Klub terapeutyczny dla PSONI Gryfino otwarty. Przewodnicząca Koła dziękuje wolontariuszom

  • 08.12.2019, 17:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Klub terapeutyczny dla PSONI Gryfino otwarty. Przewodnicząca Koła dziękuje wolontariuszom fot. dost.
-Jesteśmy świadkami przekazania bardzo cennej inicjatywy wolontariuszy z Zespołu Elektrowni Dolna Odra, sali z przeznaczeniem na Klub terapeutyczny, w którym osoby niepełnosprawne w różnym wieku oraz ich rodziny będą miały możliwość spotkania się, wymiany doświadczeń, skorzystania z porad psychologicznych i logopedycznych, a osoby niepełnosprawne rozwijać swoje pasje i zainteresowania podczas organizowanych warsztatów plastycznych, fotograficznych, zajęć uczących zaradności życiowej, będą nabywać umiejętności do samodzielnego funkcjonowania. Będzie również miejscem realizacji zajęć klubowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej – powiedziała przewodnicząca Zarządu Koła Elżbieta Wiśniewska.

Klub terapeutyczny wykonany dla podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie PSONI przez zespół wolontariacki działający w Oddziale Zespołu Elektrowni Dolna Odra w ramach VI edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE został przekazany 6 grudnia 2019 r.

W uroczystości wzięli udział: starosta gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta gryfiński Ewa Dudar, sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder, zastępca dyrektora Zespołu Elektrowni Dolna Odra, dyrektor techniczny Zespołu Jacek Śniegowski, prezes Zarządu SIDWELD CONTRACTORS Grzegorz Włodarczyk, przedstawiciel Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Region Stargardzki Paweł Klimek, wolontariusze z Zespołu Elektrowni Dolna Odra (Bogusława Dworczak, Katarzyna Choncel, Agata Drajling, Jadwiga Dunajewska, Anna Stasiowska, Joanna Kowhan, Renata Chańko, Ryszard Grabas) z liderką Iwoną Szostak, kadra pracownicza i uczestnicy placówek WTZ i ZRT.

-Wolontariusze nie są obojętni na los innych, są wyjątkowi i nie ma wystarczająco dobrych słów, żeby podziękować za każdy dzień ich zaangażowania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i całej naszej wspólnoty. Ich otwarte serca są naszym drogowskazem i wsparciem, pozwalają nam wierzyć w ludzi, kierują nas do tego, co jest dla nas i naszych podopiecznych najlepsze i pozwalają doświadczać życia na wyższych poziomach. Dziękujemy również Fundacji Energia z Serca za bardzo trafny wybór wniosków składanych przez lidera wolontariatu pracowniczego podczas kolejnych edycji. Jest to drugi projekt zrealizowany przez wolontariuszy Zespołu Elektrowni Dolna Odra na rzecz naszych podopiecznych. Pierwszy to ogród hortiterapeutyczny, który jak się okazało był bardzo trafionym pomysłem. Przez cały rok nasi uczestnicy placówek korzystali z jego dobrodziejstw, ale mieli też możliwość poprzez pracę nabywać w nim nowych umiejętności. My jako członkowie Stowarzyszenia oraz kadra pracownicza zrobimy wszystko aby praca i zaangażowanie wolontariuszy nie poszły na marne. Będziemy się starali nadać projektom coraz to nowe oblicze, pozwalać w pełni funkcjonować. Chcemy także podziękować fundatorowi Grzegorzowi Włodarczykowi, który przekazując środki finansowe, umożliwił zakup laptopa, na którym praca zwiększy motywację poznawczą osób niepełnosprawnych – powiedziała przewodnicząca Zarządu Koła Elżbieta Wiśniewska.

 

O otwarciu klubu terapeutycznego napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34760,wolontariusze-wykonali-klub-terapeutyczny-dla-podopiecznych-psoni

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:)
:) 10.12.2019, 18:40
Iwonka tyle człowiek znaczy, co da drugiemu. Całej grupie niech się wiedzie bo to wspaniałe osoby.Tak trzymać.
ch
ch 09.12.2019, 09:01
Pozytywna inicjatywa.
Sin
Sin 08.12.2019, 19:03
Brawo! Brawo! Brawo!

Pozostałe