Zmarła Maria Zalewska dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury

  • 10.12.2019, 10:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taki widz...
taki widz... 15.12.2019, 09:35
Bardzo przykro. Ale... Jak w tych czasach mozna byc 20 lat dyrektorem ? Gdzie konkursy ? Gdzie nowe metody pozyskiwania kasy, zarządzania. A języki, a marketing. No jak 20 lat bez konkursu, a dom kultury od 20 lat bez zmian? Te 20 lat, to brzmi naprawdę dziwnie...
INFO
INFO 16.12.2019, 20:21
Ustawa o działalności kulturalnej tym się rożni od ustawy o urzędnikach samorządowych, że konkursy nie są obligatoryjne, a dyrektorów instytucji kultury (domów kultury, bibliotek, muzeów, teatrów) nie powołuje się na kadencję równą kadencji samorządów terytorialnych. Burmistrz może,ale nie musi ogłaszać konkursu i postępuje zgodnie z prawem. Maria Zalewska była 20 lat dyrektorem GDK, od dziecka działała w domu kultury, miała kierunkowe wykształcenie, była instruktorem teatralnym i mgr pedagogiki i to jest jest ogromne osiągnięcie, że tyle wytrzymała na tym stanowisku. Takie refleksje może mieć wielu dyrektorów takich placówek w Polsce. To nie jest łatwy chleb...
taka kultura
taka kultura 15.12.2019, 18:16
Nie masz nawet za grosz sumienia. A i kultury. Choćbyś miał tysiąc papierków z milionem pieczątek z różnych kursów...

I tym różni się prowadzenie domu KULTURY od zarządzania fabryką urzędników...
kaska
kaska 15.12.2019, 10:43
Ktoś tego bałaganu musiał pilnować.
Ja
Ja 13.12.2019, 21:14
Żegnaj Zalewajka!
MARA
MARA 12.12.2019, 08:05
Ludzie co się Wam porobiło. Nawet w tej sytuacji musicie pluć jadem...
Trio
Trio 11.12.2019, 23:24
Smutno teraz....
polin to kolonia
polin to kolonia 11.12.2019, 19:26
do goscia https://youtu.be/UiVq2TUhgDs
polin to kolonia
polin to kolonia 12.12.2019, 14:24
sprawdz se pesel https://wolna-polska.pl/wiadom…
premier nawet to potwierdza
premier nawet to potwierdza 12.12.2019, 12:53
https://www.google.com/url?sa=…
wyliczanka
wyliczanka 11.12.2019, 18:16
Wspaniała OSOBOWOŚĆ. Zawsze z uśmiechem podchodziła do życia, do ludzi. Potrafiła każdego pocieszyć, zmobilizować, dodać optymizmu i zawsze ten przemiły uśmiech na Jej twarzy.

Pamiętam taką sytuację sprzed roku, gdy mój tato miał iść na operację i bardzo się zamartwiał. Poprosiłam wtedy Marysię, żeby chwilkę z nim porozmawiała i podniosła go na duchu. Sprawiła to.

Będzie mi Ciebie Marysiu bardzo brakowało.

Najszczersze kondolencje dla Rodziny.

