Co z wyborami uzupełniającymi, referendum i przygotowaniem wyborów prezydenckich

  • 29.03.2020, 22:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co z wyborami uzupełniającymi, referendum i przygotowaniem wyborów prezydenckich
Już w przyszłą niedzielę mają się odbyć wybory uzupełniające w Cedyni. 26 kwietnia 2020 r. ma się odbyć referendum w Widuchowej. Jak to zorganizować w czasie panującej epidemii?

Ostatnio głośno jest w mediach na temat wyborów prezydenckich. Je też trzeba wcześniej przygotować i prace w poszczególnych gminach już przebiegają. A mamy się przecież izolować…

Za tydzień przy urnie?

Adam Zarzycki, burmistrz Cedyni wystosował pisma do dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie oraz do wojewody zachodniopomorskiego z prośbą o przesunięcie terminu wyborów uzupełniających. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa. Pisma wysłane zostały także do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie. Zamieszczamy je w fotogalerii (zawiera ciekawe rozwiązania, ale czy wystarczające?)

Odpowiedzi od wojewody wciąż jednak nie ma, a czas ucieka. Jest nadzieja, że rozwiązanie problemu przyjdzie w poniedziałek.

Pomysł na rozwiązanie

Pomysł na rozwiązanie problemu wymyśliło Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej, przedstawiając je na lokalnym portalu chojnakulturalnie.pl. Wyszli z założenia, że: „podczas panującej epidemii trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie uzupełniających wyborów w Cedyni, które mają się odbyć dokładnie za tydzień”. Propozycja jest następująca: „Kandydatów w okręgu numer 2, obejmującym wyborców mieszkających przy ulicach Czcibora i Pułaskiego, mamy dwóch. Gdyby jeden z nich się wycofał, to wyborów nie trzeba będzie przeprowadzać”. Jednak żaden z kandydatów na razie nie zdecydował się na taki krok…

Do urny pod koniec kwietnia?

Referendum w Widuchowej ma odbyć się w drugiej połowie kwietnia. Inicjatorom chodzi o odwołanie wójt Anny Kusy-Kłos.

Natomiast prognozy rozwoju epidemii nie są ciekawe. Należy wątpić abyśmy 26 kwietnia 2020 r. jako społeczeństwo w miarę normalnie funkcjonowali. A referendum trzeba wcześniej przygotować.

