Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Piorun uderzył w ich dom. Pomóżmy dwuletniej Magdzie i jej rodzinie

  • 12.06.2019, 09:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Piorun uderzył w ich dom. Pomóżmy dwuletniej Magdzie i jej rodzinie fot. OSP Banie
Postanowiłam napisać do igryfino, gdyż sprawa jest bardzo poważna i robimy wszystko aby pomóc. Chodzi o wczorajszy pożar w miejscowości Babinek gm. Banie. Podczas pożaru dach nad głową straciła 3-osobowa rodzina, w tym małe dziecko. Jako mieszkańcy próbujemy pomóc na wszystkie sposoby, żeby rodzina miała z powrotem swój własny kąt. Dlatego moja prośba aby nagłośnić sprawę i trafić do jak największej liczby osób o dobrych sercach, którzy zechcą pomóc i wesprzeć odbudowę domu – napisała do nas Magdalena Daniszewska.

Milena ze swoją 2-letnią córką Magdą oraz mamą Kazimierą w nocy z 10/11 czerwca 2019 r. podczas burzy straciły dorobek życia. Po uderzeniu pioruna dom stanął w płomieniach. Szczęście że się obudziły i wybiegły w piżamach z domu, dlatego nic im się nie stało.

 

Do późnych godzin porannych trwała akcja dogaszania dobytku. Rodzina nie może wejść po ocalałe rzeczy, ponieważ budynek grozi zawaleniem. Milena pracuje. Jest młoda, zaradną 23-letnią samotną mamą, ale ze swojej pensji nie jest tego w stanie odbudować domu. Jej 63-letnia mama jest na rencie chorobowej.

Wspólnie wierzymy, że nam się uda, że są na świecie ludzie o dobrych serduszkach, którzy pomogą, że będą miały dach nad głową, a przede wszystkim 2-letnia Madzia będzie miała gdzie spędzać beztroskie dzieciństwo – apeluje organizatorka zbiórki na portalu pomaga.pl Patrycja Woźniakowska.

Link do organizowanej zbiórki:

https://pomagam.pl/3kjvrryu?fbclid=IwAR3SBtxAIUWIx5bt6NP7BuYOAbnzA13obzl8a4jww13EwsWsivB-cf_VNqc

 

