Pojechał na sylwestra. Zabił go nastolatek

  • 07.01.2020, 19:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pojechał na sylwestra. Zabił go nastolatek Prokuratura w Jeleniej Górze
Łukasz Fersten ze swym kolegą wyjechali na sylwestra do Szklarskiej Poręby. Tam podczas spaceru przed dyskoteką napadł na niego 18-latek. Łukasz został ciężko pobity. Po kilku dniach zmarł w szpitalu.

25-letni Łukasz Fersten pochodził spod Gryfina. Wyjechał z kolegą przywitać Nowy Rok w Szklarskiej Porębie. Po przywitaniu Nowego Roku rozstali się około godz. 1 w nocy. Został, jak się okazało śmiertelnie, zaatakowany koło dyskoteki, kilkaset metrów od miejsca zakwaterowania. Na skutek ciężkich obrażeń, głównie głowy, zmarł 3 stycznia 2020 r. w tamtejszym szpitalu.

Sprawcą okazał się 18-letni Jakub K., mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego.

Początkowo Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wnioskowała o areszt tymczasowy dla sprawcy pobicia. Po śmierci poszkodowanego, 18-letni podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i osadzony w areszcie bez możliwości opuszczenia go. Zmieniono wtedy kwalifikację czynu i podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa.

Oto komunikat prokuratury:

4 stycznia 2020 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy zabójstwa, do jakiego doszło w noc sylwestrową w dniu 1 stycznia 2020 roku w Szklarskiej Porębie.

Zbrodnia miała miejsce w godzinach nocnych 1 stycznia 2020 roku na terenie Szklarskiej Poręby. Wówczas najprawdopodobniej doszło do sprzeczki między Jakubem K. a nieznanym mu Łukaszem F. W jej trakcie 18-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego dotkliwie pobił pokrzywdzonego zadając mu między innymi ciosy pięścią w głowę.

Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego trafił do szpitala.

Jakubowi K. po jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skierowano do Sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględniając wniosek Prokuratury zastrzegł jednak, że sprawca może zostać zwolniony z aresztu po uiszczeniu kaucji w wysokości 40 tysięcy złotych, co nastąpiło po wpłacie poręczenia majątkowego.

Wobec stwierdzenia zgonu pokrzywdzonego, do którego doszło na skutek licznych rozległych obrażeń spowodowanych przez ciosy zadane przez Jakuba K., zarządzono jego ponowne zatrzymanie i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawiono mu zarzut zabójstwa.

