Burmistrz przesyła budżet po terminie łamiąc statut gminy

  • 26.01.2022, 20:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz przesyła budżet po terminie łamiąc statut gminy
Afera wybuchła, gdy burmistrz Mieczysław Sawaryn projekt planu budżetu na ten rok złożył dopiero tydzień przed sesją (zgodnie ze statutem powinien 2 tygodnie przed sesją). Dodatkowo zmiany do harmonogramu sesji zapowiedział najpierw ustnie, gdzie obowiązuje forma pisemna.

Sesja zaplanowana jest na czwartek 27 stycznia 2022 r. na godz. 10. W rozesłanym harmonogramie, który otrzymaliśmy 8 dni temu nie ma ani słowa o uchwale budżetowej. Burmistrz Mieczysław Sawaryn obudził się 19 stycznia 2022 r. Ale zgłosił chęć debatowania uchwały budżetowej... ustnie.

Wtedy pytania do radcy prawnego Tadeusza Uldynowicza w sprawie trybu zgłaszania uchwały wysłał Rafał Guga, przewodniczący rady Miejskiej w Gryfinie. W odpowiedzi radcy czytamy, że burmistrz jednak narusza statut, co prawda - w mniemaniu radcy - nieistotnie, ale jednak. Po ewentualnym uchwaleniu (na ostatniej sesji projekt burmistrza odrzucili radni) uchwała może być unieważniona ze względu na niezgodny ze statutem tryb. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

foto
foto 27.01.2022, 20:45
Z ucha strzela?
No tylko pytam
No tylko pytam 27.01.2022, 13:54
A co tam słychać na działkach Tomcia i tego co jest redaktorem PO gimnazjum ?????
rolnik sam w dolinie
rolnik sam w dolinie 27.01.2022, 16:40
A na działki ceny rosną.
no tak
no tak 27.01.2022, 13:53
Najwyraźniej gnuśny cżłowiek chce aby to RIO napisało budzet dal gminy. Wtedy powie ja za nic nie odpowiadam.
ryba
ryba 27.01.2022, 13:02
po pozie widać, że jest bardzo tym przejęty i . Ale my mieszkańcy sami go wybraliśmy, przypominam w 1 turze.
Dodatkowo kompletnie nie wiem czym się kierując wybraliśmy również radnych. Tylko głośno nie gadajcie bo niektórych obudzicie na sesji
śmiech
śmiech 27.01.2022, 11:06
A co go statut obchodzi hehehe
i ci z tego
i ci z tego 27.01.2022, 09:11
Przecież tercet nawet jak budżet uchwali to później go tyle razy zmienia że to i tak nie ma sensu.
Tak trzymać
Tak trzymać 27.01.2022, 01:20
Ja pisiak mam statut w du***.
ale kino
ale kino 27.01.2022, 00:49
Jak nie ma budżetu to na czym (na jakim planie finansowym) jedzie tercet?!
łamacz kręgosłupów
łamacz kręgosłupów 27.01.2022, 00:45
Nie takie kręgosłupy się łamało.
mgławica covidowa
mgławica covidowa 27.01.2022, 00:42
Bo to jest bezobjawowe burmistrzowanie.
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 26.01.2022, 23:42
Nie rze to jezd pszejaf bezobjawowej inteligencji ino po prostu taki budrzet to cienszko jezd zrobić bo inwestycje som drogie a inflacja galopuje pata taj pata taj ...
Faft
Faft 26.01.2022, 23:22
Beznadziejna skarbnica.
Oj
Oj 27.01.2022, 03:28
O swoje I kolegów potrafi zadbać.
tępiciel miernot
tępiciel miernot 26.01.2022, 23:16
nie płakać nad rozlanym mlekiem w następnych wyborach wybierzecie popieprzonego palacza, też na p
nowy ład
nowy ład 26.01.2022, 22:43
Sawaryn wprowadza nowy program partii BEZCZYNNOŚĆ+
cud malina
cud malina 26.01.2022, 22:49
Co Miecio winien, że taki cudny?!
Ferie zimowe
Ferie zimowe 26.01.2022, 21:56
Czy 13 zostanie wypłacona w styczniu bo jak z dziećmi na ferie jechać?? Swięta wydatki duże a kasy mało...
Pogromca Ajwaja
Pogromca Ajwaja 26.01.2022, 21:55
Ajwaj *** ***
ciekawa
ciekawa 26.01.2022, 21:30
Zadzwonił w sprawie budżetu przekazują ustnie informację czy raczył przyjść do Urzędu?
podpis:)
podpis:) 26.01.2022, 21:21
łowiczanka jestem, dana moja dana...
pooowoolutku
pooowoolutku 26.01.2022, 21:31
Chyba Łomża jestem.
konia z rzędem temu
konia z rzędem temu 26.01.2022, 20:57
Podajcie mi jakąś ostatnią choć jedną sesję na którą byłyby wszystkie uchwały przygotowane na czas.
To wszystko nazywa się nic?
To wszystko nazywa się nic? 26.01.2022, 20:53
Na sesji siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"O, wypraszam to sobie!
Jak to? Ja nic nie robię?
A kto siedzi na tapczanie?
A kto zjadł pierwsze śniadanie?
A kto dzisiaj pluł i łapał?
A kto się w głowę podrapał?
A kto dziś zgubił kalosze?
O - o! Proszę!"

Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"Przepraszam! A tranu nie piłem?
A uszu dzisiaj nie myłem?
A nie urwałem guzika?
A nie pokazałem języka?
A nie chodziłem się strzyc?
To wszystko nazywa się nic?"
To wszystko nazywa się nic?
To wszystko nazywa się nic?

Pozostałe