Feministki zaprotestują u burmistrza Gryfina? [WIDEO]

  • 23.02.2020, 21:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Feministki zaprotestują u burmistrza Gryfina? [WIDEO]
Dziś 23 lutego 2020 r. w Gryfinie spotkały się liderki ruchu związanego z ruchem feministycznym. Głównym gościem była Joanna Piotrowska z Fundacji Feminoteka z Warszawy. To właśnie ta organizacja była inicjatorem protestu w formie tańca Nazywam się Miliard/ One Billion Rising!

Instytucje gminy Gryfino, które organizowały dzisiejszą akcję, zmieniły jednak nieco główną ideę i odwróciły uwagę od głównego przesłania. Finał akcji "Nazywam się Miliard" miał być zorganizowany na gryfińskim nabrzeżu. Padał deszcz więc wybrano… szkołę… Zmieniono też ideę tańca, z czym nie do końca zgadza się właśnie Joanna Piotrowska (o tym mówi m.in. w naszym skrócie filmowym).

Do Gryfina zjechały dziś feministki ze Szczecina, Pyrzyc, Choszczna, Złotowa, Widuchowej czy województwa wielkopolskiego (np. Piły). Ostania akcja związana z tańcem, co nie wybrzmiało w szkole, wiąże się z domaganiem do skutku zmiany w polskim prawie definicji gwałtu. Hasło akcji to: "Tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt". Te hasła jednak nie padły podczas gryfińskiej akcji. Joanna Piotrowska rozważa napisanie listu protestacyjnego do burmistrza Gryfina.

Panie przygotowują kolejne akcje, które były dziś omawiane, m.in. akcję podczas Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie.

O czym dziś rozmawiały feministki w Gryfinie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O samej imrezie Nazywam się Miliard/ One Billion Rising piszemy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35541,ops-i-wladze-gryfina-ukradly-idee-taniec-jednak-i-tak-byl-protestem-foto-wideo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (205)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

feministka
feministka 28.02.2020, 22:49
Feminizm to sprawa słuszna i sprawiedliwa. Usamodzielnianie się i zyskanie podmiotowości przez kobiety to mnożące się fakty. A to niestety budzi strach, a w konsekwencji i agresję wielu mężczyzn, co też widać w niektórych komentarzach.
pytanie
pytanie 27.02.2020, 08:45
Przyjdziecie dziś na sesje protestować?
satka
satka 26.02.2020, 10:19
I ostatnia ważna rzecz przy zgodzie na seks to ŚWIADOMOŚĆ.
Wszystkie osoby muszą jasno określić na co wyrażają zgodę. Dotyczy to również zmiany aktywności seksualnej na inną. Jeśli na przykład umawiasz się na seks z prezerwatywą, a bez wiedzy partnerki jej nie użyjesz - zgoda jest nieważna.
Feministka lubiąca niespodzianki i dominację
Feministka lubiąca niespodzianki i dominację 26.02.2020, 17:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

V2
V2 26.02.2020, 10:01
Inteligencją to aż bije od tych kobiet.
satka
satka 26.02.2020, 10:43
Dziękuję za uznanie.
czas
czas 25.02.2020, 20:55
Jak czytam te wszystkie komentarze to sie zastanawiam czy naprawdę wszyscy w tym mieście coś "palą" czy obłęd głupoty , niewiedzy i nienawiści osiągnął apogeum. wstyd XXI wiek, a tu krowy na międzyodrzu rządzą. Jest tak dużo do zrobienia a tu piana głupoty się leje i tak wszyscy tą samo łopatą na koniec dostaniecie bez wzgledu na poglądy, dostatek i stołki. Naprawdę warto, tracić czas.
wykrywacz jadu
wykrywacz jadu 25.02.2020, 21:03
Twój wpis CZAS za to jest miłosierny...
czas
czas 25.02.2020, 21:15
Do Wykrywacza Jadu przerzutnia klauzulową – z wersu do wersu, np.:
Pokój – szczęśliwość, ale bojowanie
Byt nasz podniebny.
Sii
Sii 25.02.2020, 20:41
Panie z "czarnych protestów" podsumowują same swoją kobiecość sprowadzając ją do macic i brzucha. Można tylko współczuć, że mają o sobie takie mniemanie.
czapa
czapa 26.02.2020, 07:45
Prezentują sobą, typowy dla lewicy, skrajnie nieskomplikowany system wartości.
FU
FU 25.02.2020, 18:52
Problem ze swoją seksualnością, kobiecością, to się leczy u specjalisty w zaciszu, a nie krzyczy by inni się dostosowali się do mniejszości.
satka
satka 25.02.2020, 18:42
Przy zgodzie na seks jest jeszcze sprawa AKTUALNOŚCI

