Upalił się przewód - dlatego nie świeciły lampy. Interwencja igryfino

  • 29.07.2019, 16:26
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Upalił się przewód - dlatego nie świeciły lampy. Interwencja igryfino fot. czytelnik igryfino
- Proszę o zainteresowanie się oświetleniem na terenie byłego sanatorium w Nowym Czarnowie. Od kilkunastu dni panują tam egipskie ciemności. Droga, przy której stoją te nieświecące lampy prowadzi do DPS. Dba się o nią głównie przed wyborami, gdyż jest tam lokalizowany lokal wyborczy - napisał do nas czytelnik. Podjęliśmy interwencję. W piątek 26 lipca 2019 r. wysłaliśmy zapytania do władz Gryfina. Odpowiedź otrzymaliśmy szybko, bo 29 lipca 2019 r. od naczelnika Mariusza Tarki. Publikujemy ją poniżej.
Odpowiadając na pytanie dotyczące niedziałającego oświetlenia na terenie dawnego Sanatorium w Nowym Czarnowie informuję, iż sytuacja ta została wyjaśniona przez Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. - zarządcę mieszkaniowego zasobu gminy Gryfino.
 
Spółka została w piątek, 26 lipca br., poinformowana o awarii instalacji oświetleniowej na drodze wewnętrznej na terenie dawnego Sanatorium i tego samego dnia podjęła działania mające na celu usunięcie awarii.
Okazało się, że upalił się przewód, który zasilał stojące wzdłuż drogi lampy. Pracownicy Spółki odłączyli jedną fazę i przywrócili świecenie większości lamp.
 
W tym tygodniu będą próbowali zlokalizować miejsce uszkodzenia przewodu (kabel ułożony jest w ziemi, wymaga odkopania i zmufowania), w celu przywrócenia oświetlenia zasilanego z odłączonej fazy.
 
Mariusz Tarka
naczelnik
Wydziału Gospodarki Komunalnej
Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
 
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GÓRNIK Z CHMUR
GÓRNIK Z CHMUR 31.07.2019, 07:17
CYMBAŁY, UPALIC TO SIE MOZE PRZEWÓD NA STYKU,,KONCÓWCE A W ZIEMI TO MOŻE BYC USZKODZENIE MECHANICZNE A SPIECIE TO MOZE BYC MIEDZY MAŁŻONKAMI
Przetarg
Przetarg 29.07.2019, 19:48
Czy któryś z włodarzy, odpowie na zadane pytanie przez igryfino na temat powstającego ogródka piwnego. A sprzedając piwo do konsumpcji na miejscu musi być zapewniona toaleta. Czy to prawda że klienci owego wyszynku będą korzystać z toalety znajdującej się w budynku Bosmanatu????? Bo jeśli tak , to jest to śmiech na sali :-)
Fara On
Fara On 29.07.2019, 18:25
Tylko dzięki igryfino mamy pewność że jutro znowu wzejdzie słońce i rozjaśni egipskie ciemności !
Małolepszy
Małolepszy 29.07.2019, 18:18
Lepszy upalony przewód niż ujarany elektryk!

Pozostałe