Nowy referat w UMiG

  • 08.12.2019, 11:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowy referat w UMiG
W Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie ma powstać nowy referat zajmujący się promocją. To bardzo ważna informacja w momencie kształtowania się budżetu na przyszły rok. Jednak nie dyskutuje się w szerszym gronie nad tym, czym ma się zająć ów referat, ale kto będzie jego kierownikiem. Jest dwoje kandydatów, każdy z zastępców burmistrza popiera innego.

Znawcy tematu mówią, że to kolejna odsłona konkurowania zastępców burmistrza - Pawła Nikitińskiego i Tomasza Milera.

Kandydat nazwijmy go nr 1 jest popierany przez Tomasza Milera. Powiązany jest z inną osobą zatrudnioną nie tak dawno w urzędzie i związaną swego czasu z Gazetą Gryfińską.

Kandydat nr 2 popierany jest przez Pawła Nikitińskiego. To kobieta.

Sam pomysł to pstryczek w nos Tomaszowi Milerowi, który w czasach burmistrza Piłata w siedzibie należącej do ówczesnego przewodniczącego rady Mieczysława Sawaryna zajmował się w gazetce antypromocją poprzedniego burmistrza i popieraniem swojego dobrodzieja. Po wyborach to m.in. on miał zajmować się promocją, korzystając np. z wcześniejszych kanałów.

Co ciekawe, organizacyjnie nowy referat ma podlegać bezpośrednio pod burmistrza Mieczysława Sawaryna. Znawcy tematu śmieją się , bo znając jak często w UMiG bywa Mieczysław Sawaryn, to i tak w praktyce referatem będzie zawiadywał Paweł Nikitiński.

 

