Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Koniec klubu piłkarskiego z 60-letnią tradycją?

  • 10.02.2019, 17:33 (aktualizacja 10.02.2019, 21:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Koniec klubu piłkarskiego z 60-letnią tradycją? Prezes Zarządu UKS Morzycko Moryń Radosław Janicki podczas świętowania jubileuszu 60-lecia Klubu 5 sierpnia 2017 r.
-W mojej ocenie problemy wynikają przede wszystkim z zaniechania pracy Zarządu Klubu. Z informacji, które otrzymałem od prezesa i wiceprezesa UKS Morzycko Moryń wynika, że złożyli rezygnację z pełnionych funkcji w Zarządzie Klubu – odpowiedział na nasze pytania burmistrz Morynia Józef Piątek. I jeszcze tego samego dnia – 7 lutego 2019 r. zawiadomił UKS Morzycko Moryń, że gmina wypowiada umowy użyczenia wykorzystywanych przez Klub obiektów sportowych.

Do burmistrza Morynia oraz władz UKS Morzycko Moryń zwróciliśmy się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nasze pytania związane z informacjami otrzymanymi od naszych czytelników, że od listopada 2018 r. piłkarze, trener oraz gospodarz stadionu nie otrzymali należnego wynagrodzenia.

Władze UKS Morzycko Moryń milczą jak zaklęte

Odpowiedział nam tylko burmistrz Józef Piątek.

- Gmina Moryń nie jest ani organem prowadzącym, ani organem nadzorującym działalność UKS Morzycko Moryń. Klub sportowy jest niezależnym stowarzyszeniem zarejestrowanym w ewidencji uczniowskich klubów sportowych, działającym w oparciu o statut i powołane organy. Współpraca gminy polega na udostępnianiu infrastruktury sportowej – umowa użyczenia oraz zawieraniu corocznie umowy na wsparcie realizacji zadania publicznego - Organizowanie współzawodnictwa sportowego w zakresie piłki nożnej w mieście Moryń. Umowa szczegółowo określa zakres zadań oraz środki przeznaczone na ich realizację, i tylko w takim zakresie, w oparciu o złożone sprawozdanie, UKS Morzycko Moryń jest rozliczany z udzielonej dotacji – dodaje burmistrz Józef Piątek.

Klub nie działa. Musi oddać obiekty sportowe

Okazuje się, że UKS Morzycko Moryń w tym roku w ogóle nie wystąpił do gminy o przekazanie dotacji na działalność statutową i organizowanie współzawodnictwa sportowego. W związku z tym burmistrz zobligowany był do wypowiedzenia umów i zażądania przekazania użyczanych Klubowi obiektów sportowych.

Pismo burmistrza umieściliśmy w fotogalerii.

Co dalej z Morzyckiem? Smutny koniec historii 60-letniego klubu?

Po rezygnacji prezesa Radosława Janickiego oraz wiceprezesa Czesława Trubickiego jeszcze w ubiegłym roku (poprzez umieszczenie takiej informacji na profilu Facebook bez jakiejkolwiek dyskusji z pozostałymi członkami Zarządu Klubu i chęci znalezienia zastępcy), jak dotąd nie doszło do obiecanego podsumowania i rozliczenia działalności Klubu, które zgodnie ze statutem UKS Morzycko Moryń odbywać się powinno każdego roku, a co 4 lata powinno mieć miejsce Walne Zebranie członków Klubu, którego także zabrakło. Nie odbyło się także Nadzwyczajne zebranie Członków UKS Morzycko Moryń, które można zwołać w dowolnym momencie np. w celu omówienia sytuacji i uzupełnienia członków Zarządu Klubu na wniosek Zarządu lub członków.

Na ten moment Zarząd Klubu otrzymał prośbę o przekazanie obiektów Klubowych dla gminy, ponieważ nie wystąpiono z ofertą o dotacje na kolejny rok, a więc działalność statutowa nie będzie kontynuowana.

