Wybuchł bojler. Dom częściowo się zawalił. Rodzina z Czepina straciła dach nad głową

  • 06.08.2020, 11:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wybuchł bojler. Dom częściowo się zawalił. Rodzina z Czepina straciła dach nad głową Fot. OSP Wełtyń
Takiej tragedii nikt się nie spodziewał. Dzisiaj 6 sierpnia 2020 r. o godz. 5:50 nastąpił wybuch bojlera elektrycznego w jednym z domów w Czepinie przy ul. Gryfińskiej. Budynek częściowo się zawalił. - Siła wybuchu była tak duża, że odczuli to sąsiedzi mieszkający w odległości 100 metrów od zawalonego budynku - podkreślają strażacy z OSP w Wełtyniu. Nikt na szczęście nie został ranny. Cztery osoby zdążyły opuścić dom. Jednak rodzina straciła dach nad głową.

Przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego niezbędnej pomocy medycznej oraz opieki psychologicznej udzielili strażacy na miejscu.

Prawdopodobnie przyczyną zniszczenia był wadliwy bojler elektryczny, w którym woda przekroczyła temperaturę wrzenia.

Trwa nadal akcja przy zawalonym budynku mieszkalnym po wybuchu bojlera elektrycznego. W związku z tym prosimy kierowców o szczególną ostrożność 

Siły i środki biorące udział w akcji:
2 x JRG Gryfino (451[Z]22,25)
OSP Wełtyń
OSP Radziszewo
KPP Gryfino
ZRM
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego UMiG w Gryfinie
zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Gryfinie
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czepino Gryfino
Czepino Gryfino 07.08.2020, 01:24
Czepino pechowe.
Jak tam dom rozwalony autem przez naćpanego małolata ? Czy jego tatuś pomógł odbudować dom ? Zainteresował się czy rodzinie trzeba pomóc? Chyba nie bo widziałem zrzutka na internecie.
WSTYD
ale czego można się po takich ludziach spodziewać...
Ruj
Ruj 07.08.2020, 07:38
Gościu posiedzi długo w więzieniu. W kwestii odbudowy wszystko idzie w jak najlepszym porządku. Jednak fakt faktem powinien za wszystko zapłacić co do grosza! Jego rodzinka też jak go nie stać.
item
item 06.08.2020, 22:06
Prawie sami specjalisci jak widzę. Ale mozecie co niektórzy być blisko prawdy.
??!!
??!! 06.08.2020, 22:13
Którzy?
geniusz
geniusz 06.08.2020, 22:47
Polak zna się na wszystkim.
strazak
strazak 06.08.2020, 22:03
Widać, że coś musiało być nie tak.W bojlerze elektrycznym są trzy zabezpieczenia:
- termostat,
-wyłącznik termiczny - tzw. termik
-zawór ciśnieniowy.
To musiał być ogromny pech że prawdopodobnie kilka rzeczy na raz nie zadziałało.
z bojlerem
z bojlerem 06.08.2020, 21:44
Strach się bać.
spec
spec 06.08.2020, 20:59
Taka blacha bojlera jest cienka. Znajduje się ona jeszcze ww izolacji cieplnej która znów jest pokryta obudową z blachy. Tak to wygląda. Przy poprawnie wykonanej instalacji wodnej nic poważnego nie powinno się stać. Ale jak widac są wyjątki.
 Zgred
Zgred 06.08.2020, 20:58
Do gryfona
Czy to był elektryczny czy gazowy bojler to i tak trzeba uważać przy używaniu. Ta nowoczesność i brak przewidywania sytuacji wszystkich nas może zgubic
Jura
Jura 12.08.2020, 18:59
Zapytaj starego A.
pytam
pytam 06.08.2020, 20:43
Co robią władze gminy? Dlaczego nie ma jeszcze konta na które można wpłacać środki na pomoc?
fc
fc 06.08.2020, 21:01
chyba na wczasach
brrrr
brrrr 06.08.2020, 20:41
Zdjęcia pokazują straszny widok!
Iwona
Iwona 06.08.2020, 20:36
Wyrazy współczucia dla tej rodziny. To straszne ale najważniejsze że, nikomu nic się nie stało. Życie jest najważniejsze.
szok
szok 06.08.2020, 20:34
Jak to mozliwe aby taka grzałeczka tak rozwalił dom?
fachowiec
fachowiec 06.08.2020, 20:41
W takim bojlerze w środku po przegrzaniu znajduje się para wodna. Jest ona pod wysokim ciśnieniem. I dlatego wstawia się bezpiecznik ciśnieniowy na dopływie wody aby nie doprowadzić do rozerwania bojlera. Bo wtedy skutki mogą być jak widać...
ten
ten 06.08.2020, 20:20
Najbardziej wybuchowa wioska w gminie!
Pelasia
Pelasia 06.08.2020, 20:19
A jaka pomoc gminy. GDzie ta rodzina będzie nocować?
omin
omin 06.08.2020, 20:18
Oby się to nie powtórzyło gdzie indziej. Jestem za tym aby opinia publiczna i Rada Miiejska miała rzetelną ocenę tego co się stało. Opinia publiczna (czyt.- Mieszkańcy) powinni wywierać presje na władzach aby taki raport i wnioski były przedstawione. Jak znam życie, ludzie za biurka będą chcieli pozamiatać sprawę pod dywan i przejść do porządku dziennego.
Sari
Sari 06.08.2020, 20:15
Obecne inwestycje i te małe i te wielkie muszą być projektowane i wykonywane z czterokrotnie większym zakresem zabezpieczeń iż dotychczas. Zjawiska pogodowe nabierają mocy i nie pomogą: patroni (świeccy i święci), woda święcona pokropków i modły intencyjne.
kobel
kobel 06.08.2020, 20:13
Ogrzewanie gazem stało się bardzo popularne, lobby rozmaitych interesów związanych z gazem podbija bębenek, chwali, że przez to emituje się mniej CO2, a maskotka klimatycznych oszołomów, Thunberg, doznaje ekstazy, gdy widzi biały dymek z kominów... Alarmy się mnożą, ludzie śpią na bombach rurowych wypełnionych ziemnym gazem, przechodzień nigdy nie może być pewien, czy mu nagle nie urwie krągłego zwieńczenia szyi rozrywający się kawałek ściany.
gryfon
gryfon 06.08.2020, 20:32
to byl bojler elektryczny!!!!
holiday
holiday 06.08.2020, 20:12
A Sawaryn na wakacjach?!
kod
kod 06.08.2020, 19:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

prb
prb 06.08.2020, 19:11
Jednym słowem tragedia!
Knagulec
Knagulec 06.08.2020, 14:59
Tragedia w tym Czepinie zawsze się coś dzieje jak nie wjada w dom ,oprawią warsztat samochodowy tak coś wybucha wiocha cudów
elektryk