Samochód tak uderzył, że pieszego wyrzuciło w górę. Rannego odwieziono do szpitala

  • 04.12.2019, 17:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Samochód tak uderzył, że pieszego wyrzuciło w górę. Rannego odwieziono do szpitala
Do wypadku doszło dziś, w środę 4 grudnia 2019 r. ok. godz. 16.50 na ulicy Łużyckiej w Gryfinie. -Na przejściu dla pieszych w rejonie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych doszło do potrącenia pieszego, uczestnika ruchu drogowego. Pieszy przetransportowany został do szpitala - informuje nas starszy sierżant Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Gryfinie

Pieszy przechodził na drugą stronę ul. Łużyckiej przez pasy od strony szkoły. Samochód marki Hundai jechał od strony Pniewa. 

-Tak go uderzył, aż ten gość wyskoczył w górę i wpadł mu na szybę - mówi świadek.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, policja oraz straż pożarna.

Poszkodowany to 45-letni mieszkaniec Gryfina. Samochodem kierował 39-latek. 

Ruch na Łużyckiej odbywa się czasowo wahadłowo.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (126)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uwaga
uwaga 06.12.2019, 08:49
Dzisiaj przed chwilą - na Łużyckiej - czerwony dostawczak bez świateł, kierowca z telefonem przy uchu. Za późno było, żeby zapamiętać numery.
Ale potem taki cham będzie tłumaczył, że na przejściu "nie widział pieszego"...

Pewnie że są głupi i mądrzy i kierowcy i piesi.
Ale wszystkie statystyki mówią, że na przejściu wina jest kierowców. Ekstremalnie rzadko pieszych.
Zresztą, w przypadku, gdy kierowca uderzył osobę już schodzącą z pasów - to o czym w ogóle mówimy.

Można szukać okoliczności łagodzących wobec kierowcy - ale wina wydaje się jednoznaczna.
precz z debilami za kierownicą!
precz z debilami za kierownicą! 05.12.2019, 20:47
Dzisiaj bydlak po 18 przemknął przez Chrobrego pewnie koło 90 na liczniku mial.
A potem jak nie wyhamuje to znowu "wina pieszego, gdzie lazł".
A niby skąd pieszy ma wiedzieć przechodząc koło kościoła i widząc samochód koło Gryfeny, że nie zdąży przejść pod kościół, bo debil leci setką?

Swoją drogą - Milerze i Sawarynie - gdzie jest monitoring? Wydaje mi się, że jak redakcja była pod kancelarią, to coś tam było o monitoringu pisane?
normalactvity
normalactvity 05.12.2019, 17:05
To jest prawda po Gryfinie piesi chodzą jak święte krowy !! Na nic nie patrzą. Ja tez jestem kierowcą i chodzę pieszo i staje przed przejściem dla pieszych ,bo wiem ze wariat kierowca może we mnie wjechać ha ha haa
Pieszy
Pieszy 05.12.2019, 23:30
Szanuje kierowców i wiem jak ciężko jest używać momentami taki mechanizm w kryzysowych przypadkach. Lecz czasami kultura na drodze w Gryfinie to jeden wielki syf. Stoisz na przejsciu, mimo ze masz pierszenstwo to maja wyjebke na to.
do kierowcy świętej krowy
do kierowcy świętej krowy 05.12.2019, 20:49
Jakby kierowca za jazdę powyżej 70 w terenie zabudowanym trafiał obowiązkowo na dwa miesiące do pierdla to by się skończyły potrącenia na pasach.

A niektórzy by tylko traumę spod prysznica by wynieśli - i nie tylko traumę!
...
... 05.12.2019, 21:27
Jestem za, tylko wypadki powodują też Ci którzy nie łamią nagminnie przepisów, nie mają nawet mandatu na koncie, to co mierzymy ich jedna miarą, to tacy sami, debilne i mordercy?
moralność Kalego
moralność Kalego 05.12.2019, 21:44
A kto tu pisze o mierzeniu jedną miarą? To tylko w opisach pieszych pełno epitetów że "święte krowy".
Jedna miara dla wszystkich pieszych ci nie przeszkadza, ale dla kierowców już tak?