Tym sposobem z prężnie działającego czwartoligowego Klubu z 60-letnią historią, z solidną pozycją w ligowej tabeli, czy też z Akademią Morzycko Moryń z 90 dziećmi trenującymi jeszcze rok temu pod okiem trenera P. Janickiego zostało NIC…” - czytamy na stronie internetowej UKS Morzycko Moryń wpis, który opublikowany został 9 lutego 2019 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 15.02.2019, 21:04
Dlaczego gmina wiedząc, że klub upadł, nie zgłasza o ZZPN w Sczecinie o nie przystąpienie do rozgrywek ligowych. Niech ZZPN zadecyduje co dalej z Morzyckiem Moryń. To już koniec piłki w Moryniu dzięki dwóm wytrawnym działaczom T. CZ i J. R.
Xxx
Xxx 16.02.2019, 05:00
Gmina nie ma nic do klubu
Dyl
Dyl 14.02.2019, 23:23
Precz z komuną ! Niech żyje III RP i jej wódz Jarosław Kaczyński !
zosia
zosia 15.02.2019, 00:57
piątek z radą parafialną... ;-)
O
O 15.02.2019, 02:07
A sama na niego głosowałaś co sie nie zesra to piątek ale tu raczej nie on zawinił wiec milcz
Padaczka
Padaczka 14.02.2019, 12:37
Ujmę to tak - gdyby panom Cz. i R. zależało na klubie, zwołali by Walne zebranie członków UKS, złożyli rezygnację, Walne by wybrało nowy skład, klub gra dalej, nawet spada do ligii niższej, Zarząd pracuje nad odbudową zespołu i zaplecza w postaci juniorów, trampkarzy; współpracuje z akademią (szkółką) piłkarską, innymi klubami piłkarskimi z gminy... Teraz medialny szum wywołany tylko na szkodę klubu, może świadczyć tylko o tym, żeby wywołać wrażenie dna i 2 metrów mułu... żeby nikomu nie chciało się podnieść rękawicy i próbować uratować, reaktywować i wznowić działalność 60-letniego klubu. Ale mylicie się panowie Wielcy Prezesi z małego miasteczka - są jeszcze ludzie którzy chcą i podejmą się działalności na rzecz klubu moryńskiego z zawodnikami z gminy Moryń i okolic... to już niedługo. Zaraz po spodziewanym występie w "Uwadze", "dlaczego ja", "osądź to sam", "ukryta prawda".

