Autobus ma powrócić na trasę

  • 17.11.2019, 12:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Autobus ma powrócić na trasę
Po wielu perturbacjach autobus na trasie Gryfino - Czarnówko - Pacholęta – Marwice– Gryfino rozpoczyna kursowanie. Jak wynika z informacji przekazanych przez gminę Widuchowa, w ostatni piątek otrzymano drogą mailową wiadomość ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie, że przewoźnik potwierdził powrót autobusu na wspomnianą trasę.

Taka decyzja była możliwa po pomyślnym załatwieniu wielu formalności związanych z dotacją z budżetu gminy Widuchowa na pomoc finansową dla Powiatu Gryfińskiego, który współfinansuje tę linię autobusową. Stąd na ostatniej sesji Rady Gminy w Widuchowej przegłosowana została stosowna uchwała.

Powrót kursu to dla wielu mieszkańców miejscowości Czarnówko, Pacholęta i Marwice długo oczekiwana informacja. Nie ma jej jednak na oficjalnej stronie urzędu. Sprawą zajęła się radna Maria Markowicz.

-Ponieważ w piątek do około godz. 14.30 informacja powyższa nie pojawiła się na stronie oficjalnej gminy Widuchowa, skontaktowałam się telefonicznie z sekretarzem urzędu panem Andrzejem Stachurą w tej sprawie. Poinformował mnie, iż tymi sprawami zajmuje się inny referat i tam powinnam uzyskać informację – opowiada radna Maria Markowicz. -Skontaktowałam się zatem z kierownikiem Referatu Inwestycji, Strategii i Rozwoju, która potwierdziła iż otrzymano ze starostwa taką informację, jednakże z powodu braku „dokumentu z pieczęcią starostwa i podpisem pana starosty lub innego pracownika nie umieści tej informacji na stronie urzędu gminy Widuchowa”. W tej sytuacji poinformowałam sołtysów tych miejscowości, jak również osoby, które znam i prosiłam o przekazywanie „sobie” tej informacji – dodaje radna Maria Markowicz.

 

Rozkład jazdy autobusu od 18 listopada 2019 r. poblikujemy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34512,pks-rozmiescil-na-przystankach-nowy-rozklad-jazdy

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pimpon
pimpon 18.11.2019, 14:21
Gdyby gmina odpowiednio wczesnie zareagował to dzieciaki maiłyby jak dojeżdżać do szkoły.
Radna
Radna 18.11.2019, 14:07
Do załatwiającego - ważnych spraw nie załatwia się w :"blasku fleszy". Do tego doprowadziliście że wszelkie sprawy załatwia się inaczej, bo jeżeli zgłosi się do Gminy, to od razu sa skazane na niepowodzenie i klapę. Tak to jest że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą.
Nieważne kto ma największe zasługi dla mnie ważne jest, że autobus kursuje.
Patrz lepiej jak "kiwają palcem" "wasi radni". Ja nie oczekuję od was ani uznania, ani pochwał. W sytuacji w jakiej jest klub radnych "Nasza Gmina" - robimy swoje.
Do klubu
Do klubu 19.11.2019, 06:16
I co TY zrobiłaś w sprawie autobusu...?
NIC...
Nic merytorycznego...
Tylko pisma, krzyki i to jeszcze nie do osób za to odpowiedzialnych....
Ale moze się mylę...
Czy klub wystosował jakieś, jakiekolwiek pismo do POWIATU w sprawie autobusu...?
Jakąś prośbę...?
Moze zeby dołożyli do swojego autobusu te 6 tys kiedy gmina daje ponad 40...?
Pytam...?
Bezradni mieszkańcy gminy Widuchowa
Bezradni mieszkańcy gminy Widuchowa 21.11.2019, 09:37
Gdyby klub Nasza Gmina wystosował pismo w sprawie autobusu do powiatu to by wszedł w kompetencje gminy. Później by były krzyki że się wracają. Władza nic nie robi a chce zrzucić odpowiedzialność na innych.
pałka zapałka
pałka zapałka 20.11.2019, 12:25
Czarna wrona ty tak nie kracz bo referendum tuż tuż i odlecisz z gminy widuchowa jak najdalej
Zofia
Zofia 19.11.2019, 16:37
A co ty Anka taka nerwowa jesteś , Sama piszę pisma do Powiatu i wiem jak to działa ,żadnego wsparcia ze strony Urzędu Gminy., Po prostu spychologia ,a przecież ty całkiem sporo kasy bierzesz i mogłabyś się ująć za mieszkańcami.
Ale masz nas gdzieś bo mieszkasz daleko i tylko lans uprawiasz. Potrafisz tylko wszystkich krytykować i obrażać w tym nie masz sobie równych.
okoń
okoń 19.11.2019, 09:47
Wystarczy Anka że ci kota pogoniła!
burdelo
burdelo 18.11.2019, 18:25
Radni od wójtowej głodni diet spotykają się na komisjach skontrolować wykonane 15 lat temu inwestycje zamiast skontrolować Bulwary z słupami w drodze. tylko ze strachu zapoznają się z nie rozliczoną z marszałkiem kolejną inwestycją - co z drogą w Marwicach jakie dofinansowanie radni bezradni?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.11.2019, 13:29
Załatwiający nie ośmieszaj się, może to czas żebyś to Ty się wziął do roboty, bo radni od strony wójt nic nie robią tylko kasę biorą.
Pani Marysiu w imieniu mieszkańców naszej gminy dziękuję i podziwiam Panią, że nie daje się Pani zaszczuć wójtowej i jej radnym. Widzę, że w radzie są tylko trzy osoby które potrafią myśleć i nie dają się zmanipulować wójtowej. Brawo dziewczyny.
Załatwiający
Załatwiający 18.11.2019, 12:34
Śmieszne te wasze komentarze. Wielka radna nie kiwnela palcem aby autobus powrocil a teraz wielkie gratulacje za nic. Niech się weźmie to roboty
Glos Ludu
Glos Ludu 19.11.2019, 20:28
Jakby nie nasza Pani Radna to zapewne autobus nie byl przywrocony.
Martwie sie tylko czy po no nowym roku bedzie kursowal. Bo zapewne Pani Wojt stwierdzi ze nie ma na to srodkow ,a przeciez ma wiekszosc w Radzie i zrobi co zechce.
Zapewne nie podobaja sie jej komentarze ,ze bardzo szanujemy Pania Marie
do urzędasa
do urzędasa 18.11.2019, 12:45
Gdyby ludzie nie zrobili szumu to nie kiwnęlibyście palcem!
Zosia
Zosia 17.11.2019, 23:14
Pani Mario dziekujemy ,ze jest ktos kto reprezentuje nas godnie. My wiemy ,ze ten autobus to Pani zasluga.
Kazgy kto xna Pania wie ze jest pani osoba konsekwentna i potrafi Pani zawalczyc o swoich wyborcow i nie robiac nic dla poklasku a dla dobra wspolnego.
Dziekujemy

