Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019
Jarmark Moryński 2019

Ratował poszkodowanych w wypadku z poświęceniem. Bohaterski czyn Ukraińca został doceniony

  • 18.06.2019, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ratował poszkodowanych w wypadku z poświęceniem. Bohaterski czyn Ukraińca został doceniony
Kierowca z Ukrainy uratował kilka osób, które wyciągnął 9 czerwca br. z płonących aut po wypadku na A6 pod Szczecinem. Jego bohaterski czyn docenił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca br. w Szczecinie.

- Wiemy jak bardzo traumatycznie nasze społeczeństwo przeżyło wypadek, do którego doszło tydzień temu pod Szczecinem. To, co wspaniałe w tak tragicznym momencie to postawa ludzi, którzy ryzykując własne życie, ratowali innych. W imieniu całego społeczeństwa zachodniopomorskiego dziękuję i gratuluję wspaniałej postawy panu Andreiiowi, który nie wahając się wyciągał ludzi z płonących aut. – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

- Zrobiłem to, co dyktowało mi serce. Gdybym nie ruszył na ratunek, nigdy bym sobie tego nie wybaczył. Żałuję, że tego czasu było tak mało i nie udało się uratować wszystkich. - powiedział w czasie spotkania Andreii Sirovatskyi.

Andreii z rodziną, która także uczestniczyła w spotkaniu u marszałka, ubiega się o polskie obywatelstwo. 
- Swoją postawą udowodnił, że będzie wzbogacał nasze społeczeństwo na ziemiach zachodnich. W imieniu swoim oraz zarządu w liście do prezydenta poprę jego starania – dodał marszałek.
 
W niedzielę, 9 czerwca, na A6 pod Szczecinem między węzłem Szczecin Kijewo, a węzłem Szczecin Dąbie zderzyły się samochody osobowe i ciężarówka. Doszło do pożaru aut. Sześć osób, w tym 3 dzieci nie żyje, a kilkanaście zostało rannych.
 
W działaniach ratowniczych brało udział kilku świadków wypadku, w tym również pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Arkadiusz Misiuro. Wszystkim uczestnikom tej akcji należą się wyrazy najwyższego uznania.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rus
rus 21.06.2019, 14:24
Chociaż jeden Ukrainiec spłacił dług wdzięczności wobec Polski i Polaków!
brawo
brawo 21.06.2019, 14:32
A niby jaki ma? Żaden. Po prostu człowiek w porządku.
CZAKI
CZAKI 21.06.2019, 14:08
Brawo Brawo
88
88 19.06.2019, 09:22
Jeden ratuje i robi dobrą robotę dla narodu ukraińskiego, a drugi bezmyślnie to niszczy. Tak samo jak u Polaków.
http://lovekrakow.pl/aktualnos…
P
P 18.06.2019, 23:13
Porządny człowiek w odpowiednim miejscu . Brawo !
ha ha
ha ha 18.06.2019, 18:58
dobrze ze nie mamy tych sniadych co platforma chciala nam wrzucic dopiero by byly dymy a tu spokoj.Platforma upadla i nie powstanie
Kochaj blizniego swego..
Kochaj blizniego swego.. 18.06.2019, 20:08
To Ty rasistowski szowinisto upadłeś poniżej poziomu człowieka cywilizowanego więc ogon pod dudę i wślizguj się pod kamień spod którego wypełzłeś !
rudy donaldadolf
rudy donaldadolf 18.06.2019, 21:34
spadaj ***u tuplac sie w blocie was juz nie ma i nie bedzie bay bay
Ewa
Ewa 18.06.2019, 18:00
Powinni dostać obywatelstwo z "automata" Pracuje pomaga innym , udowodnił że nie jest pasożytem tylko godnym człowiekiem .
Grom
Grom 18.06.2019, 15:42
Pytanie - tylko jak podpiąć pod to Geblewicza? A nie już jest. Sam się podpiął i z przyzwyczajenia przecina wstęgę.
Ja
Ja 18.06.2019, 15:20
Czlowiek jest Czlowiek nie kolor nie pochodzenie .Liczy sie to co masz w glowie .Prawilna postawa Szacunek chlopu za to
Panek
Panek 18.06.2019, 15:04
A gdzie meiszka u nas w Polsce ten pan z rodziną?
Wołynianin
Wołynianin 18.06.2019, 14:18
Duże dziakuju!
Ja
Ja 18.06.2019, 18:02
Wał się przygłupie , to że ty jesteś debilem nie znaczy że wszyscy tacy są.
R
R 18.06.2019, 13:52
Chwała
Ewa
Ewa 18.06.2019, 12:50
Brawo;)
Kierowca
Kierowca 18.06.2019, 12:31
Brawo Andriej!
Radek
Radek 18.06.2019, 12:19
I to jest dowód jak czesto traktuje sie ludzi niesprawiedliwie ze względu na narodowość. Czytałem wsczesniejsze komentarze po wypadku i ludzie nie wierzyli,z ę tak zachowac moze się Ukrainiec. A tu proszę, jednak prawda!
Jojo
Jojo 18.06.2019, 12:01
Jakiś normalny bo tych co widać co robią zakupy po Biedronkach to dzicz. Jednego pogonilismy bo miał naszywke UPA
każdy naród ma swoich...
każdy naród ma swoich... 18.06.2019, 15:31
a miałeś naszywkę "wyklętych" albo NSZ?
Takoż diemokrata
Takoż diemokrata 18.06.2019, 12:10
My to wszystkich narodowych socjalistów z PISuaru gonimy nawet jak nie mają wyklętych faszystowskich naszywek
jojo
jojo 18.06.2019, 18:57
ciekawe kim gonicie chyba z tymi panami w szpilakch ltgb....pukni sie zboczencu
twój koszmar
twój koszmar 18.06.2019, 14:18
Volksdeutsch i nie lubi narodowych socjalistów ? Czerwona gwiazda dalej ci świeci łachudro ?
Menda
Menda 18.06.2019, 15:41
Żydzi sa najgorsi to dopiero pasożyty
Knagulec