Dziękują mieszkańcom za udział w zwycięskim referendum [FOTO, WIDEO]

  • 08.06.2020, 00:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dziękują mieszkańcom za udział w zwycięskim referendum [FOTO, WIDEO]
-Napięcie sięgało zenitu. Do ostatnich minut do lokali wyborczych przychodzili mieszkańcy gminy aby oddać swoje głosy. Tak dla nas - grupy inicjatywnej, jak i wielu osób, które nas wspierały, ostatnie dni były czasem bardzo wytężonej pracy, dużego stresu i NADZIEI, że od jutra nastanie lepszy czas dla naszej małej Ojczyzny. DZIĘKUJEMY PRZEDE WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM, którzy zdecydowali, że chcą zmian, że nie wyrażają zgody na to, jak zarządzana jest nasza gmina - mówią portalowi igryfino inicjatorzy referendum.

-Poszli do lokali wyborczych, pomimo że we wszystkich miejscowościach była prowadzona permanentna obserwacja, mająca prawdopodobnie wywrzeć określony wpływ na mieszkańców. Nie brakowało wypowiedzi: „Będziemy wiedzieć, kto przyszedł”. Jeżdżono za nami, gdy z członkami rodzin podjeżdżaliśmy głosować, oczekiwano na nas na skrzyżowaniach dróg, fotografując. Zdawaliśmy sobie sprawę, że miało to nas odstraszyć.

Jak widać, determinacja zarówno wśród inicjatorów referendum, jak i mieszkańców, była ogromna. Z NADZIEJĄ NA LEPSZE JUTRO wierzyliśmy, że w poniedziałek 8 czerwca 2020 r. obudzimy się w NOWEJ, LEPSZEJ RZECZYWISTOŚCI. Dzięki mieszkańcom gminy Widuchowa te marzenia się spełniają – mówią redakcji igryfino członkowie grupy referendalnej.

 

W wyborach na wójta Widuchowej 21 października 2018 r. udział wzięło 2120 osób. Zatem żeby referendum było ważne, do urn powinno było pójść co najmniej 3/5, czyli 1272 osoby.

W referendum 7 czerwca 2020 r. udział wzięło 1357 osób (o 85 więcej niż wymagane minimum). Frekwencja wyniosła 31,79%. Referendum zatem jest ważne.

Oddano 1346 ważnych głosów, nieważnych - 11.

Za odwołaniem wójt Anny Kusy-Kłos opowiedziało się 1277 osób, przeciw odwołaniu - 69.

Są to dane jeszcze nieoficjalne. Podajemy je jako pierwsi.

