Kolejni zakażeni koronawirusem w powiecie gryfińskim!

  • 28.03.2020, 20:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kolejni zakażeni koronawirusem w powiecie gryfińskim!
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 28 marca 2020 r. kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem wynosi 51/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epitemiologicznej w Szczecinie.
Dzisiaj od godz. 10 potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 4 osób. Dwie z nich to mieszkańcy powiatu gryfińskiego:
 
1. Kobieta w średnim wieku ze Szczecina. Na ten moment przebywa w izolacji domowej.
 
2. Mężczyzna w średnim wieku ze Szczecina. Na ten moment przebywa w izolacji domowej.
 
3. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego. Hospitalizowany w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie
 
4. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego. Hospitalizowany w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.
 
 
W powiecie gryfińskim do tej pory potwierdzono 3 osoby zakażone koronawirusem.
 
Szczegółowe informacje na temat regionu podajemy w fotogalerii.
 
 
Dzisiaj w Polsce mamy aż 249 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.
 
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
 
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1️⃣6️⃣3️⃣8️⃣/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Omni
Omni 01.04.2020, 22:08
Najbardziej boję się o te niewykryte przypadki.
Jrr
Jrr 30.03.2020, 14:43
A moze w koncu napiszecie prawde ze koles z biedronki który mial zakaz wychodzenia z domu i byl zarażony to chodził po mieście az w końcu z biedronki go wyporwadzili.
Erwin
Erwin 30.03.2020, 10:15
Jest potwierdzenie z sanepidu ze w Gryfinie 3 osoby sa zarażone
Kama
Kama 30.03.2020, 11:25
Erwin, nie w Gryfinie, tylko w powiecie gryfińskim, a to nie to samo. Czytaj uważnie!
Biolog
Biolog 30.03.2020, 00:05
Uważam, że PiS zaniża (fałszuje) prawdziwe dane o osobach zarażonych koronawirusem jak i o zgonach. Chciałbym uświadomić wszystkim skalę zaniedbań rządu. Do tej pory po miesiącu szalenia zarazy w Polsce przetestowano TYLKO na obecność koronawirusa ok. 20 tysięcy Polaków. Może kilka tysięcy mniej. Przez pierwsze trzy tygodnie testy badał tylko Państwowy Zakład Higieny w ilości 60 do 65 dziennie. Obecnie może to robić prawie 30 laboratoriów ale brak testów powoduje, że działają na zwolnionych obrotach. Mamy całkowity brak testów na wolnym rynku a chorzy ze wszystkimi objawami odsyłani są ze szpitali zakaźnych na kwarantannę domową gdzie zarażają rodzinę i wszystkich w bloku bo nikt nie uszczelnił szybów wentylacyjnych w domach wielorodzinnych. Uważam, że rząd powinien zająć kościoły na składy zwłok a nie dopuszczać tam msze i uroczystości religijne. Ciekaw jestem ile jutro nekrologów pojawi się na tablicach. Tylko Duda wczoraj powiedział, że ostatnio spada. Może jego inteligencja ? Jeżeli nie stosujemy testów to nie wiemy ilu ludzi jest chorych. Jeżeli nie badamy zwłok to nie wiemy na co umarli chyba, że mieli stwierdzony wirus wcześniej w drodze testów. Skończcie z tym oszustwem.
Lol
Lol 29.03.2020, 18:21
Na Pomorzu Zachodnim odnotowano w niedzielę, 29 marca, dwa kolejne zakażenia koronawirusem - to kobieta z powiatu stargardzkiego i mężczyzna z powiatu polickiego.
mnieszko
mnieszko 29.03.2020, 16:03
Będą kolejni zakazeni."W związku z pandemią i obostrzeniami co do zgromadzeń do uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i dni powszednie przychodzą osoby, które zamówiły Mszę św. Inni jeśli przyjdą przychodzą na własną odpowiedzialność."
To z ogłoszeń parafialnych w Mieszkowicach.Panowie policjanci chcecie się wykazać? To zapraszamy.Na poczatek proszę ukarać organizatorów bo wyraznie kpią z Koronowirusa
Pan Pikuś
Pan Pikuś 29.03.2020, 13:16
Tylko radio ma ryja nas uratuje!!!
Każdy walczy o testowanie
Każdy walczy o testowanie 30.03.2020, 14:23
Radio wzywa staruszków do przewłaszczenia własności w drodze testamentu.
Zaraza
Zaraza 30.03.2020, 00:07
Dzisiejsze msze powinny radykalnie zmienić sytuację.
max
max 29.03.2020, 13:02
I kto tu mówi prawdę a kto kłamie? https://fakty.interia.pl/rapor…
Rodzic
Rodzic 29.03.2020, 10:15
Ludzie martwicie się wyborami które mam w *** po prostu nie musimy iść inaczej sprawa stoi z egzaminami ośmioklasistów i maturami i nikt nie mówi o tym tylko wybory ???
#DziękujęDowidzenia
#DziękujęDowidzenia 29.03.2020, 01:00
Jak same władzę zaczną się stosować do tego co narzucają to będzie pewien stopień osiągnięcia .
Najdziwniejsze jest jednak to ze wszystko dzieje się przed wyborami.Z ostatnich 2 czy 3 dni została podjęta Ustawa o Tarczy Krzyzysowej przez tutejszego wirusa.Z czym wiążą się kwarantanny domowe a takze szpitalne(Wiadomo zależy od stanu osoby). Natomiast osoby zdrowe (Nie zakażone wirusem) Też są proszone o pozostanie w domach czy też unikanie większych grup osób lub wyjście bez konkretnej przyczyny a jeśli nie To zostaną ukarani mandatem 3000-5000 zł.
To teraz powiedzcie mi jak to jest ze podejmują ustawę o Tarczy
1 dzień później w sejmie Data Wyborów Prezydenckich się nie zmienia 10 maja (GDZIE JEST TO ZALEWIE 12/13 DNI A WZROST ZAKAZONYCH I ŚMIERTELNYCH PRZYPADKÓW WZRASTA?!)
Teraz jako prawni obywatele/mieszkańcy PL jesteśmy karani mandatowo o wysokich cenach.
Ale jak KU WA trzeba wyjść na ulicę i zapierd alać głosować to już żadne ustawy żadne prawa zadne mandaty nic nie istnieje tylko co w głowie? Wybory KU WA mają się odbyć i ch...j


