Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Muzyka w... oborze. Tak rozbrzmiewa polsko-niemieckie pogranicze [FOTO, WIDEO]

  • 29.07.2019, 10:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Muzyka w... oborze. Tak rozbrzmiewa polsko-niemieckie pogranicze [FOTO, WIDEO]
Sala u Kinala to sala koncertowa zrobiona z… dawnej obory. Akustyka przy kolebkowym sklepieniu idealna. W sobotni wieczór 28 lipca 2019 r. już trzeci koncert dał w tym miejscu grający na akordeonie i fortepianie Andrii Fesenko. Pierwszy raz wystąpił natomiast gość z Ukrainy Stepan Piskir z Tarnopola, który grał na akordeonie i gitarze. Okazało się także, że nieźle mówi po polsku. A do tego jak śpiewa!

W Czachowie rozbrzmiewała nie tylko muzyka ukraińska czy polska, ale były motywy niemal z całej Europy. Przecież muzyka to sztuka, która nie znosi podziałów. Czachów stał się w krótkim czasie ważnym punktem na muzycznej mapie nie tylko powiatu, ale i województwa oraz polsko-niemieckiego pogranicza. Tylko że jeszcze nieliczni o tym wiedzą…

Duet Andrii Fesenko i Stepan Piskir zaczął od Poloneza Ogińskiego. Były też utwory o nazwach Tango, Walc, Włoska Polka Rachmaninowa, utwór na gitarę, czy piosenka przy akompaniamencie fortepianu.

Fragmenty powyższych utworów można posłuchać w filmowej minirelacjach:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (53)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 31.07.2019, 11:58
Skąd wzięła się nazwa "Sala u Kinala"?
rus
rus 31.07.2019, 09:27
Ukraińcom najlepiej wychodziło przygrywanie harmoszką na Wołyniu!
grill
grill 29.07.2019, 23:53
Gitara i akordeon to doba na imprezę!
Hatton
Hatton 30.07.2019, 00:04
Twój wpis niestety świadczy, że wszelkie muzyczne imprezy kulturalne są ci obce, albo bywasz jedynie u cioci na imieninach gdzie ktoś pobrzękuje na akordeonie.O grze na tym pięknym instrumencie nie masz bladego pojęcia.Dziś na akordeonie nie gra się wyłącznie melodii biesiadnych choć ja np.bardzo takie lubię.Nie warto cię zapraszać na koncert, bo najmniej potrzebny tam byłby ktoś kto uważa, że jakikolwiek instrument jest imprezowy.Pisząc, że ktoś na imieninach pobrzękuje na akordeonie nie miałam zamiaru nikogo obrażać, bo nawet żeby nauczyć się grać wyłącznie towarzysko trzeba włożyć w to dużo pracy.
wesoły
wesoły 30.07.2019, 00:29
Bardzo lubię akordeon, jest to instrument uniwersalny, pasuje do każdej imprezy a najbardziej na weselu. Najlepiej bawię się po kilku kieliszkach wódki
uczestniczka
uczestniczka 29.07.2019, 23:29
Naprawdę dobry koncert. Brakuje w naszym regionie takich imprez. M am tylko nadzieję, że to początek tego typu koncertów. Mimo niewielkiej galerii w miłej atmosferze mogliśmy posłuchać dwóch interesujących artystów. Pozdrawiam wszystkich miłośników tego rodzaju muzyki
bravo
bravo 29.07.2019, 16:39
Czyli jednak sobotnia stolica kultury w Czachowie!

Pozostałe