Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019

W wyjątkowym miejscu najlepsi uzyskali stypendia

  • 14.03.2019, 23:26 (aktualizacja 15.03.2019, 00:44)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W wyjątkowym miejscu najlepsi uzyskali stypendia
Miejsce było nietypowe. Ale i spotkanie było wyjątkowe. Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Mieszkowicach odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Goście przybyli specjalni, bo stypendyści wraz z rodzicami i nauczycielami z czterech szkół.

To Rada Miejska w Mieszkowicach przyznała stypendia dla najlepszych uczniów szkół z gminy. Dyplomy wręczał przewodniczący Zbigniew Kmiecik.

Ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach wyróżnieni zostali: Roksana Porczyńska, Patryk Nowak, Maja Kołakowska, Wiktoria Sztadilów, Aleksandra Plucińska, Michalina Lewandowska i Kacper Mielnik.

Z SP Zielin - Maciej Karolak.

Z SP Czelin - Zofia Kmiecik.

z SP Troszyn - Anastazja Kołodziejczyk

Gratulujemy!

Poczęstunek przygotował Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Człowiek wie.
Człowiek wie. 18.03.2019, 18:18
Rombnij w stół a nożyce się odezwą.Jasne brońcie swego.Tylko nie podlizujcie się i nie mówie tu o każdym.Gro uczniów zasługuje na nagrody z wyżej wymienionych.Ale prawda jest po połowie .Niech podzielą artystów i tych co się dobrze uczą wtedy wszyscy będą zadowoleni.Nie narzekajcie że sami ponoszą koszty bo nie zawsze jest to prawdą.Nie dziwcie się że rodzice narzekają.Dużo osób które naprawde dobrze się uczy nie dostaje nic.Często bywa tak że ci którzy dostają stypendium naukowe (samo za siebie mówi)niektórym z nauką nie dorastają do pięt.Oceny mają naciągane bo inaczej nie było by stypendium.I przepraszam ale nie mówie o wszystkich.Nie bulwersujcie się na tych co piszą żle tylko postarajcie się ich zrozumieć.Kończąc szkoła średnia wszystko weryfikuje .Ci stypendyści ledwo zdają oczywiście nie wszyscy.Pozdrawiam
Była stypendystka
Była stypendystka 17.03.2019, 18:08
Można być „najlepszym” w wielu aspektach i warto zaznaczyć stypendia otrzymali ci, którzy uzyskują imponujące wyniki naukowe, ale także ci, którzy reprezentują szkołę artystycznie. Komentujący, którzy czują się urażeni bo ich uważane przez nich za „najlepsze” dziecko, które podobno ma „najlepsze” wyniki w nauce nie dostało tego stypendium widocznie są w błędzie. Tu patrzy się na osiągnięcia (nie tylko naukowe, a także artystyczne oraz sportowe). Przytoczone w powyższych komentarzach korzyści materialne wynikające z udziału w konkursach artystycznych to śmiech na sali. Proszę, niech jeden rodzic z drugim, którzy wyrażają w komentarzach swoje zdanie pojadą na taki konkurs artystyczny. Życzę powodzenia w zdobywaniu korzyści materialnych i przy okazji powodzenia, żeby weszli na scenę i się tam nie zesikali ze strachu. Ponadto warto zaznaczyć, że dzieci, które jeżdżą na takie konkursy często jadą na taki konkurs bardzo daleko od miejsca zamieszkania. Rodzice wkładają swoje pieniądze w paliwo, a także swój czas i dobre chęci. Takie osoby często wracają z konkursu z dyplomem, bądź np. kubkiem. Często tych dzieci nie ma całą sobotę w domu, bo są na konkursie, rozwijają swoje pasje. Czyż to źle, że to zostało docenione przez władze miasta? Warto zaznaczyć, że tak jest nie tylko w naszym mieście. Proszę spojrzeć na okolice i zauważyć, że wszędzie w okolicy takie dzieci zostają doceniane.
Po drugie motywacje każdy ma tą samą, a to że te same nazwiska tu się pojawiają widocznie znaczy, że te osoby na to zasługują. Zasób wiedzy można mieć na różne tematy i każdy kto uważa, że śpiewanie jest łatwe i do tego nie potrzeba żadnej wiedzy jest w wielkim błędzie. Uważam, że to fantastycznie, że reprezentowanie szkoły w szeroko pojętym „poza nią” jest nagradzane. Jakieś głupie osądy o stronniczość i protekcjonizm w tym miejscu są śmieszne i głoszą je ci, którzy widocznie są zazdrośni ;)

