Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

"Tajne" sesje w ważkich sprawach

  • 22.02.2019, 15:43 (aktualizacja 23.02.2019, 11:59)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
"Tajne" sesje w ważkich sprawach
Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. I kolejna likwidacja szkoły. Tym razem radni spotkali się głównie w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Trzcińsku-Zdroju. To już trzecia placówka, która może zniknąć od września br. z mapy gminy. Powodem jest brak odpowiedniej liczby chętnych. Wiąże się to też z likwidacją OHP. Tajemnice dotyczą przekazywania informacji mieszkancom, jak i radnym.

I tym razem do naszej redakcji nie wpłynęło zawiadomienie o sesji. I to mimo że przewodnczący obiecał, że będzie wysyłał infomacje do mediów. Za poprzedniego burmistrza informacje wpływały rzadko, ale bywały. Od początku nowej kadencji samorzadu nie wpłynęła żadna informacja ani od burmistrza, ani od przewodniczącego, a wiele spraw wymagało nadgłośnienia. Sami mieszkańcy wyrażali pretensje, że w ostatniej chwili, niczym w tajemnicy, próbowano podejmować uchwały o zamiarze likwidacji szkół w Stołecznej i Gogolicach. Być może o to chodziło... 

Radna Maria Woźniak miała dziś pretensje, że przed podjęciem decyzji o budżecie na 2019 r. nie zapoznano radnych o opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która była negatywna. Zdaniem przewodniczącego rady Roberta Kowalskiego wystarczy, że taki dokument pozostał przesłany radnym mailowo. Radni mają pretensje, że materiały sesyjne nie wpływają na czas.

Przewodniczącego trzeba pochwalić, że przyjął naszą uwagę dotyczącą przygotowania do podjęcia uchwał. Podczas ostatniej sesji podjęto bowiem uchwały o szkołach, w ogóle nie informując zebranych na sesji o co w tych uchwałach chodzi. Tym razem uchwała była omawiana.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jurek
Jurek 24.02.2019, 23:00
Maryśka mam nadzieję że na następną sesje przygotujesz sama uchwałę o obniżce diet o połowę. 200 zł to wystarczy na paliwo i jako rekompensatę za zarobek w pracy. A zaoszczędzone co miesiąc 3500 zł można przeznaczyć w jednym miesiącu na zakup książek dla bibliotek, w drugim na sprzęt sportowy, w trzecim na dzień dziecka itp itd. Teraz się okaże kto tu jest dla kasy a kto chce dla miasta coś zrobić.
miki
miki 24.02.2019, 13:25
Nowa rada się po prostu jeszcze dobrze nie ogarnęła. Prosze jej dać trochę czasu panie redaktorze.
bez przesady
bez przesady 25.02.2019, 10:34
Ile można czekać? już pół roku a oni dalej się ogarniają? Pan Przewodniczący wygląda na mądrego człowieka.
Upss
Upss 25.02.2019, 12:52
Tylko wygląda 🤭
Brawo
Brawo 24.02.2019, 09:41
Brawa dla pani Marii!!! Tylko ta pani ma jaja w tym całym męskim gronie!
bzyk
bzyk 24.02.2019, 13:27
Jak ktoś dużo zarabia to może sobie na to pozwolić, ale niektórzy muszą dojeżdżać na sesje i komisje z daleka, więc trzeba zwrócić chociaż koszty benzyny.
nie bądź pazerny
nie bądź pazerny 25.02.2019, 10:36
czasami bywa tak że w miesiącu nie ma sesji to co 200 zł nie starczy za nic?
Brawo pani Mario!
Brawo pani Mario! 24.02.2019, 00:10
Brawo dla pani Marii za propozycję obniżenia diet radnych o 50%. Ciekawe, czy wszyscy radni ją poprą. Taka decyzja byłaby słuszna. Skoro oszczędzamy, to wszyscy.
Tłusty kocur
Tłusty kocur 24.02.2019, 09:01
Nie zgodzi się bo jeden powiedział że za darmo tu nie przyszedł robić
Miau
Miau 24.02.2019, 20:44
Rozumiem, że tłusty kocur za darmo nie chce robić !
heheszka
heheszka 25.02.2019, 10:37
Tłusty kocur straci najwięcej to protestuje
wieśmak
wieśmak 23.02.2019, 16:50
Maryśka że ty tak się dajesz manipulować Jurkowi cały czas....wszystko co ziemniak mówił w Stołecznej ty na sesji pleciesz. Elemelkie steruje Sołtys, tobą ziemniak, a Zbyszkiem kierował Hipolit. Widać taki urok tego stanowiska ;-)
W samo sedno!!!
W samo sedno!!! 23.02.2019, 20:09
Przynajmniej ktos madry nia manipuluje!!! A czemu nie odezwales sie w Stolecznej , bo zatkalo nie?😉
!!!
!!! 23.02.2019, 20:07
Brawo, komentarz w samo sedno. Po prostu brakuje własnego rozumu. Ale w przypadku tej pani to jest na plus.
Nic juz mnie nie zdziwi😏
Nic juz mnie nie zdziwi😏 22.02.2019, 16:10
Panie redaktorze za madry jest pan zeby tam byc! Jeszcze jakis ciekawy artykul powstanie , cos sie ludzie dowiedza... a tak cichosza...
kij ma dwa końce
kij ma dwa końce 22.02.2019, 16:08
To burmistrz nie przysłał informacji o debacie? To skąd wiedzieliście?
Sesja
Sesja 22.02.2019, 17:19
To nie debata, tylko sesja. A skąd redaktor wie? Może ktoś mu wyćwierkał?
reżyser
reżyser 22.02.2019, 16:04
Tajna broń13
tw