Szpital Powiatowy w Gryfinie wydaje komunikat. Wstrzymano przyjmowanie na oddział ginekologiczno-położniczy

  • 09.03.2020, 13:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szpital Powiatowy w Gryfinie wydaje komunikat. Wstrzymano przyjmowanie na oddział ginekologiczno-położniczy
Informuję o czasowym zawieszeniu pracy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie Sp. z o.o. od dnia 09.03.2020 r. od godziny 15.00 do dnia 30.04.2020 r. Zawieszenie oddziału spowodowane jest brakiem lekarza ordynatora na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. W związku z powyższym wstrzymane zostaje przyjmowanie pacjentek wymagających hospitalizacji ginekologiczno-położniczych.
Jednocześnie informuję, że w celu zapewnienia właściwej opieki dla pacjentek zgłaszających się do gryfińskiego Szpitala podjęliśmy współpracę z okolicznymi podmiotami leczniczymi:
  • Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 PUM w Szczecinie – Klinika Perinatologii, Położnictwa i Ginekologii w Policach, ul. Siedlecka 2a
  • Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie – Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt oraz Klinika Patologii Noworodka w Szczecinie, al. Powstańców Wielkopolskich 72
  • Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szczecinie Zdrojach – Oddział Położnictwa i Ginekologii z Pododdziałem Patologii Ciąży w Szczecinie ul. Mączna 4
  • Szpitalem w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. – Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologiczny w Dębnie, ul. Kościuszki 58
 
W Szpitalu w Gryfinie zapewniona będzie całodobowa opieka położnicza dla pacjentek zgłaszających się w trybie pilnym do szpitalnej Izby Przyjęć. W nagłych przypadkach pacjentki zostaną przetransportowane do jednego ze współpracujących szpitali. W razie potrzeby pacjentkom zapewniony zostanie transport wraz z położną.
 
Jednocześnie informuję, że działalność przyszpitalnej poradni ginekologiczno-położniczej w Gryfinie nie będzie zawieszona. W dalszym ciągu realizowane będą porady specjalistyczne i świadczenia zabiegowe w trybie ambulatoryjnym. Działalność poradni ginekologiczno-położniczych w Chojnie i Bielicach również nie będzie zawieszona.
 
Zarząd Szpitala dołoży wszelkich starań aby jak najszybciej wznowić działalność Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologicznego w Gryfinie. Zapraszamy lekarzy ginekologów do składania ofert na pełnienie funkcji lekarza ordynatora na oraz do pracy w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Gryfinie.
 
prezes Zarządu Szpitala Powiatowego Sp. z o.o.
Małgorzata Szewczuk
 
 
O zawieszeniu oddziału ginekologiczno-położniczego napisaliśmy wcześniej tutaj:
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutek
smutek 10.03.2020, 01:37
Wielka szkoda!
nadzieja
nadzieja 09.03.2020, 21:26
Tylko ,, Leśna Góra ,, ratuje ...!
radniak
radniak 09.03.2020, 17:53
Oddział winien być już wcześniej zamknięty. Utrzymywanie go nie miało sensu. Winno tu odbywać się minimum 2 porody dziennie, a było rocznie ok. 250 (tak podał jeden z ekspertów ds. organizacji ochrony zdrowia). W powiecie gryfińskim rodzi się ok. 800 dzieci rocznie.
Lol
Lol 09.03.2020, 16:19
A widac humor nie opuszcza
Gryf
Gryf 09.03.2020, 16:57
zdjęcie sprzed kilku lat

Pozostałe