Kasia
Kasia 11.12.2019, 11:16
Gryfino umiera,a wraz z nim cudowni ludzie.Jednak czytając niektóre komentarze stwierdzam,że człowieczeństwo w tym mieście również na wymarciu.Jak dobrze,że już nie muszę chodzić ulicami tego miasta i was mijać,bo cudownych ludzi macie coraz mniej.Nie znałam Pani Marii osobiście,ale jak miło było ją mijać.
Fakt
Fakt 11.12.2019, 10:57
Sawaryn,Nikotyński i ten trzeci szpec grabarzami gryfińskiej kultury.Ile Marysia zrobiła dobrego,wiedzą Ci,którzy byli związani lub współpracowali z GDK.Samorządowe miernoty tylko kłody pod nogi rzucały. Rip*
pokora
pokora 11.12.2019, 20:42
Przyjdzie moment, że o te wszystkie kłody sami się przewrócą. Tylko szkoda tych co już tego nie zobaczą.
Cysiek
Cysiek 11.12.2019, 18:25
Ten kaczystowski tercet bojkotował zawsze WOŚP organizowany przez społeczników z GDKu. Co tym chamom przeszkadza zbieranie pieniedzy na ratowanie zdrowia i zycia naszych dzieci?
kod
kod 11.12.2019, 19:33
bo to jest prywatna impreza a nie obowiazek władz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
88
88 12.12.2019, 05:42
Kod, jesteś okazem parafianina w starym tego słowa znaczeniu, twoja wyznawana religia jest sprawą prywatną, wywieszanie krzyży w urzędach świeckich, organizowanie diecezjalnych dożynek, całowanie biskupa po pedofilskich łapach, wymuszane na pracownikach spotkania opłatkowe, też nie jest obowiązkiem władz.
kod
kod 12.12.2019, 13:13
masz coś do biskupa a jak nie to prokurator cie znajdzie kodziarzu
WOŚP
WOŚP 11.12.2019, 21:34
Prywatnie to masz mocne przeziębienie i Twoim obowiązkiem jest wizyta lekarska a wtedy zobaczysz co znaczy WOŚP.
szczurek
szczurek 11.12.2019, 20:08
Panie Nikotyński panu się wydaje że prywatna! Zobacz pan jak to robią w innych gminach.
kod
kod 12.12.2019, 07:29
u komuchów robią bo uwielbiaja jąkałę
krecik
krecik 11.12.2019, 20:42
W Gryfinie też tak było dopóki nie nastał leniwy tercet. Zepsują wszystko co możliwe
We lowe
We lowe 11.12.2019, 09:45
Czytam, jak to zwierzeta o swoj interes dbaja. Jeze, patyczaki i inne same pchaja sie w cztery litery bez mydla, a krytykuja innych. Wstyd. Gdyby nie Maria i jej samozaparcie nic by w tym grajdole przez duze G nie bylo. Pieniadze byly na wyplaty dla pracownikow, wspanialych, zaangarzowanych ludzi. Reszta to wyzebrana u wielkich wladz, ktore znaja i toleruja tylko wlasne pomysly. Na osoby funkcyjne takze. Niestety nic juz nie bedzie tak jak bylo. Wielka szkoda. A zwierzakom, tez niebawem noga sie powinie.
Do We lowe
Do We lowe 11.12.2019, 12:57
Hmmm, uczy Marcin Marcina....
ZaangaRZowany czy zaangażowany szanowna Pani ????
We lowe
We lowe 11.12.2019, 14:27
Szanowny Panie/Pani, blad zdarza sie kazdemu, jezeli cos robi. Najwazniejsze to nie powtarzanie tych bledow. Zaangazowanie. Ja pisalam pod wplywem emocji,nikogo nie uczylam. Tyle w temacie Panie niezaangazowany polonisto.
ten typ tak ma....
ten typ tak ma.... 11.12.2019, 15:10
Nie obrażaj polonistów - tamten to przemądrzały człowiek nienawidzący innych - bez uczuć wyższych...
We lowe
We lowe 11.12.2019, 17:53
Przepraszam polonistów i polonistki.
Kropka
Kropka 11.12.2019, 10:25
Niepieściński musi odejść!
rózga
rózga 11.12.2019, 09:31
Jest tak jak tu ludzie piszą. Burmistrzem,radnym,kierownikiem się bywa,a człowiekiem musisz zostać do końca , a jakim ? jak cię będą wspominali ,to tylko od ciebie zależy.
Szarotka
Szarotka 11.12.2019, 08:09
Wyrazy wspolczucia....(*)
jeż
jeż 10.12.2019, 23:13
Za bardzio podkładała się władzy i byla mało samodzielna. Bardziej pasowala na zastępcę!
kaska
kaska 15.12.2019, 10:46
I to gromadziło stres który bywa zabójczy.
mwk
mwk 11.12.2019, 07:40
,,jeż" - Zamilcz... bardziej pasujesz na debila.
GDK
GDK 11.12.2019, 07:37
Do podkladania się władzy są lepsi i proszę o usznowanie dla p. Marii. A dla jeża niech sobie nie wyciera kociego.....
wkurzona
wkurzona 11.12.2019, 07:06
Zamilcz jeżu, bo nie wiesz, o czym mówisz
A.
A. 11.12.2019, 03:41
A Ty *** się... Bo to cudowna wspaniała osoba...
zamilcz albo uderz się w swoje piersi...
zamilcz albo uderz się w swoje piersi... 10.12.2019, 23:29
A ty w pracy walczysz z szefem? idziesz z nim "na udry"?
To zamilcz.
Pokazała że potrafi robić wielkie imprezy za Długoborskiego i Piłata.
I że potrafi sprawić, że GDK żył - co więcej były i koncerty na placu Barnima i funkcjonował sam GDK,

