Nowoczesne centrum przesiadkowe dla Gryfina. Unijne wsparcie na jeden z elementów SKM

  • 14.11.2019, 14:24
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Nowoczesne centrum przesiadkowe dla Gryfina. Unijne wsparcie na jeden z elementów SKM
Dobrze zorganizowany transport wskazywany jest jako jedna z najistotniejszych kwestii codziennej egzystencji. Lokalne samorządy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców remontują drogi, tworzą sieci tras rowerowych, a także budują centra przesiadkowe. Taki nowoczesny węzeł komunikacyjny powstanie m.in. w Gryfinie. Z pomocą inwestycji, stanowiącej element Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, przychodzą unijne fundusze RPO WZ 2014-2020.

Centrum przesiadkowe zlokalizowane okolicach dworca PKP będzie integrować komunikację autobusową i kolejową. Mieszkańcy skorzystają z nowych przystanków czy obiektów „parkuj i jedź” oraz „bike and ride”. Projekt gryfińskiego samorządu miejskiego to także jeden z elementów powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która zdecydowanie zwiększy atrakcyjność oferty przewozowej na trasie Gryfino-Szczecin. Dodatkowo inwestycja pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne i przyczyni się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń.

 

Koszt inwestycji to prawie 11 mln zł. Ponad 8 mln zł stanowić będzie w tej kwocie dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Środki te pochodzą w puli eurofunduszy znajdującej się w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Gmina Gryfino szacuje, że prace potrwają do końca 2020 roku.

 

Przedsięwzięcie „Zintegrowane centrum przesiadkowe w Gryfinie" wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.2 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bb
Bb 18.11.2019, 09:45
Burmistrzu jechałeś kiedyś Łużycką, kiedy jej remont?
Co to za gra z tym zdejmowaniem  inwestycji SKM z budżetu ?
Co to za gra z tym zdejmowaniem inwestycji SKM z budżetu ? 18.11.2019, 00:50
Jeżeli cokolwiek z SKM będzie realizowane w Gryfinie to prosił bym CBA o szczególny nadzór. To olbrzymie pieniądze. Czyli olbrzymie interesy.
patent
patent 18.11.2019, 06:51
Oni się uczą od Ochódzkiego z Misia - jak przy "schodach Milera" 10 metrów od istniejących - "legalne w oparciu o 5 instytucji" - i tak samo bez sensu jak słomiana kukła Ochódzkiego....
Ostatniagmina nie zdążyła a radni wykreślili SKM z budżetu.
Ostatniagmina nie zdążyła a radni wykreślili SKM z budżetu. 16.11.2019, 00:11
W Regio i SKM CBA. Czarno to widzę. Mamy choć peron 1 przełożony i kafelkowe schody kolo poszty.
Eee
Eee 16.11.2019, 00:03
Znowu wydane pieniądze NAS WSZYSTKICH A dla mieszkańców NIC DOBREGO. Przykre!!
patent
patent 18.11.2019, 06:53
Zamiast zadbać o wygodę mieszkańców i kładkę od ul. 9 maja przez tory z windami na perony i koło taksówek - żeby wykorzystać dobrze te pieniądze dla mieszkańców - ech, szkoda gadać....
Wkurzony
Wkurzony 15.11.2019, 14:56
A autobusu dla dzieci ze wsi do Szczecina dalej nie ma
Konsal
Konsal 15.11.2019, 06:17
Ludzie zrobić referendum i pogoncie cały tercet i reszta kliki. I wreszcie będzie spokuj.
natychmiast
natychmiast 15.11.2019, 09:15
Spokój tu!
były.
były. 14.11.2019, 22:07

