Śmieją się w twarz mieszkańcom? Zmowa milczenia

  • 03.01.2020, 16:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Śmieją się w twarz mieszkańcom? Zmowa milczenia W tym lokalu, którego własnością jest gmina Gryfino, nielegalnie reklamuje się wysokoprocentowy alkohol. Przechodnie mogą zobaczyć szczegóły zakazanej reklamy wódki.
Mimo ewidentnego łamania prawa dotyczącego zakazu reklamy wysokoprocentowego alkoholu w gminie Gryfino trwa udawanie, że się nic nie dzieje. Sprawcy zamieszania nie zdejmują zabronionych prawem reklam, ewentualnie śmieją się, ukazując się w oknie wystawowym lokalu należącym do gminy (foto). Burmistrz Mieczysław Sawaryn zapytany przez nas czy powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa - milczy. Instytucje pilnujące przestrzegania prawa nie podejmują na razie działań. Czy to zmowa milczenia?

Poinformowany i zapytany przez redaktora Ryszarda Kwapisza prokurator rejonowy Radosław Grabusiński powiedział, że żadnego zgłoszenia w sprawie nielegalnej reklamy alkoholu nie było. Najpierw sprawą powinna zainteresować się policja… Policja odpowiada nam, że obecnie w tej sprawie „nie jest prowadzone żadne postępowanie”. I kółko się zamyka. Czy na pewno?

Media, czyli my, nie jesteśmy od tego, aby zawiadamiać prokuraturę albo policję. To władze Gryfina zostały poinformowane, że w obiekcie będącym własnością gminy prowadzona jest zakazana reklama alkoholu, więc powinny odpowiednio zareagować.

 

Burmistrz Mieczysław Sawaryn chwali się znajomościami politycznymi. Nawet podczas wystąpień jako burmistrz na sesji bardziej wypowiada się jako członek zarządu PGE czy człowiek odpowiedzialny za budowę dróg za państwowe pieniądze, przekraczając swoje kompetencje. Z kolei tzw. probumistrzowscy redaktorzy to jego znajomi (powiązani też z nim wcześniej – lokal). Na łamach tych mediów prowadzona była kampania wyborcza burmistrza. Redaktor naczelny owej gazety to brat wiceburmistrza. Czy z poparciem (choćby milczącym) burmistrza można promować wysokoprocentowy alkohol wbrew prawu oraz społecznemu interesowi? Swego czasu radny z ekipy burmistrza został złapany przez policję, gdy jeździł pod wpływem alkoholu. Został „oczyszczony”.

Czy ktoś jest w stanie przeciwstawić się temu układowi? Czy żyjemy w państwie prawa, gdzie przestępstwo powinno być napiętnowane?

 

Zakazana reklama wysokoprocentowego alkoholu powinna zniknąć z przestrzeni publicznej (gminnych lokali, bibliotek i ośrodków kultury). Nie można propagować negatywnych zachowań!

Kto powinien „posprzątać” nielegalną reklamę? Ci, którzy do przestrzeni publicznej ja wprowadzili lub odpowiadają za to, że tam się znajduje, a tych podmiotów jest kilka:

Autor art. w Gazecie Gryfińskiej – Kamil Miler

Wydawca gazety - Pro media

redaktor naczelny – Kamil Miler

 

Autor art. na egryfino

Wydawca egryfino

redaktor naczelny egryfino

 

administrator profilu egryfino na Facebooku

Kuba Kasprzyk – propagujący zakazaną reklamę alkoholu na profilu FB

Jakub Stankiewicz – propagujący zakazaną reklamę alkoholu na profilu FB

 

Powiadomiony burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn (mail wysłany 2 dni temu, że w lokalu należącym do gminy jest prowadzona zakazana reklama wysokoprocentowego alkoholu. I pytanie czy powiadomi prokuraturę).

GTBS zarządzający owym budynkiem gminnym

 

Biblioteki w Gryfinie i filie biblioteczne, w których rozpowszechniana jest gazeta z nielegalną reklamą wódki.