Ale też potrafiła przetrwać ciężkie dla kultury czasy, gdy poza ganianiem chłopaczków z karabinami i w hełmach - nie było żadnych imprez.

Pewnie, że można powiedzieć "mogła się podać do dymisji".
Ale przyziemne pytanie - i co potem?
Raz - GDK i gminna kultura byłyby lepsze z tymi władzami?
Dwa - nie każdy ma kilkaset hektarów "na czarną godzinę" - niektórzy muszą pracować, żeby utrzymać dom. i zarobić na leki...

A ty walczysz ze swoim szefem w pracy?
Albo jako szef pozwalasz podwładnym na "walkę z tobą"?
Ania
Ania 11.12.2019, 03:45
Tak pokazała nawet jak Piłat dodało Gryfińskiego Domu Kultury wszystkie świetlice i prawie ten sam budżet dała radę... Cudowna kobieta.. Nie mogę powstrzymać łez. I serce ściska że nie będzie mnie w ostatniej drodze...
patyczak
patyczak 11.12.2019, 07:07
Ale mi chimera dostała pieniądze z góry to trudno było nie administrować.
do patyczaka, co nie wie co to kultura...
do patyczaka, co nie wie co to kultura... 11.12.2019, 07:19
Tak obecna władza pojmuje Gryfino - "administrowanie pieniędzmi z góry" - nieważna kultura, dobro mieszkańców - weźmie się podwyżkę 30 razy opłat, zwolni się paru na 10 lat - i "się administruje"...
Zofia
Zofia 10.12.2019, 23:03
Cóż, miło w tak niemiłych chwilach, poczytac tak miłe komentarza. Widac że kobieta była w porzadku, zal jak odchodza tacy wspaniali ludzie. Wyrazy współczucia dla rodziny.
Renia
Renia 10.12.2019, 23:01
Wielka strata odszedł dobry człowiek, działaczka kultury.Wyrazy współczucia dla rodziny
PSONI
PSONI 10.12.2019, 19:25
"Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Marii Zalewskiej
dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury

Żegnamy serdeczną, pogodną i uczynną osobę, niezwykle oddaną naszemu Stowarzyszeniu. Zapisze się w naszej pamięci jako osoba nie odmawiająca innym pomocy.
Rodzinie Zmarłej składamy szczere wyrazy głębokiego współczucia
Zarząd Koła, kadra pracownicza,
uczestnicy WTZ i ZR-T
Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie.
U. Łacny
U. Łacny 10.12.2019, 19:13
"Byłaś osobą barwną i bezkompromisową" wielką miłośniczką i znawcą polskiej kultury, wspaniałym
przyjacielem i dobrym człowiekiem.
Będzie nam Ciebie brakowało!
Składamy wyrazy współczucia dla rodziny
Zarząd i Słuchacze Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
:-(
:-( 10.12.2019, 17:49
:-(
J.
J. 10.12.2019, 17:31
A tak opowiadała jakie ma jeszcze plany... Spoczywaj w pokoju!
śrek
śrek 10.12.2019, 17:14
Też w urzędzie przygotowywali się do zmiany.
Gryfinianka Danuta
Gryfinianka Danuta 10.12.2019, 16:52
Marysiu,tak chciałaś żyć,los chciał inaczej,Pan Bóg wezwał Ciebie przed swoje oblicze,pozostawiłaś po sobie smutek,łzy.Nasze miasto straciło wielką organizatorkę,dobrą,sumienną i wesołą.Spoczywaj w spokoju Marysiu niech Aniołowie zabiorą Twą duszę do Raju.Wyrazy współczucia dla całej rodziny,przyjaciół,koleżanek i kolegów.Zostaniesz w naszych sercach jak i w pamięci.

Pozostałe