A taki ch uj Nigdzie nie idę.
krótko
krótko 29.03.2020, 09:19
Z tymi wyborami to jest chore!
Prą do dyktatury
Prą do dyktatury 29.03.2020, 00:04
W nocy i nad ranem w sejmie pokazali, że ***ą na nas Polaków i chodzi im tylko o władzę absolutną. Gdzie są testy ?
Brawo Wy
Brawo Wy 28.03.2020, 23:54
Robiłam dziś w Gryfinie zakupy ( poprzednie zrobiłam we wtorek) i muszę przyznać że znacząco wzrosła ilość mieszkańców dbająca o swoje i nasze zdrowie i życie. Aż trzy osoby widziałam które miały założone maseczki aby samemu się nie zarazić i aby nie zarażać.
Monika76
Monika76 29.03.2020, 22:59
Ale wiesz, że zdrowy człowiek nie powinien nosić maseczki i, że wcale go ta maseczka nie chroni przed zakażeniem?
brawo ty
brawo ty 29.03.2020, 09:31
NAjwiększe dbałość to nie chodzić do sklepu. Tylko raz na kilka dni. Brawo ty!
Fakty
Fakty 28.03.2020, 23:44
PiS kłamie. Fałszują dane. Zaniżają skalę zarazy i liczbę zgonów. Dlaczego nie stosujecie testów ? Oszczędzają na naszym zdrowiu. Posłowie PiS i wierchuszka ma testy na zawołanie a ciemny lud niech siedzi w domu.
gryf.
gryf. 29.03.2020, 12:44
sam jesteś ciemnym ludem, ogarnij sie i zastanów i co piszesz
Pielęgniarka
Pielęgniarka 30.03.2020, 00:26
On pisze prawdę.
Emil
Emil 29.03.2020, 09:25
A niby po co mieliby zaniżać dane? Bzdura. Jednak co do testów to się zgodzę.
ona
ona 29.03.2020, 12:10
A choćby po to, żeby dalej wciskać kit, że wybory mogą się odbyć bez żadnych problemów.
oby!
oby! 28.03.2020, 22:47
Niech te śmierci oszczędzą niektórym apetyty na aktywną towarzysko niedzielę
hawa nagila
hawa nagila 29.03.2020, 08:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ana
Ana 28.03.2020, 22:32
Jeden 18latek z Bielice leży na Arkonskim
Ona
Ona 28.03.2020, 22:42
To powiat pyrzycki.... hm....
Wuja
Wuja 28.03.2020, 22:21
Łażą mendy i łapią zarazki. Wkrotce ludzie sie tak ***ą ze beda lać po łbie tych trendowatych.
sara
sara 28.03.2020, 22:19
Zakażony koronawirusem jest w Kołobrzegu dyrektor SP nr 6. Jak mówi, nie był za granicą ani nie miał kontaktu z kimś kto wrócił z zagranicy.
Ona
Ona 28.03.2020, 22:46
Ale kołobrzeg??? Nie o tym tu mowa! A o powiecie gryfińskim...
lepszy cwaniak
lepszy cwaniak 28.03.2020, 22:49
Ona ale to dobry przykład. Chodził do szkoły i myślał że go to nie dotyczy a tu każdego może złapać. Nawet mądrego dyrektora co nie wiedział, że trzeba siedzieć w domu!
Ona
Ona 28.03.2020, 22:54
Niestety... czy jest już u nas to choróbsko czy nie i tak trzeba uważać i być czujnym. #zostanwdomu
Jadwiga
Jadwiga 28.03.2020, 23:48
Módlmy się
Mira
Mira 28.03.2020, 22:57
Dokładnie tak Ona!
proste
proste 28.03.2020, 22:28
Znaczy w szkole złapał koronawirusa.
*** ***
*** *** 28.03.2020, 22:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ben
Ben 28.03.2020, 22:04
Trzeba to zadedykować tym wszystkim nic nie robiącym sobie z tego - zakupocholikom, spacerującym i remontującym beztrosko!
Iwona
Iwona 28.03.2020, 22:04
A sanepid milczy
klin
klin 28.03.2020, 22:19
Jak milczy, jak podaje.
Iwona
Iwona 28.03.2020, 22:28
Nasz Gryfiński sanepid
hm
hm 28.03.2020, 22:37
W sumie co robi gryfiński sanepid to nie wiadomo.
ekspertyza na zamówienie
ekspertyza na zamówienie 29.03.2020, 09:13
bierze kasę na koniec miesiąca nie gryzie sie reki która karmi
odwołany zabieg
odwołany zabieg 29.03.2020, 09:20
Podobnie jak szpital powiatowy.

Pozostałe