W związku z tym redakcja igryfino 25 marca 2020 r. wystosowała do Tomasza Hinca wojewody zachodniopomorskiego zapytania w sprawie możliwości przesunięcia zaplanowanych na kwiecień 2020 r. wyborów uzupełniających w Cedyni oraz referendum w Widuchowej. Czekamy na odpowiedź.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do sołtysowej
Do sołtysowej 31.03.2020, 15:22
Soltysowa cofnij się najlepiej to podstawówki bo błędy walisz straszne a dialekt to nie wiadomo skąd taki napłynął tragedia jednym słowem i taki to sołtys
Asia
Asia 31.03.2020, 10:27
wójt się do pracy szykuje i takie przemyślenia po nocy. Oj boicie się Lidwina bo cały czas go mieszacie w referendum człowiek nawet się na liście nie podpisał.
Prawda
Prawda 31.03.2020, 05:24
Jak grupa referendalna...
Buhaha...
Pokazaliscie w komisjach kim jestescie
Juzyszyn , Nazar , Hasiuk, Malik, Tatara , Smetek Cala Ekipa Lidwina...
Wniosek Wełpiszon złożył jak korona już była...Zadna demokracja czy dobro GMINY...
Wy powiecie i zrobicie wszystko aby przejąć władzę i dorwać sie do stołków...Przecież tutaj oficjalnie mowicie ze dni dyrektora szkoły są policzone...Sami pokazujecie jaki macie cel jakie macie motywy....Nikt wam nie uwierzy ....Ciekawe ile pieniedzy to bedzie NAS kosztowało...To wasze wymachiwanie szabelką , zabawa...
Smetek to nie pyskówka... Napisz jakie masz rozwiązanie dla gospodarki śmieciowej dla naszej GMINY...Popisz sie żądasz zmian ...Pokaż co proponujesz...
żałosne
żałosne 30.03.2020, 22:30
Ale wyczyn!!!!! grant dla gminy z Bosmana na 20 tys. złotych. Ranga taka sama jak kankan w zaprzyjaźnionej niemieckiej gminie w ramach współpracy gminy polskiej i niemieckiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Boicie się tak bardzo o zdrowie członków komisji referendalnej. Jest na to rozwiązanie. Pani wójt tak rozumie potrzeby innych ludzi, dla mieszkańców zrobi wszystko. Niech ich nie naraża i złoży rezygnację. Jej obrońcy nie pomyśleliście o tym? Lepiej oczerniać i obrażać innych. Przecież wniosek o referendum był złożony gdy nie było koronawirusa. Dajcie tym odważnym ludziom spokój.
fakt
fakt 30.03.2020, 18:34
wszystkie wybory mam w .... nie kosztem mojego zdrowia
Soltysowa
Soltysowa 30.03.2020, 15:53
Lodziska pujdziem zagłosujem korona nam nie spadniem ze łba trza coś działać wirus zawsze będziem z nami może nasza wójtowa zostanie w gminie i bedziem dalej mieć jarmark pojedziem popijem potancujeta bedziem dalej weseli
wyborca - mówię pass
wyborca - mówię pass 30.03.2020, 16:14
Mnie nikt z domu nie wyciągnie. Nie będę narażać życia i zdrowia swojego, ani swojej rodziny.
interpelacja
interpelacja 30.03.2020, 12:05
https://rada.widuchowa.pl/inte… dot. przebudowy drogi przez miejscowość Marwice-złożone 10.02.2020 mija 50 dni!!!! a odpowiedź gdzie? jawne łamanie prawa i kolejny zarzut!!!
Widuchowiak
Widuchowiak 30.03.2020, 10:48
Żenująca nagonka na Panią Wójt ludzi, którzy w kampanii wyborczej wysunęli jako kandydatkę byłą szefową Widuchowskiego ZSMP i członkinię PZPR. Honoru nie macie !
woda
woda 30.03.2020, 11:51
,,Widuchowiak "- Marcinek napij się wody.
Krystyna
Krystyna 30.03.2020, 14:31
Marcin, przecież twój ojciec też był w ZSMP, spytaj Kulkę, albo panią Kuwałek (Korczyńską) jak to było i jak dużo w tamtych czasach ZSMP robiło dla młodzieży!
krzywiniak
krzywiniak 30.03.2020, 09:06
AKK chwali się grantem z Bosmana na fejsie szkoda,, że nie pochwali się kto im tego bosmana podsunął. Bo nie był to pomysł ani jej ani żadnego pracownika. Jak czytam mój poprzednik tego nie zrobił czy tamtego to się mózg lasuje. Sama jedzie na jego projektach i wielka pani wójt się znalazła jak się grunt pod nogami pali,
takie tam powiedzenie
takie tam powiedzenie 30.03.2020, 01:56
Co się odwlecze, to nie uciecze.
Piotr
Piotr 30.03.2020, 00:53
Anno K.K jeżeli to czytasz a jeżeli nie to Piotr Ci przekaże - czy referendum będzie teraz czy później to nie istotne co ma wisieć nie utonie , nie chcemy już takiego wójta odejdź najlepiej sama , podnieś ręce do góry i powiedz ,, poddaje się „ miej chociaż krzte honoru . Daj odetchnąć tej gminie nie pasożytuj już
Tolek
Tolek 30.03.2020, 00:40
No to Anka zaciera rączki bo jeszcze pensyjkę wyciągnie , jak to mówią głupi ma zawsze szczęście
Kupka
Kupka 29.03.2020, 23:45
Kolejki od rana w sklepach po mieso i zadnego ryzyka nie ma ,pojedyncze glosowanie i oddanie glosu juz problem....przestancie kabinowac kidawa juz spekala ale w kolejkach po schabowe juz sa ok
ta ***
ta *** 29.03.2020, 23:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

proszę proszę
proszę proszę 29.03.2020, 22:33
To pismo do sanepidu to dobra podpowiedź do zastosowania dla wójt!
:(
:( 29.03.2020, 22:32
Sami pesymiści !!

Pozostałe