Pomoc zorganizowała także gmina Banie. Szczegóły w fotogalerii.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 15.06.2019, 12:45
Wstyd, żenada.Ludzie!!!Znam Milenę i Kazie ładnych parę lat. Wielu z Babinka pomogła.Wszyscy wiecie że całe życie ciężko pracowała, nigdy o nic nie prosiła.Duma i honor nie pozwalały.Dla niej w chwili kiedy straciła dom.stracila cząstkę siebie nawet więcej.A wy piszecie że Stary dom, że wcześniej czy później i tak by się zawalił i inne gówna. Że może specjalnie wpieprzyła się na dach taka schorowana zpracowana i podpaliła. Może miała żyć z mężem pijakiem i wtedy byłaby " Normalna" rodzina. Co za tupet trzeba mieć żeby takie bzdury wypisywać.Wiele by dała żeby mieć ten swój stary,brzydki domek ale jej. Jeszcze wiele goryczy pewnie wyleję się na nich .Niestety zawiść ludzka i glupota nie zna granic.PROSTE NIE CHCESZ NIE DAWAJ NIKT CIĘ NIE ZMUSZA.Ci co znają i szanują pomogą.Dziewczyny na pewno.
Tfutfu
Tfutfu 09.07.2019, 17:28
Ile dostali od zalando mieli to ujawnić
króko
króko 15.06.2019, 08:54
Ci którzy się próbują (podkreślam) próbują wymądrzać niech uważają bo sami w mgnieniu oka mogą stracić wszystko. Wystarczy małe zwarcie, a ogień to żywioł.
Nikomu nie życzę, ale uważajcie!
Ddddd
Ddddd 14.06.2019, 08:57
Eksperci drodzy! Podajcie proszę receptę na sukces dla takiego przypadku:
Matka z córką. Same, bez ojca pijaka. Dziewczyna uczy się do 19 roku życia w Technikum Morskim w Szczecinie. Jedyne pieniądze jakie ma matka idą między innymi w edukację córki. Córka, rok po skończeniu szkoły zachodzi w ciążę, z „facetem” który zaraz po porodzie zawinął karuzelę, bo mu się znudziło! Dwie kobiety- w dalszym ciągu SAME, bez faceta!!!! Na świecie pojawiła się trzecia istota! Młoda dziewczyna od razu gdy mogła poszła do pracy! Opiekę nad dzieckiem przejęła babcia na rencie!!!! Jak?!!!! Powiedzcie jak???? Kobiety- podkreślam bez pomocy faceta chociażby maja wyremontować mieszkanie?! I jeszcze bez większego dochodu! Nie wszystkich mężowie i ojcowie pracują za granicą, mają na bieżąco odświeżane mieszkania i inne przyjemności! Znam rodzinę od zawsze! Od zawsze! I nigdy nie otrzymały pomocy OD NIKOGO! W domu zawsze było czysto, zawsze było co zjeść...
Vivi
Vivi 09.07.2019, 17:30
Jest taka samotna a gdzie jej chlopak Michał z zalando
Anna
Anna 09.07.2019, 17:29
Co Ty pieprzysz
A jak
A jak 14.06.2019, 08:12
Widać na zdjęciach że dom to ruina.Jeden silniejszy podmuch wiatru i po domu tylko fundamenty zostają.Teraz akcja pomoc i zbiórki😒 a przecież to kwestia czasu że doszło by do tragedii.Takie czekanie na cud że dom będzie wieki stał.Odpowiedzialna matka nie ryzykowałaby pozwalając żeby przebywało tam dziecko.
Ewa
Ewa 16.06.2019, 12:44
to wybuduj im dom!! Człowieku, czy ty myślisz choć trochę? Jak mozna być takim bucem?
Do A JAK
Do A JAK 14.06.2019, 08:20
Do "a jak" Weź się człowieku walnij w łeb.
Od wielu lat przychodziłam do tego domu. Inne domy ruszało, niszczylo a w tym nigdy nic się nie działo. Zamknij się lepiej i nie przeszkadzaj. Mało razy była wichura, malo razy pogoda nie była sprzyjająca?! Jakoś wiele dzieci się tam wychowało z rodziny i nikt nigdy nie płakał. Za mała emeryturę i wypłatę miały coś zrobić z tym domem?! Zastanów się. Nikt nigdy się nimi nie interesował, NIGDY. Nie korzystały z żadnej opieki, pomocy finansowej z gminy. Dziecku tam niczego nie brakowało.
Swoje wiem
Swoje wiem 14.06.2019, 08:02
Karę wymierza się adekwatnie do czynu.Nie latam co niedzielę do kościoła ale wierzę że jest sptawiedliwość na świecie.
malolata
malolata 13.06.2019, 20:12
Szkoda mi ludzi ktorzy pisza takie farmazony i szkoda mi Mileny i jej mamy a takze Madzi ktorzy musza sluchac i czytac tego pierd....lenia za przeproszeniem .Nie wszyscy maja uczucia i chec pomagaania ale nie piszcie tych glupot bo to nie wypada.Milena trzymam kciuki za Was i mam nadzieje ze nie przejmujesz sie tym co ludzie gadaja lub wypisuja po prpstu olej to .
Czytelnik
Czytelnik 13.06.2019, 19:10
Czyzby ludzie z Babinka zaczeli zazdroscic rodzinie pani Mileny tragedii?. Jak mozna wypusywac takie komentarze.... Moze pani radna albo ksiadz niech zajma stanowisko i napisza odpowiedni komentarz. Niech ktos stanie w obronie poszkodowanych.
G
G 13.06.2019, 19:03
