Poczta działa inaczej. Kolejka na zewnątrz to jednak problem

  • 23.03.2020, 20:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Poczta działa inaczej. Kolejka na zewnątrz to jednak problem
Pierwsze skojarzenie po obejrzeniu zdjęcia może być mylne. Na poczcie nie ma dużo ludzi, ale w kolejce trzeba zachować odstępy bezpieczeństwa. Informacyjna kartka po polsku i po angielsku wisi na drzwiach. Zwyczaje zmienił koronawirus. Problem na poczcie przy ul. Sprzymierzonych w Gryfinie jest taki, że ludzie stoją na chodniku, gdzie przechodzą inne osoby, idące np. na dworzec lub do podziemnego przejścia w drodze na Górny Taras.

O ile bezpieczne odległości na samej poczcie zostały zachowane, to skrzyżowanie ulic Sprzymierzonych z 1 Maja jest wąskim gardłem. Przechodząc, nie da się akurat w tym miejscu zachować bezpiecznych odległości. Kolejkę należałoby ustawić wzdłuż wschodniej ściany poczty. To wymaga odpowiedniego oznakowania.

Poczta zmieniła zasady. Listonosza możemy nie zobaczyć, bo zadzwoni do drzwi i zostawi nam nawet wyliczoną kwotę emerytury w kopercie na progu. Odbiór przesyłek odbywa się bez pokwitowania, telefon do kuriera oraz zachowanie bezpiecznej odległości w placówkach pocztowych to niektóre z rozwiązań, które wprowadza Poczta Polska na czas pandemii koronawirusa.

W samym budynku poczty też zmiany. Obecnie klienci są proszeni o ustawianie się za taśmą, która oddziela ich od pracownika o 1,5 metra. Do okienka podchodzi się pojedynczo. Bliższy kontakt jest możliwy, ale tylko na wyraźną prośbę pracownika, np. w celu okazania dokumentu tożsamości.

 

 
 
 
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 24.03.2020, 21:41
Ta poczta to jakieś nieporozumienie nawet jak koronawirusa nue było ....
!!!
!!! 24.03.2020, 19:25
Dzisiaj widziałem dużo dłuższą kolejkę.
Jaro
Jaro 25.03.2020, 19:51
Ledwo zmieściłem list w otworze skrzynki na listy w ścianie poczty. Czy ktoś te listy w ogóle wyciąga z tej skrzynki?
tak uważam
tak uważam 24.03.2020, 10:08
Powinni wszyscy stać od strony wózków.
88
88 24.03.2020, 08:30
Jak nie złapiesz koronowirusa to grypę albo przeziębienie. Kiedyś gryfińska poczta miała taki majestat instytucji państwowej. Piękne wejście, schody, specyficzny zapach laki i perfum uroczych, eleganckich pań w służbowych fartuszkach za okienkiem. Wszystko pod bacznym okiem lustrującej co jakiś czas kierowniczki siedzącej z tyłu sali. Dzisiaj to miejsce wyglada jak sklep z dewocjonaliami świadczący również usługi pocztowe.
brawo one
brawo one 23.03.2020, 21:51
Ale panie w bardzo dobrej odległości od siebie stoją!
klisza
klisza 23.03.2020, 21:45
Jednak odległości na zewnątrz to co innego niż wewnątrz.

Pozostałe