Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pokażą akty na gryfińskim nabrzeżu

  • 25.04.2018, 15:48 (aktualizacja 25.04.2018, 20:35)
  • Admin Admin
Pokażą akty na gryfińskim nabrzeżu
Wernisaż nowej wystawy pod nazwą "Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt" odbędzie się poniedziałek 30 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.00 w galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Wystawie patronuje burmistrz miasta i gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Wpisana jest także w oficjalny program wydarzeń towarzyszących Dniom Gryfina. Kuratorem wystawy jest szczeciński antykwariusz Marek Wyłupek.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografia z XIX i początku XX wieku m.in. takich autorów jak: Jacek Malczewski, Antoni Kozakiewicz, Antoni Uniechowski, Tadeusz Rybkowski, Kazimierz Podsądecki, Feliks Hanusz, Edward Dwurnik. Jedyna kopia to obraz olejny Adama Styki. Dodatkowo na wernisażu zostaną zaprezentowane dwa portrety kobiece z XVII w. i rzeźba gabinetowa z 1977 roku Igora Mintoraja "Twarz zawoalowana".

Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino. Ekspozycja dostępna do zwiedzania będzie do soboty 19 maja. Tego dnia odbędzie się Europejska Noc Muzeów w której gryfiński CIT także bierze udział. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie z kolekcjonerami i kuratorem wystawy, na które zapraszamy do siedziby CIT w dniu 1 maja w godzinach 14.00-16.00.Wystawie patronuje burmistrz miasta i gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

O Stowarzyszeniu:

Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie powstał w 2015 r. Celem jego powołania była chęć zjednoczenia środowiska kolekcjonerów, wymiana doświadczeń, poszerzanie wiedzy, propagowanie sztuki oraz prezentowanie zbiorów szerokiej publiczności. Klub blisko współpracuje z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, a od 17 marca z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie, z którym wspólnie zorganizowano seminarium pt.: "100 lat Pomorskiego Związku Artystów 1916-2016". Ostatnim dużym wydarzeniem była wystawa "Sztuka dawna w zbiorach kolekcjonerów szczecińskich", gdzie swoje zbiory prezentowało 21 członków Klubu.

Katarzyna Sztangret
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Centrum Informacji Turystycznej

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abc
abc 25.04.2018, 20:11
Dwa razy, we wstępie, "Wystawie patronuje burmistrz..."
leszek
leszek 26.04.2018, 20:26
a czemu ma nie patronować.burmistrz ubierze się w gang-to wytkniesz że się wzbogacił.ubierze się w lumpeks to ty mu ze obłudnie obnosi się z biedą .zdław w sobie tego diabła nienawiści człowieku
promocja wyborcza
promocja wyborcza 25.04.2018, 20:35
To żebyś wiedział komu to zawdzięczasz!
sztuczka
sztuczka 25.04.2018, 19:40
brawo Stowarzyszenie, brawo gmina - świetny pomysł
Poprawność
Poprawność 25.04.2018, 18:10
Odkry cie roku w Gryfikue: Mintoraj (!) (?)
grzech
grzech 25.04.2018, 17:26
A Kosciol dal dyspense?
Marek
Marek 25.04.2018, 16:46
Matki Polki, Wszechpolacy, ONR i księża już widzą szatana. A to czyste piękno.
co
co 25.04.2018, 17:05
Jak chcesz pooglądać kobiety nago, to polecam Ci pewne strony, na które nie każdy musi patrzeć i nie każdy musi na nie wchodzić. Czyste piękno, 100 tyś. lat patrzenia na człowieka, nagle wszyscy się obudzili, że jest to "piękne". Minusujcie minusujcie, skutki waszych poglądów ujrzycie za ok. 20 lat. ;)
Samiec
Samiec 25.04.2018, 23:51
Kobieta dla mężczyzny zawsze jest piękna. Może z tobą jest coś nie tak ?
brzytwa
brzytwa 25.04.2018, 16:43
To już przed wyborami Sawaryn nawet goliznę promuję????!!!! Czego ten człowiek jeszcze będzie się chwytał?

Pozostałe