W szpitalu nie mógł doczekać się na odłączenie kroplówki. Znalazł nietypowy sposób, którego nie polecamy

  • 26.03.2019, 14:56 (aktualizacja 04.04.2019, 12:04)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W szpitalu nie mógł doczekać się na odłączenie kroplówki. Znalazł nietypowy sposób, którego nie polecamy S.R. (archiwum)
Pacjent w szpitalu nie mógł doczekać się na personel. Zdesperowany zadzwonił pod numer alarmowy 112. Wtedy pomoc nadeszła.

W tej sprawie otrzymaliśmy list następującej treści:

Witam, piszę w sprawie obsługi w szpitalu w Gryfinie. Gdzie w niedzieli na poniedziałek jeden pacjent zadzwonił na numer ratunkowy 112, ponieważ personel był tak zajęty rozmowami (ploteczkami), że nie miał czasu by zająć się pacjentem. Po czym operator numeru 112 wykonał telefon do szpitala. I wtedy dopiero była jakaś reakcja w stosunku do pacjenta.

Staraliśmy się dowiedzieć czegoś więcej w tej sprawie i oto co usłyszeliśmy:

To było w tym tygodniu, a dokładnie z niedzieli na poniedziałek o godzinie 4 lub przed 4 rano. Ojcu skończyła się królówka. Chciał aby ktoś mu ją odłączył, ponieważ ręka zaczęła mu drętwieć. Pacjent z sali ojca chodził po oddziale, by znaleźć jakąś pielęgniarkę. Jednak bezskutecznie. Ojciec zadzwonił więc pod 112, ale pierwszym razem został zbyty, ponieważ operator myślał, że to… żarty. Jednak drugim razem poruszył cały szpital. O godzinie 4 rano ojciec był już ogolony, wykąpany i przyszykowany jako wzorowy pacjent.

Jedyne co mogę powiedzieć dodatkowo, to operator 112 tak opierdzielił personel, że dziś jak byłem w odwiedzinach u ojca, to co chwilę wchodzili czy czegoś nie potrzebuje – opowiada syn, którego ojciec leży w gryfińskim szpitalu.

 

Do szpitala wysłaliśmy e-maila z zapytaniem:

Czy procedury i obsada w szpitalu jest wystarczająca w dni powszednie i weekendy aby pacjent mógł czuć się zaopiekowany?

 

Aktualizacja:

Sprostowanie nadesłane przez prezes zarządu Szpitala Powiatowego w Gryfinie publikujemy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/31816,leki-mogly-uposledzic-funkcje-poznawcze-dyrekcja-szpitala-tlumaczy-dlaczego-pacjent-dzwonil-na-112

