Dla Ilony Bolek zebrali ponad 16 tys. zł podczas rodzinnego pikniku [FOTO]

  • 16.07.2019, 17:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dla Ilony Bolek zebrali ponad 16 tys. zł podczas rodzinnego pikniku [FOTO] Fot. MGOK Mieszkowice
Na zespole boisk Orlik w niedzielę 14 lipca 2019 r. odbył się integracyjny „Piknik rodzinny”. Organizatorami byli MGOK Mieszkowice, OSP Mieszkowice, sołectwa Plany i Kamionka oraz Zarząd Osiedla Mieszkowice i cała rzesza ludzi dobrej woli, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia. Program festynu skierowany był do wszystkich chętnych chcących wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Blok konkursów i zabaw integracyjnych, turniej rodzinny, konkursy strażackie, zabawy edukacyjne w rytmie reggae, a także występy wokalistów (Anastazji, Maksymiliana, Kacpra) i zespołów: Dobrawa i Szczęśliwy Traf były tłem dla akcji charytatywnej „Zbiórka dla Ilony”.
Mimo deszczowego rozpoczęcia festynu wszyscy daliśmy radę. Przed festynem rozegrano turniej piłkarski pod hasłem „Gramy dal Ilony” z udziałem drużyn: Mieszko Mieszkowice, Oldboje Mieszkowice, Zjednoczeni Kurzycko, Młodzi Mieszkowice. W trakcie pikniku odbyły się Mistrzostwa Mieszkowic w rzutach karnych. Zwycięzcą został Alan Wierzbicki. Nie zawiedli mieszkańcy i goście, którzy całymi rodzinami uczestniczyli w imprezie. Wielkie zaangażowanie wszystkich przyczyniło się do wspaniałej atmosfery tego wydarzenia.
Atrakcji było co nie miara m.in. loterię i przepyszne ciasto oraz wyśmienite pierogi przygotowali mieszkańcy Kamionki - sąsiedzi Ilony. Rodzice uczniów SP Mieszkowice również serwowali ciasto, a dla najmłodszych popcorn. Koło fortuny kusiło wspaniałymi nagrodami. Dzieci miały artystycznie pomalowane buzie przez jedną z mam, a kolorowe warkoczyki miała każda dziewczynka z długimi włosami.
Dla uczestników przygotowano również bezpłatny poczęstunek, słodycze i lody dla dzieci, a dla wszystkich pieczone kiełbaski i jabłka od Sadów Trzcińsko-Zdrój. Mimo przelotnych opadów dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanych zamków od firmy „Mega dmuchańce” z Kostrzyna nad Odrą. Ogromną atrakcją był przyjazd MOTOKUMPLI Ilonki.
Wiele atrakcyjnych talonów upominkowych od mieszkowickich usługodawców i przedsiębiorców zostało przekazanych na rzecz „Zbiórki dla Ilony”. Wielkie serce okazane na rzecz chorej Ilony ma wymiar materialny, bo puszki wolontariuszy zapełniły się bardzo szybko. Dziękujemy za każda złotówkę wrzuconą do puszki.
Kwota zebrana: 16 161,62 zł.
 
Organizację festynu finansowo wsparli: gmina Mieszkowice, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Przychodnia Rodzinna W. Ponto, Nadleśnictwo Mieszkowice, PHU Piast, ,,Auto części” A. Kokiel; Prywatna Praktyka Stomatologiczna J. Szymoniak oraz rzeczowo: Budowa Wystaw Targowych Mieszkowice, ELWAT – hurtownia elektryczna Dębno, ZUK Mieszkowice. Serdeczne podziękowania za promocję wydarzenia kierujemy do Gazety Chojeńskiej, portali www.chojna24.pl i www.igryfino.pl.
Za każdą okazaną pomoc i wsparcie, dary rzeczowe dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a w szczególności za ciasto, które napłynęło do nas z całego regionu.
Za pracę wszystkich ludzi dobrej woli składamy gorące uznanie. Za każdą pomoc gorąco DZIĘKUJEMY.
Przypominamy, że była to zbiórka publiczna nr 2019/ 3202/KS i zostanie ona zakończona 25 sierpnia na dożynkach gminnych w Gozdowicach.
 
 
w imieniu organizatorów
Barbara Nowicka
Dyrektor MGOK Mieszkowice
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ziomek
ziomek 16.07.2019, 19:36
więcej imprez mieszkańcy są otwarci na współpracę tylko nie wszystkim daje się takie możliwości. super impreza

Pozostałe