Tylko prawda was wyzwoli - Amen.
oczywiście
oczywiście 14.02.2019, 13:36
To oczywista oczywistość. Popieram przedmówcę Padaczkę!
wstyd
wstyd 13.02.2019, 23:12
Tak się na początku rwali, tak się rwali,
a okazało się, że do połowy nie dotrwali!
czytelnik
czytelnik 13.02.2019, 19:11
mocne oświadczenie byłych zawodników i nowe światło na sytuację warto to przeczytać
http://www.***.pl/2019/02/nie-ma-pikarzy-trenera-zarzad-nie.html
czarek
czarek 13.02.2019, 19:06
o co chodzi z kontrolą skarbówki w klubie? jakiś donos był i gmina chce zwrotu mienia?
Abc
Abc 14.02.2019, 04:25
Dotację rozliczyli . Sprawdzą resztę kasy co była na koncie .
ZUS , podatki, umowy z trenerami itd.
proste
proste 13.02.2019, 19:09
Chodzi o porządek i przejrzystość!
joop
joop 13.02.2019, 23:08
gmina donos złozyła bo dotacji nie rozliczylii? czy jak?
Adi
Adi 13.02.2019, 18:19
No bo z TVN prawda już parę dni temu słyszałem
Kibicx
Kibicx 13.02.2019, 22:37
Prezydent i Papież też mają przyjechać!
Moryniek
Moryniek 13.02.2019, 17:57
Dziś doszły do mnie informacje ze sprawa poszła aż do uwagi do tvn ale mają być dopiero za dwa tygodnie bo z kimś się tak umówili bo ktoś kto to zgłosił nie ma jak teraz udzielić wywiadu więc skandal na całą Polskę wstyd dla morynia jak nic
Kibicx
Kibicx 13.02.2019, 22:43
Tak i zgłosili również to na scenariusz do Trudnych Spraw i Dlaczego ja. Ponoć ma to być dzieło na miarę Kobiet Mafii Vegi.
Moryniak
Moryniak 13.02.2019, 18:08
Dowiemy się gdzie jest 100 piłek od Bońka? Będzie wesoło. Urząd Skarbowy zrobi kontrolę konta klubu? Będzie wesoło.
Xxx
Xxx 13.02.2019, 18:13
Podobno w Piotrusiu w Chojnie
Morynianin
Morynianin 13.02.2019, 15:13
Jakoś inne kluby sportowe działają już kupe lat i świetnie się utdzymują . Tu brakło uczciwych ludzi i tyle .
Kibic, taki naprawdę
Kibic, taki naprawdę 13.02.2019, 20:31
To trzeba było, uczciwi ludzie, działać, świetnie klub utrzymać, piłkarzy zebrać w drużynę żeby wszystko funkcjonowało. Łatwo teraz oceniać, a właściwie szkalować, oczerniać. To już taka nasza narodowa cecha, cieszyć się jak coś komuś pójdzie nie tak, jak gdzieś dzieje się krzywda. Już w listopadzie było wszem i wobec wiadomo, że Radek z Czesiem rezygnują. Nie bronię ich, bo rzeczywiście powinni trochę inaczej to rozwiązać, zwołać zebranie itd. Ale dla was nie to jest istotne, jak widać po wpisach. Wtedy trzeba było zareagować, spróbować ratować klub, wziąć sprawy w swoje ręce, ręce uczciwych ludzi. Ale nie, bo grali tam najemnicy, Ukraińcy, Brazylijczyk czy miejscowy kopacz z Morynia. Trzeba było nie przychodzić na mecze pseudokibice, choć to i tak za duże słowo.
Kibic, taki naprawdę
Kibic, taki naprawdę 12.02.2019, 22:51
I gdzie w tym g...nie miejsce na piłkę?? Pytam gdzie?? Mało wypowiedzi, z których wynika, że zależy im na klubie, piłce. Trzeba było rozliczać w trakcie, a nie po fakcie. Wstyd mi za tych, co w taki sposób wypowiadają się o piłkarzach, bo to dzięki nim klub awansował do IV ligi. Jeśli oni są piłkarzykami, kopaczami to jesteście wy??
b
b 12.02.2019, 22:08
Ciekawi mnie kto pisze tak piękną laurkę. Zwołać zebranie zgodnie ze statutem Stowarzyszenia a wtedy wygarnę prawdę i całą prawdę. Statut Stowarzyszenia jest jak Biblia więc czekam na zwołanie walnego zebrania.Dzieciaki z zarządu uks Moryń - dla was tylko piaskownica ale nie wiem czy ktoś chciałby się zwami w niej bawić,
KT
KT 12.02.2019, 20:28