A swoją drogą czytaj uważnie - "każdy jadący po mieście więcej niż 70" - i ty nazywasz takiego "nie łamiącym nagminnie przepisów"?

To ile po mieście to dla ciebie łamanie przepisów - 120?
piesza
piesza 05.12.2019, 20:19
Nie można uogólniać, bo to niesprawiedliwe. Ja chodze bezpiecznie. Przynajmniej tak mi się wydaje.
do psychopaty za kierownicą poniżej
do psychopaty za kierownicą poniżej 05.12.2019, 14:43
Niektórzy kierowcy to psychopaci - tak jak ten debil poniżej. Człowieka na pasach potrącił jak ten już SCHODZIŁ - a ten ofiarę wyzywa od krów.
A sam zwykłe bydlę...
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 05.12.2019, 17:18
Ułożyło?
roboty są inteligentniejsze:)
roboty są inteligentniejsze:) 05.12.2019, 20:50
a tobie ułożyło? Czy nadal pod kopułką bałagan?
kierowca
kierowca 05.12.2019, 12:46
Piesi to tragedia!!! chodzą jak święte krowy, wchodzą pod koła samochodu bezpośrednio z chodnika z nosem w telefonie, trzeba coś z tym zrobić bo jest wielki problem. Zatrzymaj się " zombi" przed pasami wtedy kierowca zatrzyma się i bezpiecznie przejdziesz.
Grzesiek
Grzesiek 05.12.2019, 13:32
Tak sądzisz? Chyba przepisów nie znasz, kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować ostrożność. Niezależnie od tego czy pieszy jest czy nie. To raz. Dwa, przeczytaj sobie raport ITS który został ujawniony. Ilość pieszych, którzy jak twierdzisz wchodzą jak święte krowy pod koła to niewielki % w stosunku do ponad 3/4 kierowców, którzy łamią prawo na i w okolicy przejść. I nie tylko. Zwróć też uwagę na orzecznictwo, wtargnięcie pieszego to niewielki promil wszystkich wyroków. Jeśli pieszy wchodzi na przejście i zostaje potrącony, to nawet tu ciężko mówić o wtargnięciu, bo przepisy mówią jasno, że kierowca powinien zachować ostrożność. Poza tym, odstaw samochód i przez miesiąc pochodź sobie po mieście. Będziesz zaskoczony tym jaką ignorancją ce***ą się kierowcy. I najlepsze zostawiam na koniec, 16 lat mam prawko i nie wyobrażam sobie życia bez samochodu, ale od kilku miesięcy jestem aktywnym pieszym i mam zupełnie inne spojrzenie na sprawę. Przestałem bronić kierowców, chociaż jako pieszy mam w zwyczaju cierpliwie czekać, być widocznym a nawet dziękować. Więc doucz się najpierw a potem komentuj. Tyle ile chodzę ani razu na pieszego z telefonem nie trafiłem, prędzej na ludzi w kapturach ale i tu nie było tak aby nie patrzyli. Pieszy na przejściu ma swoje prawa, a kierowca ma prawa i obowiązki niezależnie od tego gdzie się znajduje.
logika
logika 05.12.2019, 13:15
Wszedł pod koła i go lewym błotnikiem walnął? Litości!
blondi
blondi 05.12.2019, 11:42
Miałam przypadek, że widząc pieszego, zombi komórkowego, którego woli przejścia przez ulicę nie potrafiłam dobrze określić, zwolniłam, kontrolując a ta kobieta dosłownie oparła mi się o drzwi. OpieroIoliłam z góry na dół. Druga sprawa to widoczność. Pieszy nie -kierowca powinien przejechać się raz i zobaczyć, że ubrany na ciemno jest widoczny bardzo późno nawet przy 40km/h. Następna sprawa - lampy na Łużyckiej nie oświetlają drogi. Świecą sobie.
Grzesiek
Grzesiek 05.12.2019, 13:34
Pieszy jak pieszy, ale skoro wszedł Ci na drzwi to gdzie Ty oczy miałaś że go nie widziałaś jak zbliża się do przejścia. Przepisów nie znasz o zachowaniu ostrożności przed przejściem? Blondi.
Tez kierowca
Tez kierowca 06.12.2019, 01:05
Przeciez pisze, ze widziala pieszego nieogara i zwolnila. Pieszy slepy.
do głupola
do głupola 06.12.2019, 07:19
"pieszy ślepy" - to jest zdanie buca - pieszy MOŻE być niewidomy... W krajach o wyższej kulturze jazdy niewidomi korzystają z przejść dla pieszych.

