Mamy nową ścieżkę rowerową. Przełom bliski [FOTO, WIDEO]

  • 14.10.2018, 11:59 (aktualizacja 15.10.2018, 08:15)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mamy nową ścieżkę rowerową. Przełom bliski [FOTO, WIDEO]
Kilkuset rowerzystów przyjechało dziś 14 października 2018 r. na otwarcie nowej ścieżki rowerowej z Siekierek do Trzcińska Zdrój. Trasa liczy 36 km trasę rowerową. Rowerzyści wystartowali w Godkowie Osiedlu (gmina Chojna). To historyczny moment dla rozwoju turystyki rowerowej w naszym powiecie i nie tylko.

Ścieżka rowerowa Pojezierzy Zachodnich (trochę dziwnie wymyślona nazwa) przyniesie pełne korzyści gdy zostanie otwarty dla pieszych i rowerzystów most w Siekierkach. Do tego jednak daleka droga.

"Szlaban" uroczyście otwarty

Na starcie przywitał licznych gości marszałek Olgierd Geblewicz, radna sejmiku Ewa Dudar i nadzorujący ze strony urzędu marszałkowskiego Mariusz Sikora.

Długi peleton udał się na trasę. Piknik przygotowano w Przyjezierzu (gmina Moryń).

A pogoda dziś piękna, słoneczna.

37 km pięknej trasy

Trasa rowerowa nr 20 na odcinku Siekierki - Trzcińsko-Zdrój ma 37 km długości. Cała trasa ma nawierzchnię asfaltową, a dzięki budowie na nasypie dawnej linii kolejowej jazda nią jest przyjemna, wygodna, łatwa i bezpieczna. Trasa przebiega po terenie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny - piękne widoki gwarantowane.

Stacja kolejowa Godków, gdzie rozpoczęła się impreza, jest na środku trasy.

Do Siekierek po Trzcińsko-Zdrój

W miejscowości Siekierki trasa rozpoczyna się przy moście kolejowym, który w ciągu dwóch lat zostanie przebudowany i zamieniony w drogę rowerową prowadzącą przez Odrę do Niemiec. W Trzcińsku-Zdroju na trasę można wjechać od strony ul. Ceglanej bądź drogi prowadzącej do Warnic.Otwarta dziś trasa daje nowe możliwości dla rowerowych turystów.

 

Wydarzenie oraz inwestycja są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

 

Zapraszamy do obejrzenia kilkuminutowego filmu z otwarcia trasy.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

znawca
znawca 18.10.2018, 22:03
Zapraszamy na prawdziwe otwarcie 22 października, będzie nadzór budowlany i inne instytucje, w Trzcińsku ;)
Już po wyborach?
Już po wyborach? 15.10.2018, 06:06
Radna powiatowa Ewa Dudar????


A u redaktorka w domu wszyscy zdrowi?
Boi się kelnerów teraz
Boi się kelnerów teraz 15.10.2018, 05:46
O jest i mistrz ceremonii, pewnie prosto od Sowy. A podstawieni dziennikarze byli? A, głupie pytanie, zawsze są. A "wyleniałe ryje" też jeździły na rowerach?
Gość
Gość 15.10.2018, 04:17
Budowa ścieżki jest ok , ale co z jej dalszym utrzymaniem bo ta od Szczawna już zaścielona liśćmi ,żołędziami jak ktoś się połamie dopiero będzie awantura
Gruby z Bań
Gruby z Bań 16.10.2018, 22:12
Złej baletnicy przeszkadza listek na ścieżce.
Tachu
Tachu 15.10.2018, 02:21
a Konecki recytował wiersze o asfalcie i rowerze! chyba?
Tadek B.
Tadek B. 14.10.2018, 22:31
Ale parodia!!!!
Piątek na rowerze!!!!
Śmiech na sali!!!

A jak będzie piknik lotniczy?
To co k...a samolotem przyleci!

A jak pokaz latawców?
To co k...a latawcem będzie leciał?

