Granty sołeckie dla zwycięzców konkursu. Znamy listę rankingową

  • 31.05.2019, 16:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Granty sołeckie dla zwycięzców konkursu. Znamy listę rankingową Nowe banknoty 500-złotowe NMP
Dwanaście sołectw z powiatu gryfińskiego znalazło się wśród 180, które zwyciężyły w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019” i będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich przy wsparciu środków marszałkowskich.

Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

 

Z powiatu gryfińskiego zwyciężyły i granty dostaną sołectwa: Drzenin w gm. Gryfino, Radostów i Czachów w gm. Cedynia, Piaseczno i Parnica w gm. Banie, Garnowo i Lisie Pole w gm. Chojna, Widuchowa, Zielin w gm. Mieszkowice, Dolsko w gm. Moryń, Rosnowo i Strzeszów w gm. Trzcińsko-Zdrój.

 

To już trzecia edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiło się 559 sołectw, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 1,8 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

 

W związku z tak dużym zainteresowaniem sołectw w poprzednich edycjach, w tym roku także daliśmy im szansę na pozyskanie środków, które pomogą zrealizować ich małe marzenia. Mieszkańcy bardzo czekają na te inwestycje, bo wiele z nich będzie jedynymi miejscami rozrywki i integracji w ich miejscu zamieszkania – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

 

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła również 1,8 mln zł. Zgłoszone zostały 542 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

 

 

Szczegółowe informacje poniżej. Kliknij:

 

Lista rankingowa konkursu „Granty sołeckie 2019” 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Znajomy
Znajomy 01.06.2019, 22:56
A w Steklnie postawili JEDNą !!! latarnie na całe osiedle ..Przy oczywiscie wybranym domu.. Nie pierwszym, nie ostatnim , nie tam gdzie najciemniej ..a więc wybór daje do myslenia.
W Bani tylko trawa się rozwija
W Bani tylko trawa się rozwija 31.05.2019, 23:48
W tej Bani nic już prawie 80 lat nie robią i znowu nowa kadencja , świeżak u władzy ! Co ma zrobić jak nic nie potrafi ?
A czy przy bańskim ekoszmbojeziorze coś zrobicie czy już nic więcej ?
A może jakiś plan ktoś wam narysuje , co to kaczki będą tam zawsze sr ał y przecież Banie chce być miastem.
Wizerunek miasta Banie u bram brzydko i wszystko obe s rane !
jakiś ktoś
jakiś ktoś 01.06.2019, 08:36
w bani to nic nie powinno być zrobili skwerek z fontanną i co już rozpierdzielony nawet dziś jechałam do Bani i co ławka ze skwerka po drugiej stronie ulicy po co wam coś robić jak wszystko niszczycie banda buraków
Zapraszamy
Zapraszamy 01.06.2019, 00:05
Chyba od pazdziernika w Baniach nie byłeś.
Antoszka
Antoszka 31.05.2019, 23:15
A Banie znowu nic.Katastrofa jest tu u nas ani nie mamy placu zabaw pozadnego dla dzieci ani silowni zeby sobie pocwiczyc.W tych mniejszych wioskach maja wiecej atrakcji Szkoda
Urzędnicy mają gdzie wypić a dzieci mają w *** niech siędzą na przystankach
Urzędnicy mają gdzie wypić a dzieci mają w *** niech siędzą na przystankach 31.05.2019, 23:34
Place zabaw Tak, Skatepark Tak , Małpi Gaj Tak, Ścieżki rowerowe Tak !
Ale siłownie gdzie faszerują się ćpuny z przerośniętymi wątrobami jak chińskie kurczaki, NIE !
ja
ja 01.06.2019, 08:33
o granty sołeckie to nie urzędnicy piszą ale sołtys i rada sołecka jakich wybraliście takich macie
Hgg
Hgg 31.05.2019, 21:27
A stare czarnowo ***!!!!!!!!
bom
bom 31.05.2019, 23:00
A składało?
z rady sołeckiej
z rady sołeckiej 31.05.2019, 17:39
Super wiadomość!

Pozostałe