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szpitalnik
szpitalnik 02.04.2019, 23:59
Zaczęła się wiosna, więc człowiek chce swobodnie otworzyć okno, a nie może, bo dźwięki dobiegające zza niego, zwyczajne są nie do zniesienia. Prace trwały nawet w sobotę.
oIo
oIo 03.04.2019, 22:11
co ty gu p i ?
prawda
prawda 30.03.2019, 13:56
Macie państwo szpitalni z powiatu i nie tylko takie opinie na jakie zasłużyliście.
Państwo z powiatu
Państwo z powiatu 01.04.2019, 14:28
A pacjenci będą mieli za chwile taką opiekę na jaką zasłużyli, czyli żadną, bo nikt normalny nie będzie chciał pracować w takich warunkach. Już dziś personelu brakuje a będzie tylko gorzej.
chacha
chacha 01.04.2019, 15:53
Już chyba nikt normalny ;)
xyz
xyz 28.03.2019, 15:55
Co to za czasy, że można obsmarować szpital i personel, na podstawie listu jednej osoby, której w dodatku tam nie było. Do tego wklejać zdjęcie, pochodzące z innego źródła manipulując czytelnikami jakoby dotyczyło całej sprawy. Liczę na to, że właściciel portalu poniesie za to odpowiedzialność oraz napisze wyjaśnienie całej sprawy wraz z przeprosinami. A komentujący?Brak słów. Łatwo obrażać innych gdy jest się anonimowym i nie ponosi się odpowiedzialności za swoje słowa. Ale tylko to czasu,bo już zaczyna się z tym na szczęście walczyć.
puszka Pandory
puszka Pandory 30.03.2019, 12:46
Nikt nie jest anonimowy. JAko szpital mozecie podac do sądu. A co jeśli się okaże, że ci krytykujący mają rację?
Kot
Kot 28.03.2019, 19:05
Ale to ja chociaz niespecjalnie cenię ten portal zeznam na jego korzyść. Jest tak jak napisał, a może i gorzej. Popatrz niżej na inne wypowiedzi.
x
x 01.04.2019, 14:45
A co Pan/Pani zrobiła, żeby poprawic warunki w Ochronie Zdrowia? Do krytykowania to pierwsi, ale żeby coś zrobić żeby było lepiej to nikogo. To pacjentom powinno przede wszystkim zależeć na poprawie stanu Ochrony Zdrowia. Czy to wina personelu, ze jest mało pracowników, że IP wygląda tak a nie inaczej, że jest tyle łożek na sali itd ? Z pustego to i Salomon nie naleje.
oIo
oIo 03.04.2019, 22:15
Ja raz kupiłem papcie za złotówkę
Pacjent
Pacjent 28.03.2019, 07:51
Na poloznictwie w nocy brak sanitariuszki jedna ogarnia izbe przyjec blok operacyjny położnictwo poradnie chirurgiczna opieke świąteczna w innym budynku parodje ile te kobiety sie na robia na nocy za grosze poprostu wstyd
daria
daria 27.03.2019, 21:41
Prawda jest taka: jak człowiek zachoruje to na pomoc nie może liczyć. Panuje znieczulica wśród lekarzy. Odbębić i do widzenia. Wszyscy jesteśmy ludzmi, ale niestety w dzisiejszych czasach człowiek człowiekowi nie pomoże.
Pinokio
Pinokio 27.03.2019, 21:19
Matka mnie tak szrpła ze mi nogi z d... powyłamywała a oni mnie kierują do stolarza.
łuuuu
łuuuu 27.03.2019, 21:15
Macie szczęście , bo ktoś zabiegał aby szpital wybudować na wyspie.
Ja na pewno dzisiaj nie zasnę , już lampa się buja.
Pacjent
Pacjent 27.03.2019, 20:33
SS pasuje do ciebie wzorowo
All inclusive
All inclusive 27.03.2019, 20:08
Co mamy zrobić jak pacjent tak szybko wydoił już trzecią kroplówkę, siostry na zmianę latają do monopolowego ale o 4 rano ?
Zapewniam , że takie przypadki są tylko u mieszkańców Gryfina , jak w zegarku co 30 min kroplówka i na zmianę kaczka, kroplówka , kaczka, kroplówka ,kaczka, kroplówka , kaczka...
Pacjent
Pacjent 27.03.2019, 16:15
Dziś byłem na tomografię w szpitalu na ul Jagiellońskiej w Szczecinie ludzie to dopiero Horror chamstwo i opryskliwość ze strony personelu tomografi oraz pani która nie potrafi założyć weflonu tam jest dopiero tragedia
SS
SS 27.03.2019, 19:58
Pacjent jak byś się umył dokładniej to bym to lepiej zrobiła
pobożność
pobożność 27.03.2019, 10:38
Szpital w Gryfinie sprawia, że przed wejściem do budynku najzagorzalsi ateiści pobożnieją i zaczynają się modlić...
Karol
Karol 27.03.2019, 21:41
ta widziałem starego komucha jak przed wejściem tam 10 różańca odmówił :P
Sam
Sam 27.03.2019, 10:26
Personel szpitala pracuje w tragicznych warunkach,ciasnota na salach,łóżka strasznie niewygodne.Lekarze i salowe starają się,natomiast 15% pielęgniarek to strach się odezwać,są opryskliwe i niemiłe szczególnie do starszych schorowanych osób.Fakt,że od rana bardzo mają dużo pracy,ledwie sobie radzą.Ale to powinien dyr.szpitala rozwiązać.Bardzo mi przeszkadzli ludzie odwiedzający swoich bliskich,przychodzili w tą ciasnotę całymi gromadami do jednego pacjęta.W innych szpitalach to rozwiązano,do chorego mógł wejść tylko jeden odwiedzający i to tylko na godz.
Dr
Dr 27.03.2019, 20:00
To prawda. Gdyby nie dziewczyny to nie byłoby gdzie palca wcisnąć
Ścisk
Ścisk 27.03.2019, 14:12
wszędzie ścisk
Rudczynska
Rudczynska 27.03.2019, 10:26
Wykańczalnoa...zero pokory ...epati do drugiego człowieka .
Zniewaga
Zniewaga 27.03.2019, 20:01
Przecież teraz kobiety mają te same prawa co ludzie !
tia
tia 27.03.2019, 07:57
A dawanie kroplówek w korytarzu na siedząco? Bez dozoru, pacjent siedzi, będąc w stanie najczęściej bólowym i to w 21 wieku? Co ten pacjent tam w ogóle robił? Skandal, Panie Starosto co Pan na to?