Na krótkim nagraniu przedstawiamy zakończenie głosowania w referendum oraz otwieranie i opróżnianie urny wyborczej w Widuchowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wygaśnięcie mandatu wójta oznacza jednocześnie odwołanie jego zastępcy. Premier zarządzi teraz wybory przedterminowe. Do tego czasu obowiązki wójta pełnić będzie osoba wyznaczona prezesa Rady Ministrów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olo
Olo 12.06.2020, 08:12
Zamiast miodu będzie piolun
kolo
kolo 12.06.2020, 10:28
Ale tylko dla osób takie jak Pyotr i jeszcze kilku, którzy narobili dziwnych rzeczy.
felek
felek 11.06.2020, 23:47
To teraz będzie miód i orzeszki w Widuchowej.
MACIERZANEK
MACIERZANEK 10.06.2020, 08:22
Macierzanka skazana na banicję przez 6 lat radziła sobie i poradzi. Najlepszy numer zrobiła AKK zabierając całe pieniądze Macierzance za karę za referendum. Nie ruszyła natomiast ani jednej złotówki z klubów sportowych, czy stowarzyszeń. Jeżeli były potrzebne pieniądze to chyba sprawiedliwe byłoby proporcjonalne - procentowe uszczuplenie budżetu wszystkich tych organizacji. TO BYŁA WŁAŚNIE SPRAWIEDLIWOŚĆ AKK.. To jest właśnie sprawiedliwość. Typowa dyskryminacja.
jej zło wróciło do niej
jej zło wróciło do niej 10.06.2020, 10:25
I teraz sprawiedliwośc ją samą dopadła. Referendum sprawiedliwie pozbawiło jej pensji.
znajoma
znajoma 09.06.2020, 22:14
No wreszcie ktoś nowy pomoże" Macierzance"
Somsiad
Somsiad 09.06.2020, 13:11
A kiedy CBA wchodzi do urzędu gminy? Bo pan Daniel straszenie zaniepokojony chodzi i tak przygnebiony
Indor
Indor 11.06.2020, 13:50
Pewnie lada dzień. Boi się że steaci pensje dużą.
Wyborcy
Wyborcy 09.06.2020, 10:32
Dziękujemy igryfino za relacje na bieżąco.
Wplne
Wplne 09.06.2020, 01:00
ja tak po ludzku, prosto z serca z Lubicza, bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do odwołania wójt. Jak tylko się o tym dowiedziałam to z wrażenia nie mogłam zasnąć, no i oczywiście zaspałam do pracy. Wyobraźcie sobie, że jak zadzwoniłam do pracodawcy prosząc o urlop i jak podałam przyczynę mojej nieobecności..... to dał mi dzień wolny płatny!!!!! Powiedział, że ta kobieta ( wcześniej wójt) jest mu winna dużą gotówkę!
Wyborca
Wyborca 09.06.2020, 10:26
W Krzywinie Przewodnicząca Komisji mówiła dziękuję każdemu wyborcy opuszczającemu lokal wyborczy. Tak trzymać.
perliczka
perliczka 09.06.2020, 10:33
A indor patrzył i się pstroszył!
Minetka ...
Minetka ... 09.06.2020, 12:21
Teraz nie ma kogo obwąchiwać no i przestanie się ślinić do kur***lka.
brawo
brawo 08.06.2020, 19:36
Najlepsze podsumowanie kompetencji
Pokój
Pokój 08.06.2020, 19:31
Referendalnym to pewnie pomógł śp. Krzysztof za jego upokorzenie, zniewagę - pomógł referendalnym z za grobu, samotnego grobu. Spoczywaj w Pokoju.
Macierzanek
Macierzanek 08.06.2020, 19:14
Pacholęta dziś "pijane" ze szczęścia!
Jolka
Jolka 08.06.2020, 19:29
i tak trzymać Macierzanki, brawo, jesteście Panie naszymi bohaterkami. Pani Marysiu, dziękuję!
Henniu
Henniu 08.06.2020, 18:43
Teraz czas na moryńskie referendum
Anonim
Anonim 08.06.2020, 16:57
Tak w Starogardzie na Giżynku. Przepraszam za pomyłkę
precyzja
precyzja 08.06.2020, 19:16
ok ale starogard jest tylko gdański, a u nas jest Stargrad!!!
Anonim
Anonim 08.06.2020, 22:09
Domyśl się
Heil Donald
Heil Donald 08.06.2020, 16:47
Andrzeju Sz. !!! Czytaj szybciej !!! Znowu zachlałeś ??? Masz POnad godzinę do tyłu .Za co ci płaci ten z Cedyni ??? Wstawaj !!!
