Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019
Ewa Dudar do Parlamentu Europejskiego 2019

Protest dotyczący wyborów sołeckich

  • 18.04.2019, 12:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Protest dotyczący wyborów sołeckich
Bardzo proszę o podjęcie interwencji dotyczącej skandalicznego przeprowadzenia wyborów sołeckich w Wełtyniu w dniu 10.04.2019. To co wydarzyło się podczas głosowania woła o pomstę do nieba – napisał do nas mieszkaniec Wełtynia. Mamy już odpowiedź władz.

Oto list:

Jestem mieszkańcem Wełtynia od niecałych 4 lat, nie znam zasad jakimi rządzi się lokalna społeczność ale czegoś takiego nie widziałem jak żyję. Przedstawiciel gminy, który był obecny podczas głosowania i miał czuwać nad jego uczciwym przebiegiem przez 30 minut prowadził otwartą agitację na rzecz jednego z kandydatów. Robił to oficjalnie, bez żadnych zahamowań. Był to po prostu wiec wyborczy w ramach którego przedstawiciel gminy po prostu namawiał do głosowania na "swojego człowieka" czyli Pana Leszka Jaremczuka zebranych mieszkańców.

Ale już całkowicie bezczelnym było wprowadzenie do komisji liczącej głosy córki Pana Jaremczuka! Odpowiadała ona za liczenie głosów podczas wyborów! Jak można w demokratycznym świecie pozwalać na coś takiego i to przy pełnej aprobacie włodarzy z Urzędu Gminy? Gdzie My żyjemy?! Proszę pojechać do Wełtynia i zapytać dowolnego mieszkańca co sądzi o przebiegu wyborów. Bo to przechodzi ludzkie pojęcie! Jestem z żoną zbulwersowany do granic, w głosowaniu po prostu nie wzięliśmy udziału. A brak odpowiedzi z gminy tylko utwierdza mnie w przekonaniu że cały ten teatr odbywał się za przyzwoleniem naszego lokalnego samorządu.

mieszkaniec Wełtynia

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie do burmistrza Gryfina.

Zapytaliśmy też czytelnika: na czym polegała ta agitacja przedstawiciela gminy?

Odpowiedź mieszkańca Wełtynia: Podczas spotkania przedstawiciel gminy twierdził, że nie istnieje lepszy sołtys, obecny jest najlepszym jaki był i będzie w Wełtyniu. Nowa droga, oświetlenie, kanalizacja - czyli inwestycje które realizowała gmina i województwo odbyły się tylko dzięki jego inicjatywie. Został przedstawiony jako autor sukcesów Wełtynia, a doskonale wiemy że na sukces tych inwestycji pracowała cała masa ludzi. Miałem wrażenie że słuchamy szefa kampanii wyborczej a nie decydenta który miał nadzorować uczciwy przebieg wyborów. Kontrkandydat nie istniał - został zignorowany, nie miał nawet możliwości przedstawienia swojej kandydatury.

W pewnym momencie głośno zaprotestowała przeciw takim praktykom duża część zebranych - w szczególności strażacy z wełtyńskiego OSP ktorzy popierali kontrkandydata. Wówczas zostali przez mikrofon uciszani stanowczą postawą przedstawiciela gminy i niedopuszczeni do głosu. Miałem wrażenie że oglądam jakiś ponury thriller, ale to działo się naprawdę. Nie dałem rady się temu dalej przyglądać, bo granice przyzwoitości zostały po stokroć przekroczone. Dlatego z żoną po prostu wyszedłem.

I tutaj nie trzeba przedstawiac dowodów, wystarczy pojechać do Wełtynia pod sklep i porozmawiać z mieszkańcami. Nawet zwolennicy Pana Jaremczuka otwarcie mówią, że przebieg wyborów nie był do końca uczciwy.

