Lekarce medycyny rodzinnej grozi 2 lata więzienia

  • 15.01.2019, 10:55 (aktualizacja 15.01.2019 22:33)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Lekarce medycyny rodzinnej grozi 2 lata więzienia
Prokuratura Rejonowa w Gryfinie zakończyła postępowanie przygotowawcze przeciwko lekarce medycyny rodzinnej. Teraz sformułowany akt oskarżenia kieruje przeciwko niej do sądu. Sprawa dotyczy niewłaściwej opieki nad… zwierzętami.

-Sprawa dotyczy znęcania się nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Utrzymywała je w niewłaściwych warunkach bytowania. Nie zapewniła im dostatecznej ilości wody oraz pożywienia, tym samym głodząc je. Psy wymagające opieki weterynaryjnej nie miały jej zapewnionej na odpowiednim poziomie – mówi nam Joanna Biranowska–Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Lekarka utrzymuje, że dbała o zwierzęta, a stowarzyszenie odbierające jej zwierzęta, wykorzystało złą aurę. Co ciekawe, stowarzyszenie, które zareagowało na stan bytowania zwierząt zostało decyzją sądu rozwiązane.

Lekarce ze Starego Czarnowa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

O stanowisku lekarza weterynarii pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/kat-192,a,27640,znecanie-sie-nad-zwierzetami-to-tez-niechlujne-war.html

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A.
A. 4.02.2019, 00:00
Niektórzy z Was bronią tej kobiety, pisząc że szkoda, że biedna i chciała pomóc. Pytanie tylko jak definiujecie to słowo, „pomoc”? Bo być może na początku chęci były dobre ale od dawna coś było tam bardzo nie tak, od dawna ta Pani przestała sobie dawać z tą sytuacją radę. I naprawdę nie ma usprawiedliwienia na taki brak odpowiedzialności i zanik empatii, czy to w stosunku do ludzi czy zwierząt. I dotyczy to zarówno Pani doktor ale też niestety wszystkich którzy zdawali sobie sprawę z tego co się tam dzieje ale woleli „nie widzieć”. Pogadać trzeba z głową.
kruca fiks
kruca fiks 21.01.2019, 22:45
A co zrobiła gmina w tej sprawie, bo to zgodnie z ustawa ona zajmuje sę bezdomnymi zwierzętami, które były właśnie tam przygarniane.
Dorota
Dorota 21.01.2019, 12:30
Jak masz miękkie serce to musisz mieć twardy tyłek. Jak to się w tym przypadku sprawdza.
Dobropole
Dobropole 19.01.2019, 16:19
cyt. "Podobne zdanie ma kilku wójtów i burmistrzów gmin, na których terenie stowarzyszenie przeprowadziło, najczęściej medialne, akcje odebrania zwierząt."
ciekawe jakie zdanie ma nasz wójt ???
umoczona czy nie ?
nieprzyjemna sytuacja, co ?
- bardzo spodobało mi się to określenie mocno i dobitnie brzmiące w ustach chirurga amputującemu kończynę pacjentowi

ekohieny z pomocą prokuratora /będzie odpowiadał za współudział w zorganizowanej grupie przestępczej/ - tak mi się marzy- dopadły naszą doktorkę, a my jej tylko żałujemy. BROŃMY DOBREGO CZŁOWIEKA.
nie wiem - petycje - pisma do wójta - do wojewódzkiego weta /choć myślę, że jest po dobrej stronie/ - do Ziobry - do Kwaśniewskiego - do Kaczyńskiego - do Tuska, nawet do Gierka. dajmy narzędzia tym którzy coś mogą z tym zrobić.
Znający temat
Znający temat 19.01.2019, 12:23
wszystkich pseudo obrońców którzy trzymają jorka na kanapie i brud im przeszkadza zapraszam do artykułu Kuriera Szczecińskiego z dnia 4-6 maj 2018 pod tytułem
,, Czy Pogotowie dla Zwierząt kradnie zwierzęta". Tam dziennikarz bardzo rzetelnie wykonał swoją pracę. inny link; https://epoznan.pl/news-news-8…
Pies
Pies 18.01.2019, 22:30
Obiektywnie patrząc, to można powiedzieć, że tam nie pachniało i warunki były ciężkie. Ale nikomu nie wolno powiedzieć, że ta kobieta źle traktowała zwierzęta - a przecież taki jest zarzut prokuratury. Jestem pewien, że dużo dużo więcej wydawała na jedzenie czy karmę dla zwierząt, niż na swoje własne potrzeby. Skala całej sytuacji ją po prostu przerosła, a my - ludzie,którzy byli gdzieś w pobliżu - nie potrafiliśmy jej pomóc. Ta pani wyręczała odpowiednie organy powołane do tego - przygarniając każdą żywą istotę, która znalazła się w złej sytuacji, czy też pieska otrzymanego pod choinkę, który "znudził się" dziecku i wyrzuconemu w lesie przez przedsiębiorczych rodziców. Wszystkim było wygodnie - nie widzieć. Nagle zbawca zwierząt z okolic Poznania w postaci ekopiesoterrorystów robi szoł z TV i radiem satelitarnym na czele - prawie kamienując publicznie panią doktor. Ów zbawca został zdelegalizowany przez odpowiedni terytorialnie Sąd - za przywłaszczanie psów o dużej wartości rynkowej i nieuzasadnione usypianie osobników mniej wartościowych. Jeżeli ktoś chciałby poczytać te smutne historie, to służę linkami do postanowień sądu i artykułów w lokalnych gazetach. Komentarze do w/w artykułów - mówią wszystko. Wrócę na chwilę do prokuratury - obejrzyjcie sobie Państwo odcinek serialu Ranczo - jak prokurator "rozrabia" wójta i jak działa telefon z "góry". Zresztą cała nasza gmina przypomina Wilkowyje ... tylko Czrepach wicepremierem nie został.
Kołbacz
Kołbacz 18.01.2019, 22:34
Zapodaj te linki proszę.
Pies
Pies 19.01.2019, 15:15
cytuję to co kiedyś znalazłem, a linki pod artykułem :
Kilka pytań: gdzie trafiły lub trafią zwierzęta? Ile pieniędzy zebrało stowarzyszenie "Pogotowie dla zwierząt" na fali tego medialnego linczu? Czy p. Lidia Pięta otrzymywała wsparcie od gminy Stare Czarnowo za, de facto, prowadzenia schroniska dla zwierząt? Czy w/w stowarzyszenie dostało więcej niż 35 000 zł od gminy St. Cz. w ramach przeprowadzonej akcji? Czy w/w stowarzyszenie przekaże jakieś środki pieniężne lub rzeczowe dla Fundacji "Łaska pańska" i czy do siedziby tej fundacji trafią konie ze Starego Czarnowa?
Kilka faktów: wobec stowarzyszenia "Pogotowie dla zwierząt" toczy się postępowanie sądowe. Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki, domaga się rozwiązania Pogotowia dla Zwierząt. Według niego organizacja, która ma zajmować się pomocą zwierzętom, w praktyce ma dopuszczać się łamania prawa i bezzasadnego odbioru zwierzą oraz dopuszcza się „rażącego i uporczywego” naruszania prawa. W ocenie starosty stowarzyszenie „nagminnie i z premedytacją” naruszało przepisy ustawy o ochronie zwierząt.
Podobne zdanie ma kilku wójtów i burmistrzów gmin, na których terenie stowarzyszenie przeprowadziło, najczęściej medialne, akcje odebrania zwierząt.

