Mają pomysł na wydobycie wraku. Czy wytrzyma nabrzeże?

  • 17.01.2020, 18:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mają pomysł na wydobycie wraku. Czy wytrzyma nabrzeże?
Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatopiona w Odrze, przy gryfińskim nabrzeżu barka, wydobyta zostanie przez specjalny dźwig. Najpierw trzeba jednak rozładować kilkaset ton piasku. Ciężki dźwig, który miałby przyjechać na nabrzeże, mógłby jednak uszkodzić jego konstrukcję. Wkrótce przeprowadzone zostanie jedno badanie.

W najbliższym czasie ma przyjechać ekipa płetwonurków. Jej zadaniem będzie wykazanie jak osiadła barka, czy nie ma przecieków, czy istnieją zagrożenia przy wydobyciu wraku.

Strażacy zakończyli pompowanie plamy oleju. Na wodzie unosi się jeszcze tzw. film.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

spacerowicz
spacerowicz 20.01.2020, 19:14
A tam smuga tego oleju coraz większa!
toll
toll 20.01.2020, 18:00
Dobry pomysł nie jest nigdy zły!
XxX
XxX 20.01.2020, 14:42
Nawierzchnia gdzie stały wozy strażackie już jest popękane, więc ciężki sprzęt (dźwig) na 100% się zapadnie...
lisek
lisek 20.01.2020, 17:30
A nie mylisz z pęknięciem polbruku?
idzie na dno
idzie na dno 19.01.2020, 18:58
To raczej taki topielec!
dowal
dowal 19.01.2020, 17:50
Częste remonty niosą ze sobą szeroko rozumiane prowizje. Są nieodłącznym dodatkiem do pensji pracownikow decydujących o pracach miejskich. Dla nich wygodne jest, aby te prace trwały zawsze i były kosztowne.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.01.2020, 23:09
Kolejna sytuacja która pogrąża waszego burmistrza może znowu jego wierna kuleczka przy***s Umyją raczki od tematu....
Precz z nimi
Precz z nimi 18.01.2020, 23:05
A nasza złota trójca i przy***sek Wiśniewski byli zobaczyli? I co na to? Pewnie jak zwykle wielkie gowno jak zwykle
kike
kike 18.01.2020, 15:41
A czemu pomimo zakazu niektórzy karmią ptactwo lokalne w blokach
kike
kike 18.01.2020, 15:04
A co na to władze naszej gminy,pan burmistrz i reszta świata,czy w ogóle byli zobaczyć co się stało ?
i gaszą światło
i gaszą światło 18.01.2020, 15:31
A po co? Obejrzeli na igryfino i starczy.
ekler
ekler 18.01.2020, 10:32
Z przystani powinni ponownie pompować tak mi się wydaje.
xyz
xyz 18.01.2020, 10:03
Strażacy zakończyli pompowanie plamy oleju , hmmm ciekawe cały czas ropa wycieka cała przystań jest w tym nawet już na wały ropa dociera.
Ewa
Ewa 19.01.2020, 21:33
na jakie wały? Pod prąd olej płynie?
strach się bać
strach się bać 18.01.2020, 10:27
Czylki co? katastrofa ekologiczna? A co na to gminna komisja antykryzysowa?
spóźnieni w reakcji
spóźnieni w reakcji 18.01.2020, 10:59
Na oficjalnej stronie gminy nadal nic na ten temat nie widzę. U góry art z 10 stycznia o bibliotecznym spotkaniu.
ostrożnie
ostrożnie 18.01.2020, 09:42
Oby przy tej operacji nie zniszczyli nam nabrzeża!
różdżka
różdżka 18.01.2020, 09:33
Akcja się widzę rozwija.
LADY  Z  HOJOWEJ  ROLADY PANK AH AH AH
LADY Z HOJOWEJ ROLADY PANK AH AH AH 18.01.2020, 09:14
ZOSTAWCIE TYTANIKA AH AHA HA H NIE WYCIAGAJCIE GO HA AH AH TAM CIAGLE GRA MUZYKA AH AHA H https://youtu.be/RyyqHOsEIBo
butelka
butelka 18.01.2020, 09:41