Odpowiedź z Urzędu Miasta I Gminy w Gryfinie:

Panie redaktorze, w odpowiedzi na prośbę o ustosunkowanie się do listu Czytelnika w sprawie wyborów sołeckich w Wełtyniu informuję:

Wybory odbyły się zgodnie z porządkiem obrad. Zarzuty stawiane w treści listu są w moim przekonaniu bezzasadne. Na marginesie dodam, że do Rady Miejskiej w Gryfinie wpłynęła oficjalna korespondencja, która w sposób jednoznaczny wykazuje nieznajomość przepisów prawa powszechnego i miejscowego osoby skarżącej, w szczególności w zakresie ustawy o samorządzie gminnym i statucie sołectwa.

Paweł Nikitiński

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJALELUJA I DO PRZODU
AJWAJALELUJA I DO PRZODU 25.04.2019, 16:17
BO TO WYBORY BYŁY NA PEŁNEJ KU RWIE HA HA AH TGF 11 HA HA AH I SUMA ODDANYCH GŁOSÓW RÓWNE 115 HA HA AH 1+1+5=7 KOSMICZNE WYBORY W GMINIE ***S https://youtu.be/2YrA0OM0xq4 https://youtu.be/0VUOh88aQns
Nowi
Nowi 25.04.2019, 15:17
Jesteśmy ciekawi jakim cudem nie brali Państwo udziału w głosowaniu skoro 143 osoby pobrały karty do głosowania oddanych głosów było 143 w tym 1 nie ważny hm to gdzie te 2 co niby Państwo nie oddali? Kolejne pyt 30min agitacji hm tyle to trwało liczenie głosów bo właśnie jeden z opozycji ( głosujący na Pana W.) próbował mataczyć i się wydało . Pisze Pan aby zapytać dowolnego mieszkańca a to ciekawe bo tylko 143 brało udział i było na sali.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 25.04.2019, 17:09
o człowieku nie takie cuda nad urnami były ha ha ah jak by te urny umiały mówić ha ha ah to papież nie nadążyłby z beatyfikacją kandydatów tych cudacznych ha ha ah dwóch sie wstrzymało jeden w pamięci ah ah ah
Oburzony
Oburzony 22.04.2019, 14:20
Ot, półgłów.
tako
tako 22.04.2019, 12:20
Władzuni poprzewracało się w głowach i w innych częściach ciała również.
kurort
kurort 21.04.2019, 22:47
Różni ludzie różnymi dokonaniami chcą się zapisać, jedni wieżami, inni tężniami.
To rozpełzające się macki ośmiornicy.
To rozpełzające się macki ośmiornicy. 21.04.2019, 18:07
Czy odpowiadał ten sam człowiek, który te wybory przekręcał i odgrywał farsę ? Jeżeli tak to by oznaczało, że dalej gra farsę. Co na to burmiszcz co brzydzi się kłamstwem i oszustwem i takimi bajerami ? Czy on jest na czele układu ?
abc
abc 20.04.2019, 22:51
Żeby takie przekręty robić w tej gminie to już niepojęte. To jakaś mafia, układ niszczący tych co się nie okupią. Życzenia tylko w rodzinnym szmałławcu. O igryfino zapomnieli ? Czy właściciel niepokorny i trzeba go niszczyć ? Fizyczna likwidacja zakładów niepokornych przedsiębiorców, naruszenia praw wyborczych, gdzie odpowiedzialny za nadzór nad wyborami wysoki urzędnik gminy prowadzi agitację i nie dostrzega przekrętów w składzie komisji. To obecny kształt władz gminy. Seweryn, Nikotyński i politycznie skorumpowany rodzinny układ młynarczyków.
Wełtyń
Wełtyń 20.04.2019, 11:26
Ludzie bzdury piszecie masakra jakaś co wam córka sołtysa winna że przegraliście liczyła głosy nie tylko ona i jak wiadomo głosów nie przybyło i nie ubyło więc po co szukać na siłe winnych należy uznać przegraną i tyle. Co do Pana W. Ukrywał się a przecież długo przed wyborami była znana data mógł zrobić spotkanie i mógł się zprezentować tylko jak przecież on jest marjonetką a decyzje podejmują inni strusie z głową w piasku .