Prezes stowarzyszenia "Pogotowie dla zwierząt" jest p. Krystyna Kukawska. Prezesem fundacji "Łaska pańska" jest p. Krystyna Kukawska. Siedzibą fundacji jest gospodarstwo agroturystyczne Dwór Niemieczkowo 10,, które w ofercie proponuje naukę jazdy konnej. Gospodarstwo prowadzone jest przez... co za niespodzianka!... p. Józefę Kukawską.
Proponuję lekturę statutu stowarzyszenia i fundacji, bardzo ciekawe.

https://www.facebook.com/stop.…

https://plus.gloswielkopolski.…

https://gloswielkopolski.pl/po…
żal
żal 18.01.2019, 15:11
Szkoda kobiety w co ja zamieszali.
Fakt
Fakt 15.01.2019, 19:55
Do końca życia zakaz posiadania zwierząt. .. To kompletny brak odpowiedzialności syf, brud i horror bezbronnych istot......a nie miłość
Wydawca Faktu AXEL
Wydawca Faktu AXEL 18.01.2019, 22:42
Klepać ozorem każdy by chciał, ale nie każdy powinien. Zrobiłeś coś kiedyś gdzieś dla zwierzaków ? Masz yorka, którego prowadzasz do fryzjera ? /przepraszam nosisz/. Przyjedź kiedyś do schroniska dla zwierząt i popracuj tam jeden uczciwy dzień. Życie nie jest takie piękne i kolorowe jak Ci się wydaje. Zwykłe kretyństwo i debilizm - mnie rozwala, ale jeżeli to premedytacja jest to już się zaczynam wk....
yty
yty 15.01.2019, 19:39
Siara
Psia grypa
Psia grypa 15.01.2019, 18:01
Myślałem że za wystawianie lewych zwolnień, dzięki którym dostali podwyżki.
Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 16.01.2019, 23:06
A pałom chcesz?
obrońcy
obrońcy 15.01.2019, 15:24
trzeba było lekarce pomóc i troszkę zwierząt zabrać sobie do domu
Piela
Piela 15.01.2019, 13:26
A co by się stało gdyby tymi wieloma zwierzętami pani doktor się nie zaopiekowała?
Logika
Logika 15.01.2019, 19:58
A co się dzieje ze zwierzętami które nie są pod jej opieka.. Moze znalazły lepszy byt.
zegarek
zegarek 15.01.2019, 13:03
To aż rok zastanawiali się czy winna czy nie winna?
master
master 15.01.2019, 12:59
Chodzi o stowarzyszenie Ratunek dla zwierząt?
cóż
cóż 15.01.2019, 12:09
Jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardy tyłek.
Żenada
Żenada 15.01.2019, 20:01
Ten syf i piekło które im zgotowala to ma być miękkie serce?
timbarc
timbarc 15.01.2019, 11:58
To że jest lekarzem rodzinnym nie ma nic do rzeczy.
pytanie
pytanie 15.01.2019, 12:37
A to że przychodnia jest tuż obok tych zwierząt ma?

Pozostałe