To ty pijesz Ajwaj z samego rana?
PONOĆ UDAJA GREKA AH AHAH
PONOĆ UDAJA GREKA AH AHAH 18.01.2020, 10:25
DOPADŁO MNIE DWÓCH AGENTÓW AGROS I POLMOS HA AHA H
butelka
butelka 18.01.2020, 10:31
A może dopadł cię po prostu produkt lokalny reklamowany przez Milera i spółkę w gminnym lokalu?
BARDZIEJ BARTKOWIANKA  PROSTYTUTKA WIECZORKA
BARDZIEJ BARTKOWIANKA PROSTYTUTKA WIECZORKA 18.01.2020, 10:51
SUGERUJESZ ZE TO BYŁA GRYFINIANKA HA AH AH
JA TYLKO Z ZUBREM Z TRAWKĄ HA AHA H
JA TYLKO Z ZUBREM Z TRAWKĄ HA AHA H 18.01.2020, 10:12
CHCESZ SIE NAPIĆ ZE MNĄ ZAPRASZAM BARTKOWO 14 74-100 GRYFINO AH AHA H
KO
KO 18.01.2020, 11:14
Bierzesz przykład z Milera i jego kolegów że reklamujesz trunki? Oj nieładnie, ale przynajmniej burmistrz jak będzie konsekwentny nie poda cię do prokuratury jak w sprawie z Milerem.
Z TRAWKĄ  HA HA AH
Z TRAWKĄ HA HA AH 18.01.2020, 11:16
JAK REKLAMA TO TYLKO KRÓL PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ AH AH AH
różnica klasy
różnica klasy 18.01.2020, 11:26
Ajwaj jak widać jest kilkakrotnie inteligentniejszy od Milera i i jego kolegów razem wziętych. Ajwaj zaprasza do picia, ale nie precyzuje czego. Natomiast Miler pisze o konkretnym trunku, konkretnej zawartości alkoholu i podaje cenę z do tego reklamuje, że na drugi dzień łeb po tym nie boli. Człowiek z GDK wprowadza w gminnym lokalu temat alkoholizacji, a facet od reklam śpiewa piosenkę "Wódka to legalny narkotyk".
zasłona milczenia
zasłona milczenia 18.01.2020, 10:28
Wczoraj Ajwaj piłeś (co widać po twoich wpisach), dzisiaj z rana pijesz, to ty alkoholik jesteś. Długo nie pożyjesz bo już pewno wątrobę masz na wykończeniu.
i za milony od dziadka wieczorka ha aha h
i za milony od dziadka wieczorka ha aha h 18.01.2020, 10:48
watrobe mam na wykończeniu po trutkach od weczorków i spó.łki ah ahah i widzisz ja napisze *** W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA HA HA AH
NO CO TY JA  JA NIGDY NIE PIJĘ HA AH AH
NO CO TY JA JA NIGDY NIE PIJĘ HA AH AH 18.01.2020, 09:54
TO PORANNY KLIN HA HA AH
gryfińska riksza
gryfińska riksza 18.01.2020, 09:10
w naszym PGR-E wożą mnietka na rowerze ha ha aha h
teczowa edukacja h ah ah
teczowa edukacja h ah ah 18.01.2020, 08:57
https://youtu.be/WTUl2q-mLBc kotulanka w akcji ha ah ah i swiedkowie jehwy ha ah ah trzeci swiat ha aha h ps kończę z piciem ha ha ah
skjoro taki specjalista
skjoro taki specjalista 18.01.2020, 00:06
Jeżeli T. Miler wie że nabrzeże jest popękane to nie powinien raczej wpuszczać tu ciężkiego sprzętu.
bosman
bosman 17.01.2020, 23:51
Ej ej co z wami ?? Nie ma ekspertòw od barek podwodnych?
zegar tyka
zegar tyka 17.01.2020, 23:45
Prędzej rdza rozłoży barkę niż rudza zadki.
ZGR
ZGR 17.01.2020, 22:21
Jaki dźwig ludzie takie sprawy rozwiązuje się przy pomocy poduch powietrznych rozladują piach i do dzieła.Ogolnie to kapitan tej jednostki powinien odpowiadac za jednostkę pływającą.Nie wiem czy widzieliscie jak pływają przeladowane te tzw ,beemki, piachem.Linii tzw ,,Wolnej burty'' nie widać!!!Aby więcej nawalić do ładowni i naprzód takie ich motto!!!
proste pytanie
proste pytanie 17.01.2020, 23:44
Skoro to takie proste to dlaczego do tej pory tego nie zrobili?

Pozostałe