Do 11.26
Do 11.26 20.04.2019, 12:13
Heheh widzę , że powiedzenie o strusiu komuś wpadło w oko... a tak sam od siebie to nic nie potrafisz ??
prawo sobie nikotynski sobie
prawo sobie nikotynski sobie 20.04.2019, 12:02
Szanuj prawo, prawo uszanuje ciebie
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 19.04.2019, 17:17
wymarła ta komunistyczna dzicz ha ah ah co robiła na zyda za free i nikt nie chce być sołtysem ha ah ah no chyba ze elzunia z bartkowa ona zawsze i wszędzie ha ha ah oby tylko wieczorek ochłap rzucił ha ha ha jak suka w rui ha ah ah
głodomor
głodomor 19.04.2019, 20:14
elzunia i heniowe imnieciowe to wieczorkowym nie pogardzi byle się nażreć
walęsający
walęsający 19.04.2019, 13:23
temi rencami pomogłem a rynce mom czyste jak gornik po szychcie
podpis do zdjęcia
Ten człowiek to nieporozumienie.
Ten człowiek to nieporozumienie. 19.04.2019, 12:53
Córka policzyła głosy dobrze, trzymając się zasady " Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy". Widzicie więc prostaczkowie, że wasze oskarżenia są bezzasadne o czym jestem przekonany. Nawet głęboko przekonany. A co to ma do rzeczy Panie IQ 80 ?
Tak działa mafia
Tak działa mafia 19.04.2019, 12:46
A kto niszczy przedsiębiorców , którzy nie popierają układu ? Nawet się nie maskują. Zobaczcie na pusty od roku sklep na Szczecińskiej czy zabity paździerzami Feliks na głównym placu Gryfina. To układ.
Demokracja po Gryfińsku
Demokracja po Gryfińsku 19.04.2019, 12:38
Córka , jaja i wódka . Nieważne kto głosuje , ważne kto liczy głosy.
Układ mecenasa
Układ mecenasa 19.04.2019, 12:41
A nadzorował wysoki urzędnik z gminy Nikotyński. Nic nie widział, nic nie słyszał i agitował.
Mieskzaniec Weltynia
Mieskzaniec Weltynia 19.04.2019, 12:37
Panie "prawnik" zapewne z Ciebie taki prawnik jak ze mnie sedzia.... pozdrawim
prawnik
prawnik 19.04.2019, 12:31
Pan sołtys powinien złożyć sprawozdanie ze swojej pracy na spotkaniu kończącym jego kadencję, a nie na zebraniu wyborczym nowego sołtysa. To jest skandal, że przedstawiciel gminy, w tym przypadku P.Nikityński, nie zna przepisów prawa i na oczach ludzi bezczelnie je nagina i łamie.
Nowa zasada Seweryniarzy, wdrażana przez Nikotyńskiego. To adwokat ? To…
Nowa zasada Seweryniarzy, wdrażana przez Nikotyńskiego. To adwokat ? To zbój. 19.04.2019, 12:27
Córka dobrze policzyła. Zgodnie z zasadą- "Nieważne jak głosujesz. Ważne kto liczy głosy.
Mieszkaniec Weltynia
Mieszkaniec Weltynia 19.04.2019, 12:20
Szanowna Pani Welttnianko, informuje pania ze w tym momencie obraza Pani ludzi i ich wlasna wole, ponoewaz to sa ich prywatne sprawy, a obrazanie na jakiej podstawie wgl? Jest Pani zalosna obrazajac innych bo pani kandydat przegral.
Pikuś
Pikuś 19.04.2019, 10:06
Sołtys pomógł Sawarynowi wygrać wybory więc należy się odwdzięczyć.
prawo sobie nikotynski sobie
prawo sobie nikotynski sobie 19.04.2019, 09:51
Złamano prawo kilkakrotnie. Ustawę RP o samorządzie gminnym i przepisy wykonawcze
Wiesniaczka