Jubileusz Dolnej Odry w przekazie gości i gospodarzy [FILM]

  • 06.09.2019, 21:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jubileusz Dolnej Odry w przekazie gości i gospodarzy [FILM] Wicedyrektor Jacek Śniegowski odebrał z rąk wojewody Tomasza Hinca ryngraf z okazji 45-lecia elektrowni.
Z okazji i Dnia Energetyka i 45-lecia powstania Zespołu Elektrowni Dolna Odra zorganizowano dziś uroczystą akademię. Zapraszamy na krótką relację filmową.

Zakładową Orkiestrę Dętą Oddziału Zespół Elektrowni Dolna Odra, która rozpoczyna film, prowadzi teraz Mirosław Basarab (niedawno jeszcze dyrektor domu kultury w Trzcińsku-Zdroju). I to orkiestra przygrywała podczas dzisiejszej, 6 września 2019 r. uroczystości. Na podstawie filmowych starych kronik przypomniano historię budowy elektrowni Dolna Odra. Rozpoczęto od obrazów niemal szczerego pola…

Uroczystość prowadziły dwie pracownice elektrowni. Jako pierwszy przemawiał Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE. Mówi nie tylko o dwóch blokach gazowych, ale też o mających powstać w naszym województwie 33 wiatrakach czy farmie fotowoltaicznej (100 MV) na terenie elektrowni.

Następnie głos zabrał Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE GiEK S.A., który mówił o wyzwaniach jakie stoją przed największą grupą energetyczną w Polsce.

O tym, czym będziemy się chwalić na 50-lecie elektrowni wizję roztaczał, jeszcze niedawny dyrektor ZEDO Norbert Grudzień – obecnie wiceprezes zarządu ds. inwestycji i zarządzania majątkiem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Obiecał 900 megawatów ze źródła konwencjonalnego i 1400 megawatów z bloków gazowych. Razem 2300 MV!

Ze względów zdrowotnych (jak określono) nie wystąpił dyrektor Piotr Litwin. Jego przesłanie odczytał zastępca Jacek Śniegowski.

List prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał minister Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fotowoltaika
fotowoltaika 08.09.2019, 23:16
Na 100 megawat trzeba jakies 150 hektarów. Gdzie takie tereny są przy elektrowni?
jubilat
jubilat 12.09.2019, 21:29
a widziałeś hektary mokrego składowiska żużlo-popiołów pomiędzy ciepłym kanałem a odrą wsch. jak nie to mało widziałeś, boś młody człek chyba jesteś a mądrzysz się jak gęś przelotna...
goch
goch 07.09.2019, 23:59
bardzo odważny i prawy człowiek nie uwikłany w układ podziwiam takich ludzi
Gość
Gość 07.09.2019, 23:38
Polska to wspólne dobro w którym każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie i słuchać tego czego chce. Tym, którzy tak krzyczycie i obrażacie ludzi chcę powiedzieć, że mogą nadejść takie czasy, że będzie Wam wstyd. Ale pamiętajcie nikt Was nie będzie szykanował i wyganiał z terenu NASZEGO KRAJU. A wielu z Was będzie chciało ukryć swoją przeszłość. Karma wraca.
Energetyk
Energetyk 07.09.2019, 19:20
Dzień Energetyka, czy dzień polityka i wazeliny?
dziwne
dziwne 07.09.2019, 18:36
Senatora nie wpuścili ale kandydat na senatora z ramienia PiS był!
Hahaah
Hahaah 07.09.2019, 20:09
Widocznie nie był zaproszony skoro nie wpuścili. Myślisz że do elektrowni może wjechać sobie każdy tak o?
odsłuchałem
odsłuchałem 07.09.2019, 18:08
Dobrze mówią!
ok
ok 07.09.2019, 17:54
PGR:)
tron
tron 07.09.2019, 16:40
goście dopisali
Żal
Żal 07.09.2019, 16:34
Znawcy i eksperci ZEDO 
śmiech
śmiech 07.09.2019, 16:38
Samokrytyczny jesteś ;-)))))
Paolo
Paolo 07.09.2019, 16:14
Teraz dobrze jest funkcja Grudnia.
Sadzik
Sadzik 07.09.2019, 12:33
Oj pozmieniało się w tej orkiestrze i przerzedziło.
Gdzie szew
Gdzie szew 07.09.2019, 11:35
A gdzie Seweryn - budowniczy Dojnej Odry ?! Arcybiskup go zamęczył ???!!!!!!!!!!!
zero
zero 07.09.2019, 12:28
Widocznie nie miał nic ciekawego do powiedzenia.
Uczestnik
Uczestnik 07.09.2019, 13:44
Miał miał i mówił bardzo ładnie także nie wymyślaj baj na poczekaniu.
tadny
tadny 07.09.2019, 15:16
Przecież Sawaryn to głównie bełkocze na jeden temat.
do tadny
do tadny 07.09.2019, 19:00
Na jeden temat powiadasz? A to ciekawe chyba bywasz nie na tych imprezach co powinieneś bo ile razy go słuchałem to nie każdy polityk może się pochwalić takim stylem i mądrością swoich wypowiedzi jak Sawaryn.
Pl
Pl 07.09.2019, 11:32
Dla przypomnienia za rządów PO PSL Elektrownia była do likwidacji. Teraz jest szansa na odbudowę nowych jednostek wytwórczych.
suwnica
suwnica 07.09.2019, 13:56
Pl, po pierwsze nie była do likwidacji. Po drugie jest szansa powiadasz i taka różnica.Wierzysz w obietnice wyborcze bo sam je składasz?
Dla przypomnienia
Dla przypomnienia 07.09.2019, 13:49
Za POprzedników byłaby do marginalizacji ( jej konieczność istnienia do stabilizacji systemu jest i zawsze była oczywista) tylko w przypadku szybkiego wybudowania atomówki w zachodniopomorskim lub pomorskim.
bingo
bingo 07.09.2019, 13:59
A za atomówką był Nikotyński który pracował wtedy w elektrowni!
Precz z pisem
Precz z pisem 07.09.2019, 11:39
Łżesz pisuarze. Tylko kłamiecie.
kokon
kokon 07.09.2019, 12:27
Może PI wyznaje gobelsowską zasadę, ze jak ileś razy powtórzy kłamstwo to stanie sie prawdą?!
zimne oko kamery
zimne oko kamery 07.09.2019, 11:30
Widzę na sali w tym filmie kilkaset osób
jude cabaret
jude cabaret 07.09.2019, 10:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

gość
gość 07.09.2019, 10:31
Impreza godna jubileuszu. Jeszcze raz gratuluję!
ATOMÓWKA BEDZIE HA HA AH
ATOMÓWKA BEDZIE HA HA AH 07.09.2019, 10:22
WIDOCZNA ZMIANA KLIMATU HA HAAH https://youtu.be/GtdilSTXfd4 PONOĆ MA BIEDROŃ WPAŚĆ Z LGBTq BĘDĄ ROZSZCZEPIAĆ JĄDRA HA AH AH
ja
ja 07.09.2019, 09:42
tak jak przewidywałem zrobił się piknik wyborczy PIS.Oczywiście za nasze pieniądze .A już żenada i nachalność braci Much powala.Gdzie jakiś weteran? czemu nie zaproszono choć jednego z dawnych dyrektorów.?Gdzie w tym wszystkim związki?Moje marzenie :ani jeden poseł z PIS!
pan w okularach
pan w okularach 07.09.2019, 10:33
Ja na zdjęciu widzę dwóch dawnych dyrektorów. Widocznie młody jesteś i ich nie znasz!
ja
ja 07.09.2019, 14:31
no paNIE W OKULARACH :SPRAWDZAM.
ja
ja 07.09.2019, 11:52
właśnie że stary i tych z młodego nadania nie znam.gdzie Dobrek ,Pawłowski ,Jurek Kondratowicz ,czy młody Warda.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.09.2019, 09:38
a paweł mucha " ten od towarzystwa miłośników ziemi gryfińskiej " ha ha ah podał w kwartalniku wszystkich tajnych wafli ziemi gryfińskiej w tym PGR gardno ha haah może jaka gablotkę niech zrobi z bratem w DOJNEJ ODRZE oj były by tam same znane nazwiska ha haah włącznie z tymi z PGR -ÓW WSZELAKICH HA HA AH PRACA PO ZNAJOMOŚCIACH I FUNKCJA PROSTO Z TECZKI TW TAJNEGO WAFLA HA HA AH
🤗
🤗 07.09.2019, 09:04
Cóż ,sukces ma wielu ojców,czasami nawet dodatkowo matkę. Znamy to z własnego podwórka zwanego Gryfinem cha cha cha
on
on 07.09.2019, 13:30
A na czym polega sukces. Chyba, że masz na myśli zorganizowanie jubileuszu.

Pozostałe