04.2018, 14:46
To nie my. Za ból, ból drogę z 2016r. odpowiadają poprzednicy. Tak chwyta się brzytwy tonący Miler. Łże .Zrobili drogę, zapomnieli o pompach i dobrym odwodnieniu . Zapewnili tanią katastrofę. ZERO wiedzy, zero wyobraźni. To głupiec. To ty ch... złamany kombinowałeś z przetargami przy tej drodze kilka razy i gówno wyszło. Mam nadzieję, ze przewodnicząca rady powiadomi prokuraturę bo jak nie to myto zrobimy !
niszczyciele nieruchomości
niszczyciele nieruchomości 20.04.2018, 08:32
Niszczyciele nieruchomości latami zaniedbują czekając „spokojnie” aż obiekty ulegną dewastacji.
Widać po komendzie – która niszczeje, po pałacyku, po zabytkach (świeckich), po targowisku. I po kamienicy którą zburzyli (i mimo że podobno taka ledwo trzymająca się ruina to się sporo namęczyli). I po innych starych budynkach, których nie remontują...

Powody są różne – chęć opylenia działki na której „roszczeniowa klientela” przeszkadza, albo w przypadku publicznych pieniędzy chęć zrobienia większych remontów (przykład rynny na budynku urzędu, czy budowy drogi bez odwodnienia terenu).
5.10,15
5.10,15 20.04.2018, 00:41
Miler jest całkowicie niekompetentny. Odpowiada i opowiada o innym odcinku drogi - nie na temat. Los mieszkańców zalanych domów go wcale nie interesuje a to , że po wybudowaniu drogi w 2015 r. ich zalała woda zrzuca na poprzedników. To straszna bezczelność, bo jak to inaczej nazwać ? To ty panie Miler robiłeś tą drogę. Skupiłeś się na niskich kosztach to i nie ma tam pomp i przepompowni (o braku chodników i miejsc parkingowych nie wspomnę) no i w efekcie zalało te domy. Panie Miler głupi pan jesteś ?! To pan stworzył tego bubla a nie Piłat. 
P.s. Niby ładna droga a pod nią syf , a obok drogi syf. DLACZEGO NIE MA POMP ? Może miały być a ktoś zrezygnował z "oszczędności".
stop niszczycielom nieruchomości!
stop niszczycielom nieruchomości! 20.04.2018, 07:12
Pani architekt drukuje foldery z błędami a dziennikarze i historycy projektują drogi. Taka gmina...
A wszyscy opłacani z naszych podatków...
To sprawa do prokuratury.
To sprawa do prokuratury. 20.04.2018, 00:25
Tanie mięso jedzą psy. Robili kilka przetargów, bo chcieli by im wykonawcy robili za darmo, cięli koszty likwidując chodniki i miejsca parkingowe i oszczędzając na odwodnieniu to i są efekty. To inwestycja Milera. Poczytajcie jak się nią szczycił, a tu trzeba zacząć od nowa albo wypłucze wam te fundamenty z domami.. W najlepszym wypadku grzyb was w końcu zje. Najpierw trzeba zrobić porządne odwodnienie, także drogi do Parkera. Jeżeli nawalił wykonawca trzeba go ścigać w ramach gwarancji czy rękojmi. Może projekt , który miał być tani jak i droga nie przewidział przepompowni. No i efekty. Gmina do roboty a Miler na trawę zieloną. Nieudacznicy na niczym się nie znają.
stop niczycielom nieruchomości!
stop niczycielom nieruchomości! 20.04.2018, 07:11
I podręcznikowy przykład niszczycieli nieruchomości. Zburzyć nie można, to się zatopi i wykurzy mieszkańców - sami odejdą.
hiehie
hiehie 19.04.2018, 23:33
Ci o zalanych domach a ten o nowej drodze do myjni. Nie ma jak się wytłumaczyć to leje wodę. I pewnie od tego lania zalewa te piwnice :-D
M.
M. 19.04.2018, 22:46
I tak ze wszystkim jak chcą coś zrobić w Gryfinie to obiecanki cacanki a głupiemu radość a jak po fakcie to, mają nas gorąco w du...
petent
petent 19.04.2018, 22:41
Raz miałem do czynienia z p.wiceburmistrzem. Masssaaakra. Tyle w temacie. Zero pomyślunku i krótkowroczność.
gapo
gapo 19.04.2018, 22:14
W listopadzie przyjdzie walec i wyrówna!
Mieli 4 długie lata
Mieli 4 długie lata 19.04.2018, 21:40
Bo Miler szykuje bukiet obiecanek na listopad. Co im przyjdzie z tego że regularnie bedzie prowadzony ład i skład w mieście? Nic! Lepiej przeczekać i obiecywać.
Bedziecie łykać jak te pelikany w listopadzie :)
Nowomowa PRL
Nowomowa PRL 19.04.2018, 21:32
Nie da się czytać tego bełkotu "wieloletnie zaniedbania". Naprawdę skończ pan z tym
popieram w tym wicka
popieram w tym wicka 19.04.2018, 22:15
Dobrze napisał. Wieloletnie a konkretnie 4-letnie ekipy Sawaryna.
bezpartyjny
bezpartyjny 19.04.2018, 21:31
Za 1,2 mln zbudowano drogę do firmy Parker, który miał być naszym eldorado, ale nie jest. Małe zatrudnienie, słabe zarobki. Droga idzie pod górę a woda musi gdzieś spływać to spływa. A inni też mają od lat wodę w piwnicach i co i nic.
miszcze
miszcze 19.04.2018, 21:14
Najlepsi są w ograniczaniu parkingów!
zaradna
zaradna 19.04.2018, 20:33
Panie Miler! Dlaczego gmina inwestuje w drogi na północy skoro tamtejsi mieszkańcy są tak niezadowoleni i niewdzięczni? Kiedy wreszcie będą drogi na moich osuszonych bagnach?
milagro
milagro 19.04.2018, 20:19
Bo znacznie okroili koszty tej inwestycji i pewno nie zrobili wszystkiego.
gryfik
gryfik 19.04.2018, 19:59
Jak zwykle...

Pozostałe