Za malo kredytu dostala na mieszkanie to teraz troche se dozbierajom
Miejscowa
Miejscowa 15.06.2019, 07:59
Radziłbym dozbierac ale tobie na leczenie bo widac z glowa nie wszystko gra. Myslenie nie boli a ty masz trudności widzac po tym co piszesz.
D G!
D G! 13.06.2019, 19:39
Wiedz o tym, ze nic w internecie nie ginie i nie jest sie anonimowym.
Analfabeta
Analfabeta 13.06.2019, 19:05
Dozbieraj sobie na słownik ortograficzny.
Animowy kolega
Animowy kolega 13.06.2019, 18:57
Tam nie było nawet słuchać pioruna
Miejscowa
Miejscowa 15.06.2019, 08:01
To ktos ma problemy ze słuchem!Bezczelność ludzka nie zna granic.
Do Anonimowy Kolega
Do Anonimowy Kolega 13.06.2019, 19:41
A Ty wyrocznia jakas. Byles tam widziales, ze pierd... takie glupoty.
Zzzzz
Zzzzz 13.06.2019, 19:17
A ty to wiesz!!!
Animowa
Animowa 13.06.2019, 18:41
Sami może pod palili żeby wyciągnąć pieniądze od ludzi na nowe mieszkanie kture ma kupić od Cholewy Michała
Miejscowa
Miejscowa 15.06.2019, 08:07
Wyciągnąć radzę ale slownik ortograficzny i zamienic internet na ksiazki bo jesli ktos nie mysli i zapomina ze karma lubi wracac to powinien darowac sobie teksty.W sieci nie jest sie anonimowym.Siedz dalej w opiece i rob kolejne a nie zajmuj sie tworzeniem glupich historii.
Aga
Aga 13.06.2019, 23:08
Aż żal czytać takie głupoty . Skoro ma Pani sumienie wypisywać takie głupoty to niech będzie Pani na tyle odważna żeby ujawnić swoją tożsamość. I radziłabym zakupić słownik ortograficzny . A może żal d.... Pani ściska?
Do Anonima
Do Anonima 13.06.2019, 19:44
Po pierwsze zrob dobry uczynek i zakup słownik! Po drugie w internecie nic nie ginie i zawsze mozna poswiecic chwile czasu na wycieczke do komisariatu i dowiedziec sie kto tak ciekawie wypisuje.
Milena
Milena 13.06.2019, 18:59
Weź się zastanów co ty piszesz. Serio myślisz że chciałabym z córką i Mamą przechodzić taka tragedię, żeby kupić mieszkanie? Zapytaj ekspertów, którzy byli i wszystko sprawdzali, to dostaniesz na pewno taka informacje, że się nudzilam i podpalilam swój dom, żeby później moje dziecko uciekalo na boso.
Dobra dusza
Dobra dusza 15.06.2019, 00:44
Nie przejmuj się Milena... tylko pomyśl kto z najbliższych mieszkańców jest takim analfabetą bez szkoły i te głupoty wypisuje...Młode to dziewcze i bardzo agresywne
Bez komentarza
Bez komentarza 13.06.2019, 12:02
Dobrze ze rodzinie sie nic nie stalo dom i tak stary byl .nie kazdego stac na ubezpoeczenie od katastrof itp
małolata
małolata 12.06.2019, 21:37
Ludzie ogarnijcie sie ,po co takie glupie komentarze nie chcesz nie pomagaj oby nikomu z Was nie spotkala taka tragedia .Nie wazne jaki byl dom co kolo domu ale to zawsze DOM bylo gdzie wracac .Szkpda mi tylko rodziny co musza czuc czytajac lub sluchajac tskich glupot .Pomagajmy na ile mozemy badzmy ludźmi.
Link gdzie mozna wplacic na odbudowe domu.
Link gdzie mozna wplacic na odbudowe domu. 12.06.2019, 21:26
https://lm.facebook.com/l.php?…
super
super 12.06.2019, 18:25
Jednak z ludźmi nie jest tak źle...
xx
xx 12.06.2019, 18:02
pomożemy !
wsparcie potrzebne
wsparcie potrzebne 12.06.2019, 18:01
Nikotyński musi odejść skoro nic nikomu nie pomaga!
jeden drugiego warty
jeden drugiego warty 12.06.2019, 18:16
Miler też trollu! Nie potrafisz uszanować tematu? Czyjegoś nieszczęścia?
Oby tobie los odpłacił!
Koński ryj
Koński ryj 12.06.2019, 16:15
A gdzie był Perzyło łajza jedna
Kara
Kara 12.06.2019, 15:44
Wiedziało gdzie uderzyć...☺Szkoda tylko dziecka.A ta cała Milena zaradna-koń by się uśmiał😂😂Taka zaradna a syf na podwórku😒
Miejscowa
Miejscowa 15.06.2019, 08:11
Ciekawi mnie czy była byś taka mądra w 4 oczy!!!Komus tu chyba zazdrość do *** zajrzała i ma bardzo nudne swoje zycie skoro do tego stopnia wpier... sie w cudze.
...
... 12.06.2019, 18:34
Zeby czasami przy nastepnej burzy w Twoj pusty leb nie uderzyl piorun.
Ksiądz
Ksiądz 12.06.2019, 13:26
Co tam było ? Jaki grzech skrywali ? Piorun to wyrok i kara Boga.
Xxxx
Xxxx 15.06.2019, 08:13
Wierzysz w Boga czy zabobony?
piorunochron jest tani
piorunochron jest tani 12.06.2019, 18:02
Też zostanę księdzem tak jak mój tata
...
... 12.06.2019, 13:42
Ksiadz a jaki Twoja matka popelnila grzech, ze takie cos jak Ty na swiat wydalila.
Ludowe
Ludowe 12.06.2019, 13:15
Piołun to była zawsze kara boża.

Pozostałe