O możliwość utworzenia nowej komórki w UMiG zajmującej się promocją, zapytaliśmy burmistrza w czwartek. Nie wiemy jednak, czy do tej pory zdołał zapoznać się z naszą wiadomością.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 10.12.2019, 22:05
wnioskuję, że by utworzyć jakikolwiek nowy wydział czy referat czy stanowisko trzeba zlikwidować inne. Tyle wystarczy a tak administracja i krajowa i lokalna puchnie i tylko finansuje się z podatków. Bo oni wiedzą lepiej jakie Kowalski ma potrzeby!
Nobi
Nobi 10.12.2019, 13:17
A może niech ktoś zainteresuje się nową halą ! Bo potrzebna jak dziura w moście a tyle pieniędzy kosztuje ! Kto się uparł !!! aby stała .
prosta piłka
prosta piłka 10.12.2019, 13:31
Nie halką tylko sala jak mówi Sawaryn. Gimnastczka salka będzie potrzebna szkole prowadzonej przez powiat (uwoa wygasa). Taki prezent gminy dla powiatu.
mistrz i nieudowny naślafowca
mistrz i nieudowny naślafowca 10.12.2019, 13:36
Halkę to wyczarował Moniuszko, a Salkę to wykończy Sawaryn.
njr
njr 09.12.2019, 18:56
W tym biurze chodzi o to, by pokazać pięknym i szlachetnym to co jest obrzydliwe. Czego nie rozumiecie?
Dyl
Dyl 09.12.2019, 10:49
Referat ma zajmować sie promocją. Ale konkretnie czego, bo chyba nie tak zaniedbanego i brzydkiego miasta ? brak miejskiej ubikacji, brak elewacji budynków w centrum miasta, obok UMiG, remontowana przez wiele lat ulica Łużycka. To jest najdziwniejsze , że nie interweniuje w tej sprawie zarządca Drogi Krajowej 31. Być może jednak PiS szykuje niespodziankę i powstanie obwodnica drogowa centrum miasta, a wtedy koszty remontu łużyckiej spadną na gminę.
Może przez osiem godzin będą walić w lawiaturę i walczyć z przeciwnikami burmistrzów ? Taka gminna farma trolli.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a…
promocja
promocja 09.12.2019, 11:30
Niekotyński musi odejść!
ale to już było
ale to już było 09.12.2019, 00:26
Przecież zlikwidowali biuro promocji zaraz po wyborach. Stołek dla znajomka szykują czy o co chodzi? Po co zlikwidowali żeby teraz tworzyć? Co w ogóle robi sekretarz? Dać jej zadanie, a nie rozbudowywać administrację
.
. 08.12.2019, 23:27
Referat propagandy.
Barbórka
Barbórka 08.12.2019, 23:29
To GG Tomkowi już nie wystarczy?
zdjęcie nie kłamie
zdjęcie nie kłamie 08.12.2019, 21:42
Panie Sawaryn a dlaczego przed pana oknem nie palą się dwa rzędy gwiazd? Tylko proszę bez kłamstw bo widzę przecież na zdjęciu!
Pikuś
Pikuś 09.12.2019, 14:25
Sawaryn bez kłamstw??? Hahahaha.
ulicznica
ulicznica 08.12.2019, 23:29
Pod latarnią najciemniej!
Diana
Diana 08.12.2019, 21:29
I takie oszczędności...plastyk, architekt, promotor...w żadnej gminie tak nie ma.
nadreprezentacja
nadreprezentacja 08.12.2019, 21:36
A skutki widać w mieście.
ten co liczy
ten co liczy 08.12.2019, 20:17
Że co ?
Kogo i co oni chcą promować, siebie ?
Po co zatrudniono tzw. plastyka miejskiego, czy poza gapą, misio wykazał się jakąś inwencją wespół z architektem miejskim, czy danie dodatkowych obowiązków tym "przepracowanym" osobom, nie byłoby logiczne, bo wysławiać się chyba one potrafią i napisać oraz zaprojektować byle jaki folder reklamowy potrzebny jest kolejny NOWY Referat, ludzie to co się dzieje w tym urzędzie to denny kabaret, ale jak tłumoki głosowały na ten układ to nawet i pośmiać się nie można, bo z czego ?
Kaźmirz
Kaźmirz 08.12.2019, 19:08
Słuchajcie taplarscy, jak wszystkim wiadomo, tam na górce pod głazem leży zakopany koń. Cały ze złota. Tak, czy nie?
XXL
XXL 08.12.2019, 18:49
Artykuł jak artykuł. Kto z kim , kto przeciw, kto pod kogo podwieszony.
Mieszkańców miasta i powiatu na pewno zainteresowałoby Droga Redakcjo, jak tam ze szpitalem powiatowym i z jego przyszłością ? To że się buduje to widzimy, ale co dalej ?
Interpelacja radnego Długoborskiego, odpowiedź na nią to już żółte światło ostrzegawcze, ale polecam też lekturę zamieszczonego sprawozdania z październikowego posiedzenia komisji gospodarki.
Fajnie byłoby zapytać włodarzy starostwa jak widzą i oceniają sytuację finansową placówki i jej przyszłość ?
Ta wielka budowa i istnienie szpitala to ich najważniejszy egzamin w tej kadencji.
Napoleon
Napoleon 08.12.2019, 18:47
Czy to jest oszczędnie? To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
Oszczędny inaczej
Oszczędny inaczej 08.12.2019, 18:34
Oczywiście nowy referat w ramach oszczędności
Arn de...
Arn de... 08.12.2019, 18:32
Nie jest ważne KTO będzie jego kierownikiem. Ważne CZY TAKI REFERAT JEST POTRZEBNY. Jeszcze kilka dni temu burmistrz łkał w mankiet ile to gmina straciła pieniędzy z rządowych subwencji a tu proszę, NOWE STANOWISKA I NOWE KOSZTY. Pytanie; skąd /od kogo/ na to kasa ??
Emi
Emi 08.12.2019, 21:02
Dokładnie!
wasz pan
wasz pan 08.12.2019, 18:44
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
Obyty
Obyty 08.12.2019, 20:31
Brawo!!!!!!!!
wc
wc 08.12.2019, 18:20
kibel na dworcu może wypromują wkoncu
gminny tester
gminny tester 08.12.2019, 16:31
Trzeba kolejną przetestować!
BRAWO MNIETKU
BRAWO MNIETKU 08.12.2019, 16:21
To wdrażanie przez Srutututu projektu oszczędnościowego do budżetu na 2020r.
Pikuś
Pikuś 08.12.2019, 16:20
Sawaryn to najgorszy i najbardziej nieudolny burmistrz miasta. Do tego dobrał sobie zastępców....ślepy lepiej by znalazł. Prywata prywata prywata kto ile stanowisk komu zabierze. Poza tym chciałbym zapytać radnych, czy to już norma w gminie że kierowników referatów przynosi vicek w kieszeni i konkursów nie Pikuś???
Pikuś
Pikuś 08.12.2019, 16:06
I oto macie radni oszczędności tego ciecia Sawaryna. Nowy referat. I problem czy będzie to nowa laska Niktynskiego czy nowa laska Milera. Hahahaha. Od promocji czego ma to być???? A co tu chce ta miernota Sawaryn promować? Wojenkę na moście? Ale to nie ważne. Dołożą nam nowè podwyżki ciency radni łapki podniosą i karuzela jedzie dalej!!!
znafca
znafca 08.12.2019, 15:52
baby nie rozumieją że po 30 to cyce nadają się tylko do szorowania podłogi


Pozostałe