Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Leki mogły upośledzić funkcje poznawcze - dyrekcja szpitala tłumaczy, dlaczego pacjent dzwonił na 112

  • 3.04.2019, 17:42 (aktualizacja 03.04.2019 19:11)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Leki mogły upośledzić funkcje poznawcze - dyrekcja szpitala tłumaczy, dlaczego pacjent dzwonił na 112
Dzwoniliśmy - nie odebrali. Wysłaliśmy maila – nie odpowiedzieli. Teraz dyrekcja szpitala wnosi o sprostowanie. A wystarczyło odpowiedzieć na zadane pytania. Sprawa dotyczy skargi na potraktowanie starszego pacjenta w gryfińskim szpitalu. Kilka dni temu opublikowaliśmy list, jaki otrzymaliśmy od syna chorego mężczyzny. Materiał zatytułowaliśmy „W szpitalu nie mógł doczekać się na odłączenie kroplówki. Znalazł nietypowy sposób, którego nie polecamy”.

Szwankuje komunikacja

Nie zawsze szpital w Gryfinie odpowiada na nasze pytania. Bywało, że nie zachowując tajemnicy korespondencji, odpowiedzi na nasze pytania dostawały też… inne redakcje (sic!). Tym razem dyrekcja zdecydowała się na dziwną formę korespondencji zważywszy, że wcześniejszej, niż po kilku dniach, mogła zareagować.

To niestety wpisuje się w skargi na szpital, że są podane numery telefonów, na które nie można się dodzwonić. Są podane dane kontaktowe pracowników, ale nikt nie odpowiada. Może warto aby władze szpitala przeanalizowały sprawę komunikacji?

Złe procedury mogą doprowadzić do śmierci

Kilka dni temu napisaliśmy, że w jednym ze szpitali w Polsce zmarł pacjent po 9 godzinach oczekiwania na pomoc lekarską na izbie przyjęć (art. pt. „Śmierć pacjenta w szpitalu”). Tą sprawą i szpitalem zajął się Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta (https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31659,smierc-pacjenta-w-szpitalu).

Zważywszy, że taka sytuacja miała miejsce, przy okazji zapytaliśmy o procedury w gryfińskim szpitalu. Odpowiedzi na te pytania także nie otrzymaliśmy….

 

Od prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Gryfinie Małgorzaty Szewczuk dostaliśmy za to wniosek o opublikowanie poniższego sprostowania, co niniejszym czynimy:

Artykuł pt. „W szpitalu nie mógł doczekać się na odłączenie kroplówki. Znalazł nietypowy sposób, którego nie polecamy” zawiera nieprawdziwe informacje. Wskazano w nim, że pacjent Szpitala Powiatowego w Gryfinie, na skutek zaniedbań personelu, nie mogąc doczekać się na zdjęcie kroplówki, zadzwonił na numer alarmowy 112, co miało wpłynąć na zainteresowanie pacjentem. W rzeczywistości stan pacjenta był przez personel Szpitala przez cały czas monitorowany, a kroplówkę odłączono po podaniu leków. Telefon na numer alarmowy mógł wynikać z przyjmowanych przez pacjenta leków, które mogą upośledzać funkcje poznawcze. Standardowa toaleta pacjentów wykonywana jest w oddziale po godzinie 7:00. Nagłe czynności higieniczne wykonywane są niezwłocznie.

 

Sprostowanie dotyczy artykułu, który można przeczytać tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31699,w-szpitalu-nie-mogl-doczekac-sie-na-odlaczenie-kroplowki-znalazl-nietypowy-sposob-ktorego-nie-polecamy

