Rehabilitacja odwołana. Cierpliwość pacjentów wystawiona na próbę

  • 31.07.2019, 09:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rehabilitacja odwołana. Cierpliwość pacjentów wystawiona na próbę
- Mam skierowanie od lekarza ortopedy na rehabilitację. Czekam na zabiegi ponad 3 miesiące, bo termin wyznaczono mi w Gryfinie pod koniec lipca 2019 r. Jednak kiedy poszłam na rehabilitację, czekała mnie niemiła niespodzianka. Otóż dowiedziałam się w przychodni, że od 1 lipca 2019 r. rehabilitcji na NFZ już nie ma, bo nie mają przedłużonej umowy. Zabiegi mogę mieć zrobione, ale... prywatnie. Jednorazowo kosztować mnie mają 70 zł, czyli przy cyklu 10 powtórzeń to wydatek 700 zł. Niektórzy mają taką rentę! Zapytałam, dlaczego przychodnia nie poinformwała mnie o tym wcześniej, że na NFZ od miesiąca nie wykonują zabiegów. W odpowiedzi usłyszałam, że nie wzięli od pacjentów numerów telefonów! Z tego co wiem, moja znajoma zapisana jest w tej samej przychodni na rehabilitację w ramach NFZ w październiku. Też nie miała pojęcia, że wszystko zostało odwołane. I co teraz? Znowu muszę rejestrować się i czekać na wizytę u ortopedy, żeby dał mi nowe skierowanie i ponownie odczekać kilka kolejnych miesięcy w kolejce na rehabilitację, ale tym razem na Górnym Tarasie? Przez ten czas moja choroba zamiast się cofać, może postępować! - mówi nam rożalona gryfinianka.

Do Intermedu pomimo wielokrotnych prób nie udało nam się dodzwonić. Wysłaliśmy zatem pytania mailem. Czekamy na odpowiedź.

- Intermed miał ostatnio umowę z ZOW NFZ na rehabilitację leczniczą w 2011 roku. Nie ma zatem mowy o jej przedłużaniu. W zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej udzielał do 31 marca 2011 świadczeń w dwóch miejscach: w Gryfinie, ul. Niepodległości 28 i w Łobzie, ul. Sikorskiego 6 - informuje nas rzecznik NFZ/Oddział Szczecin Małgorzata Koszur.

-Od 1 lipca 2019 r., po dużym konkursie ofert w rodzaju rehabilitacja lecznicza, mamy nowe umowy. Na terenie powiatu gryfińskiego świadczenia w dwóch zakresach: lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna (lekarz rehabilitacji leczniczej) oraz fizjoterapia ambulatoryjna (zabiegi) są realizowane przez Niepubliczny Zakład Fizjoterapii Mariola Kupkowska, Gryfino, 9 Maja 8, tel. 91 416 91 36. Wykaz wszystkich podmiotów oraz miejsc udzielania świadczeń znajduje się na stronie internetowej ZOW NFZ - dodaje rzecznik Małgorzata Koszur.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, świadczenia rehabilitacyjne w ramach NFZ w budynku przychodni Intermed w Gryfinie wykonywał podobno inny podmiot. Jednak w Intermedzie nie informowano o tym pacjentów podczas odwoływaniu zaplanowanych zabiegów rehabilitacyjnych.

 

Poniżej dane z wykazu NFZ:

Lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna (Lekarze rehabilitacji leczniczej):

Gryfino, Niepubliczny Zakład Fizjoterapii Mariola Kupkowska, 9-go Maja 8, 91 416 91 36

 

Fizjoterapia ambulatoryjna (zabiegi):

Gryfino, Niepubliczny Zakład Fizjoterapii Mariola Kupkowska, 9 Maja 8, 91 416 91 36

Mieszkowice, Centrum Profilaktyki i Rehabilitacji Renata Grabowska, Korczaka 1a/7, 602 401 752

Nowe Czarnowo, Megamed Sp. z o.o. - oddział w Nowym Czarnowie, Nowe Czarnowo 74, 91 316 50 32, 91 316 50 40

Trzcińsko-Zdrój, Niepubliczny Zakład Fizjoterapii Mariola Kupkowska, 2 Lutego 12, 91 852 31 22

 

Fizjoterapia domowa

Chojna, NZOZ Ośrodek Rehabilitacji Euro-Med Sp. z o.o., ul. Odrzańska 1C, 667887796