 

O zakazanej reklamie wysokoprocentowego alkoholu napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35032,zakazana-reklama-wysokoprocentowego-alkoholu-w-zasobach-gminy-gryfino

oraz tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35035,mieszkancy-patrza-na-alkoholowy-skandal-w-gryfinie

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a teraz idziemy na jednego...
a teraz idziemy na jednego... 27.01.2020, 18:11
Niketoński musi odejść!
Fox
Fox 09.01.2020, 19:44
A komisarza ds. witryn sklepowych Donalda T. w Brukseli poinformowaliście. Niech w końcu zajmie stanowisko!!
list z Brukseli
list z Brukseli 09.01.2020, 19:51
W cywilizowanej Europie już dawno nie reklamują takich rzeczy. To tylko w mieście zacofanego Mietka.
SOS
SOS 09.01.2020, 14:56
jak drwią z prawa to liczą na plecy. W państwie prawa mogą się jednak przeliczyć!
mir
mir 09.01.2020, 19:03
Takie kozaczenie to do czasu, do czasu...
gminny lokal
gminny lokal 07.01.2020, 09:10
Panie Stankiewicz w głowę się popukaj a nie w szybę!
Pikuś
Pikuś 06.01.2020, 15:10
I dla przypomnienia Panu Mecenasowi Sawarynowi pełniącemu tymczasowo urząd Burmistrza miasta i gminy Gryfino. Art 304 KPK &2: Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. I niech nie kręci że gazety vicka nie czytał....
Pikuś
Pikuś 06.01.2020, 15:05
To się cieszcie ludki że z Torunia a nie z Gryfina. Wode do produkcji brali by z ujęcia Tywa! To by dopiero poniewierało!
piernik turyński
piernik turyński 06.01.2020, 14:09
Nie ma to jak specyfik produkowany przez Niemca pod Toruniem i sprzedawana we francuskim sklepie jako lokals czy coś w tym rodzaju
CZAKI
CZAKI 06.01.2020, 12:25
Jaka to jest wódka gryfiska jak produkowana jest w Toruniu gdy by była produkowana w Gryfinie to by była gryfińska a ta powinna nazywać się toruńska.
Dżin
Dżin 06.01.2020, 13:47
Moze to po prostu o hohsztaplerstwo chodzi?!
petycja
petycja 06.01.2020, 00:58
Panie ministrze Ziobro, prosimy pana o interwencję!
dośc koszernej w gryfinie
dośc koszernej w gryfinie 06.01.2020, 09:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!! 06.01.2020, 00:18
To gryfiński układ.
oldmen
oldmen 05.01.2020, 20:21
Z zainteresowaniem przeczytałam wszystkie komentarze i jako osoba nie pijąca i nie ćpająca oraz mająca swoje lata do napisania tego komentarza skłonił mnie widok zdjęcia gdzie dziecko narażone jest na reklamę alkoholu. Zachęcam pana burmistrza, redakcje związanej z nim gazety y aby zastanowili się nad tym co robią lub czego zaniechali. Jestem człowiekiem doświadczonym i uwierzcie mi naprawdę, że życie samo w sobie potrafi być piękne i nie potrzebuje alkoholu, dopalaczy ani innych świństw aby być szczęśliwym. Spróbujcie może Wam się uda, Zróbcie to dla tych co się zapili, skrzywdzili swoje rodziny, zostawili swoje i innych życie na drodze. A to po to aby już nigdy nikt nie musiał płakać nad grobem tych, których kocha.
gmina dziwnego Mietka
gmina dziwnego Mietka 05.01.2020, 20:01
A u nas dzieci i młodzież mogą mieć łatwy dostęp do alkoholu wykorzystujący lokalny znak towarowy dla zmyłki. Pracownik domu kultury zachęca do alkoholizacyjnego tematu. I to w gminnym lokalu!Tutaj ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wydaje się nie obowiązywać.
Dziwny komentarz
Dziwny komentarz 05.01.2020, 23:37
A nie wydaje ci się że to ty jesteś dziwny????
przycisk
przycisk 05.01.2020, 23:33
Ogólnie myślenie nie boli, ale na Chrobrego wystarczyło wyłączyć przycisk myślenia i zaczyna boleć.
?
? 05.01.2020, 18:45
Czy była afera z piciem alkoholu w gimnazjum na górnym tarasie czy ktoś pamięta kto był ,,bohaterem" tego niechlubnego przestępstwa? Jak się ta sprawa zakończyła.
krótko
krótko 05.01.2020, 11:51
PAŃSTWO W PAŃSTWIE!
tumiwisizm
tumiwisizm 05.01.2020, 12:14
sobiepaństwo
Krzysztof Kononowicz
Krzysztof Kononowicz 05.01.2020, 10:12
Jak zostanę prezydentem, to będzie można pić umiarkowanie. Nie tak, żeby się upić i walać.
ja
ja 05.01.2020, 09:40
długo będziecie to ciągnąć?wiadomo ,że nawet prohibicja reklamy na alkohol nie ma sensu.na alkoholizm i na palenie papierosów i na narkotyki nie wynaleziono sposobu .Uświadomienie społeczeństwa ,tu jest klucz .ale sie jeszcze takli nie znalazł co by narzucił swoja wole polskiemu społeczeństwu.Ciągniecie tego tematu to juą nuda i grafomaństwo
omerta - nakaz milczenia - rozwojowo....
omerta - nakaz milczenia - rozwojowo.... 05.01.2020, 13:01
Mieńczysławie – gazeta brata wiceburmistrza łamie prawo, reklamuje wódkę (sugerując fałszywie, że to produkt lokalny), robi to w gminnym lokalu – a ty „nie ciągnijcie tematu”?
Omerta – mafijny zakaz mówienia....


