Zapadły się groby na cmentarzu komunalnym! - alarmują czytelnicy

  • 02.07.2021, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapadły się groby na cmentarzu komunalnym! - alarmują czytelnicy Fot. czytelnicy igryfino
Przesyłam zdjęcia zniszczeń na cmentarzu na nowych kwaterach w Gryfinie. Teraz ludzie muszą ponosić koszta napraw, bo miejsce to nie zostało wystarczająco przyszykowane pod cmentarz - napisała do nas dzisiaj czytelniczka.

Odwiedzający cmentarz komunalny w Gryfinie, po ujrzeniu grobu swoich bliskich w takim stanie, mogą być naprawdę zszokowani - mówi nam kolejny czytelnik, który także przysłał zdjęcia. Widać na nich zapadnięte i podmyte groby.

Przypomnijmy, że intensywne opady, które miały miejsce w czwartek poczyniły wiele szkód. W wyniku nawałnicy zalanych było wiele ulic, a także piwnic i domów.  Na terenie całego regionu strażacy interweniowali wiele razy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa
Teresa 07.07.2021, 17:34
Tercet z tym pomysłem na cmentarz powinien zapaść się ze wstydu.
KR
KR 06.07.2021, 19:30
Podobnie niszczeje cały nasz kraj. Wzrastająca dynamika zjawisk pogodowych wymusza w sposób nie kwestionowany: inwestycje i zdecydowane działania ochrony przed powodziami i podtopieniami burzowymi oraz retencję nadmiaru wody na okresy suszy. Inaczej, albo się potopimy, albo (ci co pozostaną) poschniemy jak żaby na pustyni.
:(
:( 04.07.2021, 23:29
Jaka ta gmina jest kiepska pod kazdym wzgledem dla przecietnego obywatela. Tragedia
uważajcie
uważajcie 04.07.2021, 23:06
Uważajcie bo jest taki przesąd, że gdy ktoś wpadnie do dołu na cmentarzu to wkrótce odejdzie również. Znam dwa przypadki gdzie to się sprawdziło, dosłownie w ciągu miesiąca. Wszyscy na pogrzebie widzieli jak ktoś wpadł, ale nikt nic nie powiedział nawet słowa, bylo tylko milczenie, bo wiedzieli co to oznacza.

gil
gil 04.07.2021, 23:30
To tylko przesąd!
EwaT
EwaT 04.07.2021, 20:46
Czegos tu nie rozumiem. Juz jakis xzas temu jakas pani z sanepidu sie zarzekala, ze nie da zgody na ten cmentarz. Tymczasem caly czas byl dowożony piach z gruzem!! Sypali co popadlo- gruz na zmiane z piaskiem z pustyni. Do tego zero roslinnosci i katastrofa gotowa! Nowa czesc cmentarza to porazka- same krzyze i zero prywatnosci. I jeszcze bloto po kolana.
gwóźdź
gwóźdź 04.07.2021, 23:30
A co tam przepisy!
Pracowity
Pracowity 04.07.2021, 19:34
Proponuję pozwać o odszkodowanie BURMISZCZA CESARZA MIECZYSŁAWA LENIWEGO, który pozwalał przez lata zasypywać dziurę śmieciami, która jest teraz cmentarzem. Na takim gruncie jeszcze wiele lat będzie taki obrazek.
TAM nie powinno być cmentarza.
Zug
Zug 04.07.2021, 16:35
Pikus ty tylko jak inni potrafisz obrażać. Piszecie o nowych kwaterach a przejdz się idioto bo juz brak slow na was. Na stare miejsca. Tam jest podobna sytuacja. Przy tych warunkach pogodowych ciesz sie debilu jeden z drugim ze masz dach nad glowa. Tylko za biurka potraficie pisac. Nie pozdrawiam
Jan
Jan 04.07.2021, 10:45
Masakrycznie to wygląda. Pozapadały się nawet grobowce murowane. Ten cmentarz wygląda jak piaskownica z grobami.
Bronek
Bronek 03.07.2021, 17:19
Nie chcę być pochowany na wysypisku - gruzowisku.
Piotr
Piotr 03.07.2021, 16:57
Wszystko jest prawidłowo. Ziemia pozapadana tylko pod pomnikiem/skrzynią. Przecież nie zagęszczają gruntu przy zasypywaniu tylko robią kopiec który swoją masą ma zagęścić ziemię. Poleży z rok, w tym czasie powoli się zapadnie (przy tak gwałtownej ulewie nieuniknione jest że miękka ziemia szybko się zapadnie). Trochę w tym czasie można dosypać do tego kopca żeby jeszcze więcej osiadło i dopiero wtedy można stawiać pomnik. I jeszcze nie zapomnijmy, że trumna też się zapada po jakimś czasie...
Pikuś
Pikuś 03.07.2021, 18:41
Te, inżynier od grobów. A nie wpadło ci do głowy że woda wypłukała ziemię z gruzowiska na którym burmistrz nie moja kompetencja wymyślił z gospodarskim doświadczeniem zrobić cmentarz?
do przemądrzałego
do przemądrzałego 03.07.2021, 18:08
Tak? To dlaczego nie pozapadały się groby na starej części cmentarza w takiej samej ilości? Przecież ostatnio też tam było sporo pochówków?
nie bardzo rozumiem
nie bardzo rozumiem 03.07.2021, 15:28
A tak właściwie, to wyjaśni ktoś dlaczego trzeba było zwozić tyle ziemi i gruzu? Dlaczego Niemcom (a i Polakom) udało się zrobić cmentarz na stoku górki od strony zachodniej - a tercet od wschodniej tej samej góki musiał dziesiątki ton odpadów zwozić?
Może łatwiej było gruzu niż pomyślunku i wykorzystania natury?

