Skarga na dyrektora utknęła w urzędzie

  • 05.08.2020, 16:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Skarga na dyrektora utknęła w urzędzie
Radna złożyła skargę do Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Szczecinie na dyrektora szkoły. Kuratorium skargę odesłało do gminy, ale nie trafiła ona do przewodniczącego rady. Dyrektor nie ustosunkował się, bo tłumaczył to… urlopem. A ustawowe terminy mijają.

Jadwiga Hasiuk, radna Rady Gminy w Widuchowej ponad dwa miesiące temu złożył skargę do kuratorium na „zachowanie dyrektora SP w Krzywienie Piotra Waydyka”. Zarzuca mu aktywność polityczną i „publikowanie treści (…) przekraczające wszelkie normy etyczne”. Według radnej dyrektor Piotr Waydyk dopuszcza się „manipulacji oraz upokarzania innych osób”.

Skargę wysłało kuratorium do gminy jeszcze za kadencji wójt Anny Kusy-Kłos. Pismo nie trafiło jednak do przewodniczącego Dariusza Filipiaka. Do sprawy nie odniósł się w terminie Piotr Waydyk. O przedłużającej się procedurze poinformowała na ostatniej sesji Rady Gminy w Widuchowej radna Jadwiga Hasiuk co zarejestrowała nasza kamera:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie
Nie 18.08.2020, 08:06
Do jestem na nie prawda nie potrzeba nam takich osób jak ta pani
Paweł
Paweł 15.08.2020, 22:43
Skoro jest skarga na dyrektora szkoły w Krzywinie to powinna być rozpatrzona w terminie a nie odwlekana w czasie! Zaraz rozpocznie się rok szkolny i ktoś taki dalej ma być dyrektorem i właśnie taki sposób zachowania ma przekazywać naszym dzieciom? Proszę tą spraę przekazać wyższym instancjom - koniecznie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.08.2020, 15:05
Do Marceliny?jakie bezprawie co ty piszesz za glupoty mialas szanse startowac na wójta nagle wszyscy idealni sie stali przestancie komentowac i glupoty pisac ten to tamten to a co Julittka idealna dopiero bylby balagan a zreszta kto wam pasuje ?
Marcelina
Marcelina 08.08.2020, 12:06
Trzeba tą sprawę oficjalnie zgłosić do wojewody a jak nie pomoże to do Ministerstwa. Dosyć bezprawia w naszej Gminie.
koko
koko 08.08.2020, 11:10
Głupie tłumaczenie dyrektora jeśli jest tak jak mówi wójt.
???
??? 08.08.2020, 10:22
To znaczy że ma być tak jak było, rozpasanie wójta, żadnej kontroli, nie można o nic pytać ??? Człowieku wyjedź na wschód tam ci będzie dobrze, tam możesz bić tylko brawo i przytakiwać. Przestrzegać prawa ma nie tylko obywatel ale i Urząd i urzędnicy i kolesiostwo.
Marek
Marek 08.08.2020, 09:29
Do Sabiny te trzy radne to nic nie robią tylko dzielą ludzi tym Panią może podziękować i wtedy będzie spokój
Jacek
Jacek 14.08.2020, 15:07
Mysle ze to dobry pomysl na wymiane tych Pan dziękujemy
Jola
Jola 14.08.2020, 22:20
Najlepszy pomysł to by był gdyby w koncu wymienili pożal się Boże przewodniczącego rady gminy i jego wickow. To dopiero
Bezsiły
Bezsiły 07.08.2020, 16:10
Pani Smętek a tak w pojęcie pełniącemu obowiązki i obrady aż gile odlecą to by sobie przypomnieli po co oni są?
Sabina
Sabina 07.08.2020, 15:16
Te trzy Radne robią za całą radę! i ciągle maja pod górkę. Jak było za Anny Kusy-k. tak jest u za Jerzego S. a może nawet jeszcze gorzej!
mieszkanka
mieszkanka 07.08.2020, 10:09
Kuratorium oświaty wysłało skargę do rozpatrzenia przez radę gminy do gminy przed referendum/07.06.2020/. Skarga powinna być rozpoznana w ciągu 30 dni. Dziś mija 60 dni łamania prawa przez przewodniczącego rady/do radnych -jeszcze pobiera dietę!!! dosyć!!!!!/ jak i też zamiatanie sprawy 50 dni przez pełniącego obowiązki.
oko
oko 06.08.2020, 23:00
Jurek już się pogrzebał słucha indora i myśli że myśli ,a tłum zrobił referendum i wybierze Jowitę bo Ona nie jest skorumpowana jak Ci dwaj Uzdrowiciele schowani przed referendum po kiecką przepoconej.
Jestem na nie
Jestem na nie 08.08.2020, 09:46
Daj spokój, jeszcze brakuje żeby komunistka w Widuchowej rządziła.
GAD
GAD 06.08.2020, 22:40
GADAJĄCY JAK NAJGŁOŚNIEJ I TULI SIĘ DO SIEBIE I MÓWIĆ SAME DOBRE RZECZY, MIŁE.
taka prawda
taka prawda 06.08.2020, 22:29
Jeśli Sołtysiak sprawnie rozprawi się z Waydykiem to ma bardzo dużą szansę na wygraną w wyborach na wójta.
Darek
Darek 06.08.2020, 21:43
ale w koło jest wesoło a i tak wygra najlepszy Sołtysiak
aha
aha 06.08.2020, 22:14
A ja stawiam na Tolka Banana!
Maciej
Maciej 06.08.2020, 17:38
Do Franka i uważasz ze trzeba być dumny z tych Pan ją uważam odwrotnie
Dedektyw
Dedektyw 06.08.2020, 18:14
Maciej-Indor
szybko
szybko 06.08.2020, 11:16
Pogonić hejtera!
mieszkaniec
mieszkaniec 06.08.2020, 09:47
Kolejny dzień po terminie i zero informacji kiedy radni zajmą się skargą czekamy na odwagę? pełniącego obowiązki.
Robią co chcą ...
Robią co chcą ... 06.08.2020, 00:09
Czyli coraz gorzej w tej gminie.
brawo
brawo 06.08.2020, 00:09
Koniec parasola ochronnego dla chamstwa "szkolnego"!
Franek
Franek 05.08.2020, 22:03
Brawo Radne, Brawo Pani Hasiuk, Pani Smętek i Pani Markowicz! W Was tylko nadzieja, tylko Panie macie odwagę powiedzieć stop kolesiostwu i popieraniu niekompetentnych ludzi na stanowiskach kierowniczych. Widuchowa powinna być dumna z takich mieszkanek!

Pozostałe