POKO kaput
POKO kaput 08.06.2020, 16:38
Brawo Mieszkańcy Widuchowej !!!!!!!!!!! POKO Kaput !!!!!!!! Dudarowa beczy z rozpaczy jak koza Czaskoskiego .
Anonim
Anonim 08.06.2020, 15:39
Odnośnie ktoś się zapytał kiedy pogrzeb.... Z tego co wiadomo pogrzeb był w Starogardzie na Giżycku na nowym cmentarzu w piątek. Uczestniczyło bardzo dużo osób Pani wójt i dwie córki... Przykre, ze nie poinformowała najbliższej rodziny... Dlatego uważam, Bóg nie .....ale sprawiedliwy... Bardzo dobrze, ze już nie jest Panią Wójt bo to człowiek bez serca.... Szkoda Krzyska ze miał taki skromny pogrzeb.....
precyzja
precyzja 08.06.2020, 16:18
w Stargardzie, na Giżynku...
XXL
XXL 08.06.2020, 16:04
Szkoda, tak bardzo chciałam uczestniczyć w pożegnaniu Krzysia. Niech światłość wiekuista Mu świeci ....
Anonim
Anonim 08.06.2020, 18:21
Większość z nas pewnie chciała, ale co dasz babie głupiej i upartej jak osioł rozum... No nie.... Dlatego jeżeli chodzi o Krzyska to szkoda, ze tak sobie zasłużył w oczach „PANI WÓJT KOBIETY NA POZIOMIE” W cudzysłowiu wszystko bo to jest naprawdę przykre bardzo przykre... Zrobić taki pogrzeb.... Te córeczki to jeszcze nie raz zapłaczą za tatusiem chyba,.ze tez bez sumienia po mamusi....
Lokator
Lokator 08.06.2020, 15:12
Jestem ciekawa
czy dojdzie do spotkania z nami mieszkańcami budynków pruskiego muru przecież byla taka pewna wygranej że umówiła się z nami na 16 06 a moze obecna pani sekretarz od siedmiu boleści ją zastąpi hi hi
Artykuł
Artykuł 08.06.2020, 19:20
Praktycznie to A.K.K ma zakaz wstępu do Urzędu jak tylko nastąpi ogłoszenie, w trybie art.63 ust.2, wyników referendum . Powinno to nastąpić jeszcze dzisiaj lub jutro. Dlatego mieszkańcy Widuchowej, sprawdźcie co ta osoba będzie wynosiła z Urzędu!!!!!!!!!!
wtedy wszystkim ulży
wtedy wszystkim ulży 08.06.2020, 22:45
Im szybciej, tym lepiej!
?
? 08.06.2020, 14:49
No i nastała cisza na FB.......
Milknie
Milknie 09.06.2020, 00:53
teraz już wiadomo kto tak po chamsku nastawiał ludzi przeciwko sobie. Pieniaczka zamilkła, zamilkła, niech zamilknie.....
?
? 08.06.2020, 15:09
No właśnie. Ciekawe co tam Anka szykuje.
XXL
XXL 08.06.2020, 14:37
W takiej chwili tylko mi Krzysia szkoda.
Odszedł wspaniały czlowiek i przyjaciel.
Czy ktoś wie kiedy i gdzie będzie pogrzeb ?
Gośka
Gośka 08.06.2020, 14:09
Byłam na referendum, chociaż wiedziałam, że po przegranym referendum nie będę miała miejsca w szkole. Jestem już tak tym wszystkim co się dzieje w szkole zniesmaczona, że postawiłam wszystko na jedna kartę.
No i oczywiście byłam w godzinach rannych a nie tak jak moje koleżanki dopiero przed 21:00, kiedy to wiadomo było, że referendum jest wygrane.
Serdecznie gratuluję takim osobom jak ja, które poszły na referendum wiedząc, że konsekwencje będą dotkliwe. Sama z siebie jestem dumna.
Szczecin
Szczecin 08.06.2020, 15:30
Ależ w tej Widuchowej krętacze są.
hm
hm 08.06.2020, 15:05
Mówisz o szkole w Widuchowej czy w Krzywinie?
Kaśka
Kaśka 08.06.2020, 13:38
Tak to prawda Mieszkańcy naszej gminy zasługują na Podziękowanie za odwagę, że poszli na referendum, chociaż dla niektórych osób była to nie łatwa decyzja, która po przegranym referendum mogłaby skończyć się zwolnieniem z pracy. Dzielni ludzie!!!!! Takich wartościowych ludzi mamy w naszej Gminie!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe