Tegorocznym priorytetem władz jest toaleta w parku

  • 18.01.2016, 20:54
  • Admin Admin
Tegorocznym priorytetem władz jest toaleta w parku
-Zapewne pan pamięta, gdzie stała toaleta niedaleko postoju taksówek. Tam, w parku postawimy modułową toaletę. Zastanawiamy się jeszcze czy ma być płatna czy bezpłatna. Czas pobytu będzie wynosił maksymalnie 20 minut, a potem otwiera się ona automatycznie – opowiada nam Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina.
Taka toaleta jest dość droga (ok 150 -200 tys. zł), ale funkcjonalna. Minusem są dość duże koszty jej utrzymania. Do obsługi toalety nie jest potrzebny pracownik ponieważ tego typu projekty działają automatycznie.
 
-To jeden z priorytetów dla Gryfina. Wielu mieszkańców wskazywało nam taką właśnie potrzebę, stąd pomysł na rozwiązanie tego problemu – objaśnia Paweł Nikitiński.
 
Koszty funkcjonowania toalety trzeba dobrze policzyć. Zakup i instalacja nowoczesnej toalety to tylko część kosztów. Dodatkowe pieniądze potrzebne będą na obsługę toalety. Trzeba się też liczyć z dużymi kosztami eksploatacji ( środki czystości i energia elektryczna itd.). Tego typu obiekt może kosztować nawet do kilkunastu tysięcy złotych rocznie.
 
Co dobre, to to, że firmy realizujące tego typu zamówienia dają na toalety nawet 25-letnie gwarancje. Problem w tym, że ubezpieczenie nie obejmuje np. wandalizmu.
Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (108)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OCZYPACZA
OCZYPACZA 12.02.2016, 14:44
W bloto wyzucone 150 -200 tys. zł !
1) Park robi sie coraz mniejszy z powodu nowej asfaltowej drogi, parku zabaw na maluchow a teraz toalety... Dbajmy o to co mamy a nie niszczmy "cywilizacyjnym rozwojem"!
2) toaleta miejsca byla i nadal jest w budynku dworca PKP !! Nie lepiej zmodernizowac go za 50 tys. zł na automatyczny? Nawet modernizacja za 100 tys. zł ze zlotymi klamkami ! Po co kolejna toaleta w 100 m oldeglosci od dobrze funkconujacej toalety??

Widocznie komus zalezy na wyrzucenie (wypranie) pieniedzy w bloto.
Dobrymi "slomianymi" inwestycjami sa trawniki i kwietniki.
rekord
rekord 30.01.2016, 21:05
Nikityński za moment pobije wszystkie rekordy.
bosmanówka
bosmanówka 30.01.2016, 13:45
Najdroższy kibelek mamy na nabrzeżu.
objaśniacz
objaśniacz 27.01.2016, 21:48
znaczy się, że ma rozwolnienie, bo dla zdrowych to nie jest priorytet.
objaśnienie z gwaizdką
objaśnienie z gwaizdką 26.01.2016, 23:17
do priorytet: Nie jest priorytetem, tylko jednym z priorytetów, jak sam mówi...
priorytet
priorytet 26.01.2016, 22:52
Jeśli kibel jest dla Napoleona priorytetem w Gryfinie to czas pakować manatki. Zostanie się w mieście tylko szambo...
minister
minister 26.01.2016, 09:55
Właśnie, że Napoleon to zrobi, również dla Ciebie, Józefino!
Józefina
Józefina 25.01.2016, 19:53
Nie zrobisz mi tego!
wyjaśnienie
wyjaśnienie 25.01.2016, 15:20
Energetyku drogi, właśnie Gmina to czyni!
energetyk
energetyk 25.01.2016, 12:37
Niestety prawda jest taka, że im dalelej od zachodniej granicy na wschód to większy problem. Rolą władz miasta jest zapewnić jak największą ilość bezpłatnych toalet. Na to muszą znaleść się środki bez żadnej dyskusji.
Agata
Agata 25.01.2016, 12:33
A może ktoś też pomyśli o tych najmłodszych dzieciach. Czy w Gryfinie jest choć jeden lokal w którym można spokojnie przwinąć dziecko?
igi
igi 25.01.2016, 11:22
A ja wolę sikać w krzakach niż siadac na brudnej desce, albo udawac narciarza nad deską - to bardzooo męczące.
Bronek
Bronek 25.01.2016, 11:17
Taka straszna bida w tym ,ieście że ludzi już nawet na toaletę nie stać?
ciekawy
ciekawy 25.01.2016, 10:36
To jaka będzie opłat ? 50 groszy czy 1 złoty?
zainteresowany
zainteresowany 25.01.2016, 09:38
A może wypowie się ktoś, kto nie tylko siedzi w Gryfinku jak jest np. z opłatą za WC w innych miastach w Polsce i na tzw. świecie?
mech
mech 25.01.2016, 08:59
Proszę uruchomic program: tanie sikanie!
qitara
qitara 24.01.2016, 00:44
Dużo kosztuje i droga w utrzymaniu.
klin
klin 23.01.2016, 11:00
Toaletka niczego sobie!
berberys
berberys 22.01.2016, 23:08
Chyba z dworca chcą się wymiksowac i przenosza nawet stowarzyszenia!
Poza Gryfinem
Poza Gryfinem 22.01.2016, 19:15
Wbrew pozorom to kto wie, czy to nie będzie taniej! Oczywiście mówię o przedłużeniu działania toalety na dworcu - ostatecznie 50 metrów od postoju taksówek...
A tak to lepiej byłoby w innym miejscu parku stawiać...

Pozostałe