Oskalpowali renifera Rudolfa!

  • 24.12.2021, 13:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oskalpowali renifera Rudolfa!
Wandale nawet tuż przed świętami nie mają litości. Tym razem bezmyślnie zaatakowali zwierzę z epoki lodowcowej stojące na promenadzie, obdzierając skórę z podgardla.

Na Alei Gwiazd Plejstocenu w Moryniu podziwiać można m.in. modele prażubra oraz łosia północnego, nosorożca włochatego, jelenia olbrzymiego, lwa jakiniowego, tygrysa szablozębnego oraz niedźwiedzia jaskiniowego. które uzupełniają ścieżkę edukacyjną przy jeziorze Morzycko. Przy Furcie Jeziornej jeszcze w 2013 r. zostały ustawione dwa mamuty: mamucica Geosia wraz ze swoim synkiem Morynkiem.

Wandale uszkodzili refiniera po raz kolejny. Wcześniej złamali mu rogi. Pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/22233,kto-zniszczyl-rogi-renifera?wcag_contrast=1

Modele zwierząt zakupione zostały w ramach projektu pn. ”Promocja regionu poprzez rozwój i promocję Geoparku – Kraina polodowcowa nad Odrą”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gierek
Gierek 26.12.2021, 12:01
Przecież to figurka zajmijcie się bezzębną patolą gryfinską
Pucha
Pucha 26.12.2021, 18:35
Zajęli się sa na grenadierów na ochronkach
zajęty
zajęty 26.12.2021, 16:13
Sam jest figurka i patologia w jednym.
Knagulec
Knagulec 25.12.2021, 15:09
Moryń to tam mieszkają same ***
Mikołaj
Mikołaj 25.12.2021, 11:26
Jestem wstrząśnięty. Nie dziwcie się, że nie byłem u wszystkich.
Kudlata
Kudlata 25.12.2021, 08:20
Knagulec rogi se przprawil
Eliminator
Eliminator 25.12.2021, 02:59
Trzeba mieć nierówno pod sufitem by cyklicznie niszczyć te modele zwierząt...
niedemokracja
niedemokracja 24.12.2021, 23:30
A milicja, to gdzie była? Na Żoliborzu? W sklepach, uganiając się za maseczkami? Czy w krzakach ze suszarką?
Kiedy ci tępi wyborcy zrozumieją? Jaka tragedia musi ich dosięgnąć, żeby dotarło do nich, że milicja powinna policja być?
AA
AA 24.12.2021, 16:36
Ja w wigilię alkoholu nie piję ale autor tego czegoś co to napisał to chyba po głębszym kielichu
zmartwiona
zmartwiona 24.12.2021, 16:12
Czyli Mikołaj dziś nie przyjdzie bo kto go przywiezie?
donek
donek 24.12.2021, 16:07
misia nie dotykają bo jak takiego łapą ...to padnie. chyba pozostaje ożywić zwierzaki i wtedy takiego tygrys zje .. na poważnie to ktoś głupi i zły niszczy figury, które cieszą dzieci .
Ja
Ja 24.12.2021, 15:49
Gnoje.
bishop
bishop 24.12.2021, 14:45
Wkrótce tego łosia dorwą i wtedy zobaczymy!
ech
ech 24.12.2021, 14:44
Ktoś się nudził.
Pegazus
Pegazus 24.12.2021, 14:33
Kaczystowskiej hołocie już całkiem odbija!
podejrzewam
podejrzewam 24.12.2021, 14:30
Pewno ten *** nie dostał prezentów i się zemścił!

xd
xd 24.12.2021, 16:10
szkoda, że tam nie ma kamery.... bo wtedy sam bym udostepnil film
pijane dzbany
pijane dzbany 24.12.2021, 16:13
Ale są na wyjściu i wejściu i pokażą kto to jest.
Kudlata
Kudlata 24.12.2021, 14:21
Knagulca tez kiedys oskalpowano lysy jak kolano
Knagulec