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tia
tia 5.04.2019, 12:05
Po co nowy szpital się pytam? Żeby tak traktowali ludzi jak teraz? Gdzie kontrola starostwa? Niech się odniesie do sprawy Starosta gryfiński.
Karolina
Karolina 5.04.2019, 07:08
A więc w 2014 roku drogą cesarskiego cięcia urodziłam córkę miałam cesarkę z powodu nadciśnienia ale mniejsza z tym że chodźmy dalej w drugiej dobie po cesarce od 6:00 godziny prawie do 9:00 leżałam nie odłączona jeszcze od cewnika gdzie już powinnam dawno iść się wykąpać nawet czekałam na zmianę czystej pościeli 3 godziny Mało tego W trzeciej dobie po tych wszystkich kroplówkach po tych wszystkich lekach obudziłam się z bólem głowy ponieważ córeczka płakała z głodu ja osłabiona po tych wszystkich lekka pod tych nadciśnieniu nie miałam siły na nic z pomocą poszłam o 2:00 w nocy do gabinetu powiedziałam jaka jest sytuacja że mam bardzo ostre zawroty głowy wiecie że ja ledwo co doszłam ja widziałam normalnie potrójnie trzymałam się ścian i łóżek Nie mogłam dojść do pokoju więc mówię Przepraszam ja chciałam mleko dla córeczki opowiedziałam jej też co się ze mną dzieje ona do mnie powiedziała Dobrze idź się połóż zaraz dam ci mleko i nakarmić Spokojnie swoje dziecko Mało tego O mały włos nie opuściła bym swojej córeczki byłam na tyle mądra i jeszcze jakoś tam miałam sił i siłę po tym wszystkim myśleć że wózeczek miałam pod samym nosem bo gdyby nie ten wózek nie wiem Co stałoby się z moją córkąn
Karolina
Karolina 5.04.2019, 07:00
Ja bym chętnie odpowiedziała swoja historie
Guuupota
Guuupota 4.04.2019, 20:40
Eee ludzie a może tych lekarzy nie denerwować ?
Dzisiaj byłem w szpitalu co prawda w odwiedzinach. Wszyscy tak na mnie patrzeli jak to ja bym te wszystkie komentarze pisał, a ja tylko kilka napisałem , czy oni wiedzą ?
To może się źle skończyć już mnie brzuch boli, a nie chcę być uśmiercony na organy na zachód , przecież szpitale współpracują tam gdzie lepiej płacą , bo skąd mieli by na dobudówkę ?
psychotrop
psychotrop 4.04.2019, 19:09
Aż ciarki po plecach przechodzą jaką tabletkę można dostać....
ja
ja 4.04.2019, 14:41
Tak, zlikwidowac ten szpital izba porodowa i pogotowie ratunkowe zostawic, leczeniem nich sie zajma fachowe szpitale i tam nich pieniadze idą.
jestem w szoku
jestem w szoku 4.04.2019, 09:07
list szpitala kuriozum!
MieszkAnka
MieszkAnka 4.04.2019, 06:49
Bo tam ręka ręke myje. To wykańczalnia i kazdy dobrze o tym wie. Poelęgniarki pindrusie. Lekarze to aby odbyc dyzur i do domu. na ch*** ta dobudowa szpitala jak pacjenci sa tam traktowani
Norbert
Norbert 4.04.2019, 01:03
Skandaliczna odpowiedź. Wprost nie mogę uwierzyć!
Mr. Tabletka
Mr. Tabletka 4.04.2019, 00:06
Kto pisał ten list? Ale siara!
Wrać
Wrać 3.04.2019, 22:28
Jak mamy leczyć jak mamy tępe i zardzewiałe narzędzia jeszcze po ruskich zostały, skalpelem to nawet kiełbasy nie mogę ukroić, prześwietlenia robimy już dla ściemy smart-fonami, nawet łóżek brakuje w wolnych chwilach śpimy parami,
Dędęktyw
Dędęktyw 3.04.2019, 22:09
Do zatrzymania pacjenta użyto kolczatki typu stop slik ?
Podatnik
Podatnik 3.04.2019, 21:13
Wizyto u ortopedy umówiona na 13.40 z niemowlakiem lekarz pracuje do 14 jestem o 13.35 doktorek sie zmyl nieco wczesniej dzień wpracy zerwany przyjazd na darmo kto mi zato zapłaci i to ma być szpital czy co jeszcze beszczelnie kryją pseudo lekarza zamówiłem prywatną wizyte za 200zł czy powiniene dac temu pseudo D. Ziesc fakturę
Julka
Julka 3.04.2019, 21:01
Ciekawe dlaczego te wszystkie negatywne komentarze kazy pisze na stronie igryfino a na FB oficjalnie nikt sie nie wypowie. Żenada
kimano
kimano 3.04.2019, 22:19
Bo potem dostaniesz tabletkę głupiego Jasia nie wiadomo gdzie zadzwonisz ci czy tylko do 112. Więc lepiej się nie ujawniać :)))))))))))))
Spychacz
Spychacz 3.04.2019, 20:53
Zaorać tą umieralnie a nie rozbudowywać ten burdel
ręce opadają
ręce opadają 3.04.2019, 20:40
No tak skoro nie mógł się doczekać, to pewno jakiś głupi, a jak nie to chwilowo, przez leki.
b
b 3.04.2019, 20:21
Czyżby prezes zarządu przez cały czas była pod wpływem leków??? Czytając takie wypowiedzi (w formie wniosku), śmiem twierdzić, że diler jest super....
złe skojarzenia
złe skojarzenia 3.04.2019, 20:09
Normalnie brzmi jak odpowiedź z psychiatryka w ZSRR!
Zenia
Zenia 3.04.2019, 20:07
Bezczelna odpowiedź
ludźmin
ludźmin 3.04.2019, 19:47
Głupiego Jasia dostał?

Pozostałe