A tu wszyscy napadają na ofiarę, która lewym błotnikiem walnął kierowca na przejściu dla pieszych i - jeszcze ględzą że "wtargnął"...

To jaka prędkość musiała być, że przejście przez prawie cały pas jezdni nie pozwolił na zauważenie?
apple
apple 05.12.2019, 11:33
W sprawie wypadku ul. Łużyckiej na przejscu na przeciwko szkoly moge stwierdzic to ze kirowca ktory potracil męszczyznę jechal bardzo duza predkoscia ofiara wypadku zostala wyzucona na odleglosc ponad 20 m od przejscia .
kierowca
kierowca 05.12.2019, 09:13
Przejścia dla pieszych w Gryfinie są fatalnie oświetlone i pieszego widzi się w ostatniej chwili nawet jak się jedzie bardzo wolno i zwalnia przed pasami. Coś powinno się z tym zrobić i dla kierowców, i dla bezpieczeństwa pieszych.
załamka
załamka 05.12.2019, 10:59
do kierowca: jaka władza takie przejścia! 5 lat na to mieli!
Pozdro dla lamusów
Pozdro dla lamusów 05.12.2019, 07:23
A w Gryfinie jaki Matrix taki Morfeusz xD
kurant
kurant 05.12.2019, 03:07
A co ustaliła policja?
strazak
strazak 05.12.2019, 02:43
Samochód uderzył pieszego lewym błotnikiem co oznacza że pieszy był już prawie na środku jezdni.
Kierowca
Kierowca 05.12.2019, 10:44
To nic nie oznacza. Równie dobrze kierowca mógł wykonywać jakiś manewr wymijający pieszego.
taki z ciebie kierowca....
taki z ciebie kierowca.... 05.12.2019, 21:34
"manewr wymijający pieszego" - i zahaczył lewym błotnikiem? A dlaczego pchał się na przejście? Nie widział PRZED SOBĄ pieszego?

Ale od pieszych to się wymaga umiejętności oceniania po zmroku odległości i prędkości pojazdów?

Skoro zahaczył go lewym błotnikiem - to nie ma mowy o "wtargnięciu"...
??????
?????? 05.12.2019, 07:14
Lewym błotnikiem? Czyli pieszemu prawie udało się zejść z jezdni - a poniżej debilowaci piszą o "wtargnięciu i że łażą jak k.." - a sami jak przydrożne k. zachowują się za kierownicą!!!
Swiadek
Swiadek 05.12.2019, 06:44
Oooo mamy info z pierwsze ręki, byłeś świadkiem? Napisz coś więcej...
Gość
Gość 05.12.2019, 02:09
Albo winny kierowca albo pieszy. Pieszy powinien postawić się w sytuacji kierowcy ciemno ubrany na szaro bez odblasków wchodzi na jezdnię nawet jadąc przepisów nie wychamujesz. Kierowca w sytuacji pieszego wchodząc na przejście można dużo pisać hejtować bo winny kierowca winny pieszy. Ale zadajmy sobie pytanie czy wchodząc na przejście oglądamy się i patrzymy czy coś jedzie w lewo w prawo?? Łużycka przejścia dla pieszych od strony kierowcy są słabo oświetlone deszcz ciemno i zobaczyć pieszego jest ciężko. Sytuacja ta teraz co miała miejsce Pan redaktor zawsze dokłada coś od siebie nas tam nie było nie widzieliśmy współczuję kierowcy i pieszemu. Ale myślenie jestem na przejściu mam prawo mam pierwszeństwo ta ustawa jeszcze nie weszła w życie.
???
??? 05.12.2019, 07:16
A pomyślałeś, że pieszemu jest bardzo ciężko o zmroku ocenić odległość i prędkość samochodu? Pitolisz jakby na przejściu była wina pieszego - a tu powyżej piszą, że pieszy już SCHODZIŁ z jezdni!!!
Iza
Iza 05.12.2019, 02:37
Albo jeden i drugi. Też tak może być.
ryba
ryba 05.12.2019, 00:06
jak widać akcja ogólnopolska w sprawie pieszych Gryfina nie objęla. Policja ma wolne
sapacz
sapacz 05.12.2019, 02:12
Nic tak nie cieszy jak patrol pieszy!
Wszystkowiedzący
Wszystkowiedzący 04.12.2019, 23:40
Kto uważa, że specjalnie go potrącił?
Piszcie. Jutro policzymy.
????
???? 05.12.2019, 07:18
A ty uważasz, że pieszy specjalnie czekał na ten samochód? Taki jesteś cwany?
połamany
połamany 05.12.2019, 02:13
Specjalnie czy przez nieuwagę - co za różnica.
Apel
Apel 04.12.2019, 23:34
Piesi rozgladajcie się, dbajcie o siebie!!!
apel na apel
apel na apel 05.12.2019, 01:30
Piesi uważajcie na debili za kierownicą! To mordercy, którzy nie patrzą na boki pędząc w ograniczonej widoczności!
$$???
$$??? 05.12.2019, 12:31
Ale jak rozpoznać tych deb****li????Przecież nie każdy kierowca jedzie po to by zabić pieszego!!?
Nie jestem robotem.
Nie jestem robotem. 05.12.2019, 17:10
Wyzywanie od morderców, bydlakow i debili wszystkich kierowców którzy spowodowali, jakiś wypadek to raczej gruba przesada.
bądź człowiekiem, nie robotem....
bądź człowiekiem, nie robotem.... 07.12.2019, 18:37
wyzywanie od "świętych krów" i "ślepców" wszystkich pieszych potrąconych na pasach (szczególnie tych SCHODZĄCYCH z jezdni) jak tutaj to bardzo gruba przesada.