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Demokracja
Demokracja 02.08.2019, 12:04
Niech podziękuje tym, co od 1989 głosują, żeby tak było.
21.48 wczoraj
21.48 wczoraj 01.08.2019, 08:07
No i wszystko jasne. Burmistrza oszczędności na zdrowiu mieszkańców. Ciekawe ile jeszcze i jakie niespodzianki przygotował nam p Sawaryn? Myślałam,że ten pan już mnie niczym nie zaskoczy, a tu proszę jaka niespodzianka. Życzę zdrówka p burmistrzu!
dzwoniący pacjent
dzwoniący pacjent 31.07.2019, 22:19
Prawda jest taka że zwykle przychodnie mają gdzieś telefony od pacjentów. Są zmuszone odbierać bo NFZ tak chce ale w praktyce dodzwonić się to cud. Dlaczego? Bo oszczędzają na personelu.
Tadeusz
Tadeusz 01.08.2019, 20:41
I niestety też odnoszę takie wrażenie!
rózga
rózga 01.08.2019, 11:00
Nie do końca tak jest, bo na Górnym Tarasie odbierają telefony,ba nawet informują pacjenta o zmianach jeśli takie wystąpią.
kask
kask 31.07.2019, 21:55
Przecież NFZ ma zmonitorowaną sprawę więc ich wyjaśnienia wszystko mówią.
Ich zadanie własne a oni mówią NIE NASZA KOMPETENCJA
Ich zadanie własne a oni mówią NIE NASZA KOMPETENCJA 31.07.2019, 21:48
Ten długi czas oczekiwania to wina gminy i leniwego tercetu. Niech Sawaryn poda jaką kwotę gmina wydała na rehabilitację ? Albo pokaże swoje interwencje w NFZ w sprawie zwiększenia środków do poziomu tego co dostają zakłady rehabilitacji w innych gminach i powiatach. Byłem w szoku gdy dowiedziałem się, od wicka (chyba debilka), że to nie ich kompetencja tylko powiatu. Panie Sawaryn !!! Kłania się ustawa o samorządzie gminnym - art. 7 ust 1 pkt 5 ochrona zdrowia. Ba !!! To wasze zadanie własne !!! A niszczejąca przychodnia MEGAMEDU a wcześniej siedziba PEC to skandal panie Sawaryn. I nie mów pan o funduszu lekowym bo on był realizowany ze środków OPS od prawie 30 lat.
Pracownik
Pracownik 01.08.2019, 11:33
Seweryn wszystko niszczy.
Stefan
Stefan 31.07.2019, 20:25
Szczerze to ten portal to taki "pudelek" pan dziennikarz jakby bardzo chcial to mogl sie do przychodni przejsc sprawdzic i wtedy napisac artykul a tak to jak zwykle tylko aby podjudzac itd. Nie wiem jak wyglada sytuacja ale wolalbym wysluchac dwoch stron. A do komentarza "ten co.liczy" kultura wymaga aby napisac do Pani Kupkowskiej a nie walić na ty...
dobre porównanie
dobre porównanie 31.07.2019, 21:59
Jak to pudelek to ty Stefan jesteś przychodniany obsikiwacz drzewek hahaha
Stefan
Stefan 31.07.2019, 22:03
Gratuluje ! A teraz idz do mamy zeby Cie wylogowala
do Stefana
do Stefana 31.07.2019, 21:38
A dlaczego rzecznik NFZ potrafi odpowiedzieć, i to kompleksowo o całym powiecie, a przychodnia nawet nie odbiera telefonów?
To nie pacjenci mają błagać przychodnie!

