Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Piotr Woźniak potrzebuje naszej pomocy w walce z chorobą

  • 29.05.2019, 10:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Piotr Woźniak potrzebuje naszej pomocy w walce z chorobą Fot. Gmina Trzcińsko-Zdrój
Mieszkaniec Trzcińska-Zdroju 14-letni Piotr Woźniak potrzebuje naszej pomocy w walce z chorobą. Piotrek jest uczniem szkoły podstawowej. To fajny, uczynny i pogodny chłopak. Jakieś pół roku temu nagle zaczął mu dokuczać częsty ból głowy, który ustawał i znów się pojawiał, później doszły uporczywe wymioty. Wówczas jeszcze nie wiedział, jak bardzo jest chory! Jego świat zawalił się w marcu 2019 r., kiedy zdiagnozowano u niego guz tylnej jamy czaszki – prawej półkuli mózgu.
Na szczęście był to nowotwór niezłośliwy. Chłopak przeszedł bardzo poważną operację usunięcia guza. Niestety zabieg był powikłany krwawieniem z uszkodzonej zatoki żylnej.

Piotr trafił na oddział intensywnej terapii i anestezjologii później na oddział neurochirurgii dziecięcej. Wypisano go do domu z niedowładem nerwów po prawej stronie twarzy z zaleceniami rehabilitacji usprawniającej oraz konsultacji onkologicznej. Piotr był szczęśliwy, że będzie zdrowy. Jednak na chwilę. Jego stan szybko się pogorszył, wrócił ból głowy, pojawiła się gorączka 40 stopni, nie jadł, prawie nie pił. Szybko trafił ponownie do szpitala z rozpoznaniem limfocytarnego zapalenia splotu naczyniówkowego i opon mózgowych. W okolicy operowanej pojawił się zbiornik płynowy. Badania krwi, moczu, antybiotykoterapia, nakłucia lędźwiowe, podczepcowe i inne często bolesne badania zaważyły, że zdecydowano o rewizji operacyjnej loży i usunięciu sztucznej opony. Piotr załamał się, potrzebował pomocy psychologa.

Po operacji nadal utrzymywała się wysoka gorączka, pomimo stosowanej antybiotykoterapii. Okazało się, że w jednym badaniu krwi uzyskano wynik dodatni. Dla Piotra to kolejny wyrok, zakażenie krwi. Kolejne załamanie. Przekierowany został do oddziału chorób zakaźnych dla dzieci, gdzie przebywa do dzisiaj. Wykonywane miał już różne badania, których nie sposób wymienić, nie znaleziono źródła zakażenia, nie znaleziono przyczyny, Piotr cały czas gorączkuje, nie je, mało pije. Wspomagany jest kroplówkami. Popada w stany depresyjne. 

Piotrka czeka długa rehabilitacja. Słabo rusza szyją, ma uszkodzony nerw twarzowy, problemy z widzeniem i wymową. Mama jest cały czas z synem, wspiera go, daje mu codziennie siłę i wolę walki do życia. Piotr ma młodszego brata, który za nim bardzo tęskni. Kobieta wychowuje ich samotnie, nie może teraz podjąć pracy z uwagi na chorobę syna, a także na własny stan zdrowia, który ulega cały czas pogorszeniu (operacja kręgosłupa). Szuka pomocy gdzie tylko to jest możliwe. Piotr ma wspaniałych przyjaciół wśród swoich nauczycieli, rówieśników i ich wspaniałych rodziców.

Piotrowi potrzebne są środki na leczenie a później rehabilitację. Konieczny jest również szybki remont w celu wykonania natrysku w łazience, tak aby Piotrek mógł w miarę samodzielnie korzystać z łazienki.
Pomóżcie proszę, wrócić Piotrowi do zdrowia!
Prosimy o każdą nawet najmniejszą pomoc finansową.
Za co z całego serca dziękujemy.
Ewa i Piotr

 
Pomoc ruszyła!
 
3125,47 złotych oraz 85,94 euro - tyle udało się zebrać do puszki podczas niedzielnego (26 maja 2019 r.) meczu piłkarskiej B-klasy pomiędzy zespołami MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój a Chrobrym Lisie Pole. Specjalnie na ten mecz przyjechało sporo osób z gminy oraz ościennych miejscowości. Cała kwota trafi na wsparcie leczenie młodego mieszkańca Trzcińska Piotra Woźniaka. Zbiórka ta, to tylko jedna z akcji pomocy choremu.
 
