Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Gryfskand wycofuje się z inwestycji

  • 07.03.2019, 13:56 (aktualizacja 07.03.2019, 21:23)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfskand wycofuje się z inwestycji Marian Mazurkiewicz Z protestem na sesji.
Spółka Gryfskand planowała budowę trzeciego dużego zakładu produkującego węgiel drzewny i brykiet. Mieszkańcy obawiali się, że inwestycja będzie zanieczyszczała środowisko i pogorszy jakość życia. Przyjechali w tej sprawie nawet do Gryfina. Wycofanie się z pomysłu ogłosił dziś burmistrz.

-Nie będzie zakładu produkującego węgiel drzewny i brykiet – poinformował dziś na konferencji prasowej Bartosz Romanowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Poinformował, że na terenie po byłym Przedsiębiorstwie Produkcji Drzewnej nie powstanie nowy zakład spółki Gryfskand.

Przeciwko lokalizacji powstał komitet protestacyjny, który z Bieszczad przyjechał do Gryfina, aby przekonać się, jakim zakładem jest Gryfskand.

O inwestycji pisaliśmy też tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31046,gryfskand-w-ustrzykach-dolnych-bedzie-wiekszy-od-tego-w-gryfinie-na-fabrycznej-modernizacja

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hahaha
Hahaha 08.03.2019, 19:52
Pan mnie zablokował
No more pis
No more pis 08.03.2019, 19:30
Nie ma sensu komentarzy dodawać pan redaktor pis ajlawju i tyle
xxx
xxx 08.03.2019, 09:32
Zróbcie jeszcze nagonke na Dolną Odre ,Fiegiel,Zalando,Amazon i jeszcze jakieś większe przedsiębiorstwa ciekawe gdzie młodzi pójdą do pracy, wszyscy nie mogą wyjechać za granice... .Ciekawe skąd się wezmą składki na emerytury dla tych protestujących cwaniaków?
do cwaniaka, co żałuje kasy na nowe technologie!
do cwaniaka, co żałuje kasy na nowe technologie! 08.03.2019, 10:27
Gościu - w "dojnej" to etaty są chyba dziedziczne. A to nie XIX "Ziemia obiecana", żeby nie można było pisać na "jaśnie panów kapitalistów"!
Firmy mają przestrzegać prawa, w tym praw pracowniczych i sprawa prosta!

Nie ma zgody na warunki jak w III świecie!
zewa
zewa 08.03.2019, 09:41
Od kiedy mówienie prawdy jest nagonką? Zapamietaj, że najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie. I swoich zysków nie możesz stawiać ponad to!
postęp tworzy przyszłość
postęp tworzy przyszłość 07.03.2019, 19:21
Dzisiaj energia z OZE jest najtańszą energią elektryczną dostępną na rynku w Europie, w tym również w Polsce. Szczególnie w polskich warunkach energetyka wiatrowa na lądzie jest najtańszą technologią - przekonuje Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW).

- Ceny, które zaoferowali wytwórcy energii z farm wiatrowych w aukcji OZE w 2018 r. spadły średnio poniżej 200 zł za MWh. Mamy porównanie do źródeł węglowych, konwencjonalnych, gdzie cena dla nowych bloków sięga średnio ok. 350 zł za MWh. Różnica jest więc zasadnicza.
GÓRNIK Z CHMUR
GÓRNIK Z CHMUR 10.03.2019, 09:58
BO CIU*U WIATROWA JEST DOTOWANA
z
z 08.03.2019, 09:26
To postaw sobie wiatrak przed domem, ale co najmniej 5 km od sąsiadów.
stadnina
stadnina 07.03.2019, 19:10
A po co miał się z koniem kopać?
Frezor
Frezor 07.03.2019, 18:50
I bardzo dobrze, won z tym dziadostwem z mojego miasta 😅 zaklad wyglada jak za komuny
pm
pm 07.03.2019, 16:51
OJ przydałyby się kilka lekcji z języka polskiego :)
Żabniczanka
Żabniczanka 07.03.2019, 15:13
Brawo. Wywalczyliśmy drodzy Państwo sobie spokój i normalne życie. Gryfińskiej władzy szczeny opadły.
URBEX
URBEX 07.03.2019, 18:08
Razem można wiele i ten przykład najlepiej to pokazuje.
kark
kark 07.03.2019, 14:18
Wychodzi na to, że protestujący mieli rację.

Pozostałe