Pozdrawiam, była stypendystka.
Mieszkanka Mieszkowic
Mieszkanka Mieszkowic 17.03.2019, 18:00
Zanim zacznie się kogokolwiek obrażać wystarczy wejsć na stronę szkoly i sprawdzić zasady przyznawania stypendium. Są ogólnie dostępne. Osoby, które tak wnikliwie opisują przebieg sesji widocznie tam były i nie miały odwagi sie odezwać lub poruszyc tematu na zebraniu w szkole. Wszystkie te dzieci są bardzo zdolne i reprezentują naszą gminę. Niekiedy robią to charytatywnie. Tylko pogratulować rodzicom. Trzeba wziąć pod uwage, że stypendium przyznawane jest za szczegolne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Pozdrawiam, mama byłej uczennicy i stypendystki.
bąk
bąk 17.03.2019, 16:05
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Z pewnością zasłużyliście!
Belfer
Belfer 16.03.2019, 19:34
Co to za tytuł? "W wyjątkowym miejscu najlepsi uzyskali stypendia". Nie uzyskali, tylko otrzymali lub wręczono najlepszym uczniom.
kmiot
kmiot 16.03.2019, 20:08
Według mnie powinno być "dostali po uznaniu", bo to bliższe prawdzie.
Xxx
Xxx 15.03.2019, 16:45
Ja bym radził tym wszystkim komentującym przyjść na sesję odezwać się i powiedzieć swoje różne postulaty. Bo anonimowo to każdy potrafi dużo mówić i pisać.
baczny obserwator
baczny obserwator 15.03.2019, 18:57
I później zostać zjedzonym przez układ. Mieszkowiccy wyborcy to większość akwaryści, darmowi żywiciele i pozostający w układzie więc szanse na zmiany w dobrym kierunku są nikłe.
TATUŚ
TATUŚ 15.03.2019, 12:47
Czyli mamy tylko kilku zdolnych ? i mądrych? i jak co roku te same nazwiska ....
A gdzie nagrody za naukę?
Dzieci naprawdę uzdolnione nie mają żadnej motywacji....
Myślę że stypendium naukowe należy się jednak dla NAJLEPSZYCH.....

ŻENADA
bezradny
bezradny 15.03.2019, 12:41
A jaka zdawalność matur w tej szkole?
bzyki
bzyki 15.03.2019, 12:19
Radni mogli by się zainteresować na co wydaja pieniadze a nie tak w ciemno.
BRAWO !!!
BRAWO !!! 15.03.2019, 07:36
Czy najlepsi z najlepszych to polemizował bym wiecie za co dostaje sie stypendium naukowe.Dyrektorzy wolą promować i nagradzać coś innego .Czy docenia się uczniów którzy na prawdę mają zasób wiedzy po tym co widzę śmiem wątpić.
baza
baza 15.03.2019, 10:34
To same szkoły typują przecież.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.03.2019, 10:36
Ale skoro Rada przyznaje stypendia to mogłaby zweryfikować listę wytypowanych.
ojciec
ojciec 15.03.2019, 09:09
Popieram 100%. Zawsze tak było!
Pozdrawiam
Pozdrawiam 15.03.2019, 07:15
Za moich czasów stypendia dostawało się za uzdolnienia naukowe, a nie za śpiew. Śpiew to jest hobby - pasja, a nie przedmiot szkolny. Z reszta - kilka lat temu nie było mowy o stypendiach dla najlepszych w Mieszkowicach. Super inicjatywa, ale trochę mija się z celem. Nagradzać osoby, które notorycznie opuszczają zajęcia szkolne, a zarazem czerpią korzyści materialne z wygranych konkursów. A pomijane są osoby o wyjątkowych zdolnościach naukowych. Ale cóż, jak się piecze torty dla burmistrza to się ma stypendium .... Pozdrawiam.
Ciekawski
Ciekawski 15.03.2019, 10:47
Zgadzam się z przedmówcą w 100 %. Ciekaw jestem kto wchodzi w skład komisji, która przyznaje wyróżnienia.
nie gminny
nie gminny 15.03.2019, 09:32
Ważne aby rodzić chodził do szkoły, aby "walczył" metryczkę dla dzieciątka wyrabiał. Ciasteczka na różne okazje też OK. Protekcjonizm i klikowość cechy rządów w tej gminie.
12345
12345 15.03.2019, 08:00
ZGADZAM SIĘ W 100 %
......
...... 15.03.2019, 05:53
piękny budynek ...TYLKO GDZIE TE CHŁOPY?????
pan Słoik
pan Słoik 15.03.2019, 00:41
Tylko burmistrz zakręcony był jak słoik: wręczał kwiatki uczniowi, chciał się całować z uczennicami.
Grażynek
Grażynek 15.03.2019, 00:32
To najlepsi z najlepszych!

Pozostałe