x
x 27.03.2019, 16:47
1)To jest przypadkowe zdjęcie z internetu
2) Pacjent na IP, który dostaje kroplówki na korytarzu nie jest bez nadzoru, jest monitoring
3) Personel pracuje w takich warunkach jakie ma. Na IP w środku są jedynie 3 leżanki. Ilość łożek na Oddziałach też jest ograniczona.
Kot
Kot 27.03.2019, 19:03
Bylem tam kilkukrotnie z bliską starszą osobą. Za kazdym razem po kilka godzin. Na korytarzu z kroplówką. Jesli nadzór polega na tym, ze zgłasza się, że kroplówka zeszła i wtedy ktoś ją odłącza, to zgoda jest niesamowity nadzór. W przypadku powyżej gość pewnie był sam. Więc się nie doczekał. A pro po wiadomo, ze to zdjęcie przykładowe.
obiektywnie
obiektywnie 27.03.2019, 09:34
A co do ludzi z kroplówkami na korytarzu – kto może rękami i nogami broni się przed przyjęciem na oddział – więc z własnej woli godzi się na kroplówkę na korytarzu, jeśli to daje szansę wyjścia z tego budynku. Wiem, bo czasem muszę towarzyszyć bliskim – i wiem, że wytrzymają wiele, żeby tylko nie „kłaść się do szpitala”...
tia
tia 27.03.2019, 09:39
na jaki oddział? bez skierowania, szpital broni się rękami i nogami aby w ogóle dać kroplówkę...
pobożność
pobożność 27.03.2019, 10:42
A co chciałabyś być przyjęta na oddział żeby brać tę kroplówkę?
Dobrze wyżej napisali - normalny woli siedzieć na korytarzu i uciekać!
A ty chciałabyś się kłaść na oddział...
tia
tia 27.03.2019, 07:54
To zupełnie typowa sprawa w gryfińskim szpitalu powiatowym, personel się nie spieszy, lekarza w izbie przyjęć nie ma- schodzi tylko wtedy kiedy zostanie wezwany przez średni personel, trwa to często powyżej 0,5 h, a pacjenci bez skierowania są często bezpardonowo zniechęcani do czekania na badanie lekarskie, decyduje o tym pielęgniarka lub ratownik medyczny. Stąd zadaje pytanie: po co budować nowy szpital? Czy tam będzie inaczej.
obiektywnie
obiektywnie 27.03.2019, 09:35
Obiektywnie – jak lekarz schodzi do izby przyjęć, zostawia pacjentów na piętrze bez opieki. Bo zdaje się, że jest jeden lekarz po 15 do rana na oddziale.
Gdyby był osobny lekarz na izbie przyjęć w tym czasie sytuacja by się sama rozwiązała.
Swoją drogą winę ponosi tu „rozdawca” pieniędzy, czyli NFZ – bo zamiast rozdawać na zasadzie „macie, gospodarzcie, żebyście wypracowali sobie zysk” – powinien na przykład część pieniędzy przeznaczać na określone cele – na przykład etat lekarza na izbie przyjęć.
Rat.
Rat. 29.03.2019, 13:43
Jest lekarz na IP do godz 15 caly czas.. Najpierw się dowiedz a potem odzywaj.
tia
tia 27.03.2019, 09:41
owszem, obiektywnie to masz rację, zawsze brak jest kasy, ale posiedź tam trochę i zobaczysz, ze tak szczegółowo to: brak jest organizacji, kontroli oraz dobrej woli, czy w przypadku tego pacjenta j.w. zawinił brak kasy?
Kto zawinił?
Kto zawinił? 01.04.2019, 14:16
W przypadku powyżej nikt nie zawinił, bo nic się właściwie nie stało. Pacjent nie mógł chwili poczekać i od razu telefon na 112. Każdy chciałby już, natychmiast jakby był pępkiem świata. Jak ktoś by chciał żeby przy każdym pacjencie czuwała pielęgniarka to musi sobie uświadomić, że nie ma na to ani wystarczającej ilości personelu ani pieniędzy.
...
... 27.03.2019, 10:45
Gdyby było więcej personelu być może byłoby inaczej. Ale do tego trzeba byłoby zmienić NFZ i finansowanie.
Osobną sprawą jest zachowanie personelu medycznego - ale to też jest powiązane jedno z drugim.
Trzustka
Trzustka 26.03.2019, 22:30
Mnie też po porodzie ruszył woreczek (kamienie) to tylko kroplowki co 4 godziny byłam na izbie gryfinskiego szpitala to doprowadzili do tego a dokładnie chirurg na którego czekałam 2 gdz. Aby zjechał winda bo spał (Taka informację dostałam od personelu) zły był strasznie że to tylko po to musiał zjechać ale wracając, trzy miesiące meczenia i doprowadzili mnie dziewczynę w wieku 23 Lat do ostrego zapalenia TRZUSTKI I OTRZEWNEJ (potrzebnych organów czyli wszystkich w brzuchu) i za co mam dziękować naszemu szpitalowi że jest a leczenia na następne 2 lata cierpienia a zabieg którego odmawiał mi chirurg trwał 45 min. Laparoskopowo.
Wrać
Wrać 26.03.2019, 22:45
A oglądałaś Apokalipto jak baba w studni rodziła ? I nie nażerała
studnia
studnia 27.03.2019, 10:00
Sam se nie nażeraj
łuuuuuuuuu
łuuuuuuuuu 26.03.2019, 21:54
Ja byłem tam raz . Spałem w sali szpitalnej kiedy o godzinie punkt 12 w nocy obudził mnie dziwny hałas , panował ponury mrok , drzwi skrzypiały od przeciągu, w oddali długiego korytarza słychać było wleczące kroki , światło latarni delikatnie oświetlało sufit na którym huśtała się zakurzona lampa , która jakby zanikała w czymś co wyglądało jak mgła.
Nagle usłyszałem jak drzwi same się domykają spojrzałem w ich kierunku i zobaczyłem swoje stopy wystające zza krótkiego łóżka były całe fioletowe a paznokcie czarne , czułem dziwny zapach wtedy pochyliłem się i zobaczyłem kartkę na dużym palcu z napisem ---
ZGON 24:00