Zgoda na jeden akt, nie oznacza, że zgadzasz się na sek w przyszłości. Długotrwałe relacje romantyczne i/lub seksulane nie oznaczają automatycznej zgody. Pójście na randkę czy flirtowanie, nie są jednoznaczne ze zgoda na seks.
czapa
czapa 27.02.2020, 07:40
eeee.. że jak? Pogubiłam się
brawo ty
brawo ty 25.02.2020, 21:03
A ta swoje promuje!
satka
satka 26.02.2020, 10:44
Dziękuję za uwagę!
Odmiana Lgbt pedofile
Odmiana Lgbt pedofile 25.02.2020, 17:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

uff
uff 25.02.2020, 16:50
Dobrze że Gryfino jest różnorodne a nie tylko kibole i nacjonaliści.
Kaliberka
Kaliberka 25.02.2020, 15:58
To są chore nerwowe kobiety, którym brak pieszczot. Te co oczekują a nic nie dają.To są po prostu biedne, zmanipulowane kobiety, które same nie wiedzą o co tak na prawdę protestują! Wmówiono im to co chciano wmówić a one bezrozumnie niosą tę pochodnię ku samospaleniu!
czapa
czapa 26.02.2020, 07:47
Są powody protestowania przeciw ... prawom natury.
Sauronek
Sauronek 25.02.2020, 15:54
Przypominam że prawdziwe feministki które walczyły o prawa kobiet były Matkami i Chrześcijankami a te para-feministki to komunistki i lesbijki w większości. One walczą nie o kobiety a o mniejszości seksualne. Przypominam że pierwsze feministki były w Polsce pod zaborami dzięki którym Polki miały prawa wyborcze zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. To polskie feministki walczyły pod zaborami o przetrwanie NARODU i krzewienie polskiej kultury. To Polką Polska zawdzięcza to że po tym jak setki tysięcy mężczyzn była zamordowana lub wywieziona na zsyłkę przejęły kierowanie wieloma organizacjami patriotycznymi.
j 23
j 23 25.02.2020, 17:30
BRAWO I TAK TRZYMAJ
women
women 25.02.2020, 16:44
Sauronek skąd ty te bzdury czerpiesz. Szok.
Sauron
Sauron 25.02.2020, 15:51
Feministka to gatunek powstały w XX wieku, jest to sekta w której głównym czynnikiem jest nienawiść. Te ich twarze i okrzyki jak demony!
Misia
Misia 25.02.2020, 15:52
Ze swojego faszystowskiego podręcznika wyczytałeś te bzdury?
szara
szara 25.02.2020, 12:54
Widać, że troglodytom nie w smak, że kobiety mają swoje zdanie.
J
J 25.02.2020, 15:49
A co wy takiego dobrego robicie poza nawoływaniem że mężczyźni są źli . Ciągle wam źle i obarczacie swoją nieudolność życiową mężczyzn. Ciekawe za co kobiety w więzieniach siedzą o tym to nic nie mówicie .Dlaczego nic nie mówicie że mężczyźni żyją krócej , Macie mężczyzn za wołów roboczych nie kwapiąc się do tej samej pracy co oni .Nic nie mówicie że mężczyźni pracuje o 5 lat dłużej do emerytury niż kobieta . To wstyd że nawołujecie do zmian nie widząc że tak samo robicie .
Dyl
Dyl 25.02.2020, 12:09
Czy feministka to coś gorszego od faceta o pseudonimie Sauron, chodzącego na codzień w sukience, jego ulubionym kolorem jest róż i fiolet, a jego ofiarami seksualnych dewiacji są dzieci ?
https://www.wprost.pl/kraj/102…
Ania
Ania 25.02.2020, 12:25
Typowy obraz menopauzy , z typową choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD) .Definitywnie powinno ten zespół leczyć . Lubie być kobietą i proszę nie pisać takich pierdół bo przez wasz ruch feministyczny my kobiety jesteśmy prześladowane i bogu ducha nic nie winne .