Już dziś wiadomo że dziewczyny z „Trzcińskiego Wieczornego Biegania” organizują w najbliższym czasie bieg charytatywny, a hala widowiskowo-sportowa wspólnie z PZW - zawody wędkarskie.
Do pomocy Piotrkowi dołącza też się sołectwo Stołeczna, które chce przekazać cchoremu cały dochód z festynu rodzinnego.
W Szkole Podstawowej w Trzcińsku 30.05.2019 r. (w czwartek) w godzinach od 8.00 do 12.00 odbędzie się kiermasz ze zbiórką.
Również gmina Trzcińsko-Zdrój zamierza wesprzeć organizatorów tych działań. Burmistrz Bartłomiej Wróbel zaproponował zbiórkę podczas trzcińskiego Dnia Dziecka oraz najbliższych gminnych uroczystości. 
W piątek 31.05.2019 MKS Orzeł wraz z rodzicami naszych Skrzatów, Żaków i Orlików przeprowadzi kiermasz kawy i słodkości . Kiermasz odbędzie się podczas imprezy organizowanej z okazji dnia dziecka w parku.
Dnia 29 czerwca 2019 r. w Baniach odbędzie się BIEG CHARYTATYWNY DLA PIOTRKA WOŹNIAKA. Serdecznie zapraszamy dzieci rocznik 2003 i młodsze. 

Pomóc Piotrowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2245 pomoc dla Piotra Woźniaka”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Piotr:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: “2245 Help for Piotr Wozniak”
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I dlatego nie uznaję tej żebraniny na ciekawe jakie cele ?
I dlatego nie uznaję tej żebraniny na ciekawe jakie cele ? 30.05.2019, 01:50
Mi nikt nie pomógł.
Prawda
Prawda 01.06.2019, 17:30
Jak jesteś taki odważny gościu to podpisz się z imienia i nazwiska. Wtedy będziemy wiedzieć komu nie pomagać. Anonimowo?? Tchórz
Jb
Jb 31.05.2019, 05:29
Jak masz pisać takie bzdury to niepisz!!! Biedny chłopak Bardzo wspulczuje rodzinie będzie Dobrze pan Bóg czuwa
😊
😊 29.05.2019, 20:50
Dobrze, że on tego nie czyta, bo na pewno nie chciałby litości. Przykre jest, że żyjemy w takim kraju, gdzie trzeba organizować zbiórki, akcje żeby zdobyć potrzebne by żyć pieniądze. Życzę tym, co piszą te nieżyczliwe komentarze żeby zdrowi byli i ich bliscy także, bo (choć to banał) karma wraca.
S
S 29.05.2019, 19:44
Ludzie! Te komentarze są zbędne, choroba może dotknąć każdego z nas, chcesz pomoc- pomagaj, nie to nie krzywdź! Słowa również krzywdzą! Ludzie,co z wami??
Z plebsu.
Z plebsu. 30.05.2019, 01:52
Mi nikt nie pomógł. Nie żebrałem, a odszkodowanie sam wywalczyłem po 5 latach w sądach i to dopiero po liście do Ziobry.
wzruszona
wzruszona 29.05.2019, 15:56
Jeżeli możemy to POMÓŻMY ale nie komentujmy złośliwie bo każdego z nas może to spotkać. Każdego!!!
....../
....../ 29.05.2019, 15:18
jeżdził brudziń ski było prosić PIS o pomoc .Gryfino głosowało na PIS .NBiech słuzba zdrowia sie tym zajmie ma nie my obywatele .głosowała wieś mna pis niech od pisu sie domaga a nie od ludzi którzy i tak płacą na słuzbe zdrowia
Darek M
Darek M 03.06.2019, 19:18
Ty bezduszna istoto pozbawiona empatii...
NFZ
NFZ 29.05.2019, 12:11
A wczoraj była jakaś Wiertelak, też podawała numer konta.
A.
A. 29.05.2019, 21:32
Nie jakaś, tylko konkretna osoba chora na raka. I to nie ona podawała nr konta, tylko troszczący się o nią bliscy.
kolega
kolega 29.05.2019, 10:52
Podzielimy się z Piotrkiem swoją siłą! Pomagajmy!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.05.2019, 17:12
ty kasę nazywasz siła nie rozsmieszaj mnie WIEDZA TO SIŁA NIE KASA

Pozostałe