Tym bardziej że pieszy, jak słusznie zauważono może być niewidomy. A to obowiązkiem kierowcy jest dostosować prędkość i uważać na drodze.
Szef
Szef 04.12.2019, 22:52
Co trzeba mieć we łbie żeby wchodzić na drogę nawet na pasach, jeśli widzisz że jedzie auto i może ci się stać krzywda! Trzeba poczekać i przejść jak nic nie jedzie, albo jak ewidentnie widzisz że kierowca cię puszcza!
apel na apel
apel na apel 05.12.2019, 01:32
Co trzeba mieć we łbie, żeby widząc pieszego przy przejściu być bydlakiem, który NIE PRZEPUŚCI, BO SILNIEJSZY, BO W CIEPŁYM SAMOCHODZIE?

I jeszcze mieć pretensje i wymagać od słabszego tego - czego samemu się nie przestrzega?
Czyli uważać, zatrzymać się itd?
Ogarnij się
Ogarnij się 05.12.2019, 06:42
Słowo klucz widząc!!! Widząc pieszego!!! Tu właśnie wszyscy piszą że pieszych nie widać, ogarniasz?
a ty się ogarnąłeś?
a ty się ogarnąłeś? 05.12.2019, 14:48
To sobie kup okulary. Jak na przejściu ktoś nie widzi człowieka, który SCHODZI z jezdni - ogarniasz?
Ironia
Ironia 04.12.2019, 23:33
Trzeba mieć pierwszeństwo, a pierwszeństwo to świętość!
ws58
ws58 05.12.2019, 12:10
Na cmentarzu leży spora grupa osób która miała pierwszeństwo.Myśleć,myśleć i jeszcze raz myśleć..
za myslenie prawka nie dają...
za myslenie prawka nie dają... 05.12.2019, 14:50
Niestety kierowców nie obowiązuje myślenie. Siedzą w ciepłych samochodach, muzyka na full - i mają pretensję do pieszych że przez PRZEJŚCIE przechodzą....
Litości
Litości 05.12.2019, 17:08
Ty masz jakiś problem, prawko zabrali i teraz żółć wylewasz pod każdym postem?. Czy zdajesz po raz 50, przecież to gruba przesada nazywać sprawcę wypadku morderca, a kierowców od chamow i bydlakow wyzywać. Oczywiście zdarzają się tacy, ale większość to normalni ludzie, dla których takie sytuacje to osobiste dramaty i ogromne poczucie winy.
moralność Kalego
moralność Kalego 05.12.2019, 21:27
Aha - to potrąconego na ZEJŚCIU z pasów możesz nazywać krową - ale kierowcy to "normalni ludzie"?

