Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Rodzice posadzili dęby na pamiątkę swoich niedawno narodzonych dzieci [FOTO, WIDEO]

  • 05.10.2019, 14:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rodzice posadzili dęby na pamiątkę swoich niedawno narodzonych dzieci [FOTO, WIDEO]
-Wybraliśmy piękne miejsce z widokiem na Cedyński Polder. Dbajcie o te drzewka, które za chwilę posadzicie - powiedział burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. Nadleśnictwo Mieszkowice wraz z gminą Cedynia zaprosili rodziców i opiekunów dzieci urodzonych od 1 stycznia do 31 sierpnia 2019 r. do wspólnego posadzenia drzewek w ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”. Każde z posadzonych drzew symbolizuje narodzone dziecko, nowe życie.

Akcję przeprowadzono dzisiaj 5 października 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Cedyni.

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie niedawno narodzonych dzieci oraz ważnych wydarzeń z historii Polski i Lasów Państwowych, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasy Państwowe.
Leśnicy przygotowali dla rodziców sadzonki dęba szypułkowego, który uważany jest za symbol siły i szlachetności.
 
W akcji udział wziął również Nadleśniczy Nadleśnictwa Mieszkowice Jan Grzyś, który podkreślił, jak ważną rolę spełniają Lasy Państwowe na rzecz ochrony klimatu, prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej w tym działań związanych z ochroną przyrody. Przy okazji nadleśniczy udzielił młodym rodzicom instruktażu, jak posadzić drzewka.
 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z akcji :Jedno dziecko - jedno drzewo":
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
 
Inne dwa filmy z sadzenia dębów przez rodziców można obejrzeć tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (49)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

na zdowie
na zdowie 06.10.2019, 18:20
I niech im rośnie: jedno i drugie!
Niezadowolona
Niezadowolona 05.10.2019, 22:19
A moje dziecko urodziło sie 1 wrzesnia 2019 roku i juz nie moze posadzic drzewa .Co to za kryteria?
Chytrusy
Chytrusy 05.10.2019, 19:55
Jak za 500+ to coś małe te dęby
Wielebny
Wielebny 05.10.2019, 18:47
Przypominamy rodzicom o obowiązku posyłania dzieci i młodzieży na lekcje religii.
leśnik
leśnik 05.10.2019, 16:44
Nie wystarczy posadzić drzewko, bo trzeba je jeszcze doglądać i podlewać przez kilka lat.
sakson
sakson 05.10.2019, 16:12
Powinno być tak: jeżeli urodził się chłopiec to będzie dąb, jeżeli dziewczynka to lipa!
ekolog
ekolog 05.10.2019, 15:32
Im więcej drzew tym wiecej tlenu!
Jb
Jb 05.10.2019, 15:17
Uuu uu Ata z Kościelnej była? CZY ona wie ile drzew posadzić?
Gryfiniak
Gryfiniak 06.10.2019, 19:29
Chyba domyślam się o kogo ci chodzi prawie codzienne chodzę do sklepu odido ale przechodząc koło okien tej rodziny uszy puchnom!!!!!! TAKICH wyzwisk codo dzieci jeszcze nie słyszałem!!!!!!! Morze Ops się tym zajmie!!!!!
co nie
co nie 06.10.2019, 21:17
To nie pod słu ch uj pod drz wiami
Bj
Bj 05.10.2019, 19:56
A co za dużo tlenu pobiera
Parodia
Parodia 05.10.2019, 15:15
Ale wy śię ludzie ośmiesza cię macie równo pod sufitami raczej nie błazenada
Dąb Bartek
Dąb Bartek 05.10.2019, 15:13
Oby te drzewa przetrwały tysiąc lat!

Pozostałe