A za tydzień na motocross do Przyjezierza?
Kładem przyjedzie k...a!?

W portkach ma chyba mokro.......!

p.s. Już kupuje spadochron!
Wojtek z Bań
Wojtek z Bań 14.10.2018, 19:35
Dzięki za świetną ścieżkę, poprowadzoną przepięknymi terenami morenowymi.
Pomeran
Pomeran 14.10.2018, 19:26
Mogli zrobić otwarcie po wyborach, a tak cala patologia wyborcza lansuje się w Godkowie, najlepsi ci co w garniturach " przyjechali rowerem "
"miszcz"
"miszcz" 14.10.2018, 21:15
Hehehe trzeba było widzieć burmistrza Sawaryna jak "tańczył zumbę i robił przysiady" w garniturze. To dopiero był pokaż, ludzie pokładali się ze śmiechu.
kolasz
kolasz 14.10.2018, 23:27
Ścieżka, ścieżką, a lansik wyborczy był tłusty!!!
to tak, jakby każdy z burmistrzów lub kandydatów dołożył się z własnej kieszenie do tej ścieżki!!!! I ŚLINILI SIĘ DO MIKROFONU!

P A J A C O W A N I E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P A J A C O W A N I E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P A J A C O W A N I E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P A J A C O W A N I E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P A J A C O W A N I E
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P A J A C O W A N I E
Tomek z Mirowa
Tomek z Mirowa 14.10.2018, 23:28
banda nierobów!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dyl Sowizdrzał
Dyl Sowizdrzał 14.10.2018, 18:06
Nie mam nic przeciwko budowie ścieżek rowerowych, ale czy to ma być priorytetowe zadanie dla samorządowców ?
Co ze stanowiskami dla autobusów PKS oraz przebudową peronów na dworcu PKP, kładką nad torami, windami i podjazdami dla niepełnosprawnych ? co dalej z toaletą publiczną ? Jak niepełnosprawni mają dotrzeć do kasy biletowej, na peron czy Górny Taras ? Ten Dworzec PKP nie spełnia jakichkolwiek standardów i przepisów UE.
Powinien być odkupiony od PKP i zagospodarowany.
Dla starosty, burmistrza, radnych nie ma tematu, bo oni jeżdżą samochodami. Dla nich ważniejsze są ścieżki rowerowe, bo po ośmiu godzinach pierdzenia w stołek i picia kawy, dla zdrowotności chcą się przejechać rowerem. Niech się ci wszyscy kandydaci wypowiedzą w tej sprawie, bo te wszystkie obiecanki , wizualizacje, niezrealizowane projekty, to ściema która się kiedyś udawała. Teraz to my chcemy konkretów. Niech się to wszystko tałatajstwo rozliczy z tego co robiło przez cała kadencję i jak mają czelność przypisywać sobie czyjeś zasługi i pracę, oraz ponownie kandydować?
Kolejorz
Kolejorz 15.10.2018, 18:45
Dokładnie. Nic dodać, nic ująć. Ścieżki rowerowe to opium dla mas, by kupić głosy. Najłatwiej wszystko zaorać, wylać asfalt i powiedzieć, że to dla dobra turystyki, pseudorozwoju usług jako części gospodarki. Zamiast zająć się istotnymi sprawami, to Geblewicz wszędzie te dróżki stawia. Niech się swoimi taśmami lepiej zajmie...
kod
kod 14.10.2018, 17:34
sami kodziarze!!!
Ciekawy
Ciekawy 14.10.2018, 17:08
Jak można otworzyć ścieżkę, która nadal jest placem budowy??? Odbioru jeszcze nie było....
Do ciekawego
Do ciekawego 15.10.2018, 20:09
Oj , będzie rykoszet ! Przypomnij sobie jak było z otwarciem ronda księdza Palicy i przyległej ulicy . Burmistrz ze starostą latali z nożycami ,żeby uciekającą wstęgę przeciąć, no i samo otwarcie ronda , był biskup ,rodzina ks i ludziska, a następnego dnia kończyli budowę ronda.. pamięć kogoś zawodzi !! A fe brzydko !!
Bareja by tego nie wymyślił!
Bareja by tego nie wymyślił! 15.10.2018, 20:34
Poprawka - z rondem - zaprosili arcybiskupa na sobotę, w czwartek rozebrali kamienie wokół ronda, w piątek je poukładali "na ślinę", w poniedziałek z powrotem rozebrali!