Internet chyba został stworzony po to, aby sfrustrowani ludzie dawali upust swoim emocjom. Drodzy Morynianie, jak to na nasze okolice przystało - zawsze, ale to od zawsze mieszkańcy Morynia lubili i lubią wypowiadać się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Większość z Was zebranych tutaj w komentarzach nie wie jak było, ile nerwów i pracy kosztowało BYŁY JUŻ Zarząd, aby prowadzić klub. Łatwo jest ocenić sytuację z boku, nazwać kogoś krętaczem, złodziejem i innym kwiatkiem, nie znając faktów. Kiedy dzieje się źle i to co dobrze działało nagle upada i jest wielkie zdziwienie. Rzucanie takich oszczerstw jest bezpodstawne i radzę zastanówić się nad tym sto razy. Były zarząd nie będzie chodził po domach i się tłumaczył ze swojej rezygnacji, czego chyba wszyscy oczekują, ponieważ sprawa jest prosta - wszelkie słowa byłego zarządu wypowiedziane teraz są i będą odbierane w negatywny sposób, bo wszyscy mają już swoje zdanie. I komentarze typu "zamiatanie sprawy pod dywan" są w tym przypadku śmieszne, dlatego że brakuje Wam tutaj sensacji, wojny i jatki, żeby były Zarząd się odezwał, skomentował, zaczął drążyć temat który i tak już skutecznie nakręciły lokalne media obracając i zrzucając winę tylko na dwie osoby. Jeśli ktoś nie wie, klub tworzą nie tylko dwie osoby, ale cały ich szereg. W klubie bywało różnie, raz wzloty raz upadki. U nas na wsi niestety panuje dziwna zasada - jeśli jest dobrze to jesteśmy, jeśli jest źle to nas nie ma i jeszcze narobimy szumu wokół. Dotychczasowy zarząd zakończył swoją pracę i miał do tego pełne prawo. Posada jest wolna, kto jest zainteresowany i ma poczucie, że spełni się w tej roli to do dzieła. Nic nie stoi na przeszkodzie, każdy może spróbować. Zachęcam szczególnie tych, którzy w tym temacie mają najwięcej do powiedzenia i czują potrzebę wylania swoich emocji.
A na pożegnanie, życzę wszystkim miłego wieczoru, spokoju i może trochę więcej zrozumienia i życzliwości wobec siebie, bo tego w naszym społeczeństwie niestety bardzo brakuje.
Za wada
Za wada 12.02.2019, 21:20
Prawdopodobnie jest grupa ludzi, dla których "Internet chyba został stworzony po to, aby sfrustrowani ludzie dawali upust swoim emocjom". Ty na pewno do nich należysz. Rozłożyliście klub a teraz zdziwieni , że ludzie was krytykują. Żenada
KT
KT 12.02.2019, 22:06
Z całym szacunkiem, ale nie jestem członkiem byłego zarządu :)
Pozdrawiam!
Tadeusz
Tadeusz 12.02.2019, 22:50
KT:
Były zarząd zawsze miał swój punkt widzenia i jak coś im nie pasowało to obrażali się na wszystkich i tworzyli swoje reguły gry i prawo wg Pana Czesława. Stowarzyszenie ma swój statut i rezygnacja nie powinna być złożona na ręce Facebooka tylko do komisji rewizyjnej lub rady (nie znam treści Statutu) a następnie oficjalnie rozliczenie (nie twierdze Tu ze ktoś defraudował pieniądze tylko po prostu tak zakończą się współpracę a nie strzela focha i ma wyrzuty do wszystkich).
Jak czytam komentarze ze ile to nie zostało zrobione, to ręce opadają- przecież taki był ich obowiązek. W efekcie klub się rozpadł... przez 60lat zmieniała sie władza i osoby w zarządzie ale klub zawsze odganiał. Proponuje oceniać obiektywnie i majac na uwadze całość- nie subiektywny wycinek lepszych czy gorszych dni Pana Radka, Czesława czy Burmistrza.
były  zawodnik  i  nie  tylko
były zawodnik i nie tylko 12.02.2019, 19:39
Morzycko Moryń już kiedyś upadało nie było chętnych do gry znalazł się facet co to poskładał walczyli w A kl i po jesieni ( II miejsce) i co ? przyszedł Pan J i powiedział ze od wiosny ja będę Trenerem wywalczono awans jeden drugi brawo ale dziś szkoda Morzycka i tych ludzi co wywalczyli pierwszy awans już nie grają a mogą. Drodzy zawodnicy Morzycka jeśli nie jesteście w stanie uratować tego dziś to zacznijcie tworzyć "nowy" klub albo dogadajcie się z Witnicą czy Klępiczem niech dokończą za Was ligę nawet spadek to sukces bo likwidacja to wstyd dla Morynia a w tym czasie poukładać sprawy organizacyjne wiara czyni cuda tylko szybko trzeba się zebrać i zdecydować powodzenia