No ale Niemcy robili cmentarz na zboczu górki od razu z drzewami, utrzymującymi ziemię i dającymi cień...
Może wystarczyło pomyśleć i nie zwozić tego gruzu?
Gierek
Gierek 03.07.2021, 15:19
Podobno mańkowi sie polepszyło wczoraj ani dziś go na wieżowcu nie ma
Bzyku
Bzyku 03.07.2021, 15:30
Może wyjechał
Zlekceważono przepisy sanitarne
Zlekceważono przepisy sanitarne 03.07.2021, 14:19
Trupi jad w piachu rozchodzi się i z wodą podskórną i gruntową. Współczuje tym co mieszkają niżej .
Władek
Władek 03.07.2021, 13:52
Groby zapadły się nie tylko u nas w Gryfinie. Przy tak wielkim opadzie deszczu można było się tego spodziewać. To siła wyższa większe szkody zostały wyrządzone i jakoś nikt nie mówi że to wina burmistrza. Tutaj jak na zawołanie co by się nie stało winny burmistrz. To już stało się tak śmieszne
że chyba już nikt nie traktuje tych wpisów poważnie
. Moich rodziców grób też został podmyty, zrobiła się wielką dziura i nawet do głowy by nam nie przyszło żeby kogoś za to obwiniać. Chyba niebiosa bo to kara Boża za to co się wyprawia na tym świecie.
do debilka, co nie kojarzy faktów...
do debilka, co nie kojarzy faktów... 03.07.2021, 15:23
Przyjrzyj się tej kwaterze - efektowi gospodarowania tercetu. Alejki, groby. Poczytaj o tym, na jakim terenie robiono. Debilem jesteś, że nie dociera, że TAKA SKALA NA CAŁEJ KWATERZE TO WINA TERCETU?
uważam, że
uważam, że 03.07.2021, 15:11
Władek tylko u nas zapadają się normalnie, nawet po zwykłym deszczyku.

Jednak ktoś zadecydował o tym miejscu i powinien ponieść konsekwencje swej złej decyzji.
Siostra
Siostra 03.07.2021, 11:12
Podobno chcą zwozić ziemię z wykopów pod Zallamdo. W tej ziemi chcą chować zmarłych.
Mamy dosyć!
Mamy dosyć! 03.07.2021, 12:13
Kto wydał zgodę na przewóz tej śmieciowej ziemi? Ile to kosztowało nas - podatników?

Gdzie jest nadzór budowlany i sanepid? Nie pozwólmy, żeby naszych zmarłych chować w odpadach!!! Takie coś powinno być nagłaśniane przez telewizję!!!
Masz dosyć ? Nie sądzę
Masz dosyć ? Nie sądzę 03.07.2021, 15:06
Masz rację , zadzwoń do telewizji niech zobaczy cała Polska jak się chowa zmarłych w Gryfinie , jeśli burmistrz , radni ani służby za taki stan odpowiedzialne nie reagują , walcz o godne miejsce spoczynku Twoich bliskich , czy tylko na gadaniu się jak zwykle skończy i potulnym tachaniu wiader z ziemią żeby dosypać do dołu...Taki stan na nowej kwaterze istnieje od paru lat , setki grobów i nikt , nikt nie zadzwonił do telewizji , dziwne i aż straszne to milczenie stada
big
big 03.07.2021, 11:26
Przecież już dawno stamtąd zwieźli.
Siostra
Siostra 03.07.2021, 13:25
Owszem i składują koło cegielni w Wełtyniu.
Wełtyń
Wełtyń 03.07.2021, 17:54
Koło cegielni działalność prowadzi firma budowlana. Tercet nie ma z tym nic wspólnego. I oby nie wtrącał się w nie swoje sprawy
f
f 03.07.2021, 16:00
Ciekawe za ile $?
Wyślannij boży
Wyślannij boży 03.07.2021, 08:44
Skończy się dobry czas dla narkomanów alkoholików i zabawy wszelkiej maści spożywanie pokarmówvi wszystkiego innego nadmiernie przyjdzie dzień nie znasz go tak i jak godziny
Betonoza
Betonoza 03.07.2021, 07:49
Kto kazał wszystkie drzewa wyciąć???
Ciekawa
Ciekawa 03.07.2021, 07:48
A czy gmina nie ma zamiaru rozłożyć tego gruzu i śmieci, które są zwalone przy wejściu na ruski cmentarz na nowe kwatery? Jeśli tak by robili to trzeba zgłosić do prokuratury
Mariola
Mariola 03.07.2021, 07:47
Jest w puku kierownik komunalki? To trzeba go za to ścigać. Niech złoży wyjaśnienia do tej sytuacji
nie ten adres
nie ten adres 03.07.2021, 09:55
Nie do puk, tylko do gminy. To burmistrz odpowiada za tą bylejaką inwestycję. A wicek dostał pewnie za to jeszcze nagrody
Paulina
Paulina 03.07.2021, 07:25
Powycinali wszystkie drzewa które rosły na nowych kwaterach. Trawę chociaż mogli posiać. Ludzie nie musieliby chodzić po błocie a darń wzmocniłaby teren. Nie porobiono żadnych spadków, odpływów itd. Teraz zwozi się śmieci aby tworzyć nowe kwatery. Gdzie jest SANEPID?

Pozostałe