Tobie Stefan się w głowie poprzewracało - jak widzisz, są inni, którzy umieją się zachować...
Zły
Zły 31.07.2019, 20:42
Skoro nie wiesz jak wygląda sytuacja,to po kiego grzyba zabierasz głos. Przecież piszą, że nie mogli się dodzwonić,wysłali maila z zapytaniem i czekają na odpowiedź, ale wcześniej otrzymali odpowiedź ze Szczecina. Takie to trudne ?
Stefan
Stefan 31.07.2019, 20:48
Skoro nie moge sie dodzwonic to ide. Dziennikarstwo chyba polega na szukaniu, sprawdzaniu. A tekst typu "z nieoficjalnych zrodel wiemy" mnie nie interesuje. Bo z "nieoficjalnych zrodel" wnosze ze jestes typowym/typowa osoba z serii nie znam sie to sie wypowiem.
XXI wiek mamy
XXI wiek mamy 31.07.2019, 22:09
Panie Stefan, ile masz lat ? Piszesz,że dziennikarstwo polega na szukaniu,sprawdzaniu, ale przecież czasy biegania po mieście,żeby coś sprawdzić dawno minęły ! Nie ośmieszaj się
do Stefana
do Stefana 31.07.2019, 21:40
Skoro przychodnia lekceważy pacjentów (bo skoro się nie może dodzwonić redaktor to również każdy) - to znaczy że nie są zainteresowani kontaktami z nikim!
A jeśli "nieoficjalne źródła" to dla ciebie rzecznik NFZ - to gratuluję inteligencji...
Stefan
Stefan 31.07.2019, 21:51
Ehhhh.... w artykule jest "jak sie nieoficjalnie dowiedzielismy" ... jeszczecraz powtorze nie jestem po zadnej ze stron ale dziennikarz skoro nie migl sie dodzwonic to mogl sie pofatygowac do kierownictwa ale po co? Tymi komentarzami nabijemy "klikalnosc"
kosmita
kosmita 31.07.2019, 23:50
"pofatygować do kierownictwa" - mój Boże - a to majestat królewski audiencje wyznacza? Bo telefonów nie odbiera i na maile nie odpowiada?
To więcej mówi, niż 1000 słów....
do Stefana
do Stefana 31.07.2019, 21:54
Lepiej niech nabijają klikalność niż kierownictwo ludzi w butelkę.
do Stefan
do Stefan 31.07.2019, 21:02
To sprawdzili w NFZ czyli z pierwszej ręki.
Stefan
Stefan 31.07.2019, 21:07
Czyli cos zle sprawdzili skoro nfz stwierdzil ze od 2011 nie maja umowy z intermedem i nie powiedzieli kto prowadzil rehabilitacje do teraz?
do Stefana
do Stefana 31.07.2019, 21:42
Firma widmo - wierzę NFZ, który podaje wykaz rehabilitacji - a nie wierzę milczącym przychodniom, które nie odpowiadają na telefony i maile...
ten co liczy
ten co liczy 31.07.2019, 15:59
Mam skierowanie na zabiegi na górce u Kupkowskiej, warto tam iść ?
Do liczącego
Do liczącego 31.07.2019, 19:21
Jest jeszcze rehabilitacja w Dolnej Odrze . U Kupkowskiej tłok
To najlepszzakład rehabilitacji w województwie
To najlepszzakład rehabilitacji w województwie 31.07.2019, 16:16
Warto !
konkurencja
konkurencja 31.07.2019, 21:02
Samochwalstwo!
Precz z Sewerynem
Precz z Sewerynem 01.08.2019, 11:29
Nie ma w Gryfinie konkurencji bo MEGAMED zlikwidował się. Tak zdecydowali handlarze nieruchomościami z dojnej i gminy.
Ewa
Ewa 31.07.2019, 15:44
Ta rehabilitacja na NFZ a szczególnie manualna to pic na wodę , dłużej się na nią rozbieram i ubieram niż trwa cały zabieg .
c14
c14 31.07.2019, 14:40
Gdyby związki nie zamieszały z budynkiem na Targowej blisko byłoby do Zumedu. A tak nie jest.
!
! 31.07.2019, 12:54
Najważniejsze,że synuś tatusia ma umowę na stomatologię...
Jadwiga
Jadwiga 31.07.2019, 11:37
Strasznie długie kolejki są, żeby dostać się na rehabilitację.
burza
burza 31.07.2019, 11:36
Te wiadomości są bulwersujące, takie postępowanie to jest lekceważenie pacjenta , no i na jakiej podstawie do tej pory funkcjonowali skoro od 2011 roku nie były podpisywane umowy z NFZ na opiekę rehabilitacyjną w TEJ przychodni? Portalowi igryfino dziękuję za profesjonalną informację. Nie wiedzieliśmy o problemach z rehabilitacją w Gryfinie.
IQ 80
IQ 80 01.08.2019, 11:31
Ale momy fundus lekowy dla swojaków.
as
as 31.07.2019, 11:53
no własnie bardzo profesjonalna skoro podaje błędne informacje apropo umowy
do as
do as 31.07.2019, 12:02
as - a czytać uczyli? w tekście podane jest nazwisko rzecznika M Koszur,która podaje przyczynę zamknięcia ! więc ?
as
as 31.07.2019, 12:17
hmmm zdaje się że jest tam informacja że póżniej to inny podmiot wykonywał zabiegi nie Intermed. Pozdrawiam
odp do as z 12.17
odp do as z 12.17 31.07.2019, 19:27
Hmmmm jest info o innym podmiocie,ale nie poparta żadną informacją wiarygodną. Autor pisze "prawdopodonie, czy z nieoficjalnych źródeł wiemy". Dla mnie to za mało
też zły pacjent
też zły pacjent 31.07.2019, 12:40
Tylko kto o tym wiedział? Jest gdzieś w przychodzi czy na str taka inforacja o tym, że w przychodni zabiegi wykonuje jakaś tam inna firma , a nie INTERMED? poza tym PACJENT nie musi o tym wiedzieć,bo idzie do PRZYCHODNI !
r
r 31.07.2019, 13:13
juest. nazywało sie Aptus nie Intermed
tylko pytam
tylko pytam 31.07.2019, 13:03
As
Piszesz,ze "później to inny podmiot wykonywał zabiegi.." to znaczy od kiedy? P rzecznik pisze, że od 2011r Intrmed nie podpisywał umowy na rehabilitację ? Kto kłamie ?
r
r 31.07.2019, 13:14
no wydaje mi sie logiczne ze od 2011 r :)
do r
do r 31.07.2019, 13:27
Szok. I nikt się nie interesoawał ? Kolejny raz daliści ciała i tyle !! Nie brnij dalej ! Należy przeprosić pacjentów !!!

Pozostałe