Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Aleją smaków przez targi Agro Pomerania 2019

  • 03.09.2019, 13:57
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Aleją smaków przez targi Agro Pomerania 2019 Wśród wystawców są Gospodarstwo rolne Jager czy Miody Jana. Jager podczas dożynek w Widuchowej.
W najbliższy weekend Barzkowice staną się rolniczą stolicą Polski. Pokazy sprzętu rolniczego czy wystawy zwierząt hodowlanych, to tylko niektóre z atrakcji targów Agro Pomerania organizowanych przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Tradycyjnie nie zabraknie prezentacji produktów regionalnych, konkursów rolniczych z nagrodami Marszałka Województwa oraz informacji o wsparciu unijnym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wszystko to od 6 do 8 września 2019 roku.

Targi Agro Pomerania to największe rolnicze przedsięwzięcie na Pomorzu Zachodnim. W tym roku będzie to już 32. edycja wydarzenia. O jego randze świadczy wysoka frekwencja. Targi odwiedza co roku nawet 190 tys. osób. Bogaty program, w którym tradycyjnie znajdzie się pokaz sprzętu rolniczego czy wystawy zwierząt hodowlanych, wzbogacają imprezy towarzyszące, bez których trudno sobie dziś wyobrazić targi. Mowa tu szczególnie o zachodniopomorskiej alei smaków, konkursach rolniczych pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego czy stoiskach z informacjami o programie PROW 2014-2020.

 

I tak, wśród rozmaitych przysmaków skupionych przy specjalnie utworzonej „Alei zachodniopomorskich smaków” znajdą się te wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, jak i takie, które zostały oznaczone Certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego. W sumie u 13 wystawców skosztować będzie można: miodów, wędlin, słodyczy, soków oraz przetworów owocowych, warzywnych czy rybnych np. grzybków marynowanych z szyszką, paprykarza czy konfitur z malin. Ponadto podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy Marszałka Województwa w kategoriach: bezpieczne gospodarstwo rolne, najlepsza forma targów, konkurs młodego hodowcy czy agroliga. Warto będzie także odwiedzić - przygotowane specjalnie na tę okazję w stylistyce wiejskiej - stoisko promujące Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tam będzie można dowiedzieć się o warunkach, trybie i rodzajach wsparcia UE w dalszej perspektywie 2014-2020 czy skonsultować swój pomysł na pozyskanie unijnej dotacji.

 

XXXII Barzkowickie Targi Agro Pomerania 2019 potrwają od 6 do 8 września 2019 roku.

 

W załączeniu program wydarzenia oraz lista wystawców produktów tradycyjnych w ramach alei zachodniopomorskich smaków.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jak to zmienić? Glosuj na nas!
Jak to zmienić? Glosuj na nas! 03.09.2019, 17:26
Panie Geblewicz rozgoń pan te towarzystwo. Gdzie nasi? Gdzie nasze narodowe potrawy? Gdzie brandenburska weisswurst, bawarska golonka, szwabskiw szpecle, berlińskie rostbratwursty. Gdzie berliński hackbraten???
memory
memory 03.09.2019, 15:29
To jest ten gość co to go burmistrz z jarmarkiem nie chciał wpuścić na Plac Barnima!
smakosz trawy
smakosz trawy 03.09.2019, 15:26
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Zamiast mięsa, każdy musi poznać smak gumy na milicji.
GG
GG 03.09.2019, 15:22
Ciekawe komentarze coś się dowiem o cytatach z filmów.
Konopielka
Konopielka 03.09.2019, 14:47
O Kyrie Eleison jajcy, o Chryste Eleison mienso, o Matko Bosko cybula.
Miś
Miś 03.09.2019, 14:44
Przepraszam pana! Za czym ta kolejka?
– Do „Ostatniej paróweczki”, proszę panią.
– Eee… To już dla mnie nie starczy
Miś
Miś 03.09.2019, 14:44
Przepraszam pana! Za czym ta kolejka?
– Do „Ostatniej paróweczki”, proszę panią.
– Eee… To już dla mnie nie starczy
Miś
Miś 03.09.2019, 14:44
Puree ze smalcem.
– Nie ma smalcu, z dżemem są puree!
– Dobrze, niech będą…

Pozostałe