Skierowany następnie wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

W sprawie prowadzone są intensywne czynności dowodowe, zabezpieczono między innymi nagranie z monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchano świadków. Przeprowadzona została także sekcja zwłok pokrzywdzonego.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spostrzeżenia
Spostrzeżenia 14.01.2020, 10:15
Grzesiu kłamiesz.
M.
M. 13.01.2020, 23:06
Nie da się tak żyć! B0 jak teraz?
rada
rada 11.01.2020, 10:49
Dajcie spokojnie pracować prokuraturze i sądowi.
Majied
Majied 11.01.2020, 06:34
Pisowcy zamknij mordę bo ja *** nie otworzysz jak taka mądra jesteś to dawaj imię i nazwisko pajacu internetowe dziecko
Pisowcy
Pisowcy 11.01.2020, 00:26
Szkoda ze z atakujacego robia ofiare.. mogl wjecej narkotykow sie nazrec to moze by przeżyl
James
James 11.01.2020, 00:30
A kto niby z 18-latka robi ofiarę?!
Z Zagranicy D.S.
Z Zagranicy D.S. 10.01.2020, 15:54
Kiedy można sie spodziewać następnego komunikatu związanego ze sprawa ? Kiedy odbędzie sie sprawa Sadowa? jakiej dalsze wiadomości ale oficjalne ?
zwykle
zwykle 10.01.2020, 16:00
Najpierw muszą wyznaczyć termin a to moze potrwać z pół roku.
d s
d s 10.01.2020, 18:12
okay , dziekuje czy moge sie z kimś prywatnie kontaktować ?
jestem za granica na stale .jest jaka mozliwosc z kimś kontakt miec kto śledzić bedzie te sprawy, kto znal Łukasza lub zna jego rodzine, chce wieści prawdziwe.
???
??? 10.01.2020, 13:11
Bezpośrednio czy pośrednio? ( patrz tytuł artykułu)
Na marginesie- może na własne życzenie ???
Koleżanka
Koleżanka 10.01.2020, 11:07
I nie ważne kto zaczął czym uderzył. Jest zbrodnia musi byc kara a ta będzie zdecydowanie zbyt niska! Powinien cierpieć i nikt mi nie wmówi ze to pech. Pech to jak sie w totka nie trafi.. tu czlowiek stracil zycie! Ogarnijcie sie ludzie bo jak czytam niektóre komentarze to tracę wiare w normalność!
Koleżanka
Koleżanka 10.01.2020, 11:04
Nie no *** to są jakieś jaja, jak moze byc szkoda czlowieka ktory odebrał zycie drugiemu? Odwrócić sytuacje sobie w glowie, czy byłoby czlonkom ofiaty ze szklarskiej szkoda mordercy? Szkoda to jedynie ze nic juz Łukaszowi zycia nie zwroci a ta *** wyjdzie po paru latach za dobre sprawowanie. Śmierć za śmierć! I tu sie dopiero zaczyna sprawiedliwość. Morderca za nasze podatki bedzie jajami poprzewracał w celi i szmata wyjdzie i moze sobie zycie jeszcze ułoży! Pfu wsyt mi ze zyje w kraju gdzie na trawe dostaje sie wieksze wyroki niz za morderstwo!
SzP
SzP 10.01.2020, 10:18
- w pewnym momencie - doszło do sprzeczki, a w ruch poszły pięści. Przyjacielu obudź się i nie wymyślaj butelek czy bejsbola, zawsze dobry byłeś w wymyślaniu.
Gość
Gość 10.01.2020, 08:52
Czytaj ze zrozumieniem " Oto komunikat prokuratury ... " , a nie autora artykułu. Nikt sobie tego nie wymyślił!
Szklarski Porębianin
Szklarski Porębianin 09.01.2020, 21:53
Czy was już kompletnie porąbało!
oko
oko 09.01.2020, 21:11
co za bzdury Czy autor artykułu napisal go rzetelnie? Czy autor artykułu ma pewność i potwierdzenie tego co sie wydarzyło zgodnie z faktami ? Nie piszcie więc bzdur skoro nikogo z was tam nie było. To jest tragedia dwóch rodzin.
prosty przepis
prosty przepis 09.01.2020, 21:33
Zacytował prokuraturę no i cześć! Jest kryty
Mieszkaniec Szklarskiej Poręby
Mieszkaniec Szklarskiej Poręby 09.01.2020, 20:45
Zbrodnia....*** co za tuman ten artykuł pisał...pijany pijanego spotkał jeden i drugi mieli pecha.poszkodowany dosłał w pysk wyrżnął łbem o chodnik i to jest pierwszy pech.drugi może chciał może nie chciał uderzyć stało się zmarnował sobie resztę życia i to jest drugi pech...
jest proste określenie
jest proste określenie 09.01.2020, 21:35
Taki co "pechowo" uderzył i zabił nazywamy po prostu mordercami!
kamieńczyk
kamieńczyk 10.01.2020, 10:47
Pecha to ma *** który musi odejść !
meczyk
meczyk 09.01.2020, 15:02
Faktem jest że Racinowski nie potrafi porządnie pisać. Tam jest poplątanie z pomieszaniem , że nie wiadomo o co chodzi. Fakty są przemieszane z plotkami. A tak naprawdę, to spisuje plotki które mu opowiedział jeden człowiek , zamiast posprawdzać podstawowe choćby informacje.
mix
mix 09.01.2020, 15:14
A kto tam potrafi?
Piekar
Piekar 08.01.2020, 22:47
Życia nic nie przywróci, ale jakieś mądre wnioski można z tej sytuacji wysnuć.
Kamień
Kamień 08.01.2020, 22:10
Widzę że treści komentarzy są chyba usuwane ale zgodzę się bo zdążyłam przeczytać że ten przyjaciel to szukał zawszs guza i niech nie udaje takiego dobrego.
oldboy
oldboy 08.01.2020, 22:46
Kamil a teraz fala nienawiści spowoduje, że stracimy drugiego. O to tobie chodzi? Pohamuj się człowieku.
Opolska
Opolska 08.01.2020, 21:27
I jego przyjaciel człowiek ***r.
Bez
Bez 08.01.2020, 20:23
Szkoda chlopaka. Taka rzecz nie powinna sie stac. Ale wszyscy dobrze wiemy ze cwaniakowal jak jego ekipka.
Wyrazy wspolczucia mimo wszystko.
Hwd
Hwd 08.01.2020, 19:09
Za trawe dostaniesz 5 lat i za glowe tez,taki ***...kraj

Pozostałe