Co z opłatami za żłobki i przedszkola podczas epidemii

  • 30.03.2020, 18:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Co z opłatami za żłobki i przedszkola podczas epidemii
W imieniu czytelników igryfino ppoprosiliśmy władze Gryfina o informację na temat naliczania i rozliczania opłat oraz bonifikat za żłobki i przedszkola w związku z zawieszeniem zajęć spowodowanych zagrożeniem koronawirusem. Mamy odpowiedź.

Poniżej publikujemy odpowiedź wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego:

Szanowny Panie Redaktorze, czas epidemii dla wszystkich jest bardzo trudny, dla części z nas, oprócz zagrożenia epidemicznego przyniósł także zagrożenia finansowe. Zmniejszone dochody, a nawet utrata pracy, stają się ryzykiem krytycznym. Nie pozostaniemy bierni wobec tych istotnych problemów. Chcemy pomóc i pomożemy osobom, których nie będzie stać na wniesienie opłat za pobyt w żłobku.
W przedszkolach z mocy prawa nie są naliczane opłaty za pobyt w placówce ponad podstawę programową. Ta deklaracja będzie rzetelnie wykonana.
 
W oczywisty sposób nie będą naliczane także opłaty żywieniowe, zarówno w żłobku jak i przedszkolach i szkołach.
 
Pozostaje ważna kwestia opłaty stałej w Żłobku Miejskim. Rozważamy kilka wariantów, jednym z nich jest zawieszenie obowiązywania umów, związanych z pobytem dziecka w Żłobku Miejskim w Gryfinie, na czas zamknięcia placówki. Oczywiście takie rozwiązanie musi uzyskać aprobatę obu stron umowy.
 
Nasze służby prawne analizują ten wariant, możliwe są także inne, ale o szczegółach poinformuję już po wyborze rozwiązania, które musi być po pierwsze zgodne z prawem, po drugie uwzględniać realia ekonomiczne. Naszą troską jest dobro zarówno rodziców, rodzin, ale także pracowników Żłobka Miejskiego. Informowaliśmy w odrębnym komunikacie o zagrożeniach, które dotyczą całej gminy, wśród nich szczególnie istotne są niższe dochody. Nie wolno nam tej okoliczności lekceważyć, chcemy być solidarni i mam przekonanie, jako wspólnota będziemy solidarni.
 