Myśl jak masz czym
Myśl jak masz czym 25.02.2020, 15:09
Twój rozumek nie pozwala ci ogarnąć o co chodzi..... Po to jest ten ruch żeby właśnie chronic kobiety przed przesladowaniami i przemocą.. czy gwałtami.. bo na codzień w czrerech scianach.... tak sie w wielu domach dzieje.... Po to tez zeby kobieta dyrektor tyle samo zarabiała co facet dyrektor.... Po to tez zeby ksiądz nie robil z kobiet maszynek do robienia dzieci bez prawa glosu....Ja nie widzę w tym nic złego wrecz przeciwnie. I nie mów za mnie. A jesli cię ktoś przedladuje jak twierdzisz... to kto ci pomoże jak będziesz ich tępić
Jak kobieta kobiecie może zrobić dziecko plastikowym fajfusem ?
Jak kobieta kobiecie może zrobić dziecko plastikowym fajfusem ? 25.02.2020, 23:33
Zostawcie robienie dzieci nam mężczyzną a wy macie je rodzić czy wam się podoba czy nie na tym świecie.
To gorsze lenie niż bezdomni i jeszcze afery robią.
Lgbt pelna para
Lgbt pelna para 25.02.2020, 10:23
Pół biedy jak kobieta coś tam wspomina o feminiźmie i go popiera,ale jak już wchodzi w tą ideologię na serio,to do kompletu potrzebuje tylko miotły.Nie do zamiatania
gryfinainak
gryfinainak 25.02.2020, 10:48
Mity średniowieczne dla ludzi ze średniowieczną mentalnością.
J 23
J 23 25.02.2020, 11:51
Rzekoma myśl Gryfinianki, Rzeczpospolita babska już taki film był .Co do ruchu feministycznego to faktycznie mity i legendy niedoważonych kobiet co nic wspólnego z prawdziwą kobietą nie mają . SAMIEC TO TWÓJ WRÓG
Sauron
Sauron 25.02.2020, 10:19
Feministki to nie są kobiety tylko puste lale. Nie wystarczy być w wieku 25+ płci żeńskiej aby być kobietą, tak samo jak szereg warunków musi rzekomo spełniać facet aby być mężczyzną w ocenie społeczeństwa.
Są dziewczynki, dziewczyny, kobiety a potem pod nimi w wykluczeniu znajdują się lampucery (prostytutki) i feministki.
Więc 8 marca to nijak ma się do feministek, bo to nie kobiety.
Ania
Ania 25.02.2020, 12:28
My kobiety chcemy kwiatów na 8 marca .Feministką dajcie miotły .
Komentarz idealny brak mowy nie nawisci
Komentarz idealny brak mowy nie nawisci 25.02.2020, 10:13
Może coś jednak w tym jest...
Feministki powinny przy "rozkraku" równie szeroko otworzyć otwór gębowy. Dobry cug przewietrzy im przestrzeń między uszami i być może -choć pewności brak- jakieś prawdziwie kobiece myśli będą mogły zaistnieć.
czapa
czapa 25.02.2020, 07:44
A ja uważam, że kobieta powinna mieć wybór i podejmować decyzję wspólnie ze swoim partnerem, czy iść do pracy, czy prowadzić dom.
I co mi zrobicie?
satka
satka 24.02.2020, 23:05
Kolejna sprawa w zgodzie na seks to ENTUZJAZM. Jesli odpowiedź na sekjs nei brzmi TAK! (wyrażona przez język ciała lub słownie), to nie jest zgoda. Również milczenie, brak protestu lub oporu nie oznaczają zgody.
To jakaś nowa wiara bezdzietna się ulęgła
To jakaś nowa wiara bezdzietna się ulęgła 24.02.2020, 23:23
Według wiary chrześcijańskiej umowa na sek69s była podpisana w kościele a ksiądz zaklepał jako świadek i przytoczył że kobieta mężczyźnie MUSI służyć Kropka !

Pozostałe