sauronik co ty chłopie( ??) jarasz .Mózg już przestał działać -
sauronik
sauronik 14.11.2019, 20:43
czerwone pajaki komunisci ,lewaki juz zacieraja rece tak jak zacierali rece jak strzelali w tyl glowy Polakom.kaska sie szykuje na czerwono bedzie sie dzialo bandyci
 nic i ja wam mówię NIC HA HA AH AH
nic i ja wam mówię NIC HA HA AH AH 14.11.2019, 19:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sikers
Sikers 14.11.2019, 19:19
Czy będzie ***z w naszym kiblu?... sorry, mieście.
sierpowy
sierpowy 14.11.2019, 18:36
Czy SOM to ta instytucja gdzie Milerowi co nmiesiac wypłacali kasę za opac. danych co urzędniki przynosiły?
Lewy prosty
Lewy prosty 14.11.2019, 19:17
Nikotański musi odejść!
Sierpc
Sierpc 15.11.2019, 05:57
Miler musi odejść z przytupem jak najszybciej.
WIESZ KTO   HA HA AH
WIESZ KTO HA HA AH 14.11.2019, 23:29
lewy prosty ty wiesz czemu te *** żydowskie mnie okradły ha haah aha h tylko strzyże bo wiesz ze ja jestem nieobliczalny ha haaha ha w sosunku do NICH HA HA A AH
trafił swój na swego...
trafił swój na swego... 15.11.2019, 07:37
swój swego okradł - powiedz to wreszcie uczciwie - jak chciałeś robić z nimi interesy, to się nie dziw, że Ziemia okrągła....
20 milionów na Gryfin - gdzie to jest ?
20 milionów na Gryfin - gdzie to jest ? 14.11.2019, 18:33
Tam od dzisiaj siedzi CBA. Nie czytaliście komunikatu ? I w Regio i w SKM. Jest wielka afera. Badają wszystkie przetargi i roboty są zatrzymane. W Gryfinie i tak nic nie robili poza przełożeniem pierwszego peronu i schodów na przeciw poczty. Z jakim efektem ? Wszyscy widzimy. A w zarządzie SOM jest Seweryn.
baron
baron 14.11.2019, 18:35
Przeciez ten zczłowiek jeszcze w życiu prawdy nie powiedział. Chyba że się pomylił!
zazdrość
zazdrość 15.11.2019, 07:39
O przepraszam - a ostatnio jak Sawaryn mówił że płaci "podatek netto" to co?
Ja też nie chcę płacić "podatku brutto"....
88
88 14.11.2019, 18:09
skoro wyliczyli koszty, to i jakiś plan, wizualizacja powinna być dostępna.
Ciekawe gdzie planują umieścić obiektóy „parkuj i jedź” oraz „bike and ride ?
taki tercet
taki tercet 14.11.2019, 18:26
W Pniewie bike, w Wełyniu park...
konsultacje społeczne
konsultacje społeczne 14.11.2019, 17:32
Pytanie - będzie kładka z górnego tarasu na dół z windami?
Będzie peron pierwszy?
Będą zejścia z kładki na perony?
Pościg
Pościg 15.11.2019, 06:07
Miler musi zjechać ,wyjechać rurą z Gryfina .
bu ha ha
bu ha ha 14.11.2019, 17:36
Cymbale czytaj uważnie,napisane jest że transport z Górnego tarasu ma odbywać się rurami
taki tercet
taki tercet 14.11.2019, 18:28
tercet potrafi "schody Milera" postawić 10 metrów od istniejących - to kto wie, czy tu nie zapomniał o przejściu nad torami...
To trwa już cztery lata.
To trwa już cztery lata. 14.11.2019, 19:03
Tak to zsynchronizują, że ani nad, ani pod tylko w koło przez przejazd.
krótka piłka
krótka piłka 14.11.2019, 15:12
A kiedy będzie miejskie wc?
ekologiczna wąskotorówka
ekologiczna wąskotorówka 14.11.2019, 16:06
Nikotyński musi odejść!!!
koles
koles 14.11.2019, 18:17
kładka w sina dal
ha ha
ha ha 14.11.2019, 15:10
Seweryn by wiedział jakby ten od informacji zostawił mu nr telefonu. :)))))
Heil Donald
Heil Donald 14.11.2019, 15:08
Towarzysz Czerwony Napieralski załatwi DWORZEC na Osiedlu Południe . Ha ha ha
Żółty
Żółty 15.11.2019, 06:00
W końcu.
Fakty
Fakty 14.11.2019, 18:38
To za Sewewryna zrezygnowano z nowego przystanku Osiedle Południe i skomunikowania go z Armii Krajowej i drogą do Pniewa w rejonie wiaduktu i rewitalizacji przystanku Dolna Odra. On jest nadal członkiem zarządu SOM. On tym rządzi.
srutu tutu i srututelki
srutu tutu i srututelki 14.11.2019, 17:34
Towarzysz Sawaryn barw nieokreślonych ci odpowie: srutu tutu. I momy fundusz lekowy - to z przystankiem będzie tak jak z tym funduszem - tyle samo osób go zobaczy...
tylko pytam
tylko pytam 14.11.2019, 14:59
Heh przecież to jest info z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego a nie z umigu. Panowie włodarze pewnie są zdziwieni,że są takie plany,w przeciwnym razie już by się chwalili
???
??? 14.11.2019, 19:07
Chwalili się pięć lat temu. Efekty widać. Dzisiaj do SKM, Regio i wykonawców weszło CBA. Ciekawe co w SOM z Sewerynem ? To w końcu członek zarządu !
Ostro CBA pojechało ....
Ostro CBA pojechało .... 14.11.2019, 18:40
A w SOM tam gdzie Sawaryn jest członkiem zarządu też od dzisiaj jest CBA i ….. ?
Szarik co leje w parku
Szarik co leje w parku 14.11.2019, 16:46
oni są w szoku że nie ma WC na dworcu !
Przecież było 15 kat temu to chyba jest dalej !
Urząd pracy chcą tam przenieść ŻENADA
Boczek
Boczek 14.11.2019, 17:38
Jeszcze tydzień temu zbierałem pieczarki tak gdzie kiedyś szalety kolejowe były
Preszt
Preszt 14.11.2019, 14:38
Przestańcie o tym pisać i gadać a po prostu coś zróbcie!
klient
klient 14.11.2019, 14:36
jak na razie to nawet kibla nie jesteście w stanie ogarnąć !!
Ludzie ***ą i leją w parku jak psy pod drzewami !!
Nie wspomnę o kierowcach z postoju Taxi !!
ŻENDA !!
???
??? 14.11.2019, 18:46
Kibelki to był ulubiony temat radnego Nikotyńskiego i jako wicek jest to dla niego nadal czarna magia. Taki umysł . Może mózg się wy SR ał przez te la ta..
WC
WC 14.11.2019, 14:42
Jak mówił Nikotyński priorytet na 2016 r!

Pozostałe