No chyba że pokażesz mi swój wpis w obronie wyzywanych pieszych?
Nie ma? Nie przeszkadzało ci to?

No popatrz jaka wybiórcza wrażliwość...
szydera
szydera 05.12.2019, 01:33
trzeba mieć rozum jak się siada za kierownicą - ale dla niektórych samochód to ersatz nie tylko członka ale i rozumu...
Dużo zdrowia.
Dużo zdrowia. 04.12.2019, 22:20
Życzę dużo zdrowia podzkodowanemu, oby na święta, wypadek był mglistym wspomnieniem.
Tadek
Tadek 05.12.2019, 02:14
Chyba przyszłoroczne święta... niestety.
Hejt
Hejt 04.12.2019, 22:00
A teraz zacznie się hejt na sprawcę, że morderca, że debil, że do więzienia wsadzić... Całą żółć można teraz bezkarnie wylać prawda?...
Niekoniecznie
Niekoniecznie 04.12.2019, 23:29
Przeważnie sprawcą jest pieszy. Wtedy hejtują ofiarę.
A tu jak było? Pożyjemy, zobaczymy.
apel na apel
apel na apel 05.12.2019, 01:34
"sprawcą jest pieszy"? Na ulicy w mieście? Na oznakowanym przejściu? "walnięty aż wyleciał w górę"? Weź się opanuj!
20% umie czytać
20% umie czytać 05.12.2019, 07:40
"A tu jak było? Pożyjemy, zobaczymy" ktoś napisał.
Ty uważasz, że kierowca winny? To +1 do wątku o tak myślących.
..a niewiele czytać ze zrozumieniem....
..a niewiele czytać ze zrozumieniem.... 05.12.2019, 14:52
Ty nie przyswajasz faktów - uważasz, ze to wina pieszego, że NIE ZDĄŻYL UCIEC Z PRZEJŚCIA? Prawie mu sie udało....
Widziałem że Mieciu mówił.
Widziałem że Mieciu mówił. 04.12.2019, 23:43
Tu nikt nie będzie czekał, tu zawsze wszyscy wiedzą najlepiej, gdzie stał, ile jechał tu już wszytko wiadomo, bo portal napisał! Bo Hania spod klatki mówiła że pijany był, tylko policji w łapę dał, ju w trakcie wypadku dzwonił, jak pieszego próbował trafić!!!
uderz się w swoją pierś
uderz się w swoją pierś 04.12.2019, 22:05
do Hejt: Nie, no nagrodę powinni ci jeszcze dać że rozjechałeś człowieka na pasach! Czego się spodziewasz po takim czynie?
Karma
Karma 04.12.2019, 22:49
Po jakim czynie?, jeżeli kierowca był trzeźwy, jechał z przepisów prędkościa i nie rozmawiał prze telefon, to mamy doczynienia z wypadkiem nie czynem, oby karma do Ciebie wróciła.
i nawzajem karma dla ciebie
i nawzajem karma dla ciebie 05.12.2019, 01:36
Czy tylko rozmowa przez telefon i alkohol wyznaczają winę kierowcy potrącającego na przejściu dla pieszych (z siłą wyrzucającą w górę)?
Demo
Demo 05.12.2019, 06:40
Widzę że z czytaniem że zrozumieniem slabiutko, ale pierwszeństwo masz prawda?
kratos
kratos 05.12.2019, 14:54
Widać że z rozumieniem tekstu słabiuteńko - prawko za łapówkę zrobiłeś i uważasz, że na przejściu jesteś silniejszy bo w samochodzie?
Użyteczny
Użyteczny 04.12.2019, 22:15
Po Tobie nie spodziewam się niczego mądrego.
Zyczliwy
Zyczliwy 04.12.2019, 21:59
Przykre zdarzenie, i dla poszkodowanego i dla sprawcy, dużo zdrowia dla obu.
piesza
piesza 04.12.2019, 21:56
Grzał to nie widział!
Demo
Demo 04.12.2019, 23:40
Pieszy czy kierowca?

Pozostałe