To dopiero była zabawa - jak z malowaniem trawy na zielono przed przyjazdem sekretarza...
inspektor
inspektor 14.10.2018, 19:14
Powiadomić nadzór budowlany. Sikorę ukarać za samowolę budowlaną. Co nie silnych na tych panów.
Kelner
Kelner 14.10.2018, 16:32
Już niedługo posłuchamy ja Olgierd załatwiał ścieżki. Tak na poważnie to wielki wyczyn to nie jest każdy kto jeździł u naszych sąsiadów ma porównanie. Wąsko nie ciasno itd..ale kiełbasa wyborcza jest.
Rolkarz i kijkarz
Rolkarz i kijkarz 14.10.2018, 15:47
Ale parodia!!!!
Piątek na rowerze!!!!
Śmiech na sali!!!

A jak będzie piknik lotniczy?
To co k...a samolotem przyleci!

Mało się nie porobi z tym lansowaniem!
On zrobił tą ścieżkę! Radni TYLKO GŁOSOWALI :-)))))))))))))€
rowerzysta
rowerzysta 14.10.2018, 17:11
a co miał na piechotę iść?? pomyśl człowieku!!! Inni burmistrzowie też byli i przewodniczący rady.... ich nie widziałeś??? przestań siać ferment...
nie jestem robotem
nie jestem robotem 14.10.2018, 14:30
Brawo Ewa Dudar! Wiemy, że walczyłaś o te ściezki. Same się nie zrobiły. Zamiast gadania, konkrety.
CH
CH 14.10.2018, 14:12
Czas na zmianę Starosty. Trzymam kciuki za Panią Ewę
Optymista
Optymista 14.10.2018, 15:07
I popieram! Konar wyleci ze stołka, a Basia nie wygra w Chojnie i duet nierobów pójdzie na zieloną trawkę! Trzymam kciuki za takie wyniki!!!
zły
zły 14.10.2018, 19:15
Chamstwa nie znoszę , ciekawe czym ty się optymisto zajmujesz.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.10.2018, 15:10
Potrzebny jest taki starosta, najlepiej z Gryfina, który zadba o cały powiat a nie tylko o swoich ludzi.
@n@konda
@[email protected] 14.10.2018, 20:14
Starosta z Gryfina pytam się. A na kogo Pani/Pan odda głos. Na Pana Michalskiego, Siergieja. Zapytuję czy wszyscy rozumiemy, iż oddanie głosu na inicjatywę samorządową to oddanie głosu na Konarskiego.
WREDNA
WREDNA 14.10.2018, 14:02
Brawo P Dudar. Mam nadzieję,ze zostanie Pani starostą w Gryfinie bo to miasto zasługuje na lepsze jutro. Drogo kosztował nas wybór,obecnych włodarzy tak gminy jak i powiatu.
wyborca
wyborca 14.10.2018, 14:58
Miastem zarządza Burmistrz Gryfina a nie Starosta. Bała się startować na Burmistrza.
@n@konda
@[email protected] 14.10.2018, 20:20
Miała odwagę zaproponować lepszego kandydata od siebie i pracować wspólnie dla dobra Gryfina
men
men 14.10.2018, 15:18
Podlicz ile zrobiła ED, to zobaczysz, że raczej strachliwa nie jest:.
Ale wy wszystko widzicie przez strach ja sie boję, mnie sie boja bójcie sie ! I nie przychodzi wam do głowy, że niektórzy maja was w nosie i po prostu olewają i robią swoje.
rowerzystak
rowerzystak 14.10.2018, 13:00
Siuper

Pozostałe