Śmierć pacjenta w szpitalu

  • 23.03.2019, 12:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Śmierć pacjenta w szpitalu SR (arch.)
-Takie sytuacje absolutnie nie powinny mieć miejsca – powiedział Rzecznik Praw Pacjenta. – Będziemy kompleksowo sprawdzać funkcjonowanie tego szpitala również w przeszłości. Pacjenci muszą być przede wszystkim bezpieczni. – dodał Bartłomiej Chmielowiec.
Informujemy, że w sprawie pacjenta, który dn. 18 marca 2019 r. zmarł po 9 godzinach oczekiwania na pomoc lekarską na izbie przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego i kontroli.
Bartłomiej Chmielowiec prowadzi postępowanie wyjaśniające w zakresie naruszenia prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych. Rzecznik bada m.in. reakcje personelu medycznego w opisywanym przypadku, obowiązujące w szpitalu procedury, ich przestrzeganie i stopień zapewnienia pacjentom bezpieczeństwa zdrowotnego. W niniejszej sprawie Rzecznik podjął współpracę z Prokuraturą Rejonową Sosnowiec-Południe.
Departament Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.03.2019, 16:49
W gryfinskim szpitalu jest jeszcze gorzej i co na to rzecznik?!!!
Marek
Marek 26.03.2019, 10:23
Niestety w Gryfinie jest podobnie. Po wizycie lekarza trafilem ze skierowaniem do szpitala w naszym miescie. Lekarz stwierdzil ze to zapalenie zyl, dodatkowo spora opuchlizna grozila mozliwoscia zablokowania przepywu krwi w konczynie. Po 6 godzinach oczekiwania I pobierznym badaniu zostalem odeslany do domu. Nastepnego dnia ponownie po wizycie u lekarza rodzinnego w trybie pilnym trafilem do szpitala na Pomorzanach, dopiero tam przeprowadzono wszystkie badania.
komuch
komuch 25.03.2019, 10:46
Jakby były prywatne, to byśmy pod płotami umierali. W państwowych umieramy na izbach przyjęć.
E
E 25.03.2019, 08:49
zainteresujcie się lepiej co w naszym szpitalu się dzieje, historii o ludziach lekko chorych którzy już nie wyszli z tego szpitala jest mnóstwo
Smutna prawda
Smutna prawda 24.03.2019, 21:00
Służba zdrowia w Polsce to dno i żenada. Umieralnosc Polaków w czołówce Europy... Brak pieniędzy bo są ważniejsze cele.... Chociażby nowe wymysły Rydzyka.
Ja
Ja 24.03.2019, 08:49
Mieszkam w Anglli od 10lat.Tu ostatnio znajoma miala wyrostek.A przy okazji badania robia wszystko .skan sonde.tomografie
enter
enter 23.03.2019, 21:09
Właśnie na izbie przyjęć po 9 godzinach oczekiwania na przyjęcie zmarł 39-letni Krzysztof!
Ha ha ha
Ha ha ha 23.03.2019, 16:55
Bo to jes nasz nfz,ludzie placa ubezpieczenia a oni sie na nich wypinaja,troche powagi i kto za to odpowiada?
Tacy sami od 1989
Tacy sami od 1989 26.03.2019, 07:21
A kto w każdych wyborach od 1989 głosuje, żeby tak było?
Klara
Klara 26.03.2019, 13:48
A co maja wybory do tego.Ustrój trzeba zmienić. Wróć komuno, wróć.
....
.... 23.03.2019, 16:47
Powinni pobrać krew i zbadać D-dimery i by widzieli co było pacjentowi.
Ha ha ha
Ha ha ha 23.03.2019, 16:57
Nie na nfz,prywatnie ok
Polska +
Polska + 23.03.2019, 14:59
Dzień jak co dzień w Polsce.
lepiej nie
lepiej nie 23.03.2019, 14:20
Umieralni nawet nie ma co porównywać!
Agula
Agula 23.03.2019, 13:49
W Gryfinie też tak jest, zanim Cię przyjmą to szybciej zejdziesz!
przerażony
przerażony 23.03.2019, 12:48
Umrzeć w poczekalni. Starszne. Jak u Kawki.

Pozostałe