A jak dla ciebie "zakaz narkotyków nie ma sensu" - to sugerujesz, że w następnym numerze pochwalą się "swoją działką" - i nie będzie to ogródek?

ja Dzisiaj, 09:40 na alkoholizm i na palenie papierosów i na narkotyki nie wynaleziono sposobu
apel wzmocniony
apel wzmocniony 05.01.2020, 09:57
ja, ma racje. Jak długo to można jeszcze ściągnąć. Dlaczego narzucacie wole gryfińskiemu społeczeństwu i ciągniecie swój "interesik- procencik". Panowie Sawaryn, Miler dajcie wreszcie spokój!
omerta....
omerta.... 05.01.2020, 13:02
A mnie uderzyło w tym nakazie ""omerty" - "nie ciągnijcie tematu" mowa o narkotykach - mafia w USA zaczynała od alkoholu, potem przeszła na narkotyki....

Czy jak ktoś uzna, że ustawowy zakaz reklamy alkoholu nie obowiązuje w tym mieście, to następnie przejdzie na narkotyki?

No bo co za różnica, którą ustawę się łamie?
*** cabaret
*** cabaret 05.01.2020, 09:26
miech mnietek wprowadzi na terenie gminy prohibicje na alkohol z poza gminy to dopiero zydy zarobią ha ha ah będa z milerem i stankiewiczem mieli wyłączność na dystrybucję ha ha ah
sawi
sawi 05.01.2020, 09:59
na razie mają wyłaćzność na głupotę i karykaturę biznesu
Janek
Janek 05.01.2020, 09:05
Co wam dziady przeszkadza, że pokazali lokalny produkt i chcą żeby ludzie w powiecie rozwijali się. Jesteście słabi konkurencyjna gazeto i tyle.
Nasza gmina jest wielka
Nasza gmina jest wielka 06.01.2020, 14:05
Lokalny produkt z Torunia?
do dziada, co przepisy łamie
do dziada, co przepisy łamie 05.01.2020, 09:28
Dziadu, ale Gryfino nie leży pod Toruniem, chyba że Sawaryn w bagażniku do bimbrowni z własnych pól surowiec woził, che che...

Tylko czy w czasie wolnym czy w czasie pracy?
lokalne oszustwo
lokalne oszustwo 05.01.2020, 10:05
Stosują gebelską metodę, ze jak będą troole powtarzać, że jest lokalne to nabędzie takiego charakteru. Ani ziemniaki nie są stąd do produkcji ani tu destylowane więc skąd lokalność? Lokalna to jest głupota tych panów że nazywają coś co jest porodukowane gdzieś w kraju w dodatku nawet nie leży w rękach polskich!
hahaha
hahaha 05.01.2020, 10:20
lokalnie produkowana przez Niemca pod Toruniem i sprzedawana we francuskim sklepie hahahaha
przeciwko zmowie
przeciwko zmowie 05.01.2020, 08:27
Chcemy w Gryfinie aby powstały anonimowe skrzynki, gdzie będzie można zawiadamiać organy ścigania o przestępcach. Wrzucać opisy przestępstw i przestępców, rejestrację ich samochodów, płyty z nagraniami z nagrań. Wiadomo, że obecnie sądy działają źle i wypuszczają bandytów, a bardziej interesują się tym kto nagrał. W ten sposób nie zostawiając śladu naprowadzili byśmy organy ścigania na dilerów i innych przestępców. Ludzie mają dużą wiedzę.
sharki
sharki 05.01.2020, 06:09
Aż się nie chce wierzyć, że to tak długo trwa tu, u nas w Polsce, a nie na Białej Rusi gdzie wiadomo, że się chce mieć pijane, podporządkowane społeczeństwo.
jaki pan, takii kram
jaki pan, takii kram 05.01.2020, 06:17
Jaka Ruś, taki Rus. Ale nawet tam redakcje nie pędzą bimbru chyba?
travel przed odpowiedzialnością
travel przed odpowiedzialnością 05.01.2020, 08:06
A gdzie tym razem uciekł pan Sawaryn ? Znowu do Hurgady w Egipcie ?

Pozostałe