Paweł Nikitiński
 
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbulwersowana
Zbulwersowana 02.04.2020, 06:27
Nie wiem czy ktoś juz widział jaka nasza wspaniała własza podjęła decyzję o obniżeniu stawki opłaty stałej za żłobek. 1 zł cóż za wspaniałomyślność. ....... POPROSTU ŻENADA I ŚMIECH NA SALI
jak zwykle
jak zwykle 02.04.2020, 07:55
Taka sprawiedliwość po tercetowemu!
Perła
Perła 31.03.2020, 08:55
Szkoda, że nikt z rodziców nie widzi jaką odpowiedzialną pracę wykonują opiekunki żłobka zajmując się waszymi dziećmi zarabiając przy tym najniższą krajową (zarabiając tyle co woźne).Wstyd dla osób za to odpowiedzialnych...
wróbel
wróbel 31.03.2020, 11:30
W każdej chwili mogą tą pracę bez przeszkód zmienić na kasę w Biedronce lub listonosza.Zaznaczam że jako listonosz istnieje możliwość co miesięcznego dorobienia drugiej nieopodatkowanej pensji za roznoszenie emerytur i rent.(ludzie zawsze dają po parę złotych to się uzbiera).W obecnym czasie koronawirusa kasa w biedronce i listonosz to też odpowiedzialna praca.
Ona
Ona 31.03.2020, 09:31
To chyba nie jest wina rodziców, tylko gminy. Osobiście doceniam, choć mam kilka zastrzeżeń. To gmina wypłaca im pensje, to ich zmartwienie. Na pensje rodziców nikt się nie składa. Mamy płacić za nic? Zwłaszcza, że już część dzieci do tego żłobka nigdy nie pójdzie, bo od września przedszkole?
Anka
Anka 31.03.2020, 08:03
Opłaty mamy jedne z najdroższych w kraju. W Szczecinie dużo taniej. Tam znieśli opłaty. Dlaczego mamy płacić za nic? Nikt że żłobka nie interesuje się naszymi dziećmi. Z przedszkola już tak. Ale tam płacić nie trzeba. Oj.... Przykre to jest, że w tak trudnych czasach jeszcze są jakieś wątpliwości. A ucierpią na tym najmłodsze dzieci >.
Haha
Haha 31.03.2020, 08:58
Opłaty dla rodziców może i największe ale i pensje dla pracowników najmniejsze
Anka
Anka 31.03.2020, 11:23
Gmina za to odpowiada. Nie rodzice. Jakakolwiek opłata za żłobek w tym okresie jest nie do przyjęcia. Gdzie polityka prorodzinna?
Rodzic
Rodzic 31.03.2020, 07:31
Czytałem wypowiedź prawnika, że pobieranie opłaty, kiedy obie strony nie świadczą usług z przyczyn niezależnych, jest nielegalne. Dlatego pójdę do sądu. Dlaczego rodzice przedszkolaków mają nie płacić, a dodam, że panie chociaż zadania wysyłają, pytają jak się dzieci czują. Nauczyciele w szkole wysyłają prezentacje, planują lekcje, sprawdzają pracę, rozmawiają z uczniami. Żłobek nie robi NIC. Opłata za żłobek miejski jest jedną z najwyższych w kraju. Szczecin zwolnił rodziców z opłat. Nikt nie chce płacić za nic. Naprawdę mamy tak ciezką sytuację, że jestem w szoku, że burmistrz ma jakieś wątpliwości. To naprawdę przykre, bo ucierpią na tym najmłodsze dzieci...
Zły tata
Zły tata 30.03.2020, 21:26
Oni teraz beda tak opowiadać głupoty a zapewne decyzja juz zapadła dawno. Rodzice szykujcie portfele albo trzymamy sie razem i idziemy z tym wyżej. Powinna zajac sie tym telewizja i wyzsze wladze. Bo beda zawsze kase z nas sciągać a umowa mowi o prowadzaniu dziecka do zlobka a nie o siedzenie w domu i placeniu za nic. Płacimy za usługę tak zawsze powtarza pani Dyrektor.
jA2
jA2 30.03.2020, 22:52
Jest pytanie radnej na ten temat. Odpowiedzi brak
Dobry tata
Dobry tata 30.03.2020, 21:48
. Dlaczego tak piszesz mnie jako rodzica odpowiedź burmistrza Nikitińskiego satysfakcjonuje. Jestem zdziwiony twoim komentarzem i myślę że nie masz dziecka w żadnej z w/w placówek
Damian Kowalski
Damian Kowalski 30.03.2020, 21:24
O Owczar znowu walczy, już pół miasta wie że to on ma wiecznie problem...
Sebastian
Sebastian 30.03.2020, 20:44
Nie ma kasy to po co 2 zastępców Burmistrza
Mówcie nam prawde
Mówcie nam prawde 30.03.2020, 20:06
Wicek nie kłam bo nie moge sluchac tych kłamst. Powiedz prawde ze za zlobek bedziemy płacic tak samo jak w okresie urlopowym. Chcecie nadrabiac naszym kosztem gminne straty.
analiza prawna
analiza prawna 30.03.2020, 19:54
To mniej gadajcie, a szybciej działajcie!
ze żłoba
ze żłoba 30.03.2020, 19:30
No i się nagadał,aż ręce opadają,a co z tego wynika,co jest NAJważniejsze? Kasa Misiu,kasa. Zacznijcie mądrze oszczędzać p wice Nikityński, zacznijcie od SIEBIE

Pozostałe