kazik
kazik 12.02.2019, 18:33
zaorać stadion posadzic ziemniaki a młodzież niech ucieka stąd zostanie sama gmina niewiadomo dla kogo potrzebna
czesio
czesio 12.02.2019, 17:27
super burmistrz i jego trener z korony karty otwarte teraz dwa wioskowe zespoły maja grac w moryniu
kibic
kibic 12.02.2019, 15:33
Burmistrz tolerował taki stan i nigdy nie wyciągnie konsekwencji związanych z dotacją i jej rzetelnym rozliczeniem. Tradycyjnie wszystko pod dywan... tylko, żeby było cicho...
goscinni morynianie
goscinni morynianie 12.02.2019, 14:48
Klub powinien upaść żeby sie sytuacja oczysciła a potem znów moze powstać ze swiezymi pomysłami i naszymi piłkarzami a nie murzynami i ukraincami ktorym trzeba płacic!niech "morzycko" tworzą nasi-lokalni ludzie a nie piłkarze ktorzy graja tu dla kasy. Mozemy być w B-klasie, nie ważn;e ważne zeby promować naszą gminę. Czy morzycko to koniec swiata i koniec promocji naszej Gminy ? 150tyś zostanie w kasie gminy i mozna przeznaczyc te pieniadze na cos innego. c
gosc
gosc 12.02.2019, 14:40
Z tego co się orientuję stowarzyszenia nie podlegaja pod gminę tylko pod starostwo i nie wiem dlaczego Radziu toczy walkę z Burmistrzem! Gmina nie ma nadzoru nad stowarzyszeniem to tak jakby zamykali DINO i własciciel przyszedł do Burmistrza z pretensjami
on98
on98 12.02.2019, 15:34
podlega wpisowi ewidencyjnemu pod starostwo ale otrzymuje dotacje na działalność z gminy - zadanie publiczne.
Więc ze swojej działalności rozlicza z się z gminą tu z Burmistrzem
Ach
Ach 12.02.2019, 11:42
To nie burmistrz poruszył te sprawę tylko ja a ze zaszło to tak daleko bo widocznie musiało wkoncu. Nie wnikalabym w cała sytuacje gdyby nie fakt ze chodzi tu o członka mojej rodziny który całe serce i cały swój czas wkładał w klub i opiekę nad nim. Kosił trawę codziennie,podlewał sprzątał prał smrody piłkarzykow, zależało mu jak cholera. Gdy tylko do mnie dzwonił rozmowa trwała 5 minut bo on musi iść na stadion bo wiecznie ktoś do niego dzwonił,nie miał czasu przyjechać do wnuka a gdy już przyjechał 1000km do mnie to i tu dostawałam ja i on wiadomości kiedy wróci bo trzeba pasy zrobić, zrobili z mojego ojca kozla a sami się bawią. ***l od rana do nocy wszystkim się zajmował i nie dostał za to pieniędzy ! J. Mu grozi i wydzwania ze mi sprawę założy za to ze upomniałam się o zasłużone dla niego wynagrodzenie bo mu wstyd ! Co on pracował charytatywnie do cholery? Czemu prezesik jak nie miał kasy nie wziął kosiarki i nie ***l?tylko wykorzystali mojego ojca!! Najpierw mnie na każdym kroku upokorzyali jak nie w szatni to w złotej rybce razem ze swoją ex konkubina gdy mieszkałam w moryniu, wstydziłam się wyjść bo ciagle byłam komentowana.. karma wróciła i niech teraz nie umywają rok mi chodzi tylko o sprawiedliwość ! Chodzi o godność mojego ojca, on się nie upomni ale ja za te wszystkie krzywdy nie podaruje bo to nie sto zł tylko prawie dwa tysiące. Prezes ma pieniądze na meczyki Bayernu to niech zapłaci mojemu ojcu i niech mi nie grozi bo ja się wcale nie boje,jest mi wszystko jedno. Anna Chlebus
Kogel mogel po moryńsku
Kogel mogel po moryńsku 12.02.2019, 02:56
Z kim gra mgr P. Kto dostanie stadion na rozgrywki ligowe? Magister pisma pisze do klubu, czy coś ukrywa?

Pozostałe