Prawda
Prawda 19.11.2019, 09:20
Zosia....
Buhahaha
Pani Maria załatwiła autobus...?
Buhahaha
Autobus to 5 lat temu zlikwidowano i wójtowa go załatwiła ...
Tyle w temacie...
no tak
no tak 19.11.2019, 09:36
Tak załatwiła że go nie było :)))))
lizus
lizus 17.11.2019, 19:18
brawo pani Mario!!! to jest radna z prawdziwego zdarzenia! widac to wynikach wyborów jak zmiotła przeciwnika
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 17.11.2019, 19:08
Jak tymi u władzy nie wstrząśniesz to tylko im ksiuty i boki w gołowach.
Dziekujemy
Dziekujemy 17.11.2019, 14:57
Bardzo zaangażowali się w sprawę, na sugestię radnej sołtysi tych miejscowości, zebrali podpisy mieszkańców .
Widać że dla mieszkańców tych miejscowości autobus jest bardzo ważnym środkiem lokomocji,a przede wszystkim możliwością kontaktu "ze światem". Podziękowania należą się przede wszystkim Panu Radnemu Powiatowemu Pawłowi Wróblowi i "innym życzliwym" naszemu społeczeństwu. Mamy nadzieję, że sytuacja taka się nie powtórzy, żyjemy przecież w XXI wieku.
eye
eye 17.11.2019, 19:19
wróbelek to tylko widzi festiwaliki na które przychodzi 15 widzów...
Ksiądz Mateusz
Ksiądz Mateusz 17.11.2019, 14:38
Nasza radna z Pacholętach walczyła o ten autobus a czarna wrona mówiła że to dzieki ojciec Mateusz kulka ten autobus jeździ. A co kulka ma do tego autobusu ? Chyba tylko tyle żeby oczernic naszą radną. Pacholęta Marwice i Czarnówek wiedzą że nasza radna to osoba na właściwym miejscu.
Krzychu
Krzychu 17.11.2019, 14:27
Sekretarz chyba nie wie nic, wyjatkowo niekompetenta odpowiedz. Totalny burdel.
Jedyne co im wychodzi to kolorowe jarmarki.

no nie
no nie 17.11.2019, 23:17
Ja nie lubię disco polo i ludzi w kierpcach!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.11.2019, 13:32
Dokładny Rozkład Jazdy, umieścił w dniu dzisiejszym przewoźnik - tj. PKS Szczecin na przystankach autobusowych miejscowości Czarnówko, Pacholęta, Marwice.
data
data 17.11.2019, 13:12
A konkretnie nod kiedy?
Czarnówko
Czarnówko 17.11.2019, 12:57
Dziękujemy Pani Radna.

Pozostałe