Asfaltową ścieżkę rowerową na Międzyodrzu wykona marszałek. Problem, jak burmistrz zamierza połączyć ścieżki?

  • 19.07.2021, 23:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Asfaltową ścieżkę rowerową na Międzyodrzu wykona marszałek. Problem, jak… Po Gryfinie rowerzysta bezpiecznie czuje się w... samochodzie Widzisz 3 rowery na zdjęciu.
Przebudowana zostanie istniejąca ścieżka rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 120 z Gryfina do granicy polsko-niemieckiej. To 2,28 km trasy na Międzyodrzu. Ścieżka rowerowa wykonana z tzw. polbruku zostanie rozebrana. W jej miejsce ma powstać droga dla jednośladów z nawierzchnią bitumiczną.

To dobra wiadomość dla rowerzystów, bo straszne wyboje są na Międzyodrzu i jazda jest po prostu trudna, a bywa niebezpieczna.

Ścieżki rowerowe mają sens wtedy, gdy łączą się z innymi. Po niemieckiej stronie w Mescherin jest swoista autostrada rowerowa – Trasa „Odra – Nysa”. Natomiast po zjeździe z mostu w Gryfinie mamy fragment ścieżki na nabrzeżu zrobionym jeszcze za czasów Henryka Piłata i dalej stop! A wystarczyło przy okazji przebudowy ulic 1 Maja i Sprzymierzonych wykonać ścieżkę rowerową. Rowerzysta był, ale na… wizualizacji.

Jak burmistrz Mieczysław Sawaryn ma zamiar połączyć drogę rowerową z Międzyodrza do ścieżki rowerowej na ul. Armii Krajowej w kierunku do Bań i dalej do Trzcińska-Zdroju, Chojny, Morynia, Cedyni? Tu same hasła „Energia Międzyodrza” nie wystarczą.

Teraz przez 2 różnych wykonawców budowane są dwa odcinki:  z Gardna do Wełtynia oraz z Wełtynia do Gryfina. Rowerzysta od wschodu dotrze do ul. Jana Pawła II i co dalej? Jak przejedzie przez miasto? I odwrotnie - przejedzie przez Międzyodrze i co dalej?

Wstępnie o inwestycji na Międzyodrzu informowaliśmy prawie tydzień temu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/42083,blue-velo-z-gryfina-ban-i-trzcinska-wydluzy-sie-w-te-strone

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bo nie uumimy....
Bo nie uumimy.... 20.07.2021, 13:20
Atakowałem Piłata za ten temat a teraz nie wiem o co chodzi a siedem lat mija.
Ale mi napluli do zupy
Ale mi napluli do zupy 20.07.2021, 11:11
Na działkach Milerów zrobi się drogę , Miecio zatwierdzi jaki ścieżkę rowerową przez miasto . No co ?? Tak se wybraliśmy !!!
cwancyk
cwancyk 20.07.2021, 11:27
Ba - a za tę drogę, jako "wymierne korzyści dla gminy" - Miler dostanie nagrodę. A co?
??
?? 20.07.2021, 14:19
Który Cwancyk?
głos mieszkańca
głos mieszkańca 20.07.2021, 11:19
Protestuję! My nie wybieraliśmy ich aby załatwiali swoje interesy czy dawali sobie pieniądze za nic.
smutne
smutne 20.07.2021, 10:08
Zamiast połączyć dworzec z nabrzeżem ścieżką (a stamtąd już prosto do całej sieci dróg niemieckich - to zrobili bubla, gdzie w czasie pożaru poczty dwa wozy strażackie się nie mogły minąć...

A przecież były i pieniądze - i było miejsce!
Jolka.
Jolka. 20.07.2021, 09:48
Marzeniem byłoby zrobić estakadę z kręgów stalowo-betonowych o średnicy 3m i szerokości 10m.Nie byłoby podtopień, dołem przemieszczały by się zwierzęta, a na estakadzie byłaby ulica dla aut, ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych oraz miejsce na ławeczki widokowe, bo widok z takiej wysokości na Między Odrze byłby bezcenny. Co myślą mieszkańcy Gryfina i okolic o moim projekcie?
może trzeba było dopłacić z kary za zwłokę?
może trzeba było dopłacić z kary za zwłokę? 20.07.2021, 09:44
Sawaryńskie projektanty mogły przy okazji przebudowy ul 1 maja zaprojektować ścieżkę od dworca. Zrobiono wąziutką jezdnię, bardzo szerokie chodniki (dużo szersze, niż były - a przecież przed remontem nie było tam trudności z przejściem, prawda?) - a o ścieżce "najtańszy z najtańszych zapomniał...
dokładnie
dokładnie 20.07.2021, 11:21
Ta sprawa wymaga wyjaśnienia bo to wygląda na kolesiostwo.
memory
memory 20.07.2021, 08:48
Przecież ścieżka od Gardna do granicy z Niemcami była wpisana do projektu dróg w czasach H.Piłata. Burmistrz i jego nieudolne wicki powinni ponieść konsekwencje finansowo-karne za wadliwą realizację budowy drogi ul. 1 maja czy centrum przesiadkowe. Czy w głowie im się nie mieściło, że od dworca bezwzględnie powinna być ścieżka rowerowa do ciekawych miejsc w gminie? Na ścieżkę od Gardna do Międzyodrza,jest dofinansowanie,bo spina ona w ten sposób jeden projekt. Kto w końcu porówna projekty zostawione w szufladzie przez H.Piłata z tymi gniotami zmienionymi przez tą nieudolną ekipę.
no
no 20.07.2021, 08:56
Może żeby zrobić na złość? Podobnie jak z cmetarzem, który już dawno zaplanowany był w innym miejscu a oni z uporem godnym maniaka zwożą gruz?
ale po co ten gruz?
ale po co ten gruz? 20.07.2021, 09:46
To zwożenie gruzu na cmentarz to jeszcze większy cwancyk - bo jakoś Niemcom udało się zaplanować na tej samej górce z drugiej strony cmentarz bez wywożenia gruzu...
I jakoś do tej pory ten cmentarz jest użytkowany, prawda?
Seweryn
Seweryn 20.07.2021, 08:48
Po co łączyć ścieżki jak można wziąć na samochód i przewieźć rower w dowolne miejsce?
a potem pojechać w delegację...
a potem pojechać w delegację... 20.07.2021, 09:47
sewerynie - a po co w ogóle jeździć na rowerze, jak wystarczy przed wyborami kupić rower i trzy razy się na nim sfotografować?
Bbb
Bbb 20.07.2021, 08:42
Wątpię by ktokolwiek w umigu zamierzał połączyć ścieżki. Na pewno nie rowerowe.
Wicek picek
Wicek picek 20.07.2021, 07:25
Nie zamierzam.
Zenek
Zenek 20.07.2021, 04:45
Jak połączy? Pewnie nijak ...
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 20.07.2021, 02:10
Muszą się łączyć bo inaczej nie ma to sensu!

Pozostałe