Od tamtej pory śpię z rodzicami.
Sambaria
Sambaria 27.03.2019, 18:40
To ma być żart
DOM WARIATÓW
DOM WARIATÓW 26.03.2019, 21:40
janek wisniewski PADŁ HA HA AH DOM WARIATÓW MADE IN SZPITAL GRYFINO HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 26.03.2019, 21:32
niech mi ktoś powie ze nie jest to dom wariatów ha ha ah to nie uwierzę ha ha ah
Niewiarygodne
Niewiarygodne 26.03.2019, 21:25
Ja byłem w tym szpitalu i mdlałem z uniesienia kiedy wibrujący wibrator utknął mi w odbytniczce , nie dość że lekarze wszyscy przyszli popatrzeć to jeszcze ich to śmieszyło.
Obrzydliwe i naganne zachowanie , ponadto jak można całą rękę wsadzić pacjentowi w tyłek?
Siostra oddziałowa
Siostra oddziałowa 26.03.2019, 22:52
Ksiądz tak na poważnie , przecież chcieliśmy księdzu pomóc
sonda
sonda 26.03.2019, 21:32
Ty jesteś były ksiądz z Bani?
Niewiarygodne
Niewiarygodne 26.03.2019, 21:57
Nie nie jestem nowy teraz pracuje w szpitalu

Pozostałe